Lilla VM F14 (2017/18)

Gruppspel
Lilla VM Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 10:00 189830001 Deje IBF - BKI Sunnanå 1 - 4 Josefine Holmqvist-Göthberg, Erik Jansson Deje Sporthall A
2018-03-24 11:00 189830002 Filipstad IBK - Skoghalls IBK 1 - 4 Erik Jansson, Josefine Holmqvist-Göthberg Deje Sporthall A
2018-03-24 12:15 189830003 Deje IBF - Filipstad IBK 1 - 4 Josefine Holmqvist-Göthberg, Erik Jansson Deje Sporthall A
2018-03-24 13:15 189830004 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK 4 - 3 Hanna Olsson, Ida Greus Deje Sporthall A
2018-03-24 14:30 189830005 Filipstad IBK - BKI Sunnanå 0 - 8 Hanna Olsson, Ida Greus Deje Sporthall A
2018-03-24 15:30 189830006 Skoghalls IBK - Deje IBF 5 - 1 Ida Greus, Hanna Olsson Deje Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå 3 3 0 (0) 0 16-4 12 9
2. Skoghalls IBK 3 2 0 (0) 1 12-6 6 6
3. Filipstad IBK 3 1 0 (0) 2 5-13 -8 3
4. Deje IBF 3 0 0 (0) 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 09:00 189831001 Hagfors IF Ungdom - Kristinehamns IBF 3 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-03-24 09:45 189831002 Dotteviks IF - SK Sifhälla/Grums IBK 1 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-03-24 11:00 189831003 Hagfors IF Ungdom - Dotteviks IF 0 - 3 Ella Tejler, Ida Wejrum Uddeholm Arena
2018-03-24 11:45 189831004 Kristinehamns IBF - SK Sifhälla/Grums IBK 0 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-03-24 13:00 189831005 Dotteviks IF - Kristinehamns IBF 1 - 2 Ella Tejler, Ida Wejrum Uddeholm Arena
2018-03-24 13:45 189831006 SK Sifhälla/Grums IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 2 Ella Tejler, Ida Wejrum Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. SK Sifhälla/ Grums IBK 3 2 1 (0) 0 7-3 4 7
2. Hagfors IF Ungdom 3 1 1 (0) 1 5-6 -1 4
3. Kristinehamns IBF 3 1 0 (0) 2 3-6 -3 3
4. Dotteviks IF 3 1 0 (0) 2 5-5 0 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 09:00 189832001 Hultsberg/Björkås IBF/Skattkärrs IK - Degerfors IBK 7 - 2 Morgan Barcella, Erik Wallin Stora Vallahallen
2018-03-24 09:45 189832002 GS 86 AIF - Hertzöga BK 3 - 0 Morgan Barcella, David Krantz Stora Vallahallen
2018-03-24 10:30 189832003 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF/Skattkärrs IK 2 - 0 Erik Wallin, David Krantz Stora Vallahallen
2018-03-24 11:15 189832004 Degerfors IBK - GS 86 AIF 1 - 2 Johanna Persson, Linus Bergsten Stora Vallahallen
2018-03-24 12:00 189832005 Hertzöga BK - Munkfors IBK 1 - 2 Johanna Persson, Linus Bergsten Stora Vallahallen
2018-03-24 13:00 189832006 Hultsberg/Björkås IBF/Skattkärrs IK - GS 86 AIF 5 - 1 Erik Wallin, Morgan Barcella Stora Vallahallen
2018-03-24 13:45 189832007 Degerfors IBK - Hertzöga BK 2 - 1 David Krantz, Morgan Barcella Stora Vallahallen
2018-03-24 14:30 189832008 GS 86 AIF - Munkfors IBK 1 - 3 Linus Bergsten, Johanna Persson Stora Vallahallen
2018-03-24 15:15 189832009 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF/Skattkärrs IK 3 - 1 David Krantz, Erik Wallin Stora Vallahallen
2018-03-24 16:00 189832010 Munkfors IBK - Degerfors IBK 2 - 1 Linus Bergsten, Johanna Persson Stora Vallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Munkfors IBK 4 4 0 (0) 0 9-3 6 12
2. Hultsberg/ Björkås IBF/ Skattkärrs IK 4 2 0 (0) 2 13-8 5 6
3. GS 86 AIF 4 2 0 (0) 2 7-9 -2 6
4. Degerfors IBK 4 1 0 (0) 3 6-12 -6 3
5. Hertzöga BK 4 1 0 (0) 3 5-8 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-25 10:00 Semifinal 1 189833001 SK Sifhälla/Grums IBK - Munkfors IBK 5 - 0 Felicia Kästel-Sjöman, Olivia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-03-25 11:00 Semifinal 2 189833002 BKI Sunnanå - Hultsberg/Björkås IBF 0 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-03-25 14:15 Plac.match 189833004 Munkfors IBK - BKI Sunnanå 2 - 5 Jörgen Grändefors, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2018-03-25 16:45 Final 189833003 SK Sifhälla/Grums IBK - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 1 Felicia Kästel-Sjöman, Olivia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis