Skolmästerskapen F4-6 (2018/19)

Gruppspel
Åk 4-6 grupp D flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 09:15 171721001 Katarinaskolan - Valsätraskolan 2 - 1 , Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 09:15 171721002 Östra Stenhagenskolan - Palmbladsskolan 0 - 3 , Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-04-09 09:30 171721003 Gottsundaskolan - Vattholmaskolan 0 - 1 , Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 09:30 171721004 Katarinaskolan - Östra Stenhagenskolan 1 - 0 , Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-04-09 09:45 171721005 Valsätraskolan - Gottsundaskolan 2 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 09:45 171721006 Palmbladsskolan - Vattholmaskolan 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena – DHinox
2019-04-09 11:00 171721007 Katarinaskolan - Gottsundaskolan 1 - 0 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 11:15 171721008 Valsätraskolan - Palmbladsskolan 0 - 3 , Ej offentliggjord IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 11:30 171721009 Östra Stenhagenskolan - Vattholmaskolan 1 - 1 , Ej offentliggjord IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 11:45 171721010 Katarinaskolan - Palmbladsskolan 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 12:00 171721011 Östra Stenhagenskolan - Gottsundaskolan 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 12:15 171721012 Valsätraskolan - Vattholmaskolan 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 13:00 171721013 Palmbladsskolan - Gottsundaskolan 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 13:15 171721014 Katarinaskolan - Vattholmaskolan 1 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 13:30 171721015 Valsätraskolan - Östra Stenhagenskolan 0 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Palmbladsskolan 5 5 0 0 11-0 11 15
2. Katarinaskolan 5 4 0 1 5-2 3 12
3. Vattholmaskolan 5 2 1 2 3-4 -1 7
4. Valsätraskolan 5 1 1 3 3-6 -3 4
5. Gottsundaskolan 5 1 0 4 1-6 -5 3
6. Östra Stenhagenskolan 5 0 2 3 1-6 -5 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp E flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 10:00 171722001 Björkvallsskolan - Almtunaskolan 7 - 0 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 10:15 171722002 Bälingeskola - Edsskolan 0 - 1 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 10:30 171722003 Pluggparadiset - Örsundsbroskolan 0 - 1 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 10:45 171722004 Björkvallsskolan - Bälingeskola 2 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 11:00 171722005 Almtunaskolan - Pluggparadiset 1 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 11:15 171722006 Edsskolan - Örsundsbroskolan 1 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 11:30 171722007 Björkvallsskolan - Pluggparadiset 2 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 11:45 171722008 Almtunaskolan - Edsskolan 0 - 6 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 12:00 171722009 Bälingeskola - Örsundsbroskolan 0 - 1 , Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 12:15 171722010 Björkvallsskolan - Edsskolan 0 - 1 , Ej offentliggjord IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 12:30 171722011 Bälingeskola - Pluggparadiset 0 - 0 , Ej offentliggjord IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 13:00 171722012 Almtunaskolan - Örsundsbroskolan 0 - 1 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 13:00 171722013 Edsskolan - Pluggparadiset 1 - 0 Adam Lowén, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 13:30 171722014 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 2 - 0 Erik Palmertz, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 13:30 171722015 Almtunaskolan - Bälingeskola 0 - 0 Adam Lowén, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Edsskolan 5 5 0 0 10-0 10 15
2. Björkvallsskolan 5 4 0 1 13-1 12 12
3. Örsundsbroskolan 5 3 0 2 3-3 0 9
4. Almtunaskolan 5 1 1 3 1-14 -13 4
5. Bälingeskola 5 0 2 3 0-4 -4 2
6. Pluggparadiset 5 0 1 4 0-5 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp F flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 10:00 171723001 Ärentunaskolan - Vänge skola 3 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 10:15 171723002 Kristinelundsskolan - Storvretaskolan 5 - 0 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 10:30 171723003 Vänge skola - Österbyskolan 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 10:45 171723004 Ärentunaskolan - Kristinelundsskolan 0 - 0 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 12:45 171723005 Vänge skola - Storvretaskolan 1 - 1 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 13:00 171723006 Ärentunaskolan - Österbyskolan 2 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 13:15 171723007 Kristinelundsskolan - Österbyskolan 2 - 1 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 13:30 171723008 Ärentunaskolan - Storvretaskolan 0 - 0 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 13:30 171723009 Vänge skola - Kristinelundsskolan 0 - 4 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 13:45 171723010 Storvretaskolan - Österbyskolan 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kristinelundsskolan 4 3 1 0 11-1 10 10
2. Ärentunaskolan 4 2 2 0 5-0 5 8
3. Österbyskolan 4 2 0 2 3-4 -1 6
4. Storvretaskolan 4 0 2 2 1-7 -6 2
5. Vänge skola 4 0 1 3 1-9 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Åk 4-6 flickor slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 14:20 1/8-final 5 171724005 Kristinelundsskolan - Östra Stenhagenskolan 1 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 14:20 1/8-final 8 171724008 Ärentunaskolan - Vattholmaskolan 6 - 0 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 14:40 1/8-final 1 171724001 Palmbladsskolan - Bälingeskola 3 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 14:40 1/8-final 2 171724002 Örsundsbroskolan - Storvretaskolan 1 - 0 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 14:40 1/8-final 4 171724004 Österbyskolan - Almtunaskolan 0 - 1 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 14:40 1/8-final 6 171724006 Katarinaskolan - Vänge skola 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 14:40 1/8-final 7 171724007 Björkvallsskolan - Valsätraskolan 4 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 15:00 1/8-final 3 171724003 Edsskolan - Gottsundaskolan 1 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 15:20 Kvartsfinal 1 171724009 Örsundsbroskolan - Palmbladsskolan 0 - 3 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 15:20 Kvartsfinal 2 171724010 Almtunaskolan - Edsskolan 0 - 2 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 15:20 Kvartsfinal 3 171724011 Katarinaskolan - Kristinelundsskolan 0 - 1 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 15:20 Kvartsfinal 4 171724012 Ärentunaskolan - Björkvallsskolan 1 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 15:40 Semifinal 1 171724013 Edsskolan - Palmbladsskolan 2 - 0 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 15:40 Semifinal 2 171724014 Björkvallsskolan - Kristinelundsskolan 0 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 16:20 Final 171724015 Kristinelundsskolan - Edsskolan 3 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis