Träningsmatcher - Herr/Pojkar (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher - Herr/Pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
059999060 Gästrikland P 16 - Västernorrland P 16 Avbr. Idrottshallen, Söderhamn
2018-07-12 18:15 059999004 IBK Runsten P02 - Skutskärs IBK 04 8 - 8 Torbjörn Ström, Jan Byqvist Novahallen - Gavlehov
2018-08-11 14:00 059999005 IBK Runsten A-lag - Strängnäs IBK AS 8 - 5 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2018-08-12 11:30 059999002 IK Sätra A-lag - Timrå IBC 10 - 5 Håkan Thunman, Roger Collin Träffen Arena
2018-08-12 16:30 059999006 IBK Runsten A-lag - Lillån IBK 12 - 7 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-08-18 10:00 059999041 Gävle GIK HJ17 Uppland - Wallviks IK Söderhamns IBF WO (5 - 0) Alfahallen - Gavlehov
2018-08-18 13:00 059999009 FBC Bollnäs H1 - Sandvikens AIK H1 Bollnäs Sporthall A
2018-08-22 19:30 059999022 IBK Runsten HJ17 - Södra Tolvfors IF 4 - 9 Petter Lundgren, Erik Lindberg Nynäshallen
2018-08-22 20:40 059999026 Gävle GIK JAS - IK Sätra A-lag 6 - 3 Roger Collin, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-08-24 17:00 059999025 Skutskärs IBK 05 - IBK Runsten P05 7 - 9 Conny Carlsson, Oliver Parment Rotskärsskolans Sporthall
2018-08-25 09:30 059999024 Skutskärs IBK 04 - IBK Runsten P03 7 - 14 Oliver Parment, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-08-25 15:00 059999017 Sandvikens AIK H1 - IBF Falun Ungdom 6 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2018-08-26 14:00 059999027 Sandvikens AIK H1 - Gävle GIK JAS 10 - 3 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2018-08-29 20:40 059999028 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF Roger Collin, Rikard Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2018-08-31 20:00 059999001 IK Sätra A-lag - Skutskärs IBK 3 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Träffen Arena
2018-09-01 13:00 059999018 Gävle GIK a-lag HERRAR - IK Sirius IBK 5 - 7 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2018-09-01 15:30 059999019 IBK Runsten HJ17 - Gävle GIK HJ17 GUD 6 - 1 Martin Stenberg, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2018-09-02 10:10 059999016 IBK Runsten P02 - Gävle GIK P03 Röd 6 - 5 Magnus Undén, Roger Collin Novahallen - Gavlehov
2018-09-06 19:00 059999032 Hudik/Björkberg IBK Allsv - Timrå IBC HERR Richard Öhneskog, Marcus Svedinger
2018-09-06 19:30 059999031 Sandvikens AIK H1 - Södra Tolvfors IF 8 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2018-09-08 10:00 059999036 Skutskärs IBK 04 - Storviks IF P05/06 0 - 0 Mattias Dahlqvist, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-08 12:00 059999037 Skutskärs IBK 04 - Gävle GIK P04 0 - 0 Mattias Dahlqvist, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-13 19:45 059999003 IK Sätra A-lag - FBC Bollnäs H1 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2018-09-15 16:30 059999007 IBK Runsten A-lag - Sandvikens AIK H1 6 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-09-16 14:00 059999030 Strömsbro IF - Södra Tolvfors IF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Testebo Arena
2018-09-16 14:30 059999040 IBK Runsten P04 - Andersbergs IBK P04 6 - 4 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2018-09-17 19:15 059999039 Hofors IBK - IBF Hedemora 7 - 8 Pär Hedlund, Roger Morin Hoforshallen
2018-09-21 18:30 059999038 IBK Runsten P04 - Skutskärs IBK 04 5 - 8 Gustav Johansson, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2018-09-22 10:00 059999042 Gävle GIK P03 Röd - Gävle GIK P02 10 - 5 Robin Andersson, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2018-09-22 12:00 059999043 Sandvikens AIK HJ17 - Söderhamns IBF /Wallviks IK P02/03 Magnus Undén, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2018-09-22 16:50 059999035 Sandvikens AIK P03/04 - IBK Runsten P02 5 - 3 Gustav Johansson, Almedina Sörell Arena Jernvallen
2018-09-23 10:30 059999047 Gävle GIK HJ17 Uppland - IBK Runsten HJ17 3 - 4 Reine Schröder, Anders Löfgren Nynäshallen
2018-09-23 12:00 059999045 IK Sätra B-lag - Södra Tolvfors IF Roger Collin, Erik Lindberg Träffen Arena
2018-09-23 17:15 059999029 Sandvikens AIK P03/04 - Strömsbro IF P-03 Göran Karlsson, Almedina Sörell Arena Jernvallen
2018-09-24 19:00 059999048 Hofors IBK - KFUM Falun Henrik Öberg, Pär Hedlund Hoforshallen
2018-09-29 15:00 059999046 Skutskärs IBK - Södra Tolvfors IF Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-30 13:00 059999051 Valbo AIF 06 - Strömsbro IF Orange P06 11 - 13 Ludvig Hermansson, Jonathan Blank Valbo Sportcenter
2018-09-30 14:00 059999054 IK Sätra B-lag - IBF Sörby Snipers Torbjörn Ström Träffen Arena
2018-09-30 17:10 059999033 IBK Runsten P02 - Sandvikens AIK P03/04 4 - 2 Robin Andersson, Torbjörn Ström Novahallen - Gavlehov
2018-10-04 19:45 059999044 IBK Runsten P02 - Gävle GIK HJ17 Uppland 8 - 4 Reine Schröder, Petter Lundgren Nynäshallen
2018-10-07 10:00 059999049 Gävle GIK P05 - IS Saga P05 div4 10 - 4 Hampus Andersson Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-07 13:00 059999050 Gävle GIK P05 - Söderhamns IBF P05/06 16 - 3 Hampus Andersson Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-07 15:00 059999052 Andersbergs IBK P04 - Gävle GIK P03 Blå 4 - 6 Hampus Andersson Andersbergs Sporthall
2018-10-13 11:00 059999055 IBK Runsten P05 - Gävle GIK P05 7 - 10 Anders Löfgren, Anton Hanstorp Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-14 15:30 059999053 Andersbergs IBK P04 - Tierp IBK 0 - 3 Anders Löfgren, Daniel Östling Novahallen - Gavlehov
2018-10-30 16:30 059999056 GGIK Parasport - Strömsbro IF P-03 Anders Löfgren Nynäshallen
2018-11-02 18:45 059999057 Gävle GIK P05 - IBK Runsten P05 Gustav Johansson, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2018-11-10 09:45 059999058 Gävle GIK P03 Blå - Hofors IBK P03-04 Pär Hedlund, Roger Morin Kunskapsskolans Sporthall
2018-12-04 17:30 059999059 Gästrikland P 16 - Gävle GIK P03 Röd Reine Schröder, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2018-12-27 17:15 059999062 Gästrikland P 16 - Strömsbro IF Anders Löfgren, Hampus Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-02 17:00 059999061 Hälsingland P16 - Jämtland/Härjedalen P16 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Testebo Arena
2019-01-02 19:00 059999063 Skutskärs IBK H2 - IBK Runsten A-lag 3 - 16 Håkan Thunman, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2019-01-05 15:00 059999064 Sandvikens AIK H1 - IBF Hedemora 2 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2019-02-17 13:00 059999065 Storviks IF P/F 08-09 - Gävle GIK P09 Röd 0 - 6 Anton Hanstorp, Albin Norring Parkhallen
2019-03-27 19:15 059999066 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF Sean Norouz, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis