Onyxcupen Pojkar Röd B (2018/19)

Gruppspel
Onyxcupen Pojkar Röd B Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 09:30 16412001 Hässelby SK IBK - IK Sirius FBC 1 - 7 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Rosvalla B
2018-09-22 10:15 16412002 IBK Kungälv - Älta IF 1 - 1 Göran Karlsson, Ivan Wahlström Rosvalla B
2018-09-22 13:15 16412003 Älta IF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Niclas Andersson, Mathias Lindvall Multihallen
2018-09-22 13:15 16412004 IK Sirius FBC - IBK Kungälv 1 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla A
2018-09-22 16:15 16412005 Hässelby SK IBK - IBK Kungälv 0 - 5 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla A
2018-09-22 16:15 16412006 Älta IF - IK Sirius FBC 1 - 7 Oscar Bard, Markus Hilmerson Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungälv 3 2 1 0 11-2 9 7
2. IK Sirius FBC 3 2 0 1 15-7 8 6
3. Älta IF 3 1 1 1 6-11 -5 4
4. Hässelby SK IBK 3 0 0 3 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Pojkar Röd B Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 09:30 16412101 IBF Kolmården Svart - Vendelsö IK 4 - 3 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Rosvalla A
2018-09-22 20:00 16412102 Onyx IBS - Täby FC 1 - 4 Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Rosvalla C
2018-09-22 13:15 16412103 Täby FC - IBF Kolmården Svart 6 - 1 Dennis Wagermark, Camilla Örnebro Rosvalla B
2018-09-22 14:00 16412104 Vendelsö IK - Onyx IBS 1 - 3 Dennis Wagermark, Camilla Örnebro Rosvalla B
2018-09-22 17:00 16412105 IBF Kolmården Svart - Onyx IBS 1 - 8 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla B
2018-09-22 17:00 16412106 Täby FC - Vendelsö IK 11 - 0 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 21-2 19 9
2. Onyx IBS 3 2 0 1 12-6 6 6
3. IBF Kolmården Svart 3 1 0 2 6-17 -11 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 4-18 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Pojkar Röd B Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 08:45 16412201 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF Blå 12 - 0 Niclas Andersson, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-22 09:30 16412202 Grimsta AIK - Strängnäs IBK 2 - 1 Niclas Andersson, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-22 11:00 16412203 Strängnäs IBK - Farsta IBK 0 - 9 Göran Karlsson, Ivan Wahlström Rosvalla B
2018-09-22 11:45 16412204 Älvsjö AIK IBF Blå - Grimsta AIK 0 - 2 Göran Karlsson, Ivan Wahlström Rosvalla B
2018-09-22 17:45 16412205 Farsta IBK - Grimsta AIK 4 - 1 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Rosvalla A
2018-09-22 17:45 16412206 Strängnäs IBK - Älvsjö AIK IBF Blå 3 - 2 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 3 3 0 0 25-1 24 9
2. Grimsta AIK 3 2 0 1 5-5 0 6
3. Strängnäs IBK 3 1 0 2 4-13 -9 3
4. Älvsjö AIK IBF Blå 3 0 0 3 2-17 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Pojkar Röd B Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 18:30 16412301 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 0 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla C
2018-09-21 21:30 16412302 Jakobsbergs IBF - Linköping IBK Svart 8 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla B
2018-09-22 11:45 16412304 Trosa Edanö IBK - Jakobsbergs IBF 1 - 2 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla C
2018-09-22 12:30 16412303 Linköping IBK Svart - Huddinge IBS 0 - 15 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Rosvalla C
2018-09-22 17:45 16412305 Huddinge IBS - Jakobsbergs IBF 12 - 5 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-22 17:45 16412306 Linköping IBK Svart - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Dennis Wagermark, Niclas Andersson Multihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 3 0 0 29-5 24 9
2. Jakobsbergs IBF 3 2 0 1 15-14 1 6
3. Trosa Edanö IBK 3 1 0 2 4-4 0 3
4. Linköping IBK Svart 3 0 0 3 1-26 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Pojkar Röd B Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:00 16412401 Linköping IBK Vit - IBF Kolmården Röd 1 - 3 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Rosvalla A
2018-09-22 08:45 16412402 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF Vit 2 - 1 Jan Berg, Göran Engfors Multihallen
2018-09-22 11:45 16412403 Älvsjö AIK IBF Vit - Linköping IBK Vit 6 - 0 Ingela Hedlund, Martin Dalsgard Multihallen
2018-09-22 12:30 16412404 IBF Kolmården Röd - Nacka Wallenstam IBK 1 - 3 Niclas Andersson, Mathias Lindvall Multihallen
2018-09-22 16:15 16412405 Linköping IBK Vit - Nacka Wallenstam IBK 0 - 6 Ivan Wahlström, Ingela Hedlund Rosvalla C
2018-09-22 16:15 16412406 Älvsjö AIK IBF Vit - IBF Kolmården Röd 0 - 2 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Multihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 3 3 0 0 11-2 9 9
2. IBF Kolmården Röd 3 2 0 1 6-4 2 6
3. Älvsjö AIK IBF Vit 3 1 0 2 7-4 3 3
4. Linköping IBK Vit 3 0 0 3 1-15 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Onyxcupen Pojkar Röd B A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 21:30 1/8-final 1 16412502 Jakobsbergs IBF - IBF Kolmården Röd 5 - 1 Oscar Bard, Markus Hilmerson Rosvalla A
2018-09-22 21:30 1/8-final 7 16412508 Grimsta AIK - Onyx IBS 5 - 6 Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Rosvalla C
2018-09-23 09:40 Kvartsfinal 1 16412509 IBK Kungälv - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Aarre Hietanen, Arne Brattehag Rosvalla A
2018-09-23 09:40 Kvartsfinal 2 16412510 Jakobsbergs IBF - Huddinge IBS 3 - 5 Markus Hilmerson, Göran Karlsson Rosvalla B
2018-09-23 10:30 Kvartsfinal 3 16412511 Onyx IBS - Farsta IBK 1 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Rosvalla C
2018-09-23 10:30 Kvartsfinal 4 16412512 IK Sirius FBC - Täby FC 3 - 1 Mattias Lönnborg, Albin Von Carlsburg Multihallen
2018-09-23 14:40 Semifinal 1 16412513 Huddinge IBS - IBK Kungälv 3 - 4 Ivan Wahlström, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-23 14:40 Semifinal 2 16412514 IK Sirius FBC - Farsta IBK 1 - 4 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Multihallen
2018-09-23 17:10 Final 16412515 IBK Kungälv - Farsta IBK 1 - 4 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Rosvalla A
Onyxcupen Pojkar Röd B B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 21:30 1/8-final 7 16412608 Linköping IBK Svart - Vendelsö IK 5 - 6 e.str. Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla B
2018-09-22 22:15 1/8-final 1 16412602 Älvsjö AIK IBF Blå - Linköping IBK Vit 5 - 2 Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Rosvalla C
2018-09-23 08:50 Kvartsfinal 1 16412609 IBF Kolmården Svart - Strängnäs IBK 2 - 3 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-23 08:50 Kvartsfinal 2 16412610 Älvsjö AIK IBF Blå - Älta IF 3 - 2 e.str. Mattias Lönnborg, Ludvig Carlsson Multihallen
2018-09-23 09:40 Kvartsfinal 3 16412611 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF Vit 0 - 4 Ivan Wahlström, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-23 09:40 Kvartsfinal 4 16412612 Hässelby SK IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Multihallen
2018-09-23 15:30 Semifinal 1 16412613 Älvsjö AIK IBF Blå - Strängnäs IBK 2 - 1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Rosvalla C
2018-09-23 15:30 Semifinal 2 16412614 Trosa Edanö IBK - Älvsjö AIK IBF Vit 8 - 0 Ludvig Carlsson, Albin Von Carlsburg Multihallen
2018-09-23 17:10 Final 16412615 Älvsjö AIK IBF Blå - Trosa Edanö IBK 2 - 0 Göran Karlsson, Markus Hilmerson Rosvalla B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis