Onyxcupen Pojkar Röd C (2018/19)

Gruppspel
Onyxcupen Pojkar Röd C Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:15 16413002 Flens IBF - Ledberg IBF 1 - 6 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Rosvalla C
2018-09-22 11:00 16413001 Craftstadens IBK - Skälby IBK RödVit 4 - 0 Ingela Hedlund, Martin Dalsgard Multihallen
2018-09-22 14:00 16413003 Ledberg IBF - Craftstadens IBK 4 - 3 Göran Engfors, Jan Berg Rosvalla A
2018-09-22 14:00 16413004 Skälby IBK RödVit - Flens IBF 4 - 2 Niclas Andersson, Mathias Lindvall Multihallen
2018-09-22 17:00 16413006 Ledberg IBF - Skälby IBK RödVit 2 - 4 Dennis Wagermark, Niclas Andersson Multihallen
2018-09-22 19:15 16413005 Craftstadens IBK - Flens IBF 5 - 0 Göran Engfors, Jan Berg Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK 3 2 0 1 12-4 8 6
2. Ledberg IBF 3 2 0 1 12-8 4 6
3. Skälby IBK RödVit 3 2 0 1 8-8 0 6
4. Flens IBF 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Pojkar Röd C Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:00 16413101 Grimsta AIK - Skälby IBK RödSvart 2 - 3 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla B
2018-09-22 20:45 16413102 Vallentuna IBK - Onyx IBS 3 - 4 Oscar Bard, Markus Hilmerson Rosvalla A
2018-09-22 08:00 16413103 Onyx IBS - Grimsta AIK 1 - 4 Göran Engfors, Jan Berg Multihallen
2018-09-22 14:45 16413104 Skälby IBK RödSvart - Vallentuna IBK 5 - 3 Ivan Wahlström, Ingela Hedlund Rosvalla C
2018-09-22 18:30 16413105 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 8 - 3 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-22 18:30 16413106 Onyx IBS - Skälby IBK RödSvart 0 - 4 Göran Engfors, Jan Berg Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK RödSvart 3 3 0 0 12-5 7 9
2. Grimsta AIK 3 2 0 1 14-7 7 6
3. Onyx IBS 3 1 0 2 5-11 -6 3
4. Vallentuna IBK 3 0 0 3 9-17 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Onyxcupen Pojkar Röd C A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 12:10 Semifinal 1 16413201 Craftstadens IBK - Grimsta AIK 3 - 1 Mikael Samuelsson, Aarre Hietanen Rosvalla A
2018-09-23 12:10 Semifinal 2 16413202 Skälby IBK RödSvart - Ledberg IBF 3 - 2 Göran Karlsson, Markus Hilmerson Rosvalla B
2018-09-23 14:40 Final 16413203 Craftstadens IBK - Skälby IBK RödSvart 3 - 0 Mikael Samuelsson, Aarre Hietanen Rosvalla A
Onyxcupen Pojkar Röd C B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 11:20 Semifinal 1 16413201 Skälby IBK RödVit - Vallentuna IBK 3 - 2 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-23 11:20 Semifinal 2 16413202 Onyx IBS - Flens IBF 5 - 4 Mattias Lönnborg, Ludvig Carlsson Multihallen
2018-09-23 14:40 Final 16413203 Skälby IBK RödVit - Onyx IBS 2 - 0 Göran Karlsson, Markus Hilmerson Rosvalla B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis