Onyxcupen Flickor Röd B (2018/19)

Gruppspel
Onyxcupen Flickor Röd B Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 08:00 16417001 Farsta IBK - Vallentuna IBK 2 - 2 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Rosvalla B
2018-09-22 08:00 16417002 IBK Hallsta F04 - Onyx IBS C 15 - 0 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Rosvalla A
2018-09-22 11:00 16417003 Onyx IBS C - Farsta IBK 1 - 10 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla C
2018-09-22 12:30 16417004 Vallentuna IBK - IBK Hallsta F04 3 - 0 Jan Berg, Göran Engfors Rosvalla A
2018-09-22 19:15 16417005 Farsta IBK - IBK Hallsta F04 4 - 0 Mathias Lindvall, Camilla Örnebro Rosvalla C
2018-09-22 20:00 16417006 Onyx IBS C - Vallentuna IBK 1 - 10 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 3 2 1 0 16-3 13 7
2. Vallentuna IBK 3 2 1 0 15-3 12 7
3. IBK Hallsta F04 3 1 0 2 15-7 8 3
4. Onyx IBS C 3 0 0 3 2-35 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Flickor Röd B Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 18:30 16417101 Björklinge BK - Täby FC 1 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla B
2018-09-22 20:46 16417102 Huddinge IBS - Onyx IBS D 4 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla B
2018-09-22 17:00 16417104 Täby FC - Huddinge IBS 4 - 1 Albin Von Carlsburg, Ludvig Carlsson Rosvalla A
2018-09-22 18:30 16417103 Onyx IBS D - Björklinge BK 0 - 4 Dennis Wagermark, Niclas Andersson Multihallen
2018-09-21 20:45 16417106 Onyx IBS D - Täby FC 0 - 5 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla C
2018-09-22 14:45 16417105 Björklinge BK - Huddinge IBS 0 - 1 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Multihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 14-2 12 9
2. Huddinge IBS 3 2 0 1 6-5 1 6
3. Björklinge BK 3 1 0 2 5-6 -1 3
4. Onyx IBS D 3 0 0 3 1-13 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Flickor Röd B Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:45 16417202 Huddinge IK - Trosa Edanö IBK 2 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla B
2018-09-22 09:30 16417201 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 1 - 7 Jan Berg, Göran Engfors Multihallen
2018-09-22 15:30 16417203 Trosa Edanö IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 6 Göran Karlsson, Martin Dalsgard Multihallen
2018-09-22 15:30 16417204 Åkersberga IBF - Huddinge IK 5 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Rosvalla A
2018-09-22 20:00 16417206 Trosa Edanö IBK - Åkersberga IBF 0 - 8 Oscar Bard, Markus Hilmerson Rosvalla A
2018-09-22 20:45 16417205 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK 0 - 1 Ivan Wahlström, Martin Dalsgard Rosvalla C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 3 3 0 0 20-2 18 9
2. Huddinge IK 3 2 0 1 4-5 -1 6
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 7-9 -2 3
4. Trosa Edanö IBK 3 0 0 3 1-16 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Onyxcupen Flickor Röd B A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 08:50 Kvartsfinal 1 16417302 Huddinge IK - Farsta IBK 2 - 1 Sigge Maurer, Aarre Hietanen Rosvalla A
2018-09-23 08:50 Kvartsfinal 3 16417304 Huddinge IBS - Vallentuna IBK 0 - 3 Oscar Bard, Göran Karlsson Rosvalla B
2018-09-23 11:20 Semifinal 1 16417305 Huddinge IK - Täby FC 1 - 2 Sigge Maurer, Aarre Hietanen Rosvalla A
2018-09-23 11:20 Semifinal 2 16417306 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 4 - 5 Oscar Bard, Göran Karlsson Rosvalla B
2018-09-23 13:50 Final 16417307 Täby FC - Åkersberga IBF 2 - 3 Sigge Maurer, Aarre Hietanen Rosvalla A
Onyxcupen Flickor Röd B B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 08:00 Kvartsfinal 1 16417402 Onyx IBS C - Älvsjö AIK IBF 1 - 7 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Rosvalla C
2018-09-23 08:00 Kvartsfinal 3 16417404 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS D 1 - 2 e.str. Göran Engfors, Albin Von Carlsburg Multihallen
2018-09-23 10:30 Semifinal 1 16417405 Älvsjö AIK IBF - Björklinge BK 4 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2018-09-23 10:30 Semifinal 2 16417406 Onyx IBS D - IBK Hallsta F04 2 - 0 Oscar Bard, Markus Hilmerson Rosvalla B
2018-09-23 13:00 Final 16417407 Älvsjö AIK IBF - Onyx IBS D 1 - 0 Sigge Maurer, Mikael Samuelsson Rosvalla A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis