Onyxcupen Flickor Blå A (2018/19)

Gruppspel
Onyxcupen Flickor Blå A Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 09:45 164271001 Onyx IBS F06:1 - Ekeby IF 3 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla A
2019-01-05 12:00 164271002 Hässelby SK IBK Svart - Grimsta AIK 3 - 1 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla C
2019-01-05 15:00 164271003 Grimsta AIK - Onyx IBS F06:1 1 - 10 Ej offentliggjord, Aidin Rezai Rosvalla C
2019-01-05 15:45 164271004 Hässelby SK IBK Svart - Ekeby IF 4 - 1 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Rosvalla B
2019-01-05 17:30 164271006 Grimsta AIK - Ekeby IF 3 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Rosvalla B
2019-01-05 19:00 164271005 Onyx IBS F06:1 - Hässelby SK IBK Svart 8 - 2 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS F06:1 3 3 0 0 21-4 17 9
2. Hässelby SK IBK Svart 3 2 0 1 9-10 -1 6
3. Grimsta AIK 3 1 0 2 5-15 -10 3
4. Ekeby IF 3 0 0 3 4-10 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Flickor Blå A Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 10:30 164272001 Onyx IBS F06:2 - Hässelby SK IBK Röd 4 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla A
2019-01-05 11:15 164272002 IK Tomtberga - IFK Dannemora/Ö 5 - 2 Fredrik Licke, Ivan Wahlström Rosvalla A
2019-01-05 15:45 164272004 IK Tomtberga - Hässelby SK IBK Röd 4 - 6 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla C
2019-01-05 17:30 164272003 IFK Dannemora/Ö - Onyx IBS F06:2 0 - 5 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla C
2019-01-05 19:45 164272005 Onyx IBS F06:2 - IK Tomtberga 3 - 1 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla C
2019-01-05 19:45 164272006 IFK Dannemora/Ö - Hässelby SK IBK Röd 1 - 4 Ej offentliggjord Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS F06:2 3 3 0 0 12-2 10 9
2. Hässelby SK IBK Röd 3 2 0 1 11-9 2 6
3. IK Tomtberga 3 1 0 2 10-11 -1 3
4. IFK Dannemora/ Ö 3 0 0 3 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Onyxcupen Flickor Blå A Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-05 11:15 164275001 Örsundsbro IF - Linköping IBK Ungdom 5 - 0 Sofia Krusell, Saga Örnebro Rosvalla B
2019-01-05 11:15 164275002 Sköndals IK - Onyx IBS F07/08 1 - 1 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla C
2019-01-05 16:30 164275004 Sköndals IK - Linköping IBK Ungdom 2 - 1 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla C
2019-01-05 18:15 164275003 Onyx IBS F07/08 - Örsundsbro IF 0 - 5 Fredrik Licke, Ivan Wahlström Rosvalla B
2019-01-05 19:45 164275005 Örsundsbro IF - Sköndals IK 0 - 1 Ivan Wahlström, Johannes Kemeberg Rosvalla B
2019-01-05 20:30 164275006 Onyx IBS F07/08 - Linköping IBK Ungdom 6 - 3 Ej offentliggjord Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 3 2 1 0 4-2 2 7
2. Örsundsbro IF 3 2 0 1 10-1 9 6
3. Onyx IBS F07/ 08 3 1 1 1 7-9 -2 4
4. Linköping IBK Ungdom 3 0 0 3 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Onyxcupen Flickor Blå A A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-06 10:15 Kvartsfinal 1 164273002 Sköndals IK - Hässelby SK IBK Svart 3 - 0 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla A
2019-01-06 10:15 Kvartsfinal 3 164273004 Örsundsbro IF - Hässelby SK IBK Röd 1 - 0 Ej offentliggjord Rosvalla B
2019-01-06 14:00 Semifinal 1 164273005 Onyx IBS F06:2 - Sköndals IK 3 - 1 Fredrik Licke, Ivan Wahlström Rosvalla B
2019-01-06 14:00 Semifinal 2 164273006 Onyx IBS F06:1 - Örsundsbro IF 2 - 0 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla A
2019-01-06 16:15 Final 164273007 Onyx IBS F06:2 - Onyx IBS F06:1 1 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla A
Onyxcupen Flickor Blå A B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-06 09:30 Kvartsfinal 1 164274002 Onyx IBS F07/08 - Ekeby IF 2 - 3 Ej offentliggjord, Fredrik Strandlund Rosvalla A
2019-01-06 09:30 Kvartsfinal 3 164274004 Linköping IBK Ungdom - IFK Dannemora/Ö 1 - 6 Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Rosvalla B
2019-01-06 13:15 Semifinal 1 164274005 IK Tomtberga - Ekeby IF 2 - 1 Fredrik Licke, Ivan Wahlström Rosvalla B
2019-01-06 13:15 Semifinal 2 164274006 Grimsta AIK - IFK Dannemora/Ö 2 - 0 Ingela Hedlund, Jonathan Revelj Pigulla Rosvalla A
2019-01-06 15:30 Final 164274007 IK Tomtberga - Grimsta AIK 5 - 0 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis