Herrar DM (2018/19)

Gruppspel
DM Herrar Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 08:00 161050001 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 1 - 2 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-09-01 09:00 161050002 Flens IBF - Torshälla IBK 5 - 5 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-09-01 11:45 161050003 Torshälla IBK - IFK Gnesta 3 - 2 Dennis Wagermark, Christian Johnsson Lånestahallen
2018-09-01 12:45 161050004 Flens IBF - Strängnäs IBK 5 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Lånestahallen
2018-09-01 15:30 161050005 IFK Gnesta - Flens IBF 2 - 3 Sigge Maurer, Göran Engfors Lånestahallen
2018-09-01 15:30 161050006 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 1 - 3 Ivan Wahlström, Martin Morén Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Flens IBF 3 2 1 0 13-8 5 7
2. Strängnäs IBK 3 2 0 1 6-7 -1 6
3. Torshälla IBK 3 1 1 1 9-10 -1 4
4. IFK Gnesta 3 0 0 3 5-8 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-01 08:00 161051001 Trosa Edanö IBK - Telge IBS/SIBK 1 - 7 Stefan Öberg, Kent Erlandsson Lånestahallen
2018-09-01 09:00 161051002 Torshälla IBK U-lag - Onyx IBS/IBK 1 - 6 Stefan Öberg, Kent Erlandsson Lånestahallen
2018-09-01 11:45 161051003 Onyx IBS/IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2018-09-01 12:45 161051004 Torshälla IBK U-lag - Telge IBS/SIBK 0 - 7 Ivan Wahlström, Martin Morén Hedebyhallen
2018-09-01 16:30 161051005 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK U-lag 1 - 4 Martin Morén, Ivan Wahlström Lånestahallen
2018-09-01 16:30 161051006 Onyx IBS/IBK - Telge IBS/SIBK 2 - 4 Sigge Maurer, Göran Engfors Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge IBS/ SIBK 3 3 0 0 18-3 15 9
2. Onyx IBS/ IBK 3 2 0 1 12-6 6 6
3. Torshälla IBK U-lag 3 1 0 2 5-14 -9 3
4. Trosa Edanö IBK 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel Herrar DM
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-02 11:00 Semifinal 1 161052001 Strängnäs IBK - Telge IBS/SIBK 2 - 12 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-09-02 11:00 Semifinal 2 161052002 Onyx IBS/IBK - Flens IBF 3 - 8 Christer Avasjö, Mikael Andersson Lånestahallen
2018-09-02 15:00 Final 161052003 Flens IBF - Telge IBS/SIBK 1 - 22 Christer Avasjö, Mikael Andersson Hedebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis