Lilla VM F13 (2018/19)

Gruppspel
Lilla VM F13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-10 09:00 189820001 Grums IBK - Hertzöga BK 1 - 1 Adina Jansson, Elin Säily-Jonsson Grums Sporthall
2018-11-10 10:30 189820002 Hertzöga BK - Karlskoga IBF 3 - 1 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
2018-11-10 12:00 189820003 Karlskoga IBF - Grums IBK 0 - 4 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grums IBK 2 1 1 0 5-1 4 4
2. Hertzöga BK 2 1 1 0 4-2 2 4
3. Karlskoga IBF 2 0 0 2 1-7 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-10 09:45 189821001 Fagerås BK Svart - Karlstad IBF Ungdom 1 - 3 Adina Jansson, Elin Säily-Jonsson Grums Sporthall
2018-11-10 11:15 189821002 Karlstad IBF Ungdom - Dotteviks IF 7 - 1 Adina Jansson, Elin Säily-Jonsson Grums Sporthall
2018-11-10 12:45 189821003 Dotteviks IF - Fagerås BK Svart 4 - 2 Leif Pettersson, Olof Olsson Grums Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 2 2 0 0 10-2 8 6
2. Dotteviks IF 2 1 0 1 5-9 -4 3
3. Fagerås BK Svart 2 0 0 2 3-7 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-10 10:00 189822001 SK Örnen - Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF 7 - 3 Magnus Fransson, Hanna Andersson Uddeholm Arena
2018-11-10 10:45 189822002 Hultsberg/Björkås IBF - Kristinehamns IBF 1 - 5 Magnus Fransson, Hanna Andersson Uddeholm Arena
189822003 Fagerås BK Gul - SK Örnen OW (0 - 5) Uddeholm Arena
2018-11-10 14:00 189822004 Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 0 Anders Ekelund-Carlsson, Olof Ullman Älvstrandshallen
189822005 Kristinehamns IBF - Fagerås BK Gul WO (5 - 0) Älvstrandshallen
2018-11-10 12:00 189822006 SK Örnen - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 3 Leif Andersson, Albin Äng Uddeholm Arena
189822008 Hultsberg/Björkås IBF - Fagerås BK Gul WO (5 - 0) Älvstrandshallen
2018-11-10 13:00 189822007 Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF - Kristinehamns IBF 4 - 1 Leif Andersson, Albin Äng Älvstrandshallen
189822010 Fagerås BK Gul - Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF OW (0 - 5) Uddeholm Arena
2018-11-10 14:45 189822009 Kristinehamns IBF - SK Örnen 3 - 1 Anders Ekelund-Carlsson, Olof Ullman Älvstrandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Örnen 4 3 0 1 19-9 10 9
2. Hagfors IF Ungdom/ Edebäck IBF 4 3 0 1 18-8 10 9
3. Kristinehamns IBF 4 3 0 1 14-6 8 9
4. Hultsberg/ Björkås IBF 4 1 0 3 9-17 -8 3
5. Fagerås BK Gul 4 0 0 4 0-20 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM F13 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-10 14:00 Kvartsfinal 7 189823007 Karlskoga IBF - Fagerås IBK Svart 2 - 7 Alexander Håberget, Morgan Vallberg Grums Sporthall
2018-11-10 15:00 Kvartsfinal 1 189823001 Grums IBK - Dotteviks IF 4 - 3 Alexander Håberget, Morgan Vallberg Grums Sporthall
2018-11-10 16:00 Kvartsfinal 2 189823002 Karlstad IBF Ungdom - Hertzöga BK 3 - 1 Alexander Håberget, Morgan Vallberg Grums Sporthall
2018-11-11 10:00 Semifinal 1 189823003 Grums IBK - Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF 6 - 7 e.str. Jörgen Grändefors, Anders Ekelund-Carlsson Colorama Arena
2018-11-11 11:00 Semifinal 2 189823004 Karlstad IBF Ungdom - SK Örnen 12 - 0 Jörgen Grändefors, Anders Ekelund-Carlsson Colorama Arena
2018-11-11 14:15 Match om 3:e pl. 189823005 Grums IBK - SK Örnen 4 - 2 Ella Tejler, Alva Ödéhn Colorama Arena
2018-11-11 16:45 Final 189823006 Hagfors IF Ungdom/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 3 - 1 Ella Tejler, Alva Ödéhn Colorama Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis