Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland (2019/20)

Gruppspel
Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 030676001 Forsbacka IK - Strömsbro IF 9 - 7 Erik Lindberg, Sean Norouz Forsbackahallen
2019-10-05 13:30 030676006 IBF Ludvika - Åmots IF 12 - 8 Mikael Svenske, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2019-10-05 16:30 030676004 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 8 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen
2019-10-12 10:30 030676012 IBF Ludvika - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 e.förl. Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2019-10-13 13:00 030676009 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 4 - 10 Mikael Svenske, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2019-10-13 17:00 030676011 Åmots IF - IBF Hedemora 6 - 7 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Centrumhuset
2019-10-13 18:00 030676008 Smedjebackens IBK - Strömsbro IF 1 - 9 Linus Isberg, Mikael Svenske Bergahallen
2019-10-18 19:30 030676013 Forsbacka IK - Smedjebackens IBK 11 - 9 Benny Grönblad, Anders Löfgren Forsbackahallen
2019-10-20 17:30 030676016 IBF Falun Ungdom 2 - Åmots IF 12 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 1
2019-10-24 19:30 030676018 IBF Hedemora - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen
2019-10-26 13:30 030676022 IBF Ludvika - Strömsbro IF 6 - 8 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Ludvika Sporthall
2019-10-27 15:00 030676019 KAIS Mora UIF - Forsbacka IK 7 - 8 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-10-27 17:15 030676023 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Falun Ungdom 2 6 - 5 Johan Forsström, Karim Boudiaf Kopparhallen
2019-11-02 14:00 030676027 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 2 - 7 Mikael Svenske, Per Nordström Bergahallen
2019-11-02 17:00 030676026 KAIS Mora UIF - Åmots IF 15 - 2 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-11-03 14:30 030676029 Strömsbro IF - IBF Hedemora 6 - 5 e.förl. Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Testebo Arena
2019-11-09 16:30 030676034 IBF Hedemora - Smedjebackens IBK 12 - 3 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2019-11-10 11:30 030676036 IBF Falun Ungdom 2 - Strömsbro IF 4 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2019-11-10 17:00 030676031 Åmots IF - Forsbacka IK 3 - 9 Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2019-11-10 17:15 030676033 IBF Lokomotiv Avesta - KAIS Mora UIF 9 - 10 Mikael Svenske, Mattias Hedberg Kopparhallen
2019-11-16 14:00 030676041 Smedjebackens IBK - IBF Falun Ungdom 2 2 - 9 Per Nordström, Mikael Svenske Bergahallen
2019-11-17 17:00 030676038 Åmots IF - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset
2019-11-17 18:00 030676037 Forsbacka IK - IBF Ludvika 11 - 8 Anders Löfgren, Roger Morin Forsbackahallen
2019-11-23 16:30 030676044 IBF Hedemora - IBF Ludvika 10 - 3 Mikael Svenske, Jussi Nissinen Vasahallen
2019-11-24 14:30 030676047 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 11 - 8 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Testebo Arena
2019-11-24 17:15 030676043 IBF Lokomotiv Avesta - Forsbacka IK 6 - 9 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Kopparhallen
2019-11-30 15:30 030676051 IBF Ludvika - IBF Falun Ungdom 2 7 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2019-12-01 17:00 030676052 Åmots IF - Strömsbro IF 10 - 11 e.förl. Rikard Karlsson, Andreas Sjöberg Centrumhuset
2019-12-06 19:30 030676049 Forsbacka IK - IBF Hedemora 10 - 8 Karim Boudiaf, Roger Morin Forsbackahallen
2019-12-19 20:00 030676054 KAIS Mora UIF - Smedjebackens IBK 6 - 6 e.förl. Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-12-07 17:00 030676057 Strömsbro IF - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 5 e.förl. Sean Norouz, Erik Lindberg Testebo Arena
2019-12-08 16:00 030676059 Smedjebackens IBK - Åmots IF 5 - 16 Mikael Svenske, Mattias Hedberg Bergahallen
2019-12-20 19:00 030676056 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Hedemora 7 - 6 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Guide Arena 2
2019-12-13 19:30 030676061 Forsbacka IK - IBF Falun Ungdom 2 5 - 8 Rikard Karlsson, Magnus Undén Forsbackahallen
2019-12-14 13:30 030676065 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 9 - 3 Linus Isberg, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
2019-12-15 17:15 030676064 IBF Lokomotiv Avesta - Smedjebackens IBK 14 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Kopparhallen
2020-01-11 17:00 030676070 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 4 - 9 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2020-01-12 14:30 030676067 Strömsbro IF - Forsbacka IK 8 - 1 Roger Morin, Mats Fernlund Testebo Arena
2020-01-12 17:00 030676072 Åmots IF - IBF Ludvika 8 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset
2020-01-18 15:30 030676075 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF 10 - 7 Linus Isberg, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2020-01-18 16:30 030676077 IBF Hedemora - Åmots IF 16 - 4 Jussi Nissinen, Simon Jansson Vasahallen
2020-01-19 17:15 030676078 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Ludvika 4 - 6 Johan Forsström, Mattias Papmehl-Dufay Kopparhallen
2020-01-23 20:00 030676074 Strömsbro IF - Smedjebackens IBK 13 - 3 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena
2020-01-25 14:00 030676079 Smedjebackens IBK - Forsbacka IK Anders Fredriksson, Mikael Svenske Bergahallen
2020-01-26 17:15 030676084 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Hedemora Jussi Nissinen, Simon Jansson Kopparhallen
2020-01-26 18:00 030676082 Åmots IF - IBF Falun Ungdom 2 Pär Hedlund, Sean Norouz Centrumhuset
2020-01-31 19:30 030676085 Forsbacka IK - KAIS Mora UIF Forsbackahallen
2020-02-02 15:30 030676089 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Lokomotiv Avesta Linus Isberg, Mikael Svenske Guide Arena 1
2020-02-02 17:00 030676088 Strömsbro IF - IBF Ludvika Pär Hedlund Testebo Arena
2020-02-08 14:00 030676095 IBF Hedemora - Strömsbro IF Vasahallen
2020-02-09 16:00 030676093 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK Ludvika Sporthall
2020-02-09 17:00 030676092 Åmots IF - KAIS Mora UIF Centrumhuset
2020-02-14 19:30 030676097 Forsbacka IK - Åmots IF Forsbackahallen
2020-02-15 14:00 030676100 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora Bergahallen
2020-02-15 17:00 030676102 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 2 Testebo Arena
2020-02-16 12:45 030676099 KAIS Mora UIF - IBF Lokomotiv Avesta Idre Fjäll Arena
2020-02-21 19:00 030676107 IBF Falun Ungdom 2 - Smedjebackens IBK Guide Arena 1
2020-02-22 13:30 030676103 IBF Ludvika - Forsbacka IK Ludvika Sporthall
2020-02-23 17:15 030676104 IBF Lokomotiv Avesta - Åmots IF Kopparhallen
2019-11-01 19:30 030676109 Forsbacka IK - IBF Lokomotiv Avesta 10 - 9 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Forsbackahallen
2020-02-29 12:00 030676110 IBF Ludvika - IBF Hedemora Ludvika Sporthall
2020-03-01 14:00 030676113 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF Idre Fjäll Arena
2020-03-07 14:00 030676115 IBF Hedemora - Forsbacka IK Vasahallen
2020-03-07 14:00 030676120 Smedjebackens IBK - KAIS Mora UIF Bergahallen
2020-03-08 10:15 030676117 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Ludvika Guide Arena 1
2020-03-08 17:00 030676118 Strömsbro IF - Åmots IF Testebo Arena
2020-03-14 14:00 030676122 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 2 Vasahallen
2020-03-15 17:00 030676125 Åmots IF - Smedjebackens IBK Centrumhuset
2020-03-15 17:15 030676123 IBF Lokomotiv Avesta - Strömsbro IF Kopparhallen
2020-03-21 14:00 030676130 Smedjebackens IBK - IBF Lokomotiv Avesta Bergahallen
2020-03-22 11:30 030676127 IBF Falun Ungdom 2 - Forsbacka IK Guide Arena 1
2020-03-22 17:00 030676131 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Strömsbro IF 10 6 3 (3) 1 84-52 32 24
2. Forsbacka IK 10 8 0 (0) 2 83-73 10 24
3. IBF Hedemora 10 7 1 (0) 2 87-49 38 22
4. IBF Falun Ungdom 2 9 7 0 (0) 2 74-46 28 21
5. IBF Ludvika 10 5 1 (0) 4 75-72 3 16
6. IBF Lokomotiv Avesta 10 3 2 (1) 5 73-72 1 12
7. KAIS Mora UIF 10 2 1 (0) 7 68-82 -14 7
8. Åmots IF 10 1 1 (0) 8 69-105 -36 4
9. Smedjebackens IBK 9 0 1 (0) 8 35-97 -62 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis