Träningsmatcher Herrar (2019/20)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-07-02 19:00 143100010 FBC Karlskrona B (H4) - KaRo IBF (H3) 10 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-04 14:00 143100019 FBC Kalmarsund (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-08-08 19:30 143100011 Växjö IBK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 9 - 1 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-09 19:00 143100016 Vimmerby IBK (H2) - Westerviks IBK (H3) 10 - 5 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Sporthall
2019-08-10 14:00 143100023 Nybro IBK B (H4) - FBC Karlskrona B (H4) 4 - 5 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-08-11 14:00 143100044 Gränna AIS (H2) - Solfjäderstaden IBK (H1) 7 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2019-08-14 19:30 143100051 Vetlanda IBF (H1) - Sandareds IBS (H2) Inst. ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-15 19:00 143100005 Jönköpings IK (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-16 19:30 143100041 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 3 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-08-16 19:30 143100025 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 8 - 3 Håkan Söderman, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-17 11:00 143100083 Växjö IBK Utv.B (H3) - Nybro IBK (H2) Suvad Kaltak, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2019-08-17 14:00 143100017 Vimmerby IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) WO (5 - 0) Vimmerby Sporthall
2019-08-17 15:00 143100006 Jönköpings IK (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) Jonas Einarsson, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-18 13:00 143100003 Hovshaga AIF (H1) - Röke IBK (H1) Marcus Karlström, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthall
2019-08-18 16:00 143100074 Öjaby Sport IBK (H4) - Moheda IBK (H3) 7 - 8 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-18 16:00 143100052 Vetlanda IBF (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 8 - 6 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-18 17:00 143100048 Växjö IBK Utv. (H1) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-21 19:30 143100026 Mullsjö AIS (SSLH) - IBK Lidköping (HA) 8 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-23 18:00 143100087 Alvesta IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) 3 - 11 Kjell Persson, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2019-08-23 19:00 143100084 Växjö IBK Utv.B (H3) - Ingelstad IBK (H2) Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-23 19:00 143100081 Ryds SK (HJ) - Lönsboda IBK (HJ) Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-08-23 19:00 143100057 KFUM Jönköping (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 4 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-24 13:00 143100103 Fagerhult Habo IBK (HA) - Solfjäderstaden IBK (H1) Adam Nikolausson, Magnus Widlund Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-24 13:00 143100091 FBC Karlskrona (H2) - Olofströms IBK (H1) 9 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-08-24 14:00 143100007 Jönköpings IK (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) Edo Sabanovic, Marcus Karlström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-25 12:00 143100071 Växjö IBK Utv.B (H3) - Hovmantorps GOIF (H3) Michael Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-25 13:00 143100014 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Lagan IBK (HA) Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-08-25 14:00 143100068 Slätafly/SK IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) Dragan Zaharijev, Robert Risberg Torsås Sporthall
2019-08-25 14:00 143100024 Nybro IBK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 5 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-08-25 15:00 143100072 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-08-25 17:00 143100063 Gränna AIS (H2) - Jönköping IBK Ung. (H1) 3 - 3 Adam Nikolausson, Simon Fennsjö Ribbahallen A-hall
2019-08-26 19:30 143100090 Jönköping IBK Ung. (H1) - Sandareds IBS (H2) Gustav Jarnegren, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-27 20:00 143100033 Ingelstad IBK (H2) - Moheda IBK (H3) Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2019-08-28 19:00 143100108 Malmbäcks IF (H4) - Södra Wätterns IF (H4) Malmbäcks Sporthall
2019-08-28 19:00 143100069 Slätafly/SK IBK (H2) - FBC Karlskrona (JAS) Anders Stenberg, Jonas Hellberg Torsås Sporthall
2019-08-28 19:30 143100001 Vetlanda IBF (H1) - Hovshaga AIF (H1) 2 - 6 Henrik Carlsson, Senad Hamula ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-08-29 19:15 143100119 Forserums IF (H3) - Aneby SK (H4) 17 - 4 Magnus Widlund, Simon Fennsjö Forserums Sporthall
2019-08-29 19:30 143100042 Öjaby Sport IBK (H4) - Växjö IBK Utv.B (H3) 7 - 8 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-08-30 19:00 143100058 KFUM Jönköping (H2) - Sandareds IBS (H2) Inst. KFUM Sporthall, Jönköping
2019-08-30 19:00 143100027 Mullsjö AIS (SSLH) - Pixbo Wallenstam IBK (SSLH) 3 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-08-30 19:00 143100008 Jönköpings IK (SSLH) - Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) Marcus Karlström, Edo Sabanovic Allhallen, Hovmantorp
2019-08-30 19:30 143100112 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-30 19:30 143100043 Öjaby Sport IBK (HU) - Ingelstad IBK (HU) 3 - 5 Leif Johansson, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-08-31 09:00 143100095 Jönköping IBK Ung. (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) Gustav Jarnegren, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 11:00 143100096 Warberg IBF (H1) - Pixbo Wallenstam IBF (H1) Claes Axelsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 12:30 143100045 Gransholms IF B (H4) - Nybro IBK B (H4) 5 - 12 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-08-31 13:00 143100106 Ingelstad IBK (HJ) - Gransholms IF (HJ) Filip Karlsson, Alexia Rasmussen Ingelstads Sporthall
2019-08-31 13:30 143100062 Hovslätts IK (H1) - Skövde IBF (H1) 6 - 6 Claes Axelsson, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-08-31 14:00 143100034 FBC Karlskrona (H2) - Willands IBK (H2) 18 - 0 Henrik Gilliusson, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2019-08-31 14:30 143100113 Slätafly/SK IBK (H2) - IBK Tygriket 99 (H2) Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-08-31 14:45 143100097 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Jönköping IBK Ung. (H1) Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 16:45 143100098 Växjö IBK Utv. (H1) - Warberg IBF (H1) Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-08-31 17:00 143100009 Jönköpings IK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) Leif Johansson, Kevin Andersson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-01 00:00 143100102 Förlorare i match 143100099 - Förlorare i match 143100100
2019-09-01 00:00 143100101 Vinnare i match 143100099 - Vinnare i match 143100100 Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 08:30 143100099 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) 3 - 2 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-01 13:00 143100100 Pixbo Wallenstam IBF (H1) - Växjö IBK Utv. (H1) Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-01 14:00 143100066 Rottne IF (H3) - Älmhults IBK (H4) Inst. Rottne Sporthall
2019-09-01 14:00 143100039 Nybro IBK (H2) - Jämjö IBK (H3) 4 - 2 Anders Stenberg, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-01 14:30 143100114 Sävsjö IBK (H1) - IBK Tygriket 99 (H2) 4 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-09-01 15:00 143100012 Växjö IBK (SSLH) - Visby IBK (SSLH) 7 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-01 16:00 143100124 Jönköping IBK Ung. (H1) - Warberg IBF (H1) Jonas Kvant, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-03 20:00 143100086 Gransholms IF (H3) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Leif Johansson, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2019-09-04 19:00 143100123 IBF Tranås (H3) - Hjulsbro IK (H3) Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2019-09-04 19:30 143100088 Nybro IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
2019-09-06 19:30 143100050 IF Ariel (H3) - Craftstadens IBK O-hamn. B (H4) 8 - 4 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Kristdala Sporthall
2019-09-06 19:30 143100047 Öjaby Sport IBK (H4) - Alvesta IBK (H4) 11 - 3 Senad Hamula, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2019-09-06 20:00 143100035 FBC Karlskrona (H2) - Jämjö IBK (H3) 8 - 4 Henrik Gilliusson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-09-07 12:00 143100030 Sävsjö IBK B (H4) - Södra Wätterns IF (H4) 8 - 4 Bjarne Olsen, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2019-09-07 14:00 143100064 Gränna AIS (H2) - Falköpings IBK (H2) 8 - 3 KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-07 14:00 143100038 Jämjö IBK (H3) - Växjö IBK Utv.B (H3) Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2019-09-07 16:15 143100111 Westbo IBK (H4) - Värnamo IK (H3) 5 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2019-09-08 11:00 143100115 Östra SK Jkpg (H3) - Värnamo IK (H3) 10 - 2 Gustav Jarnegren, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-09-08 14:00 143100105 IBK Husar (H3) - Aneby SK (H4) 9 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 14:00 143100070 Slätafly/SK IBK (H2) - Lönsboda IBK (H2) 5 - 5 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2019-09-08 14:00 143100036 FBC Karlskrona (H2) - Växjö IBK Utv.B (H3) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2019-09-08 15:00 143100022 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Visby IBK (SSLH) Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-08 16:00 143100130 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Vimmerby IBK (H2) 4 - 6 Edo Sabanovic, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-09-08 17:00 143100129 IBK Husar B (H4) - Nässjö IBF B (H4) 1 - 4 Claes Axelsson, Jens Axelsson Olsbergs Arena
2019-09-08 18:00 143100092 Östra SK Jkpg (JAS) - Hovslätts IK (JAS) 4 - 3 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-11 19:00 143100137 Lessebo GoIF (H4) - Ingelstad IBK (HU) Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Lessebo Sporthall
2019-09-11 19:30 143100065 Gränna AIS (H2) - IBF Tranås (H3) 9 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2019-09-12 19:15 143100120 Forserums IF (H3) - Sävsjö IBK B (H4) 8 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Forserums Sporthall
2019-09-12 19:30 143100132 Sävsjö IBK (H1) - Ingelstad IBK (H2) Magnus Andersson, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2019-09-12 19:30 143100077 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H3) 8 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2019-09-13 19:00 143100056 Westerviks IBK (H3) - Vimmerby IBK (H2) 2 - 8 Johan Palm, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2019-09-13 19:30 143100127 Alvesta IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) Inst. Alvesta Sporthall
2019-09-14 12:00 143100094 Westbo IBK (H4) - Tranemo IBK (H2) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-14 12:00 143100093 Östra SK Jkpg (JAS) - Fagerhult Habo IBK (JAS) 3 - 6 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-14 12:00 143100046 Gransholms IF B (H4) - Älmhults IBK (H4) 6 - 10 Leif Johansson, Jamiro Liebe Gemla Sporthall
2019-09-14 14:00 143100040 Nybro IBK (H2) - Hovmantorps GOIF (H3) Bengt Andersson, Leffe Henryson OG-Hallen
2019-09-14 14:00 143100032 Ingelstad IBK (H2) - Hovshaga AIF (H1) Per Bratt, Henrik Gilliusson Ingelstads Sporthall
2019-09-14 15:30 143100053 Värnamo IK (H3) - Skillingaryds IK (H4) Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2019-09-14 15:30 143100021 FBC Kalmarsund (SSLH) - Visby IBK (SSLH) Anders Stenberg, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-14 16:00 143100028 Mullsjö AIS (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (HA) 10 - 6 David Geiser, Henrik Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-15 12:00 143100110 Westbo IBK (H4) - Östra SK Jkpg (H3) Inst. Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-09-15 13:30 143100147 KF Ljungby (H4) - Herrestads AIF Rockets (H5) 4 - 3 Michael Johansson, Jan Blohm Innebandyhallen
2019-09-15 14:00 143100138 Nybro IBK (HJ) - Ryds SK (HJ) 13 - 3 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson OG-Hallen
2019-09-15 14:00 143100015 Craftstadens IBK Oskarshamn (HA) - Sävsjö IBK (H1) Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-09-15 14:30 143100128 Moheda IBK (H3) - IBK Osby (H3) Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-09-15 16:00 143100002 Vetlanda IBF (H1) - KFUM Jönköping (H2) 1 - 3 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-09-15 18:00 143100144 CL98IC (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-17 18:30 143100148 Hovshaga AIF (H1) - Moheda IBK (H3) Michael Johansson, Jonas Jägerby Hovshaga Sporthall
2019-09-17 19:00 143100049 Växjö IBK Utv. (H1) - Lagan IBK (HA) 2 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-18 19:30 143100140 Lessebo GoIF (H4) - Väckelsångs IK (H3) Johan Palm, Mathias Linde Lessebo Sporthall
2019-09-18 19:30 143100075 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H3) 4 - 11 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-09-18 19:30 143100013 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 2 - 6 Håkan Söderman, Andreas Holm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-18 19:45 143100078 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H4) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Väggahallen
2019-09-19 18:20 143100157 Hovslätts IK (JAS) - Östra SK Jkpg (JAS) Inst. Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-09-19 20:00 143100116 Östra SK Jkpg (H3) - Gnosjö IBK (H2) Jonny Nilsson, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-20 19:00 143100153 Lagan IBK (HA) - Munka-Ljungby IBK (H1) Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2019-09-20 19:00 143100121 KaRo IBF (H3) - FBC Karlskrona B (H4) Michell Rohde, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-09-20 19:30 143100133 Gränna AIS (H2) - Linköping FBC (H1) Inst. Ribbahallen A-hall
2019-09-20 20:00 143100059 KFUM Jönköping (H2) - Forserums IF (H3) 11 - 8 Gustav Jarnegren, Oskar Lööke KFUM Sporthall, Jönköping
2019-09-21 10:30 143100109 KaRo IBF (H3) - Gantesbo IBK (H4) Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2019-09-21 11:15 143100152 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Fliseryds IBK (H3) 11 - 5 Anders Stenberg, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-21 13:00 143100125 Forserums IF B (H4) - IBF Horsby B (H4) 7 - 4 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2019-09-21 13:00 143100082 Södra Wätterns IF (H4) - IBK Husar (H3) 8 - 2 Anders Perman, Ricky Karlquist Barnarps Sporthall
2019-09-21 13:00 143100004 Hovshaga AIF (H1) - Vimmerby IBK (H2) 12 - 3 Filip Karlsson, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthall
2019-09-21 14:00 143100135 Skillingaryds IK (H4) - Malmbäcks IF (H4) 8 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Skillingaryds Arena
2019-09-21 15:00 143100131 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) Kim Bjurek, Simon Fennsjö FB-hallen
2019-09-21 15:00 143100122 Hestra Skid O SK (H4) - Tenhults IF (H3) 3 - 5 Jonny Nilsson, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2019-09-21 15:00 143100079 Carlshamns IBK (H3) - Slätafly/SK IBK (H2) Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-09-21 16:00 143100126 Forserums IF (H3) - IBF Horsby (H3) Anders A Nilsson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2019-09-21 17:30 143100141 Jönköping IBK Ung. (H1) - Månsarps IBK (H2) Gustav Jarnegren, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-22 11:00 143100054 Värnamo IK B (H4) - Gransholms IF B (H4) 10 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2019-09-22 13:00 143100107 Ingelstad IBK (HJ) - Växjö IBK Utv. (JAS) 5 - 3 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-09-22 14:00 143100154 Nybro IBK B (H4) - Ljungbyholms GOIF (H4) 7 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-09-22 14:00 143100146 Vimmerby IBK (H2) - Sävsjö IBK (H1) 6 - 7 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Vimmerby Sporthall
2019-09-22 14:00 143100055 Värnamo IK (H3) - Gransholms IF (H3) Inst. Värnamo Sporthall
2019-09-22 15:30 143100155 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) - Perstorp Bälinge IK (H4) 4 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Huneskolans Sporthall
2019-09-24 19:30 143100139 Väckelsångs IK (H3) - Ryds SK (H4) Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall
2019-09-25 18:45 143100142 Älmhults IBK (H4) - Ryds SK (H4) Dragan Zaharijev, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2019-09-25 19:00 143100029 Hovmantorps GOIF (H3) - Ingelstad IBK (H2) Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2019-09-25 19:30 143100161 Aneby SK (H4) - Hjältevad Mariannelund IS (H4) Oskar Lööke, Isak Mörnstål FB-hallen
2019-09-25 19:30 143100149 Sillhövda AIK (H4) - KaRo IBF (H3) Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2019-09-25 20:00 143100160 Månsarps IBK (H2) - Södra Wätterns IF (H4) Patrik Trofast, Andreas Holm Norrahammars Sporthall
2019-09-26 18:15 143100156 Carlshamns IBK (HJ) - Olofströms IBK (HJ) Jesper Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2019-09-26 20:00 143100136 Skillingaryds IK (H4) - Westbo IBK (H4) Jonas Kvant, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-09-27 19:00 143100159 Växjö IBK Utv. (HJ) - Alvesta IBK (HJ) Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-27 19:30 143100080 Carlshamns IBK (H3) - Jämjö IBK (H3) Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väggahallen
2019-09-27 19:30 143100067 Rottne IF (H3) - Öjaby Sport IBK (H4) Mathias Linde, Johan Palm Rottne Sporthall
2019-09-27 20:00 143100018 Vimmerby IBK (H2) - Ledberg IBF (H1) Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2019-09-28 11:00 143100118 Värnamo IK B (H4) - S/W 2010 IBK (H4) Inst. Tinas Ö
2019-09-28 13:00 143100162 Forserums IF B (H4) - Tenhults IF B (H4) Forserums Sporthall
2019-09-28 13:00 143100073 Ingelstad IBK (HU) - Moheda IBK (HU) Ingelstads Sporthall
2019-09-28 14:00 143100089 Nybro IBK (H2) - KaRo IBF (H3) OG-Hallen
2019-09-28 15:00 143100060 Westerviks IBK (H3) - Hjulsbro IK (H3) Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2019-09-29 11:00 143100151 Gantesbo IBK (H4) - Sillhövda AIK (H4) Emmaboda Sporthall
2019-09-29 11:00 143100145 Alvesta IBK (HJ) - Ingelstad IBK (HJ) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-09-29 11:00 143100117 Östra SK Jkpg (H3) - Nässjö IBF (H2) Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 12:30 143100163 Hjältevad Mariannelund IS (H4) - Vimmerby IBK (H2) Furulundshallen
2019-09-29 14:00 143100150 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H2) - Gransholms IF (H3) Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2019-09-29 14:00 143100076 IBK Husar (H3) - Sävsjö IBK B (H4) Lucas Rosén, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2019-09-29 14:00 143100037 FBC Karlskrona (H2) - Moheda IBK (H3) Vedeby Sporthall A
2019-09-29 15:00 143100104 Aneby SK (H4) - IBF Tranås B (H4) FB-hallen
2019-09-29 16:30 143100085 Vetlanda IBF B (H3) - IF Ariel (H3) Michael Johansson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-01 19:30 143100134 Hestra Skid O SK (H4) - Skillingaryds IK (H4) Hestra Sporthall
2019-10-06 14:00 143100158 Ryds SK (HJ) - Carlshamns IBK (HJ) Ryds Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis