Höstcupen 2019 (2019/20)

Gruppspel
Höstcupen Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 08:45 121122001 Örebro SK Ung - IBK Hallsta 1 - 4 Gustav Westman, Oscar Sundström Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 09:30 121122002 Per-Ols IBF 1 - Skoghalls IBK Utveckling P06 0 - 7 Gustav Westman, Oscar Sundström Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 10:15 121122003 Nykvarns IF P06 1 - Örebro SK Ung 1 - 0 Emil Wass, Isac Åhman Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 11:00 121122004 Per-Ols IBF 1 - IBK Hallsta 3 - 1 Emil Wass, Isac Åhman Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 11:45 121122005 Skoghalls IBK Utveckling P06 - Nykvarns IF P06 1 2 - 3 Jonathan Ahlqvist, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 13:00 121122006 Örebro SK Ung - Per-Ols IBF 1 3 - 2 Jonathan Eriksson, Oscar Sundström Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 13:45 121122007 IBK Hallsta - Skoghalls IBK Utveckling P06 8 - 2 Gustav Westman, Oscar Sundström Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 14:30 121122008 Nykvarns IF P06 1 - Per-Ols IBF 1 9 - 1 Gustav Westman, Jonathan Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 15:15 121122009 Skoghalls IBK Utveckling P06 - Örebro SK Ung 3 - 1 Oscar Sundström, Jonathan Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 16:00 121122010 IBK Hallsta - Nykvarns IF P06 1 6 - 3 Oscar Sundström, Gustav Westman Idrottshuset, Örebro Plan 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Hallsta 4 3 0 1 19-9 10 9
2. Nykvarns IF P06 1 4 3 0 1 16-9 7 9
3. Skoghalls IBK Utveckling P06 4 2 0 2 14-12 2 6
4. Örebro SK Ung 4 1 0 3 5-10 -5 3
5. Per-Ols IBF 1 4 1 0 3 6-20 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Höstcupen Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 08:45 121123001 Rönnby SK/Dingtuna - Karlskoga IBF 3 - 3 Jonathan Ahlqvist, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 09:30 121123002 Hultsberg/Björkås IBF - Per-Ols IBF 2 5 - 0 Jonathan Eriksson, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 10:15 121123003 Alunda IBF - Rönnby SK/Dingtuna 5 - 7 Gustav Westman, Jonathan Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 11:00 121123004 Hultsberg/Björkås IBF - Karlskoga IBF 0 - 2 Gustav Westman, Oscar Sundström Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 11:45 121123005 Per-Ols IBF 2 - Alunda IBF 1 - 6 Jonathan Eriksson, Gustav Westman Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 13:00 121123006 Rönnby SK/Dingtuna - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 3 Jonathan Ahlqvist, Isac Åhman Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 13:45 121123007 Karlskoga IBF - Per-Ols IBF 2 10 - 1 Emil Wass, Isac Åhman Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 14:30 121123008 Alunda IBF - Hultsberg/Björkås IBF 0 - 2 Emil Wass, Jonathan Ahlqvist Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 15:15 121123009 Per-Ols IBF 2 - Rönnby SK/Dingtuna 3 - 7 Isac Åhman, Jonathan Ahlqvist Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-10-27 16:00 121123010 Karlskoga IBF - Alunda IBF 6 - 0 Emil Wass, Isac Åhman Idrottshuset, Örebro Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlskoga IBF 4 3 1 0 21-4 17 10
2. Hultsberg/ Björkås IBF 4 3 0 1 10-4 6 9
3. Rönnby SK/ Dingtuna 4 2 1 1 19-14 5 7
4. Alunda IBF 4 1 0 3 11-16 -5 3
5. Per-Ols IBF 2 4 0 0 4 5-28 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Placeringsmatch 1-2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 18:15 121128001 IBK Hallsta - Karlskoga IBF 1 - 3 Fredrik Alm, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 1
Placeringsmatch 3-4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 17:30 121127001 Nykvarns IF P06 1 - Hultsberg/Björkås IBF 1 - 3 Isac Åhman, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 1
Placeringsmatch 5-6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 17:30 121126001 Skoghalls IBK Utveckling P06 - Rönnby SK/Dingtuna 7 - 3 Gustav Salmela, Fredrik Alm Idrottshuset, Örebro Plan 2
Placeringsmatch 7-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 16:45 121124001 Örebro SK Ung - Alunda IBF 1 - 4 Gustav Salmela, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 1
Placeringsmatch 9-10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-27 16:45 121125001 Per-Ols IBF 1 - Per-Ols IBF 2 3 - 1 Fredrik Alm, Gustav Westman Idrottshuset, Örebro Plan 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis