Pantamera Röd Svår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Röd Svår A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-02-08 12:30 150355002 Värmdö IF - Väsby AIK 2 - 3 Niclas Andersson, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2020-03-03 18:45 150355003 Farsta IBK - Sköndals IK 6 - 6 Imtiaz Karim, Alexander Löfgren Farstahallen 3
2020-03-05 20:15 150355001 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 2 - 1 Imtiaz Karim, Johnn Wahlgren Herresta Sporthall
150355004 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF Smedsgärdshallen
150355006 Sköndals IK - Värmdö IF Sköndalshallen
2020-02-15 18:30 150355005 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK 5 - 5 Jakob Iskander, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
150355007 Farsta IBK - Väsby AIK Farstahallen 3
150355009 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF Björkebyhallen
2020-03-11 20:15 150355008 Sköndals IK - Åkersberga IBF (A) 4 - 4 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Skarpnäckshallen
150355010 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF Sköndalshallen
150355011 Värmdö IF - Farsta IBK Värmdö sporthall
150355012 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) Smedsgärdshallen
150355015 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 17:30 150355014 Väsby AIK - Sköndals IK 3 - 5 Sadjad Nima, Jan Lingemark Väsby skolan
2020-03-08 10:00 150355013 Bele Barkarby IF IBF - Farsta IBK 3 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK 2 1 0 1 6-7 31 31
2. Åkersberga IBF (A) 3 0 2 1 10-11 26 27
3. Farsta IBK 3 0 2 1 11-14 10 23
4. Sköndals IK 3 1 2 0 15-13 12 22
5. Bele Barkarby IF IBF 2 2 0 0 5-1 12 21
6. Värmdö IF 1 0 0 1 2-3 18 20
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:45 150310002 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 7 - 0 Johan Ståhl, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2019-09-28 15:15 150310006 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 William Albrecht, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-09-28 17:30 150310004 Värmdö IF - Täby FC 10 - 1 Lucas Werelius, Noah Hulin Värmdö sporthall
2019-09-29 17:15 150310005 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK 5 - 1 Sabina Åström, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 17:45 150310001 Sköndals IK - Huddinge IK (A) 4 - 3 Erik Nyman, Daniel Karlsson Sköndalshallen
2019-10-03 20:15 150310008 Huddinge IBS - Väsby AIK 0 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2019-10-04 19:00 150310007 Nynäshamns IBK - Värmdö IF 3 - 6 Tobias Jansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2019-10-05 11:15 150310011 Farsta IBK - Sköndals IK 2 - 1 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Farstahallen 1
2019-10-06 13:15 150310012 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge 2 - 2 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2019-11-30 15:15 150310009 Täby FC - Åkersberga IBF (A) 2 - 9 Sam Varahram, Ken Johansson K-Rauta Arena
2019-10-06 16:15 150310016 Sköndals IK - Täby FC 1 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-10-12 13:30 150310017 Huddinge IK (A) - Farsta IBK 1 - 4 Erik Nyman, Hampus Viking Kvarnbergshallen
2019-10-12 16:15 150310013 Väsby AIK - Värmdö IF 4 - 1 Rikard Söderlund, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-10-13 17:15 150310014 Åkersberga IBF (A) - Nynäshamns IBK 6 - 0 Björn Söderström, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-10-19 09:15 150310024 Farsta IBK - FBI Tullinge 7 - 2 Mattias Nordlund, Per Sundvall Farstahallen 1
2019-11-08 19:00 150310021 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 3 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Kvarnängshallen
2019-11-21 20:00 150310019 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Ken Johansson, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-12-07 17:45 150310022 Täby FC - Huddinge IK (A) 2 - 2 Sezgin Youmer, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-10-26 11:15 150310025 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Tullingehallen
2019-10-26 11:30 150310026 Farsta IBK - Täby FC 5 - 3 Magnus Eriksson, Björn Larsson Farstahallen 3
2019-12-01 18:15 150310028 Huddinge IK (A) - Nynäshamns IBK 1 - 2 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Skogåshallen
2019-12-11 20:20 150310029 Sköndals IK - Väsby AIK 3 - 10 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Skarpnäckshallen
2019-11-08 18:30 150310032 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Johan Hessing, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2019-11-09 13:30 150310033 Nynäshamns IBK - Farsta IBK 3 - 6 Oscar Olsson Berglund, Kari Malmros Kvarnängshallen
2019-11-09 15:45 150310035 Väsby AIK - Huddinge IK (A) 7 - 1 Niclas Andersson, Rikard Söderlund Väsby skolan
2019-11-10 17:45 150310031 Täby FC - FBI Tullinge 4 - 2 Sabina Åström, Johan Nima K-Rauta Arena
2019-10-06 15:15 150310039 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 1 - 2 Ricky Bagge, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-11-16 13:00 150310040 Farsta IBK - Väsby AIK 4 - 5 Theodore Hurtig, Sadjad Nima Farstahallen 1
2019-11-16 18:15 150310037 FBI Tullinge - Huddinge IBS 1 - 1 Roland Nester, Björn Landin Tullingehallen
2019-11-17 18:00 150310038 Täby FC - Nynäshamns IBK 2 - 5 Adam Sundbom, Tim Svensson K-Rauta Arena
2019-11-23 10:45 150310043 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 3 - 4 Kenneth Johansson, Daniel Karlsson Kvarnängshallen
2019-11-23 15:30 150310046 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Oskar Mattsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 11:45 150310045 Väsby AIK - Täby FC 3 - 1 Rikard Söderlund, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-11-24 13:45 150310044 Värmdö IF - Huddinge IBS 7 - 2 Noah Hulin, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2019-11-29 19:00 150310051 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (A) 4 - 8 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2019-12-07 14:15 150310049 FBI Tullinge - Värmdö IF 1 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Oscar Forstadius Tullingehallen
2019-12-08 14:45 150310053 Bele Barkarby IF IBF - Sköndals IK 3 - 3 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2019-12-15 13:30 150310050 Nynäshamns IBK - Väsby AIK 1 - 7 Kenneth Johansson, Tobias Jansson Kvarnängshallen
2019-12-14 14:30 150310056 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF 4 - 4 Jan Lingemark, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 17:30 150310055 Väsby AIK - FBI Tullinge 2 - 1 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Väsby skolan
2019-12-15 12:30 150310059 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Kvarnbergshallen
2019-12-15 13:30 150310058 Sköndals IK - Huddinge IBS 10 - 1 Wilmer Axén, Didrik Axen Sköndalshallen
2019-12-15 18:15 150310061 FBI Tullinge - Åkersberga IBF (A) 3 - 5 Per Sundvall, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-12-16 20:15 150310064 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 3 - 3 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Tomtbergahallen
2020-01-07 18:00 150310063 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 4 Tobias Jansson, Magnus Eriksson Värmdö sporthall
2020-01-26 16:00 150310066 Bele Barkarby IF IBF - Farsta IBK 0 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Viksjö Sporthall
2020-01-11 09:00 150310069 Huddinge IK (A) - Värmdö IF 4 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2020-01-11 10:20 150310071 Farsta IBK - Huddinge IBS 7 - 4 Mauricio Castillo, Shabbir Ahmed Farstahallen 1
2020-01-11 19:45 150310072 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 3 - 2 Anton Fritshammar, Fadi Saffo Björkebyhallen
2020-01-12 13:30 150310068 Sköndals IK - Åkersberga IBF (A) 2 - 5 Kari Malmros, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen
2020-01-17 18:30 150310078 Huddinge IBS - Täby FC 1 - 5 Max Hellström, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2020-01-18 12:30 150310077 Nynäshamns IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Anders Asp, Johan Ståhl Kvarnängshallen
2020-01-18 13:15 150310073 FBI Tullinge - Sköndals IK 3 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Malmsjö Sporthall
2020-01-18 18:30 150310076 Värmdö IF - Farsta IBK 3 - 2 Adam Lindell, Liam Kronkvist Värmdö sporthall
2020-01-19 12:30 150310074 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IK (A) 3 - 2 Roger Nyström, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK 10 9 1 0 48-16 32 28
2. Åkersberga IBF (A) 10 8 1 1 50-23 27 25
3. Farsta IBK 10 7 0 3 40-27 13 21
4. Värmdö IF 10 6 2 2 45-26 19 20
5. Sköndals IK 10 5 2 3 44-34 10 17
6. Bele Barkarby IF IBF 10 4 3 3 24-18 6 15
7. Nynäshamns IBK 10 3 0 7 27-42 -15 9
8. Täby FC 10 2 2 6 23-41 -18 8
9. Huddinge IK (A) 10 0 5 5 20-32 -12 5
10. FBI Tullinge 10 1 2 7 20-41 -21 5
11. Huddinge IBS 10 0 2 8 18-59 -41 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Röd Svår B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150360002 FBI Tullinge - Huddinge IK (A) Tullingehallen
2020-02-02 16:45 150360001 Täby FC - Nynäshamns IBK 3 - 8 Elis Erbing, Johan Hessing Grindtorpshallen
2020-02-14 19:00 150360004 Huddinge IK (A) - Täby FC 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2020-02-21 18:45 150360003 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 5 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnängshallen
150360006 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (A) Kvarnängshallen
2020-03-07 12:00 150360005 Huddinge IBS - FBI Tullinge 1 - 1 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-02-08 18:30 150360007 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 4 - 4 Mauricio Castillo, Magnus Berg Tomtbergahallen
2020-02-09 09:30 150360008 Täby FC - FBI Tullinge 1 - 3 Jan Lingemark, Per Sundvall Grindtorpshallen
150360010 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Storvretens Sporthall
2020-02-09 17:45 150360009 Huddinge IBS - Täby FC 3 - 1 Johnny Mikael Claesson, Sadjad Nima Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 2 2 0 0 13-6 -8 15
2. FBI Tullinge 2 1 1 0 4-2 -19 9
3. Täby FC 4 0 1 3 9-18 -27 9
4. Huddinge IK (A) 2 0 2 0 8-8 -12 7
5. Huddinge IBS 4 1 2 1 11-11 -41 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis