Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Damer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 12:15 150012005 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Arash Sohrevardi Hägerneholmshallen
2019-09-21 13:00 150012003 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 7 - 3 Emilia Tuomela, Anders Asp Hässelbyhallen
2019-09-21 14:00 150012001 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS 4 - 9 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2019-09-21 15:45 150012004 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Fabian Fahimi, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-09-22 12:15 150012006 Råsunda IS - Sollentuna IBF 14 - 2 Emilia Tuomela, Anders Asp Råstaparkhallen
2019-09-22 12:45 150012002 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Shari Tingman, Elis Erbing Värmdö sporthall
2019-09-28 14:00 150012009 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 5 Johan Larsson, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-09-29 13:15 150012010 Sköndals IK - Värmdö IF (A) 3 - 5 Julius Olesen, Johan Larsson Sköndalshallen
2019-09-29 13:15 150012012 Huddinge IBS - Råsunda IS 4 - 10 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Fleminghallen
2019-09-29 13:30 150012011 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Lyckeby Sporthall
2019-09-29 15:30 150012008 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2020-02-12 20:00 150012007 Sollentuna IBF - Täby FC 4 - 4 Jacob Leijon, Robert Forslind Lovrencic Nya Edsbergshallen
2019-10-05 13:30 150012015 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2019-10-05 17:20 150012013 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK 3 - 6 Sebastian Öhman, Johan Larsson Fleminghallen
2019-10-06 13:15 150012014 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 9 Fredrik Landin, Martin Johansson Värmdö sporthall
2019-10-06 14:30 150012018 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 6 - 5 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Lyckeby Sporthall
2019-10-06 16:45 150012016 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sollentuna IBF 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2019-10-06 18:30 150012017 Täby FC - Råsunda IS 2 - 9 Jonas Edström, Daniel Karlsson Hägerneholmshallen
2019-10-12 13:15 150012020 Hässelby SK IBK (A) - Sollentuna IBF 10 - 0 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2019-10-13 11:45 150012024 Huddinge IBS - Täby FC 6 - 4 Björn Landin, Roland Nester Fleminghallen
2019-10-13 12:45 150012022 Rotebro IS IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 15:30 150012021 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (A) 10 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-10-13 17:15 150012019 Råsunda IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 4 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Råstaparkhallen
2019-10-13 18:00 150012023 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 5 - 8 Johan Larsson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2019-10-19 14:30 150012025 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Daniel Mårtensson, Erik Palmertz Tullingehallen
2019-10-19 15:30 150012027 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS 5 - 13 Johan Larsson, Sebastian Öhman Hässelbyhallen
2019-10-20 13:45 150012026 Värmdö IF (A) - Sollentuna IBF 6 - 10 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2019-10-20 14:15 150012030 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 4 Christian Högberg, Jonas Holm Lyckeby Sporthall
2019-10-20 15:30 150012028 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC 4 - 7 Therese Jensen, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-10-20 17:30 150012029 Sköndals IK - Huddinge IBS 1 - 8 William Albrecht, Mattias Lönnborg Sköndalshallen
2019-10-22 20:15 150012035 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK 1 - 3 William Albrecht, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-26 15:30 150012031 Täby FC - Hässelby SK IBK (A) 7 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Patrik Larsson Hägerneholmshallen
2019-10-27 11:45 150012036 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 3 Erik Palmertz, Sebastian Öhman Fleminghallen
2019-10-27 14:00 150012032 Råsunda IS - Värmdö IF (A) 5 - 1 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2019-10-27 14:30 150012034 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Tyresöhallen
2019-10-27 18:15 150012033 Sollentuna IBF - FBI Tullinge (A) 2 - 12 Martin Eriksson, Magnus Johansson Arena Satelliten
2019-11-02 11:45 150012040 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS 3 - 7 Erik Palmertz, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2019-11-02 12:45 150012039 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Hässelbyhallen
2019-11-02 14:00 150012037 FBI Tullinge (A) - Råsunda IS 4 - 6 Patrik Larsson, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2019-11-03 12:15 150012041 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 11 Julius Olesen, Martin Eriksson Sköndalshallen
2019-11-03 13:45 150012038 Värmdö IF (A) - Täby FC 1 - 6 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Värmdö sporthall
2019-11-03 15:00 150012042 Vendelsö IK (A) - Sollentuna IBF 7 - 4 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Lyckeby Sporthall
2019-11-08 19:45 150012043 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF (A) 4 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2019-11-09 13:30 150012044 Täby FC - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hägerneholmshallen
2019-11-10 11:45 150012045 Råsunda IS - Vendelsö IK (A) 14 - 4 Christian Högberg, Kari Karke Råstaparkhallen
2019-11-10 11:45 150012048 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (A) 8 - 5 Arash Sohrevardi, Aldin Imamovic Fleminghallen
2019-11-10 15:30 150012046 Sollentuna IBF - Sköndals IK 3 - 7 Christian Högberg, Stefano Bianque Arena Satelliten
2019-11-10 15:30 150012047 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK (A) 12 - 2 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Tyresöhallen
2019-11-16 12:00 150012049 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Anders Asp, Daniel Karlsson Tullingehallen
2019-11-16 12:00 150012052 Rotebro IS IBK (A) - Sollentuna IBF 9 - 3 William Albrecht, Robin Vall Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 13:30 150012054 Vendelsö IK (A) - Täby FC 5 - 8 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-11-17 14:15 150012050 Värmdö IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 10 Erik Palmertz, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2019-11-17 15:30 150012051 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 13 - 7 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-11-17 16:00 150012053 Sköndals IK - Råsunda IS 2 - 12 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Larsson Sköndalshallen
2019-11-23 12:45 150012055 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2019-11-23 13:00 150012057 Täby FC - Sköndals IK 14 - 2 Aldin Imamovic, William Albrecht Hägerneholmshallen
2019-11-23 13:30 150012060 Huddinge IBS - Värmdö IF (A) 6 - 3 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Fleminghallen
2019-11-23 16:45 150012056 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 3 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Ormingehallen
2019-11-24 13:15 150012058 Råsunda IS - Rotebro IS IBK (A) 7 - 4 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2019-11-24 17:15 150012059 Sollentuna IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 13 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Arena Satelliten
2019-11-30 11:45 150012064 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC 4 - 10 Johannes Ekenberg, Robin Vall Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 14:00 150012061 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (A) 1 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2019-12-01 15:30 150012063 Tyresö Trollbäcken IBK - Råsunda IS 9 - 4 Fredrik Landin, Stefano Bianque Tyresöhallen
2019-12-01 16:45 150012062 Sollentuna IBF - Huddinge IBS 4 - 1 Erik Palmertz, Nihada Cenanovic Arena Satelliten
2019-12-01 17:00 150012065 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Sköndalshallen
2019-12-01 17:15 150012066 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 5 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Lyckeby Sporthall
2019-12-14 12:15 150012069 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Aldin Imamovic, Sebastian Öhman Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 12:45 150012067 Sollentuna IBF - Råsunda IS 7 - 12 Martin Eriksson, Patrik Larsson Arena Satelliten
2019-12-15 13:15 150012072 Huddinge IBS - FBI Tullinge (A) 2 - 2 Elin Holm, Emilia Tuomela Fleminghallen
2019-12-15 13:30 150012071 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Lyckeby Sporthall
2019-12-15 15:00 150012070 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 8 Johan Larsson, Arash Sohrevardi Sköndalshallen
2019-12-15 15:30 150012068 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 5 - 2 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Tyresöhallen
2020-01-04 14:00 150012073 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Daniel Enkulla, William Albrecht Tullingehallen
2020-01-04 14:00 150012075 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 3 Andreas Persson Stenberg, Fabian Fahimi Hässelbyhallen
2020-01-04 14:15 150012077 Täby FC - Sollentuna IBF 15 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Hägerneholmshallen
2020-01-05 12:00 150012078 Råsunda IS - Huddinge IBS 8 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Råstaparkhallen
2020-01-08 20:30 150012076 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Kari Karke, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2020-01-09 19:00 150012074 Värmdö IF (A) - Sköndals IK 8 - 3 Arash Sohrevardi, Kari Karke Värmdö sporthall
2020-01-11 12:15 150012082 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF (A) 4 - 6 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 13:00 150012080 Sollentuna IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 8 Eskil Simonsen, Hampus Viking Nya Edsbergshallen
2020-01-12 13:15 150012084 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 3 - 0 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Fleminghallen
2020-01-12 13:30 150012079 Råsunda IS - Täby FC 8 - 5 Kari Karke, Anders Asp Råstaparkhallen
2020-01-12 15:30 150012081 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 3 Jacob Leijon, Daniel Mårtensson Tyresöhallen
2020-01-12 16:15 150012083 Sköndals IK - FBI Tullinge (A) 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Kari Malmros Sköndalshallen
2020-01-17 19:45 150012088 Nacka Wallenstam IBK (B) - Råsunda IS 2 - 6 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ormingehallen
2020-01-18 16:45 150012087 Sollentuna IBF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 6 Robin Vall, Patrik Larsson Nya Edsbergshallen
2020-01-19 12:45 150012090 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 5 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Lyckeby Sporthall
2020-01-19 13:45 150012086 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 Arash Sohrevardi, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2020-01-19 15:00 150012085 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 3 Björn Landin, Roland Nester Tullingehallen
2020-01-19 15:45 150012089 Täby FC - Huddinge IBS 4 - 5 Elin Holm, Emilia Tuomela Hägerneholmshallen
2020-01-25 12:45 150012095 Rotebro IS IBK (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2020-01-25 14:00 150012093 Sollentuna IBF - Värmdö IF (A) 3 - 6 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Nya Edsbergshallen
2020-01-25 15:30 150012091 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 3 Therese Jensen, Anders Asp Hägerneholmshallen
2020-01-26 12:45 150012092 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) 9 - 3 Linus Warrenstein, Daniel Mårtensson Råstaparkhallen
2020-01-26 13:30 150012096 Huddinge IBS - Sköndals IK 9 - 4 Fredrik Landin, Johan Larsson Fleminghallen
2020-01-26 18:45 150012094 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Jonatan Svahn, Stefano Bianque Tyresöhallen
2020-02-01 12:45 150012099 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2020-02-01 14:00 150012097 FBI Tullinge (A) - Sollentuna IBF 6 - 3 Johan Larsson, Sebastian Öhman Tullingehallen
2020-02-02 14:00 150012102 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 17 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2020-02-02 15:00 150012098 Värmdö IF (A) - Råsunda IS 3 - 7 Johan Jäderlund, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2020-02-02 15:15 150012100 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS 3 - 7 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Ormingehallen
2020-02-02 15:30 150012101 Sköndals IK - Rotebro IS IBK (A) 6 - 9 Erik Nyman, Daniel Karlsson Sköndalshallen
2020-02-07 19:45 150012103 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 6 Anders Asp, Kari Karke Ormingehallen
2020-02-08 15:30 150012104 Täby FC - Värmdö IF (A) 1 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hägerneholmshallen
2020-02-09 12:45 150012105 Råsunda IS - FBI Tullinge (A) 8 - 1 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2020-02-09 13:15 150012108 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Elin Holm, Emilia Tuomela Fleminghallen
2020-02-09 15:00 150012106 Sollentuna IBF - Vendelsö IK (A) 3 - 8 Can Asal, Lucas Werelius Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 15:30 150012107 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 10 - 3 Kari Karke, Anders Asp Tyresöhallen
2020-02-20 20:00 150012112 Rotebro IS IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Jacob Leijon, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2020-02-22 14:00 150012109 FBI Tullinge (A) - Täby FC 2 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2020-02-22 14:45 150012111 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 3 - 6 William Albrecht, Julius Olesen Hässelbyhallen
2020-02-23 13:30 150012114 Vendelsö IK (A) - Råsunda IS 6 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2020-02-23 14:00 150012113 Sköndals IK - Sollentuna IBF 16 - 4 Nihada Cenanovic, Anders Westerberg Sköndalshallen
2020-02-23 14:30 150012110 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 5 Elin Holm, Jonas Holm Värmdö sporthall
2020-02-29 13:15 150012115 Hässelby SK IBK (A) - Värmdö IF (A) 8 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Hässelbyhallen
2020-03-01 10:30 150012119 Sollentuna IBF - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Arena Satelliten
2020-03-01 12:00 150012116 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (A) 1 - 0 Anders Asp, Linda Forslund Ormingehallen
2020-03-01 12:30 150012117 Täby FC - Vendelsö IK (A) 7 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Hägerneholmshallen
2020-03-01 13:15 150012118 Råsunda IS - Sköndals IK 13 - 4 Erik Nyman, Jacob Leijon Råstaparkhallen
2020-03-01 17:45 150012120 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 6 Nicklas Sundgren, Fredrik Berglund Sonesson Fleminghallen
2020-03-07 12:00 150012121 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 4 Erik Hellgren, William Albrecht Tullingehallen
2020-03-07 14:00 150012124 Rotebro IS IBK (A) - Råsunda IS 3 - 7 Daniel Mårtensson, Erik Nyman Rotebrohallen (Nya)
2020-03-08 13:45 150012122 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS 8 - 1 Arash Sohrevardi, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2020-03-08 15:00 150012125 Sköndals IK - Täby FC 2 - 7 Julius Olesen, Magnus Johansson Sköndalshallen
2020-03-08 15:30 150012123 Tyresö Trollbäcken IBK - Sollentuna IBF 9 - 3 Kari Karke, Anders Asp Tyresöhallen
2020-03-08 18:45 150012126 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Roland Nester, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
150012127 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A)
150012128 Hässelby SK IBK (A) - Vendelsö IK (A)
150012129 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK
150012130 Täby FC - Rotebro IS IBK (A)
150012131 Råsunda IS - Tyresö Trollbäcken IBK
150012132 Huddinge IBS - Sollentuna IBF
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Råsunda IS 21 20 0 1 190-78 112 60
2. Tyresö Trollbäcken IBK 21 18 2 1 177-73 104 56
3. Huddinge IBS 21 13 2 6 117-98 19 41
4. Hässelby SK IBK (A) 21 11 2 8 111-101 10 35
5. Täby FC 21 9 5 7 121-91 30 32
6. Värmdö IF (A) 21 8 3 10 92-108 -16 27
7. FBI Tullinge (A) 21 6 6 9 76-77 -1 24
8. Rotebro IS IBK (A) 21 7 3 11 93-114 -21 24
9. Nacka Wallenstam IBK (B) 21 7 2 12 77-107 -30 23
10. Vendelsö IK (A) 21 5 4 12 89-127 -38 19
11. Sköndals IK 21 4 0 17 82-155 -73 12
12. Sollentuna IBF 21 3 1 17 81-177 -96 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis