Lilla VM F13 (2019/20)

Gruppspel
Lilla VM F13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 189820001 Hertzöga BK - Munkfors IBK 2 - 0 Ahmad Alzain, Albin Äng Munkfors Arena
2019-11-09 10:45 189820002 Hultsberg/Björkås IBF - BK Vålberg 13 - 1 Albin Äng, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2019-11-09 11:30 189820003 Skoghalls IBK Utveckling Röd - Hertzöga BK 3 - 1 Gabriel Gunnarsson, Oliver Karlsson Munkfors Arena
2019-11-09 12:15 189820004 Munkfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 1 - 2 Ahmad Alzain, Albin Äng Munkfors Arena
2019-11-09 13:15 189820005 BK Vålberg - Skoghalls IBK Utveckling Röd 0 - 7 Oliver Karlsson, Gabriel Gunnarsson Munkfors Arena
2019-11-09 14:00 189820006 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, Oliver Karlsson Munkfors Arena
2019-11-09 14:45 189820007 Munkfors IBK - BK Vålberg 3 - 2 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Munkfors Arena
2019-11-09 15:30 189820008 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling Röd 1 - 0 Gabriel Gunnarsson, Oliver Karlsson Munkfors Arena
2019-11-09 16:30 189820009 BK Vålberg - Hertzöga BK 0 - 15 Melker Falkenström, Gabriel Blomquist Munkfors Arena
2019-11-09 17:15 189820010 Skoghalls IBK Utveckling Röd - Munkfors IBK 1 - 1 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Munkfors Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hertzöga BK 4 3 0 1 22-6 16 9
2. Hultsberg/ Björkås IBF 4 3 0 1 19-6 13 9
3. Skoghalls IBK Utveckling Röd 4 2 1 1 11-3 8 7
4. Munkfors IBK 4 1 1 2 5-7 -2 4
5. BK Vålberg 4 0 0 4 3-38 -35 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 189821001 Fagerås BK - BKI Sunnanå 0 - 2 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2019-11-09 11:00 189821002 Skoghalls IBK Utveckling Blå - Dotteviks IF 0 - 0 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2019-11-09 12:15 189821003 Fagerås BK - Skoghalls IBK Utveckling Blå 0 - 3 Albin Lämmel, Edwin Sundström Fageråshallen
2019-11-09 13:15 189821004 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 1 - 4 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2019-11-09 14:30 189821005 Skoghalls IBK Utveckling Blå - BKI Sunnanå 2 - 2 Albin Lämmel, Edwin Sundström Fageråshallen
2019-11-09 15:30 189821006 Dotteviks IF - Fagerås BK 4 - 1 Albin Lämmel, Edwin Sundström Fageråshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dotteviks IF 3 2 1 0 8-2 6 7
2. Skoghalls IBK Utveckling Blå 3 1 2 0 5-2 3 5
3. BKI Sunnanå 3 1 1 1 5-6 -1 4
4. Fagerås BK 3 0 0 3 1-9 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:30 189822001 Hagfors IF Uddeholm - GS 86 AIF 1 - 1 Simon Morén, Anders Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2019-11-09 10:30 189822002 Karlskoga IBF - Karlstad IBF 2 - 2 Anders Ekelund-Carlsson, Simon Morén Uddeholm Arena
2019-11-09 11:45 189822003 Hagfors IF Uddeholm - Karlskoga IBF 0 - 0 Wilhelm Hansson Tönning, Emil Karlsson Uddeholm Arena
2019-11-09 12:45 189822004 GS 86 AIF - Karlstad IBF 0 - 0 Anders Ekelund-Carlsson, Simon Morén Uddeholm Arena
2019-11-09 14:00 189822005 Karlskoga IBF - GS 86 AIF 3 - 2 Wilhelm Hansson Tönning, Emil Karlsson Uddeholm Arena
2019-11-09 15:00 189822006 Karlstad IBF - Hagfors IF Uddeholm 3 - 1 Wilhelm Hansson Tönning, Emil Karlsson Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF 3 1 2 0 5-3 2 5
2. Karlskoga IBF 3 1 2 0 5-4 1 5
3. GS 86 AIF 3 0 2 1 3-4 -1 2
4. Hagfors IF Uddeholm 3 0 2 1 2-4 -2 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM F13 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 10:00 Semifinal 1 189823001 Dotteviks IF - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 3 e.förl. Ahmad Alzain, Albin Äng Munkfors Arena
2019-11-10 11:00 Semifinal 2 189823002 Hertzöga BK - Karlstad IBF 0 - 4 Albin Äng, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2019-11-10 14:15 Match om 3:e pl. 189823004 Hultsberg/Björkås IBF - Hertzöga BK 6 - 0 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Munkfors Arena
2019-11-10 16:45 Final 189823003 Dotteviks IF - Karlstad IBF 3 - 2 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Munkfors Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis