Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
211213045 Knäppmora AIK H4 (B-lag) - Per-Ols IBF H4 Inst.
211213040 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Eskilstuna Nyfors IK A-lag Inst.
211213011 IFK Arboga IBK ungdom H3 - Karlskoga IBF U-Lag
2020-08-13 19:30 211213006 Västerås IBS H3 - Torshälla IBK JAS 6 - 0 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2020-08-15 17:00 211213016 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Yotsaphong Chaiphring, Burak Unsal Sala Idrottshall
2020-08-16 13:00 211213014 IBF Västerås - Torshälla IBK Representationslag 6 - 3 Dan Barthlen, Andreas Larsson Mälarenergi Arena A
2020-08-20 19:30 211213010 IFK Arboga H2 - Katrineholms IBF Herrar 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Vasahallen
2020-08-22 12:00 211213007 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Per-Ols IBF H2 9 - 6 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Mälarenergi Arena Surahammar
2020-08-22 16:00 211213015 IBF Västerås - Alunda IBF Herr 7 - 4 Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Mälarenergi Arena A
2020-08-22 17:00 211213002 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Enköpings IBK H4 Yotsaphong Chaiphring, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2020-08-29 13:30 211213004 Per-Ols IBF H2 - KAIS Mora IF H1 0 - 0 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2020-08-29 14:00 211213008 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 3 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-03 19:30 211213017 Västerås IBS H3 - IBK Hallsta H2 A-lag 5 - 4 Michael Rosén, Jonas Langgren Kristiansborgshallen
2020-09-04 19:00 211213022 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Östhammar A 3 - 7 Roger Nilsson, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-05 13:00 211213032 Sala Silverstaden IBK H2 - Rasbo IK H2 4 - 4 Jonas Ahlin, Burak Unsal Sala Idrottshall
2020-09-05 13:00 211213030 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H3 4 - 15 August Ericsson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-05 14:00 211213009 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Köpings IS H2 7 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-05 14:30 211213036 Skälby IBK H1 - IFK Arboga H2 8 - 10 Mohamed Abdirisak, Roger Nilsson Mälarenergi Arena A
2020-09-05 18:00 211213041 Skälby IBK Ung - IBK Östhammar A Mohamed Abdirisak, Roger Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-06 13:00 211213021 Barkarö SK H3 - IBK Köping H2 5 - 1 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena B
2020-09-06 14:30 211213012 IFK Arboga H2 - Karlskoga IBF A-Lag 6 - 2 Dan Barthlen, Daniel Östling Vasahallen
2020-09-06 15:30 211213037 Skälby IBK H1 - Rosersbergs IK A 5 - 3 Jussi Nissinen, Simon Jansson Mälarenergi Arena B
2020-09-06 18:00 211213039 Västerås IBS Ungdom H2 - Skälby IBK Ung 0 - 7 Francisco Contreras, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-09 19:45 211213044 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Torshälla IBK JAS 12 - 4 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-10 19:30 211213013 Kungsörs IBK H2 - Lillån IBK Ung (H3) Thomas Kallin, Daniel Östling Sporthallen Kungsör A
2020-09-10 20:00 211213020 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Tillberga IK Ung Roosters H3 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-11 19:00 211213023 Knäppmora AIK H3 - Smedjebackens IBK Träningsmatcher Mikael Jansson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-12 13:00 211213051 IBK Hallsta PK2 P06 - IBF Örebro Utveckling P06/07 Nibblehallen
2020-09-12 13:00 211213034 Tillberga IK Roosters - IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 7 - 6 Mårten Hanold, Jonas Ahlin Tillberga Sporthall
2020-09-12 13:00 211213033 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK H1 3 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2020-09-12 15:00 211213052 IBK Hallsta PK2 P06 - IBF Örebro Utveckling P07/08 Nibblehallen
2020-09-12 17:30 211213018 Köpings IS H2 - IBF Lokomotiv Avesta 17 - 4 Daniel Östling, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-14 20:15 211213043 Sala Silverstaden IBK H4 (B) - IBF Lokomotiv Avesta 4 - 5 Burak Unsal, Ludvig Holm Sala Idrottshall
2020-09-17 19:30 211213049 Kungsörs IBK H2 - Barkarö SK H3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Sporthallen Kungsör A
2020-09-18 19:00 211213047 IBK Hallsta H2 A-lag - IBK Sala H3 10 - 1 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2020-09-18 19:00 211213024 Knäppmora AIK H3 - Kopparbergs BK H3 David Hildingstam, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-18 19:30 211213048 Surahammars IBF Herrar Div 1 - IBK Uppsala Teknologer Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Kättinghallen
2020-09-19 12:00 211213026 IBK Sala PK4 - Bålsta FBC P07 10 - 5 Edvin Vare, Mårten Hanold Lärkans Sportcenter
2020-09-19 13:00 211213057 IFK Arboga H2 - IFK Arboga IBK ungdom H3 Burak Unsal, Joacim Eriksson Vasahallen
2020-09-19 13:00 211213019 IBF Västerås - IBF Örebro Allsv 1 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2020-09-20 15:00 211213046 Skultuna AIK H3 - Tillberga IK Ung Roosters H3 Francisco Contreras, Gerry Törnqvist GA Hallen
2020-09-20 15:30 211213005 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung (H3) Joacim Eriksson, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-20 18:00 211213053 IBK Köping HJ - Katrineholms IBF HJ 3 - 6 Joacim Eriksson, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-22 19:15 211213038 Tillberga IK Roosters - Lokomotiv Grillby IBK Loket A 10 - 7 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2020-09-22 20:45 211213054 Västerås IBS Ungdom H2 - IK Råby Västerås H3 13 - 4 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Mälarenergi Arena A
2020-09-25 19:30 211213055 IBK Sala H3 - IBF Lokomotiv Avesta 3 - 8 Camilla Eriksson, David Hildingstam Lärkans Sportcenter
2020-09-26 11:00 211213028 IBK Sala PK2 - Skälby IBK P05/06 röd 4 - 1 Ludvig Hjalmar, Conrad Hjelm Lärkans Sportcenter
2020-09-26 13:00 211213042 IBK Sala (HJ) - Bålsta FBC HJ 6 - 3 Burak Unsal, Mårten Hanold Lärkans Sportcenter
2020-09-26 14:30 211213035 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Karlstad IBF Ungdom HJ17 5 - 7 Gerry Törnqvist, Michael Rosenlönn Mälarenergi Arena B
2020-09-26 16:00 211213031 IBK Sala PK4 - Enköpings IBK Pojkar 07 10 - 2 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Lärkans Sportcenter
2020-09-27 12:00 211213056 IBK Sala H3 - Torshälla IBK U-lag 4 - 5 Burak Unsal, Ludvig Holm Lärkans Sportcenter
2020-09-27 13:00 211213050 Skultuna AIK H3 - IK Råby Västerås H3 Daniel Östling, Michael Rosenlönn GA Hallen
2020-09-27 15:00 211213059 IBK Köping H4 - Karlskoga FBC 2 - 5 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Ullvihallen
2020-09-30 18:00 211213060 IBK Köping P-08 - IBK Köping P-09 5 - 3 Ullvihallen
2020-10-04 11:00 211213061 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3 17 - 5 Yotsaphong Chaiphring, David Hildingstam Mälarenergi Arena B
2020-10-10 11:00 211213062 IBK Sala PK2 - IBK Hallsta PK2 P06 5 - 2 Jonas Ahlin, Mårten Hanold Lärkans Sportcenter
2020-10-10 13:30 211213058 Dingtuna GIF /Rönnby P05 - IFK Arboga PK3 3 - 7 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Önsta Skolan
2020-10-21 18:10 211213063 IBK Köping P-08 - Västerås IBS Ungdom P08 F Ullvihallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis