Träningsmatcher Dam/Flick VIBF (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam/Flick
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
219011047 IFK Arboga IBK D1 - Distriktslaget F16 Avbr. Vasahallen
219011015 IFK Arboga IBK D3 (B-lag) - Surahammars IBF Damer Div 2 Inst.
2020-08-09 13:30 219011005 Västerås IBS DJ - IFK Arboga IBK D1 1 - 4 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2020-08-15 12:00 219011001 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - Telge SIBK Allsvenskan 2 - 5 Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Mälarenergi Arena A
2020-08-22 11:30 219011013 Kungsörs IBK D1 - Skälby IBK Dam 1 - 5 Jonas Langgren, Michael Rosén Sporthallen Kungsör A
2020-08-23 12:00 219011012 Västerås IBS DJ - Kungsörs IBK D1 3 - 2 Philip Groop, Yotsaphong Chaiphring Mälarenergi Arena A
2020-08-23 16:00 219011010 IFK Arboga IBK D1 - FBC Katrineholm A-lag 9 - 4 Henrik Brehmer, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2020-08-29 13:00 219011018 Skälby IBK Dam - Sala Silverstaden IBK WO (5 - 0) Jonas Ahlin, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-08-29 13:45 219011007 Västerås IBS Dam - IBF Borlänge Allsvenskan 1 - 2 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2020-08-30 14:00 219011008 Västerås IBS Dam - Hammarby IF IBF Allsvenskan 6 - 4 Lars Flink, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2020-09-04 19:00 219011027 IBK Sala D2 - Enköpings IBK D2 2 - 3 Jonas Ahlin, Burak Unsal Lärkans Sportcenter
2020-09-04 19:00 219011014 Surahammars IBF Damer Div 2 - IBK Köping Ung D1 0 - 2 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-05 12:00 219011002 Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska - IBF Borlänge Allsvenskan 4 - 3 Roger Nilsson, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2020-09-05 15:00 219011011 IFK Arboga IBK D1 - FBC Katrineholm A-lag 3 - 5 William Ringkvist, Marcus Karppinen Vasahallen
2020-09-05 15:15 219011024 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK Dam 3 - 6 Jonas Ahlin, Yotsaphong Chaiphring Sala Idrottshall
2020-09-06 09:30 219011026 IFK Arboga IBK D3 (B-lag) - Karlskoga FBC 13 - 5 Henrik Brehmer, Gustav Salmela Vasahallen
2020-09-06 13:00 219011028 IBK Sala D2 - IK Standard Dam 4 - 3 Burak Unsal, Ludvig Holm Lärkans Sportcenter
2020-09-06 13:00 219011019 Skälby IBK Dam - IBF Hedemora Div 2 5 - 3 Lars Flink, Erik Flink Mälarenergi Arena A
2020-09-06 13:30 219011030 Surahammars IBF DJ - IK Sirius IBK DJ 1 - 4 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Kättinghallen
2020-09-06 15:45 219011009 Västerås IBS DJ - IBF Falun Utveckling DJ-SM 2 - 3 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2020-09-06 16:00 219011031 Surahammars IBF DJ - IK Sirius IBK DJ 2 - 3 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-08 20:00 219011025 Sala Silverstaden IBK - Enköpings IBK D2 1 - 1 Jonas Langgren, Michael Rosén Sala Idrottshall
2020-09-12 13:00 219011006 IFK Arboga IBK D1 - IK Standard Dam 2 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2020-09-13 11:00 219011032 IBK Sala (DJ) - IBF Hedemora Damjuniorer 5 - 4 Lärkans Sportcenter
2020-09-13 15:00 219011020 Skälby IBK Dam - Lillån IBK Allsvenskan 4 - 4 Daniel Östling, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-13 18:00 219011029 Kungsörs IBK D1 - Surahammars IBF Damer Div 2 Camilla Eriksson, David Hildingstam Sporthallen Kungsör A
2020-09-16 19:30 219011035 Skälby IBK Dam - Surahammars IBF DJ 2 - 6 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-16 19:40 219011036 Barkarö SK D2 - Lillån IBK Utveckling Dam (B-lag) 3 - 6 Francisco Contreras, August Ericsson Bombardier Arena C
2020-09-18 19:00 219011016 Surahammars IBF Damer Div 2 - IFK Arboga IBK D3 (B-lag) Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-19 12:00 219011033 Kungsörs IBK D1 - IK Råby Västerås D2 15 - 2 Henrik Brehmer, Marcus Karppinen Sporthallen Kungsör A
2020-09-19 13:00 219011021 Skälby IBK Dam - Stenhagens KK Dam 7 - 6 Gerry Törnqvist, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-19 13:15 219011037 IBK Sala FK3 - Västerås IBS Ung FK3 3 - 6 Mårten Hanold, Edvin Vare Lärkans Sportcenter
2020-09-20 10:00 219011017 IBK Sala (DJ) - IK Sirius IBK DJ 1 - 11 Edvin Vare, Yotsaphong Chaiphring Lärkans Sportcenter
2020-09-21 18:30 219011039 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - Barkarö SK D2 0 - 3 Jonas Langgren, Michael Rosén Kristiansborgshallen
2020-09-23 19:00 219011038 Skälby IBK Dam - IBK Köping Ung D1 6 - 2 Marcus Karppinen, William Ringkvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-26 12:15 219011040 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - IBF Falun Utveckling DJ-SM Gerry Törnqvist, Michael Rosenlönn Mälarenergi Arena B
2020-09-27 10:00 219011034 IBK Hallsta FK4 F08 - IK Sirius IBK F08 6 - 0 Nibblehallen
2020-09-30 18:15 219011042 Västerås IBS Ung FK3 - Rönnby IBK Ung FK4 3 - 6 Michael Rosenlönn, Edvin Vare Klövernhallen Plan 1
2020-10-04 11:00 219011043 IBK Sala FK3 - Västerås IBS Ung FK3 4 - 4 Moltas Gunnarsson, Ludvig Holm Lärkans Sportcenter
2020-10-05 19:00 219011041 Knäppmora AIK F05 - Per-Ols IBF FK3 Camilla Eriksson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2020-10-10 14:15 219011044 Rönnby IBK Ung FK4 - IFK Arboga FK3 11 - 7 Jonathan Mc Iver, Edvin Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-10-11 17:00 219011045 IBK Köping Ungdomsförening F-06/07 - IBK Hallsta FK3 F06/07 2 - 7 Jonathan Mc Iver, Edvin Vare Ullvihallen
2020-10-17 09:45 219011046 IBK Sala PK2 - Tillberga IK Ung P06/07 0 - 0 Ludvig Holm, Mårten Hanold Lärkans Sportcenter
2020-10-30 19:30 219011048 Västerås IBS Ung FK4 - IBK Hallsta F09 Mälarenergi Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis