Fair Play Cup Pojkar 16 (2021/22)

Gruppspel
FPC P16 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 20:00 144300002 Jönköpings IK Utveckling - KFUM Jönköping 3 - 1 Emil Lindén, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-08 21:00 144300001 CL98IC - IBK Lidköping 1 6 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 09:00 144300003 IBK Lidköping 1 - Jönköpings IK Utveckling 3 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-04-09 09:00 144300004 KFUM Jönköping - CL98IC 5 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Campus Arena
2022-04-09 15:00 144300005 CL98IC - Jönköpings IK Utveckling 1 - 6 Hannes Berggren, Stefan Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-09 15:00 144300006 IBK Lidköping 1 - KFUM Jönköping 2 - 5 Malou Hallström, Therese Spjut Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utveckling 3 3 0 0 15-5 10 9
2. KFUM Jönköping 3 2 0 1 11-5 6 6
3. CL98IC 3 1 0 2 7-12 -5 3
4. IBK Lidköping 1 3 0 0 3 6-17 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P16 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 21:00 144301001 Bankeryds SMK - Månsarps IBK 4 - 0 Malte Blomqvist, Oskar Kedmalm Huskvarna Sporthall A
2022-04-08 21:00 144301002 Tenhults IF - Träslövsläge IF 1 - 2 Johan Oxenmyr, Anton Zaitsev Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 08:00 144301003 Månsarps IBK - Tenhults IF 3 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Campus Arena
2022-04-09 08:00 144301004 Varla IBK - Bankeryds SMK 0 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-09 13:00 144301005 Träslövsläge IF - Bankeryds SMK 0 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-09 13:00 144301006 Varla IBK - Månsarps IBK 3 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Campus Arena
2022-04-09 18:00 144301007 Bankeryds SMK - Tenhults IF 7 - 2 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-09 18:00 144301008 Träslövsläge IF - Varla IBK 0 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-09 21:00 144301009 Månsarps IBK - Träslövsläge IF 4 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-09 21:00 144301010 Tenhults IF - Varla IBK 0 - 3 Malou Hallström, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds SMK 4 4 0 0 19-2 17 12
2. Varla IBK 4 3 0 1 7-4 3 9
3. Tenhults IF 4 1 0 3 8-15 -7 3
4. Månsarps IBK 4 1 0 3 9-14 -5 3
5. Träslövsläge IF 4 1 0 3 4-12 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P16 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 20:00 144302001 Husqvarna IK - Hälsinggårdens AIK Falun 0 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Fagerslätt Idrottshall
2022-04-08 20:00 144302002 Nässjö IBF - Växjö IBK Utveckling 4 - 4 Hannes Berggren, Stefan Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-09 08:00 144302003 Hälsinggårdens AIK Falun - Nässjö IBF 2 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-04-09 08:00 144302004 IBK Lidköping 2 - Husqvarna IK 2 - 6 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-09 14:00 144302005 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK 7 - 1 Anton Zaitsev, Johan Oxenmyr Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-09 14:00 144302006 IBK Lidköping 2 - Hälsinggårdens AIK Falun 1 - 7 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-09 17:00 144302007 Husqvarna IK - Nässjö IBF 4 - 5 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-09 17:00 144302008 Växjö IBK Utveckling - IBK Lidköping 2 2 - 2 Filip Karlsson, Peter Nykvist Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-09 21:00 144302009 Hälsinggårdens AIK Falun - Växjö IBK Utveckling 0 - 1 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-09 21:00 144302010 Nässjö IBF - IBK Lidköping 2 3 - 2 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hälsinggårdens AIK Falun 4 3 0 1 12-3 9 9
2. Växjö IBK Utveckling 4 2 2 0 14-7 7 8
3. Nässjö IBF 4 2 1 1 13-12 1 7
4. Husqvarna IK 4 1 0 3 11-17 -6 3
5. IBK Lidköping 2 4 0 1 3 7-18 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC P16 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 08:00 144305001 Träslövsläge IF - IBK Lidköping 2 4 - 5 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Fagerslätt Idrottshall
Slutspel
FPC P16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 1 144303001 Jönköpings IK Utveckling - CL98IC 2 - 1 Therese Spjut, Malou Hallström Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 2 144303002 Bankeryds SMK - Växjö IBK Utveckling 2 - 3 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 3 144303003 Hälsinggårdens AIK Falun - Nässjö IBF 5 - 4 e.str. Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 4 144303004 KFUM Jönköping - Varla IBK 4 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-10 15:00 Semifinal 1 144303005 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 0 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-10 15:00 Semifinal 2 144303006 KFUM Jönköping - Hälsinggårdens AIK Falun 5 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-10 17:00 Final 144303007 KFUM Jönköping - Jönköpings IK Utveckling 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P16 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 09:00 Semifinal 1 144304001 IBK Lidköping 1 - Månsarps IBK 1 - 2 e.str. Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall A
2022-04-10 09:00 Semifinal 2 144304002 Tenhults IF - Husqvarna IK 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall B
2022-04-10 14:00 Final 144304003 Tenhults IF - Månsarps IBK 3 - 2 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis