Pantamera Röd Medelsvår (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 10:45 150311004 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Didrik Axen, Magnus Berg Värmdö sporthall
2021-10-03 14:30 150311001 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 6 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Björkebyhallen
2021-10-03 14:45 150311002 Huddinge IBS (B) - Väsby AIK 2 - 2 Daniel Mårtensson, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2021-11-13 17:00 150311003 Enebybergs IF - Täby FC (A) 3 - 5 Andreas Theorén, Carl Theorén Grindtorpshallen
2021-12-05 09:45 150311005 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 2 Nicklas Sundgren, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2021-10-08 18:30 150311009 FBI Tullinge (B) - Enebybergs IF 2 - 4 Adam Lönnborg, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2021-10-09 16:45 150311011 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Fredrik Nensén, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2021-10-09 18:15 150311008 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (B) 2 - 3 Ella Lassen Eriksson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2021-10-10 12:45 150311010 Täby FC (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Simon Fröberg, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2021-10-16 14:45 150311018 Väsby AIK - Ekerö IK 6 - 1 Joel Holm, Hugo Nilsson Väsby skolan
2021-10-16 17:30 150311015 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (A) 0 - 4 Anna Mandelstam, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2021-10-17 17:45 150311013 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 4 - 5 Annie Mattsson, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2021-10-18 19:00 150311014 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 1 Fredrik Hallenberg, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-10-23 15:45 150311024 Ekerö IK - Täby FC (B) 2 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2021-10-24 11:30 150311023 Täby FC (A) - Väsby AIK 4 - 2 Isabelle Lassfolk, Ludwig Idevall K-Rauta Arena
2021-10-24 13:30 150311021 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2021-10-24 16:15 150311022 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Jonas Broström, Viggo Modigh Tullingehallen
2021-10-30 13:30 150311030 Väsby AIK - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Jonas Vedin, Hugo Nilsson Väsby skolan
2021-10-30 16:15 150311028 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) 3 - 1 Jacob Leijon, Leo Ghiselli Fristedt Värmdö sporthall
2021-10-30 17:30 150311029 Täby FC (A) - Ekerö IK 5 - 2 Simon Fröberg, William Tegnér K-Rauta Arena
2021-10-31 13:15 150311025 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Steffanie Bramer, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2021-11-13 10:15 150311031 Täby FC (B) - Enebybergs IF 7 - 3 Carl Theorén, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2021-11-13 12:00 150311036 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 4 - 7 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2021-11-13 14:15 150311035 FBI Tullinge (B) - Täby FC (A) 2 - 5 Adam Lönnborg, Anna Mandelstam Tullingehallen
2021-11-14 14:45 150311034 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK 4 - 0 Per Sundvall, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2021-11-20 09:00 150311041 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl K-Rauta Arena
2021-11-21 16:15 150311040 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2021-11-21 19:15 150311039 Enebybergs IF - Värmdö IF (B) 2 - 6 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Danderyds Gymnasium
2021-11-22 19:45 150311038 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 2 - 4 Sezgin Youmer, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2021-11-28 09:45 150311044 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Max Åstrand, Per Sundvall K-Rauta Arena
2021-11-28 12:00 150311043 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Sadjad Nima, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2021-11-28 15:45 150311047 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 1 Jakob Iskander, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2021-12-19 11:00 150311048 Ekerö IK - Enebybergs IF 5 - 5 , Kenny Ly Mälaröhallen
2021-12-04 16:45 150311054 Väsby AIK - Täby FC (B) 4 - 3 Carl Theorén, Jonas Vedin Väsby skolan
2021-12-04 17:15 150311049 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) 6 - 0 Andreas Mattsson, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2021-12-05 17:45 150311051 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 1 - 1 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Åkersberga Sporthall A
2021-12-06 19:45 150311050 Huddinge IBS (B) - Enebybergs IF 4 - 1 Håkan Taxén, Noel Akdemir Tomtbergahallen
2021-12-11 11:45 150311060 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Mälaröhallen
2021-12-12 09:00 150311057 Täby FC (B) - Täby FC (A) 8 - 0 Per Sundvall, Andreas Theorén K-Rauta Arena
2021-12-12 10:00 150311056 Värmdö IF (B) - Väsby AIK 3 - 2 Sadjad Nima, Kenny Ly Värmdö sporthall
2021-12-21 19:40 150311055 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Manne Jahnsson, Roger Nyström Danderyds Gymnasium
2021-12-18 14:45 150311064 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 3 - 5 Elliot Helin Boucher, Sezgin Youmer Tullingehallen
2021-12-18 15:45 150311066 Väsby AIK - Enebybergs IF 4 - 3 Oscar Isacsson, Jan Lingemark Väsby skolan
2021-12-18 16:00 150311061 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Thomas Josbrink, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2021-12-18 16:15 150311065 Täby FC (A) - Värmdö IF (B) 0 - 1 , Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2022-01-08 13:00 150311068 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Roger Nyström, Emmie Helleday Åkersberga Sporthall A
2022-01-08 13:15 150311071 Väsby AIK - Huddinge IBS (B) 1 - 5 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Väsby skolan
2022-01-14 20:15 150311072 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Sezgin Youmer Tappströms Bollhall
2022-03-09 19:30 150311070 Täby FC (A) - Enebybergs IF 6 - 4 Tobias Jansson, Peter Lassfolk Skarpängskolan A
2022-03-19 09:30 150311069 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) 1 - 8 Magnus Berg, Melhvin Pettersson Storvretens Sporthall
2022-01-15 14:30 150311074 Huddinge IBS (B) - Täby FC (A) 3 - 5 Johan Engvall, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2022-01-15 17:15 150311073 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 4 - 2 Thomas Josbrink, Isak Ålenius Björkebyhallen
2022-01-15 17:45 150311075 Enebybergs IF - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Filip Saverstam, Carl Theorén Danderyds Gymnasium
2022-01-16 13:45 150311076 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 5 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Värmdö sporthall
2022-01-22 13:00 150311084 Ekerö IK - Väsby AIK 4 - 3 Lars Reuterhagen, Jakub Horyna Tappströms Bollhall
2022-01-22 17:45 150311082 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2022-01-23 09:00 150311083 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Ludwig Idevall, Filip Saverstam K-Rauta Arena
2022-01-23 16:45 150311081 Åkersberga IBF (A) - Enebybergs IF 3 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2022-01-23 14:00 150311090 Väsby AIK - Täby FC (A) 2 - 7 Jan Erik Kristofersson, Christian Högberg Väsby skolan
2022-01-29 11:30 150311089 Täby FC (B) - Ekerö IK 2 - 2 Otto Alberius, Lukas Edenström K-Rauta Arena
2022-01-30 14:30 150311085 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Björkebyhallen
2022-01-31 19:45 150311086 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 Hampus Bergholm, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2022-02-05 12:15 150311096 Ekerö IK - Täby FC (A) 2 - 4 Isak Ålenius, Elliot Karlsson Mälaröhallen
2022-02-05 15:15 150311091 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) 4 - 4 William Albrecht, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2022-02-05 16:00 150311095 FBI Tullinge (B) - Väsby AIK 2 - 4 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Tullingehallen
2022-03-11 19:30 150311094 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 1 Emmie Helleday, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2022-02-12 13:15 150311102 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) 1 - 2 Tindra Ahlberg, Lea Gergi Väsby skolan
2022-02-12 16:30 150311101 Täby FC (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Sebastian Ericson, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-02-13 13:30 150311100 Värmdö IF (B) - Ekerö IK 4 - 1 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Värmdö sporthall
2022-02-13 18:15 150311099 Enebybergs IF - Täby FC (B) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Robert Lindén Säfström Danderyds Gymnasium
2022-02-18 19:30 150311107 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 3 - 1 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2022-02-19 13:15 150311103 Värmdö IF (B) - Enebybergs IF 2 - 2 Johan Ståhl, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2022-02-19 17:30 150311108 Ekerö IK - FBI Tullinge (B) 1 - 6 Per Sundvall, Fredrik Åhlund Mälaröhallen
2022-02-20 11:30 150311104 Täby FC (B) - Huddinge IBS (B) 0 - 4 Simon Fröberg, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2022-03-12 12:00 150311112 FBI Tullinge (B) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Tullingehallen
2022-03-12 17:30 150311111 Enebybergs IF - Ekerö IK 3 - 5 Linus Strandwitz, William Tegnér Danderyds Gymnasium
2022-03-13 12:30 150311110 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) 2 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-03-13 17:00 150311109 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 4 - 1 Lea Gergi, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2022-03-19 14:00 150311120 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) 4 - 7 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2022-03-20 09:45 150311117 Täby FC (B) - Väsby AIK 4 - 6 Simon Fröberg, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2022-03-20 13:00 150311116 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Niclas Woxmark, Alexander Mattsson Värmdö sporthall
2022-03-20 19:30 150311115 Enebybergs IF - Huddinge IBS (B) 2 - 8 Peter Lassfolk, Emmie Helleday Danderyds Gymnasium
2022-03-26 13:00 150311126 Väsby AIK - Värmdö IF (B) 4 - 14 Petra Dynesius, Fabian Magnell Väsby skolan
2022-03-27 10:45 150311125 Täby FC (A) - Täby FC (B) 7 - 7 Maryan Hrabovuk, Ludwig Idevall K-Rauta Arena
2022-03-27 14:15 150311121 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF 2 - 4 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Björkebyhallen
2022-03-28 19:30 150311122 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 3 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2022-03-29 19:30 150311127 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Jonas Jatko, Ella Lassen Eriksson Kvarnbergshallen
2022-04-02 17:45 150311128 Enebybergs IF - Väsby AIK 4 - 5 Emmie Helleday, Magnus Berg Danderyds Gymnasium
2022-04-03 10:30 150311130 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Filip Lövenklint, Ludwig Idevall K-Rauta Arena
2022-04-03 12:45 150311129 Värmdö IF (B) - Täby FC (A) 3 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 18 13 3 2 66-32 34 42
2. Värmdö IF (B) 18 11 3 4 65-43 22 36
3. Täby FC (A) 18 11 2 5 70-61 9 35
4. Bele Barkarby IF IBF 18 9 4 5 62-44 18 31
5. Huddinge IBS (B) 18 9 3 6 55-34 21 30
6. Väsby AIK 18 7 1 10 51-68 -17 22
7. Täby FC (B) 18 5 5 8 63-62 1 20
8. FBI Tullinge (B) 18 4 3 11 42-67 -25 15
9. Enebybergs IF 18 3 3 12 53-84 -31 12
10. Ekerö IK 18 2 5 11 47-79 -32 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 12:30 150312004 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Strandhallen - Tyresö
2021-11-21 14:15 150312006 Täby FC (C) - Huddinge IBS (A) 3 - 1 Simon Fröberg, Roger Nyström K-Rauta Arena
2021-12-04 16:00 150312005 Värmdö IF (A) - Sköndals IK 3 - 3 Kevin Helly, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2021-10-09 13:45 150312009 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (A ) 6 - 0 Viggo Modigh, Tony Verho Kämpetorpshallen 2
2021-10-09 15:00 150312007 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) 4 - 2 Sixten Thorén, Jakob Jansson Kvarnbergshallen
2021-10-10 14:30 150312008 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 My Källström Lyly, Heimo Lyly Sköndalshallen
2021-10-16 11:45 150312017 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) 3 - 3 Andreas Skånberg, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2021-10-16 17:00 150312015 FBI Tullinge (A ) - Sköndals IK 0 - 2 Oscar Ekman, Magnus Berg Tullingehallen
2021-10-17 16:00 150312016 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 1 Amanda Kaiser, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2021-10-23 12:30 150312022 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Gustav Levin, Hampus Bergholm Kämpetorpshallen 2
2021-10-23 15:30 150312020 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A ) 3 - 3 Kari Malmros, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-10-24 10:15 150312019 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Ludwig Idevall, Isabelle Lassfolk K-Rauta Arena
2021-10-30 13:30 150312028 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (A) 0 - 3 Karima Sharipova, Tuva Egman Strandhallen - Tyresö
2021-10-31 16:15 150312027 FBI Tullinge (A ) - Täby FC (C) 4 - 6 Oscar Ekman, Viggo Modigh Tullingehallen
2021-11-13 17:15 150312025 Åkersberga IBF (B) - Sköndals IK 2 - 2 Niklas Forsman, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2021-11-13 15:00 150312031 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A ) 9 - 2 Kevin Helly, Tommy Egman Värmdö sporthall
2021-11-14 12:00 150312033 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 1 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Kvarnbergshallen
2021-11-20 13:15 150312039 FBI Tullinge (A ) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Tommy Egman, Viggo Modigh Tullingehallen
2021-12-19 17:15 150312037 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 3 - 3 Jakob Iskander, Osama Abaied Åkersberga Sporthall A
2021-11-28 10:45 150312044 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 1 Sadjad Nima, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2021-11-28 13:30 150312047 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2021-12-04 13:00 150312052 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (A) 0 - 8 Hampus Bergholm, Anna Mandelstam Kämpetorpshallen 2
2021-12-04 17:15 150312049 Åkersberga IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 0 Per Sundvall, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2021-12-13 19:00 150312059 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK 4 - 3 Jonas Jatko, Imtiaz Karim Tomtbergahallen
2021-12-22 18:30 150312055 FBI Tullinge (A ) - Åkersberga IBF (B) 1 - 4 Vince Faso, Daniel Kölborn Tullingehallen
2022-03-19 09:30 150312058 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö K-Rauta Arena
2021-11-27 17:45 150312063 Sköndals IK - Täby FC (C) 7 - 2 Heimo Lyly, My Källström Lyly Kämpetorpshallen 2
2021-12-18 09:30 150312064 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (A) 2 - 5 Anna Mandelstam, Adam Lönnborg Kämpetorpshallen 2
2021-12-05 11:00 150312069 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 My Källström Lyly, Heimo Lyly Västertorpshallen
2022-01-08 16:15 150312068 Sköndals IK - Värmdö IF (A) 2 - 2 Noel Akdemir, Tobias Jansson Sköndalshallen
2022-01-10 19:45 150312067 Huddinge IBS (A) - Täby FC (C) 2 - 4 Kevin Neemé, Zana Guzel Tomtbergahallen
2022-01-08 14:30 150312075 FBI Tullinge (A ) - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Viggo Modigh, Michael Hillblom Tullingehallen
2022-01-15 15:15 150312076 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 4 - 0 Viggo Modigh, Tobias Jansson Strandhallen - Tyresö
2022-01-16 15:00 150312077 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) 0 - 3 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Värmdö sporthall
2022-01-22 12:00 150312079 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) 5 - 6 Roger Nyström, Max Åstrand Grindtorpshallen
2022-01-24 19:15 150312080 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Hampus Bergholm, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2022-02-13 09:30 150312081 Sköndals IK - FBI Tullinge (A ) 5 - 6 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2022-01-29 13:30 150312088 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 2 - 5 Hampus Bergholm, Ella Lassen Eriksson Strandhallen - Tyresö
2022-01-29 14:45 150312087 FBI Tullinge (A ) - Huddinge IBS (A) 1 - 1 Viggo Modigh, Oscar Ekman Tullingehallen
2022-01-30 09:00 150312085 Åkersberga IBF (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Theo Briston, Maurits Jolsen Åkersberga Sporthall A
2022-02-06 15:15 150312092 Täby FC (C) - FBI Tullinge (A ) 4 - 3 Tindra Ahlberg, Lea Gergi Grindtorpshallen
2022-03-06 10:00 150312094 Sköndals IK - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Madelene Westerberg, Svedje Ohlson Sköndalshallen
2022-03-26 10:30 150312091 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Jonas Jatko, Petra Dynesius Värmdö sporthall
2022-02-12 16:15 150312097 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IBS (A) 0 - 1 Fredrik Nensén, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 16:15 150312099 FBI Tullinge (A ) - Värmdö IF (A) 0 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Tullingehallen
2022-02-19 14:15 150312103 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A ) 2 - 1 Jonas Holm, Anton Fritshammar Strandhallen - Tyresö
2022-02-20 10:15 150312105 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Filip Lövenklint, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-02-20 19:15 150312109 Åkersberga IBF (B) - Värmdö IF (A) 2 - 6 Per Sundvall, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2022-03-12 15:00 150312112 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 2 - 5 Hampus Bergholm, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2022-03-20 12:00 150312116 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Tommy Egman, Hampus Bergholm Strandhallen - Tyresö
2022-03-21 19:00 150312119 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF 1 - 0 Sezgin Youmer, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2022-03-25 18:45 150312123 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 2 - 5 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Skarpnäckshallen
2022-03-26 14:45 150312121 Åkersberga IBF (B) - FBI Tullinge (A ) 2 - 0 Jakob Iskander, Maurits Jolsen Åkersberga Sporthall A
2022-03-30 20:10 150312124 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (C) 3 - 4 Håkan Taxén, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-04-02 11:00 150312131 Täby FC (C) - Sköndals IK 6 - 0 Roger Nyström, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-04-24 10:00 150312130 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Sezgin Youmer, Tobias Jansson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 14 9 2 3 43-34 9 29
2. Värmdö IF (A) 14 7 5 2 57-34 23 26
3. Huddinge IBS (A) 14 8 2 4 40-24 16 26
4. Täby FC (C) 14 7 3 4 54-47 7 24
5. Sköndals IK 14 5 3 6 42-46 -4 18
6. Åkersberga IBF (B) 14 5 2 7 34-41 -7 17
7. FBI Tullinge (A ) 14 2 3 9 28-53 -25 9
8. Älvsjö AIK IBF 14 2 2 10 35-54 -19 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis