Svenska Cupen Damer (2022/23)

Gruppspel
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-07 19:00 581501002 Pixbo Wallenstam IBF - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 16 Frans Dahlstedt, Josefine Hedelind Wallenstam Arena A
2022-09-07 19:30 581501001 IBK Göteborg - Warberg IC 3 - 9 Stefan Olsson, Måns Löfgren Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-09 19:00 581501004 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Göteborg 11 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Wallenstam Arena A
2022-09-09 19:30 581501003 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 1 Klas Sjölin, Kevin Cardell Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-11 12:00 581501006 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 5 Ola Nilsson, Kevin Cardell Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-11 14:00 581501005 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 3 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBK 3 3 0 0 32-7 25 9
2. Warberg IC 3 2 0 1 23-9 14 6
3. IBK Göteborg 3 1 0 2 10-23 -13 3
5. Pixbo Wallenstam IBF 3 0 0 3 5-31 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-07 19:00 581502001 FBC Kalmarsund - Munka-Ljungby IBK 13 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson SBB Arena
2022-09-07 19:30 581502002 IBK Lund Elit - Malmö FBC 3 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lerbäckshallen A
2022-09-09 19:00 581502003 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit 2 - 4 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson SBB Arena
2022-09-09 20:00 581502004 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 2 - 7 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Munkahallen
2022-09-11 13:00 581502005 FBC Kalmarsund - Malmö FBC 4 - 1 Håkan Söderman, Jesper Rygert Färjehallen
2022-09-11 13:00 581502006 IBK Lund Elit - Munka-Ljungby IBK 11 - 0 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lerbäckshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund 3 2 0 1 19-6 13 6
2. Malmö FBC 3 2 0 1 14-9 5 6
3. IBK Lund Elit 3 2 0 1 18-8 10 6
5. Munka-Ljungby IBK 3 0 0 3 3-31 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 17:45 581503002 Västerås Rönnby IBK - Västerås IBS 10 - 1 Jonas Tidsjö, Richard Öhneskog Mälarenergi Arena A
2022-09-09 19:30 581503001 Jönköpings IK - Växjö IBK 2 - 2 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-10 14:00 581503003 Västerås IBS - Jönköpings IK 2 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-10 17:00 581503004 Växjö IBK - Västerås Rönnby IBK 0 - 11 David Björketun, Jesper Jonsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-11 12:00 581503005 Växjö IBK - Västerås IBS 3 - 8 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-11 15:00 581503006 Jönköpings IK - Västerås Rönnby IBK 2 - 8 Henric Nilsson, David Geiser Mellkvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås Rönnby IBK 3 3 0 0 29-3 26 9
2. Jönköpings IK 3 1 1 1 7-12 -5 4
3. Västerås IBS 3 1 0 2 11-16 -5 3
4. Växjö IBK 3 0 1 2 5-21 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 14:00 581504001 FBC Katrineholm - KAIS Mora UIF 4 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Colorama Arena
2022-09-09 21:00 581504003 KAIS Mora UIF - Karlstad IBF 2 - 13 Philip Aronsson-Elffors, Roger Nilsson Colorama Arena
2022-09-11 15:00 581504006 Karlstad IBF - FBC Katrineholm 8 - 1 Roger Nilsson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF 2 2 0 0 21-3 18 6
2. FBC Katrineholm 2 0 1 1 5-12 -7 1
3. KAIS Mora UIF 2 0 1 1 6-17 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 18:00 581505001 KAIS Mora IF - Storvreta IBK 7 - 0 Jonas Nordqvist, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2022-09-09 20:30 581505002 IBF Falun - Sundsvalls IBF A 8 - 1 Jonas Nordqvist, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2022-09-10 13:00 581505004 Storvreta IBK - IBF Falun 0 - 10 Erik Andersson, Felix Pettersson Idre Fjäll Arena
2022-09-10 16:00 581505003 Sundsvalls IBF A - KAIS Mora IF 2 - 7 Felix Pettersson, Erik Andersson Idre Fjäll Arena
2022-09-11 13:00 581505005 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF A 3 - 3 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Idre Fjäll Arena
2022-09-11 16:00 581505006 KAIS Mora IF - IBF Falun 0 - 3 Henrik Hultin-Öberg, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun 3 3 0 0 21-1 20 9
2. KAIS Mora IF 3 2 0 1 14-5 9 6
3. Sundsvalls IBF A 3 0 1 2 6-18 -12 1
4. Storvreta IBK 3 0 1 2 3-20 -17 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-08 19:00 581506001 Telge SIBK - Täby FC IBK 3 - 10 Rickard Olsen, Richard Himberg Västergård Arena A
2022-09-09 20:00 581506002 Endre IF - IBF Linköping 14 - 0 Rickard Olsen, Richard Himberg Västergård Arena A
2022-09-10 13:00 581506003 Täby FC IBK - Endre IF 5 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Västergård Arena A
2022-09-10 16:00 581506004 IBF Linköping - Telge SIBK 1 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Västergård Arena A
2022-09-11 13:00 581506005 Telge SIBK - Endre IF 3 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Västergård Arena A
2022-09-11 16:00 581506006 Täby FC IBK - IBF Linköping 21 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC IBK 3 3 0 0 36-9 27 9
2. Endre IF 3 2 0 1 22-8 14 6
3. Telge SIBK 3 1 0 2 12-15 -3 3
4. IBF Linköping 3 0 0 3 3-41 -38 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-09 17:00 581507001 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Österåkers Multiarena 1
2022-09-09 20:00 581507002 IK Sirius FBC - Nacka IBK 5 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Österåkers Multiarena 1
2022-09-10 13:00 581507003 Nacka IBK - Åkersberga IBF 8 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Österåkers Multiarena 1
2022-09-10 16:00 581507004 Älvsjö AIK IBF - IK Sirius FBC 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Österåkers Multiarena 1
2022-09-11 13:00 581507005 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 8 - 4 Elis Erbing, Madelene Westerberg Österåkers Multiarena 1
2022-09-11 16:00 581507006 IK Sirius FBC - Åkersberga IBF 4 - 2 Madelene Westerberg, Elis Erbing Österåkers Multiarena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka IBK 3 2 1 0 21-16 5 7
2. IK Sirius FBC 3 2 1 0 14-11 3 7
3. Åkersberga IBF 3 1 0 2 16-13 3 3
5. Älvsjö AIK IBF 3 0 0 3 9-20 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-07 18:30 581508001 IBK Dalen - RIG Umeå IBF 11 - 5 Thomas Jonsson, Roger Collin Umeå Energi Arena
2022-09-08 19:30 581508002 Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK 16 - 1 Thomas Jonsson, Ludwig Broadhall Thoren Arena
2022-09-09 18:00 581508004 RIG Umeå IBF - Thorengruppen IBK 1 - 15 Olle Eliasson, Roger Collin Thoren Arena
2022-09-09 20:15 581508003 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen 2 - 4 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Thoren Arena
2022-09-11 11:00 581508005 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 2 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Thoren Arena
2022-09-11 18:30 581508006 IBK Dalen - Thorengruppen IBK 6 - 14 Tony Cederholm, Viktor Grahn Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Thorengruppen IBK 3 3 0 0 45-8 37 9
2. IBK Dalen 3 2 0 1 21-21 0 6
3. RIG Umeå IBF 3 1 0 2 11-28 -17 3
5. Örnsköldsvik IBK 3 0 0 3 5-25 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Svenska Cupen Damer Kvartsfinaler
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-03 18:30 581509001 FBC Kalmarsund - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 9 Håkan Söderman, Henrik Carlsson SBB Arena
2022-10-04 19:30 581509003 Täby FC IBK - IBF Falun 3 - 6 Robert Nordin, Henrik Hultin-Öberg K-Rauta Arena
2022-10-05 18:30 581509004 Nacka IBK - Thorengruppen IBK 1 - 8 Jörgen Andersson, Amir Zilic Ormingehallen
2022-10-05 18:30 581509002 Karlstad IBF - Västerås Rönnby IBK 3 - 8 Roger Nilsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
Svenska Cupen Damer Omg 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-21 19:00 581500007 Kumla IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Edo Sabanovic, Robin Rosendal Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-08-23 18:30 581500006 Storvreta IBK - Gävle GIK 3 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall IFU Arena Gibon
2022-08-23 20:00 581500008 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF OW (0 - 5) Ludwig Broadhall, Robert Nordin Björklunda Sp
2022-08-27 11:30 581500005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 3 Tomas Edstrand, Amir Zilic Mälarenergi Arena A
2022-08-27 14:00 581500003 Olofströms IBK - Växjö IBK 3 - 4 e.förl. Henrik Carlsson, Marcus Karlström Olofströms Sporthall
2022-08-28 16:00 581500002 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK 2 - 9 Daniel Hultberg, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-08-28 17:00 581500004 KAIS Mora UIF - Hagfors IF Uddeholm 5 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Idre Fjäll Arena
2022-08-28 17:00 581500001 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF OW (0 - 5) Joakim Mattsson, Martin Jonsson Stadsskogshallen, Alingsås

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis