Motala Sporthall

Adress
Östermalmsvägen, Motala
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Oktober
2018-10-13 09:00 Pojkar Blå Klass E Västra 233005004 Borensberg IBC P 08/09 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
2018-10-13 10:30 Pojkar Blå Klass E Västra 233005005 Borensberg IBC P 08/09 - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Röd
2018-10-13 12:00 Pojkar Blå Klass E Västra 233005001 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Röd
November
2018-11-10 08:50 Flickor Blå Klass A 233200019 Solfjäderstaden IBK F 06 - Linghems SK F 07/08
2018-11-10 09:35 Flickor Blå Klass A 233200020 Boets IK F 06/08 - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2018-11-10 10:20 Flickor Blå Klass A 233200021 Linghems SK F 07/08 - Boets IK F 06/08
2018-11-10 11:05 Flickor Blå Klass A 233200022 Hjulsbro IK F 07/08 Blå - Solfjäderstaden IBK F 06
2018-11-10 11:50 Flickor Blå Klass A 233200023 Linghems SK F 07/08 - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2018-11-10 12:35 Flickor Blå Klass A 233200024 Solfjäderstaden IBK F 06 - Boets IK F 06/08
2018-11-11 09:00 Pojkar Grön Klass A 234000031 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - BK Vingen P 09/10 Gul
2018-11-11 09:25 Pojkar Grön Klass A 234000033 Solfjäderstaden IBK P 10 Blå - IBF Kolmården P 09:1
2018-11-11 09:50 Pojkar Grön Klass A 234000035 BK Vingen P 09/10 Gul - Solfjäderstaden IBK P 10 Blå
2018-11-11 10:15 Pojkar Grön Klass A 234000037 IBF Kolmården P 09:1 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
2018-11-11 10:40 Pojkar Grön Klass A 234000039 BK Vingen P 09/10 Gul - IBF Kolmården P 09:1
2018-11-11 11:05 Pojkar Grön Klass A 234000041 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Solfjäderstaden IBK P 10 Blå
2018-11-11 11:30 Pojkar Grön Klass A 234000043 Solfjäderstaden IBK P 10 Blå - BK Vingen P 09/10 Svart
2018-11-11 11:55 Pojkar Grön Klass A 234000045 IBF Kolmården P 09:2 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
2018-11-18 09:00 Pojkar Grön Klass B 234001089 Solfjäderstaden IBK P 10 Vit - Linköping IBK Ungdom P 10:02 Svart
2018-11-18 09:25 Pojkar Grön Klass B 234001091 Finspång IBK P 09/10 Röd - Solfjäderstaden IBK P 10 Vit
2018-11-18 09:50 Pojkar Grön Klass B 234001093 Linköping IBK Ungdom P 10:02 Svart - Finspång IBK P 09/10 Röd
2018-11-18 10:15 Pojkar Grön Klass B 234001095 Solfjäderstaden IBK P 10 Svart - Linköping IBK Ungdom P 10:02 Svart
2018-11-18 10:40 Pojkar Grön Klass B 234001097 Solfjäderstaden IBK P 10 Vit - Finspång IBK P 09/10 Svart
2018-11-18 11:05 Pojkar Grön Klass B 234001099 Finspång IBK P 09/10 Röd - Linköping IBK Ungdom P 10:02 Vit
2018-11-18 12:00 Flickor Blå Klass B 233201013 Solfjäderstaden IBK F 07 Svart - Hjulsbro IK F 07/08 Vit
2018-11-18 12:45 Flickor Blå Klass B 233201014 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 Svart - Solfjäderstaden IBK F 08
2018-11-18 13:30 Flickor Blå Klass B 233201015 Hjulsbro IK F 07/08 Vit - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 Svart
2018-11-18 14:15 Flickor Blå Klass B 233201016 Solfjäderstaden IBK F 08 - Solfjäderstaden IBK F 07 Svart
2018-11-18 15:00 Flickor Blå Klass B 233201017 Solfjäderstaden IBK F 08 - Hjulsbro IK F 07/08 Vit
2018-11-18 15:45 Flickor Blå Klass B 233201018 Solfjäderstaden IBK F 07 Svart - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 Svart
December
2018-12-02 09:15 Flickor Blå Klass A 233200031 Solfjäderstaden IBK F 07 Röd - Boets IK F 06/08
2018-12-02 10:00 Flickor Blå Klass A 233200032 Hjulsbro IK F 07/08 Blå - IBK Åtvidaberg F 06/08
2018-12-02 10:45 Flickor Blå Klass A 233200033 Boets IK F 06/08 - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2018-12-02 11:30 Flickor Blå Klass A 233200034 IBK Åtvidaberg F 06/08 - Solfjäderstaden IBK F 07 Röd
2018-12-02 12:15 Flickor Blå Klass A 233200035 Boets IK F 06/08 - IBK Åtvidaberg F 06/08
2018-12-02 13:00 Flickor Blå Klass A 233200036 Solfjäderstaden IBK F 07 Röd - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2018-12-08 11:15 Pojkar Grön Klass A 234000077 Solfjäderstaden IBK P 10 Blå - IBF Kolmården P 09:1
2018-12-08 11:40 Pojkar Grön Klass A 234000079 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - KFUM Norrköping IBF P 09/10
2018-12-08 12:05 Pojkar Grön Klass A 234000081 Solfjäderstaden IBK P 10 Röd - IBF Kolmården P 09:1
2018-12-08 12:30 Pojkar Grön Klass A 234000083 KFUM Norrköping IBF P 09/10 - Solfjäderstaden IBK P 10 Blå
2018-12-08 12:55 Pojkar Grön Klass A 234000085 IBF Kolmården P 09:1 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
2018-12-08 13:20 Pojkar Grön Klass A 234000087 Solfjäderstaden IBK P 09 Svart - IBF Kolmården P 09:1
2018-12-08 13:45 Pojkar Grön Klass A 234000089 Solfjäderstaden IBK P 10 Röd - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd
2018-12-09 10:00 Flickor Grön Klass B 234201021 Solfjäderstaden IBK F 11 Svart - Bergs IK F 11/12
2018-12-09 10:25 Flickor Grön Klass B 234201023 Solfjäderstaden IBK F 10 - Ledberg IBF F 10/11
2018-12-09 10:50 Flickor Grön Klass B 234201025 Linghems SK F 10 - Solfjäderstaden IBK F 11 Svart
2018-12-09 11:15 Flickor Grön Klass B 234201027 Solfjäderstaden IBK F 10 - Hjulsbro IK F 11 Vit
2018-12-09 11:40 Flickor Grön Klass B 234201029 Ledberg IBF F 10/11 - Linghems SK F 10
2018-12-09 12:05 Flickor Grön Klass B 234201031 Solfjäderstaden IBK F 11 Svart - Solfjäderstaden IBK F 10
2018-12-09 12:30 Flickor Grön Klass B 234201033 Bergs IK F 11/12 - Ledberg IBF F 10/11
2018-12-09 12:55 Flickor Grön Klass B 234201035 Linghems SK F 10 - Linköping IBK Ungdom F 10/11:10 Vit
2018-12-09 13:20 Flickor Grön Klass B 234201037 Hjulsbro IK F 10 Blå - Solfjäderstaden IBK F 11 Svart
2018-12-09 13:45 Flickor Grön Klass B 234201039 Hjulsbro IK F 11 Vit - Linghems SK F 10
Februari
2019-02-02 09:00 Flickor Blå Klass A 233200049 Solfjäderstaden IBK F 06 - Linghems SK F 07/08
2019-02-02 09:45 Flickor Blå Klass A 233200050 Solfjäderstaden IBK F 07 Röd - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2019-02-02 10:30 Flickor Blå Klass A 233200051 Linghems SK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 07 Röd
2019-02-02 11:15 Flickor Blå Klass A 233200052 Hjulsbro IK F 07/08 Blå - Solfjäderstaden IBK F 06
2019-02-02 12:00 Flickor Blå Klass A 233200053 Linghems SK F 07/08 - Hjulsbro IK F 07/08 Blå
2019-02-02 12:45 Flickor Blå Klass A 233200054 Solfjäderstaden IBK F 06 - Solfjäderstaden IBK F 07 Röd
2019-02-09 09:15 Flickor Blå Klass B 233201031 Solfjäderstaden IBK F 08 - Solfjäderstaden IBK F 07 Svart
2019-02-09 10:45 Flickor Blå Klass B 233201033 Solfjäderstaden IBK F 07 Svart - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 Svart
2019-02-09 12:15 Flickor Blå Klass B 233201036 Solfjäderstaden IBK F 08 - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 Svart
2019-02-10 10:15 Flickor Grön Klass A 234200049 Solfjäderstaden IBK F 09 - Hjulsbro IK F 09 Vit
2019-02-10 10:40 Flickor Grön Klass A 234200051 Borensberg IBC F 08/11 - Åby IBK Ungdom F 10/11 Vit
2019-02-10 11:05 Flickor Grön Klass A 234200053 Bergs IK F 09/10 - Borensberg IBC F 08/11
2019-02-10 11:30 Flickor Grön Klass A 234200055 Hjulsbro IK F 09 Vit - Bergs IK F 09/10
2019-02-10 11:55 Flickor Grön Klass A 234200057 Borensberg IBC F 08/11 - Hjulsbro IK F 09 Blå
2019-02-10 12:20 Flickor Grön Klass A 234200059 Hjulsbro IK F 09 Blå - Åby IBK Ungdom F 10/11 Vit
Mars
2019-03-02 10:00 Pojkar Grön Klass C 234002157 Solfjäderstaden IBK P 11 Röd - Åby IBK Ungdom Svärtinge P 10/11 Svart
2019-03-02 10:25 Pojkar Grön Klass C 234002159 Bergs IK P 11 - Solfjäderstaden IBK P 11 Röd
2019-03-02 10:50 Pojkar Grön Klass C 234002161 Åby IBK Ungdom Svärtinge P 10/11 Svart - Bergs IK P 11
2019-03-02 11:15 Pojkar Grön Klass C 234002163 Solfjäderstaden IBK P 11 Svart - Åby IBK Ungdom Svärtinge P 10/11 Svart
2019-03-02 11:40 Pojkar Grön Klass C 234002165 Solfjäderstaden IBK P 11 Röd - Boets IK P/F 11/12
2019-03-02 12:05 Pojkar Grön Klass C 234002167 Bergs IK P 11 - Åby IBK Ungdom Svärtinge P 10/11 Vit
2019-03-09 10:00 Pojkar Blå Klass B 233001109 Solfjäderstaden IBK P 07 Svart - Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit
2019-03-09 10:45 Pojkar Blå Klass B 233001110 Linghems SK P 07 - IBK Åtvidaberg P 05/08
2019-03-09 11:30 Pojkar Blå Klass B 233001111 Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit - Linghems SK P 07
2019-03-09 12:15 Pojkar Blå Klass B 233001112 IBK Åtvidaberg P 05/08 - Solfjäderstaden IBK P 07 Svart
2019-03-09 13:00 Pojkar Blå Klass B 233001113 IBK Åtvidaberg P 05/08 - Linköping IBK Ungdom P 07:77 Vit
2019-03-09 13:45 Pojkar Blå Klass B 233001114 Solfjäderstaden IBK P 07 Svart - Linghems SK P 07
2019-03-10 09:30 Pojkar Blå Klass D 233003127 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Bergs IK P 09 Rosa
2019-03-10 10:15 Pojkar Blå Klass D 233003128 Linköping IBK Ungdom P 07:75 Vit - IBK Åtvidaberg P 08/09
2019-03-10 11:00 Pojkar Blå Klass D 233003129 Bergs IK P 09 Rosa - Linköping IBK Ungdom P 07:75 Vit
2019-03-10 11:45 Pojkar Blå Klass D 233003130 IBK Åtvidaberg P 08/09 - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd
2019-03-10 12:30 Pojkar Blå Klass D 233003131 Bergs IK P 09 Rosa - IBK Åtvidaberg P 08/09
2019-03-10 13:15 Pojkar Blå Klass D 233003132 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 07:75 Vit
2019-03-16 09:15 Flickor Grön Klass B 234201061 Solfjäderstaden IBK F 10 - Solfjäderstaden IBK F 11 Röd
2019-03-16 09:40 Flickor Grön Klass B 234201063 Linghems SK F 10 - Ledberg IBF F 10/11
2019-03-16 10:05 Flickor Grön Klass B 234201065 Bergs IK F 11/12 - Åby IBK Ungdom F 10/11 Svart
2019-03-16 10:30 Flickor Grön Klass B 234201067 Linköping IBK Ungdom F 10/11:10 Vit - Solfjäderstaden IBK F 11 Röd
2019-03-16 10:55 Flickor Grön Klass B 234201069 Ledberg IBF F 10/11 - Bergs IK F 11/12
2019-03-16 11:20 Flickor Grön Klass B 234201071 Solfjäderstaden IBK F 10 - Linghems SK F 10
2019-03-16 11:45 Flickor Grön Klass B 234201073 Solfjäderstaden IBK F 11 Röd - Hjulsbro IK F 10 Blå
2019-03-16 12:10 Flickor Grön Klass B 234201075 Bergs IK F 11/12 - Linköping IBK Ungdom F 10/11:10 Vit
2019-03-16 12:35 Flickor Grön Klass B 234201077 Ledberg IBF F 10/11 - Solfjäderstaden IBK F 10
2019-03-16 13:00 Flickor Grön Klass B 234201079 Solfjäderstaden IBK F 11 Röd - Hjulsbro IK F 11 Vit
2019-03-17 09:00 Flickor Blå Klass B 233201049 Solfjäderstaden IBK F 08 - Mjölby IBK F 07/09
2019-03-17 09:45 Flickor Blå Klass B 233201050 Åby IBK Ungdom F 07/09 - Solfjäderstaden IBK F 07 Svart
2019-03-17 10:30 Flickor Blå Klass B 233201051 Mjölby IBK F 07/09 - Åby IBK Ungdom F 07/09
2019-03-17 11:15 Flickor Blå Klass B 233201052 Solfjäderstaden IBK F 07 Svart - Solfjäderstaden IBK F 08
2019-03-17 12:00 Flickor Blå Klass B 233201053 Solfjäderstaden IBK F 07 Svart - Mjölby IBK F 07/09
2019-03-17 12:45 Flickor Blå Klass B 233201054 Solfjäderstaden IBK F 08 - Åby IBK Ungdom F 07/09
2019-03-23 09:00 Flickor Blå Klass C 233202079 Solfjäderstaden IBK F 09 - IBF Kolmården F 07/09
2019-03-23 09:45 Flickor Blå Klass C 233202080 Ekängens IF F 08/09 Lag Eken - IBF Linköping F 08
2019-03-23 10:30 Flickor Blå Klass C 233202081 IBF Kolmården F 07/09 - Ekängens IF F 08/09 Lag Eken
2019-03-23 11:15 Flickor Blå Klass C 233202082 IBF Linköping F 08 - Solfjäderstaden IBK F 09
2019-03-23 12:00 Flickor Blå Klass C 233202083 IBF Kolmården F 07/09 - IBF Linköping F 08
2019-03-23 12:45 Flickor Blå Klass C 233202084 Solfjäderstaden IBK F 09 - Ekängens IF F 08/09 Lag Eken
2019-03-24 14:30 Pojkar Blå Klass A 233000093 Bergs IK P 07 Gul - Linköping IBK Ungdom P 07:77 Röd
2019-03-24 15:15 Pojkar Blå Klass A 233000094 IBK Mantorp P 06/07 Röd - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd
2019-03-24 16:00 Pojkar Blå Klass A 233000095 Bergs IK P 07 Gul - IBK Mantorp P 06/07 Röd
2019-03-24 16:45 Pojkar Blå Klass A 233000096 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Linköping IBK Ungdom P 07:77 Röd
2019-03-24 17:30 Pojkar Blå Klass A 233000091 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Bergs IK P 07 Gul
2019-03-24 18:15 Pojkar Blå Klass A 233000092 Linköping IBK Ungdom P 07:77 Röd - IBK Mantorp P 06/07 Röd

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis