Arenan - Jönköpings Idrottshus

Adress
Jönköping





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
November
2018-11-18 10:00 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902067 Jönköpings IK P10/3 - Aneby SK P10
2018-11-18 11:00 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902070 Aneby SK P10 - Hestra Skid O SK P10
2018-11-18 12:00 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902072 Hestra Skid O SK P10 - Jönköpings IK P10/3
2018-11-25 08:30 Poolspel Pojkar Svår Gr 19 142918016 Jönköpings IK P09/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2
2018-11-25 09:30 Poolspel Pojkar Svår Gr 19 142918017 Fagerhult Habo IBK Ungdom P09/2 - Hovslätts IK P09
2018-11-25 10:30 Poolspel Pojkar Svår Gr 19 142918018 Hovslätts IK P09 - Jönköpings IK P09/2
Mars
2019-03-09 09:30 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902217 Jönköpings IK P10/2 - Månsarps IBK P10/2
2019-03-09 10:30 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902219 Hovslätts IK P10/2 - Jönköpings IK P10/2
2019-03-09 11:30 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902221 Hovslätts IK P10/2 - Månsarps IBK P10/2
2019-03-10 09:30 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603037 Jönköpings IK F08-09 - IBF Tranås F08-09
2019-03-10 10:30 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603038 IBF Tranås F08-09 - Vetlanda IBF F08-09
2019-03-10 11:30 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603039 Vetlanda IBF F08-09 - Jönköpings IK F08-09
2019-03-22 18:00 FPC F13 grupp D 143504002 Fröjereds IF - Landvetter Wings 2
2019-03-22 18:40 FPC P13 D 144604002 Lindome IBK Vit - Växjö IBK Utveckling 1
2019-03-22 19:20 FPC F15/16 grupp A 143301001 Husqvarna IK - Fröjereds IF
2019-03-22 20:00 FPC F13 grupp D 143504001 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling Vit
2019-03-22 20:40 FPC P15 C 144403001 Hovslätts IK - Emmaljunga GOIF
2019-03-22 21:20 FPC P13 D 144604001 Eslövs IBF - Jönköpings IK Ungdom
2019-03-23 08:00 FPC P15 A 144401004 Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK - Lindås Waves
2019-03-23 08:40 Fair Play Cup F11 grupp A 143700002 Nässjö IBF - FBC Lerum
2019-03-23 09:20 FPC P15 B 144402003 Hovmantorps GOIF - Nässjö IBF
2019-03-23 10:00 FPC F15/16 grupp B 143302004 Onsala IBK 1 - Vimmerby IBK
2019-03-23 10:40 FPC F15/16 grupp D 143304004 Onsala IBK 2 - Östra SK Jönköping
2019-03-23 11:20 FPC P15 E 144405004 Jönköpings IK Ungdom 2 - Västerås IBS Ungdom
2019-03-23 12:00 FPC F13 grupp F 143506004 Kärra IBK - Hovshaga AIF
2019-03-23 13:00 FPC P11 C 144803006 Linköping IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar
2019-03-23 13:40 FPC P11 D 144804006 Månsarps IBK - Onsala IBK Rosa
2019-03-23 14:20 FPC P13 A 144601005 IBF Backadalen - CL98IC 1
2019-03-23 15:00 FPC F13 grupp B 143502006 IBF Älvstranden 1 - Craftstadens IBK
2019-03-23 15:40 FPC F13 grupp C 143503006 Växjö IBK Utveckling Blå - IBF Tranås
2019-03-23 16:20 FPC P15 E 144405006 Västerås IBS Ungdom - IBK Genarp
2019-03-23 17:00 FPC P15 G 144407006 Röke IBK - Gränna AIS
2019-03-23 18:00 FPC P13 F 144606006 Växjö IBK Utveckling 2 - KFUM Jönköping
2019-03-23 18:40 FPC F13 grupp E 143505006 IBF Älvstranden 2 - Månsarps IBK
2019-03-23 19:20 FPC F15/16 grupp C 143303006 Carlshamns IBK - Vetlanda IBF/IBK Husar
2019-03-23 20:00 FPC P13 H 144608006 Varla IBK 2 - FBC Kalmarsund Ungdom
2019-03-23 20:40 FPC P13 G 144607006 Visby IBK - Månsarps IBK
2019-03-24 08:00 FPC P13 A-slutspel 144600004 Ettan Grupp G - Tvåan Grupp D
2019-03-24 08:45 FPC P11 C 144803012 Ingelstad IBK - Vimmerby IBK
2019-03-24 09:30 FPC F15-16 A-slutspel 143300002 Ettan Grupp E - Bästa 3:an
2019-03-24 10:15 FPC P13 B-slutspel 144609004 Trean Grupp H - Fyran Grupp D
2019-03-24 11:00 FPC P15 A-slutspel 144408008 Ettan Grupp C - Tvåan Grupp D
2019-03-24 11:45 FPC F13 A-slutspel 143500004 Ettan Grupp G - Bästa 3:an
2019-03-24 12:30 FPC F15-16 A-slutspel 143300011 Vinnare i match 143300006 - Vinnare i match 143300005
2019-03-24 13:15 FPC F13 A-slutspel 143500012 Vinnare i match 143500008 - Vinnare i match 143500007
2019-03-24 14:00 FPC P15 A-slutspel 144408010 Vinnare i match 144408004 - Vinnare i match 144408003
2019-03-24 14:45 FPC P11 B 144802014 Hovshaga AIF - IBF Tranås
2019-03-24 15:30 FPC P15 A-slutspel 144408014 Vinnare i match 144408012 - Vinnare i match 144408011
2019-03-24 16:15 FPC F15-16 A-slutspel 143300014 Vinnare i match 143300012 - Vinnare i match 143300011
2019-03-24 17:00 FPC P15 A-slutspel 144408015 Vinnare i match 144408014 - Vinnare i match 144408013
2019-03-24 17:45 FPC F13 A-slutspel 143500015 Vinnare i match 143500014 - Vinnare i match 143500013
April
2019-04-05 18:00 FPC F12 D 143604001 Hovshaga AIF - Jönköpings IK
2019-04-05 18:40 FPC P12 D 144704002 Mullsjö AIS - Månsarps IBK
2019-04-05 19:20 FPC P16 A 144301001 Jönköpings IK Ungdom 1 - Perstorp Bälinge IK
2019-04-05 20:00 FPC F12 D 143604002 Fagerhult Habo IBK - Partille IBS
2019-04-05 20:40 FPC P12 D 144704001 FBC Kalmarsund Ungdom - Mjölby IBK
2019-04-05 21:20 FPC F14 grupp B 143402002 Nässjö IBF - Mjölby IBK/Boxholms IBK
2019-04-06 08:00 FPC P16 B 144302004 Nässjö IBF - FBC Kalmarsund Ungdom
2019-04-06 08:40 FPC P12 H 144708002 Lindome IBK - Visby IBK 1
2019-04-06 09:20 FPC P12 E 144705004 IBK Lockerud Mariestad Vit - Craftstadens IBK Oskarshamn Röd
2019-04-06 10:00 FPC F14 grupp D 143404004 Ljungby IB - Täby FC
2019-04-06 10:40 FPC P16 C 144303004 CL98IC - Willands IBK
2019-04-06 11:20 FPC P14 B 144502004 Linköping IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling
2019-04-06 12:00 FPC F12 F 143606004 IBF Tranås 1 - Varla IBK Svart
2019-04-06 13:00 FPC P14 E 144505004 Värnamo IK - Träslövsläge IF
2019-04-06 13:40 FPC F14 grupp B 143402006 Träslövsläge IF - Hovslätts IK
2019-04-06 14:20 FPC F12 C 143603005 Hindås IBK - Vetlanda IBF
2019-04-06 15:00 FPC P12 B 144702008 IBK Lockerud Mariestad Röd - KFUM Jönköping 1
2019-04-06 15:40 FPC P14 F 144506005 Nacka Wallenstam IBK - Fristads GoIF Pojkar 14år
2019-04-06 16:20 FPC P14 D 144504006 Vallentuna IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2
2019-04-06 17:00 FPC F14 grupp C 143403008 IBK Husar - Hjulsbro IK
2019-04-06 18:00 FPC P12 G 144707008 Tenhults IF - Vimmerby IBK
2019-04-06 18:40 FPC P14 A 144501006 Västerås IBS - Alvesta IBK
2019-04-06 20:00 FPC P12 E 144705010 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad Vit
2019-04-06 20:40 FPC P12 H 144708009 KFUM Jönköping 2 - Visby IBK 1
2019-04-06 21:20 FPC P16 B 144302009 Frölunda IBK - Ledberg IBF
2019-04-07 08:00 FPC P12 A-slutspel 144700004 Ettan Grupp B - Tvåan Grupp E
2019-04-07 08:45 FPC F12 A-slutspel 143607004 Tvåan Grupp A - Tredje 3:an
2019-04-07 09:30 FPC P14 A-slutspel 144500001 Ettan Grupp F - Tvåan Grupp A
2019-04-07 10:15 FPC P14 A-slutspel 144500005 Ettan Grupp B - Tvåan Grupp E
2019-04-07 11:00 FPC P12 A-slutspel 144700012 Vinnare i match 144700008 - Vinnare i match 144700007
2019-04-07 11:45 FPC F12 A-slutspel 143607012 Vinnare i match 143607008 - Vinnare i match 143607007
2019-04-07 12:30 FPC P16 A-slutspel 144304004 Ettan Grupp B - Tvåan Grupp C
2019-04-07 13:15 FPC F14 A-Slutspel 143400011 Vinnare i match 143400006 - Vinnare i match 143400005
2019-04-07 14:00 FPC P14 A-slutspel 144500012 Vinnare i match 144500008 - Vinnare i match 144500007
2019-04-07 14:45 FPC F12 A-slutspel 143607013 Vinnare i match 143607010 - Vinnare i match 143607009
2019-04-07 15:30 FPC F14 B-Slutspel 143406006 Vinnare i match 143406004 - Vinnare i match 143406003
2019-04-07 16:15 FPC P14 A-slutspel 144500013 Vinnare i match 144500010 - Vinnare i match 144500009
2019-04-07 17:00 FPC F14 A-Slutspel 143400015 Vinnare i match 143400014 - Vinnare i match 143400013
2019-04-07 17:45 FPC P16 A-slutspel 144304007 Vinnare i match 144304006 - Vinnare i match 144304005

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis