Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen

Adress
Lagermansgatan 4, 551 16 Jönköping
Telefon
036-10 69 86 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
2020-01-18 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901067 Jönköpings IK Ungdom P09/1 - Månsarps IBK P09/1
2020-01-18 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901068 Månsarps IBK P09/1 - Husqvarna IK P09/1
2020-01-18 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901069 Husqvarna IK P09/1 - Jönköpings IK Ungdom P09/1
Februari
2020-02-22 09:00 Pantamera F NV Röd Gr 4 (-06) 141404079 Jönköpings IK Ungdom F06 - KFUM Jönköping F06-07
2020-02-22 14:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034114 Hovslätts IK - Vetlanda IBF
2020-02-22 17:00 Damer Allsvenskan Södra 580029075 Hovslätts IK - IBK Göteborg
2020-02-23 12:30 Pantamera P N Röd Gr 6 (-06) 142702077 Jönköpings IK Ungdom P07 Vit - Bankeryds Skid o MK P06
2020-02-23 14:30 Pantamera P N Blå Gr 1 (-07) 142800078 Jönköpings IK Ungdom P07 Röd - Bankeryds Skid o MK P06-07
2020-02-23 17:00 Damer Division 2 Norra 141200082 Hovslätts IBK - Husqvarna IK
2020-02-29 08:30 Pantamera F N Blå Gr 2 (-08) 141501049 Jönköpings IK Ungdom F08 - Hovslätts IK F08-09
2020-02-29 10:30 Pantamera P N Röd Gr 1 (-03) 141450081 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Hovslätts IK P04
2020-02-29 12:30 Pantamera P N Röd Gr 1 (-03) 141450083 Jönköpings IK Ungdom P03 - Bankeryds Skid o MK P03
2020-02-29 14:30 Pantamera F N Blå Gr 1 (-07) 141500050 Jönköpings IK Ungdom F07 - Skillingaryds IK F07-08
2020-02-29 17:00 Juniorallsvenskan F DJ17 580735049 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Partille IBS
Mars
2020-03-01 10:30 Pantamera P N Röd Gr 6 (-06) 142702085 Jönköpings IK Ungdom P06/2 - Jönköpings IK Ungdom P07 Vit
2020-03-01 12:30 Pantamera P N Blå Gr 3 (-07) 142806085 Jönköpings IK Ungdom P08/1 - Hovslätts IK P08/1
2020-03-01 16:00 Damer Division 2 Norra 141200087 Hovslätts IK B - Hovslätts IBK
2020-03-07 14:00 Damer Allsvenskan Södra 580029082 Hovslätts IK - IBK Lund Elit
2020-03-08 08:30 Pantamera P N Röd Gr 4 (-05) 142700054 Jönköpings IK Ungdom P05 - Månsarps IBK P06/1
2020-03-08 10:30 Pantamera P N Blå Gr 1 (-07) 142800087 Jönköpings IK Ungdom P07 Röd - Husqvarna IK P06-07
2020-03-08 12:30 Pantamera P N Blå Gr 4 (-08) 142807086 Jönköpings IK Ungdom P08/2 - Hovslätts IK P08/2
2020-03-08 14:30 Herrar Division 3 Norra 142300125 Östra SK - Forserums IF
2020-03-08 17:00 Herrar Division 4 Norra 142400125 Östra SK B - Tenhults IF B
2020-03-13 20:00 Juniorallsvenskan H HJ18 580707087 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS
2020-03-15 16:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034132 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom
2020-03-20 18:40 FPC F04/03 grupp A 143300002 IBK Kungälv - IBK Vänersborg
2020-03-20 19:20 FPC P06 grupp A 144600002 IBF Tranås - Hovmantorps GOIF
2020-03-20 20:00 FPC F06 grupp A 143500002 Vetlanda IBF - Åsa IF
2020-03-20 20:40 FPC F04/03 grupp A 143300001 Böda/Högby IF - Hovslätts IK
2020-03-20 21:20 FPC P06 grupp A 144600001 Bankeryds SMK - Funbo IF
2020-03-21 08:00 FPC F06 grupp A 143500003 Bankeryds SMK 1 - Vetlanda IBF
2020-03-21 08:40 FPC P06 grupp F 144605003 Jönköpings IK Ungdom 1 - Träslövsläge IF
2020-03-21 09:20 FPC P06 grupp F 144605004 FBC Kalmarsund Ungdom - Fagerhult Habo IBK Röd
2020-03-21 10:00 FPC P08 grupp A 144800002 Fröjereds IF - Craftstadens IBK Oskarshamn
2020-03-21 10:40 FPC F06 grupp D 143503003 Jönköpings IK Ungdom - Huddinge IK Vit
2020-03-21 11:20 FPC F06 grupp D 143503004 IBK Alingsås - Täby FC
2020-03-21 12:00 FPC P04 grupp C 144402003 Jönköpings IK Ungdom 1 - Lindome IBK Grön
2020-03-21 13:00 FPC P08 grupp B 144801004 Bankeryds SMK 2 - Vallentuna IBK 2
2020-03-21 13:40 FPC P08 grupp C 144802006 Fagerhult Habo IBK Svart - Varla IBK Svart 1
2020-03-21 14:20 FPC F08 grupp B 143701004 Månsarps IBK - CL 98 IC Blå
2020-03-21 15:00 FPC F06 grupp F 143505005 IBK Lockerud Mariestad - Tenhults IF
2020-03-21 15:40 FPC P06 grupp H 144607005 Ingelstad IBK - Månsarps IBK 1
2020-03-21 16:20 FPC F04/03 grupp B 143301005 KaRo IBF - IBK Lockerud Mariestad
2020-03-21 17:00 FPC F08 grupp A 143700008 Rottne IF - Fröjereds IF
2020-03-21 18:00 FPC F04/03 grupp E 143304005 Månsarps IBK - Lindås Rasta IBK
2020-03-21 18:40 FPC F04/03 grupp F 143305005 Nässjö IBF - Alvesta IBK
2020-03-21 19:20 FPC P04 grupp E 144404005 Värnamo IK - Aneby SK
2020-03-21 20:00 FPC P06 A-slutspel 144610001 Ettan Grupp A - Bästa 4:a
2020-03-21 20:45 FPC P06 A-slutspel 144610009 Ettan Grupp F - Andra 4:a
2020-03-22 08:00 FPC F04/03 A-slutspel 143308001 Ettan Grupp G - Tvåan Grupp A
2020-03-22 08:45 FPC F06 A-slutspel 143506001 Ettan Grupp A - Fjärde 3:a
2020-03-22 09:30 FPC F06 A-slutspel 143506003 Ettan Grupp E - Tvåan Grupp B
2020-03-22 10:15 FPC F08 grupp A 143700010 Fröjereds IF - Hovslätts IK
2020-03-22 11:00 FPC F04/03 B-slutspel 143309011 Vinnare i match 143309006 - Vinnare i match 143309005
2020-03-22 11:45 FPC F06 A-slutspel 143506012 Vinnare i match 143506008 - Vinnare i match 143506007
2020-03-22 12:30 FPC P06 A-slutspel 144610028 Vinnare i match 144610024 - Vinnare i match 144610023
2020-03-22 13:15 FPC P04 A-slutspel 144406009 Vinnare i match 144406002 - Vinnare i match 144406001
2020-03-22 14:00 FPC F08 grupp B 143701013 CL 98 IC Blå - Värnamo IK
April
2020-04-03 18:00 FPC F05 grupp B 143401001 Hovshaga AIF F05 - Skillingaryds IK
2020-04-03 18:40 FPC P05 grupp A 144500002 Bankeryds SMK - Gransholms IF
2020-04-03 19:20 FPC F05 grupp A 143400001 Alvesta IBK - SSG IF
2020-04-03 20:00 FPC P07 grupp A 144700002 Växjö IBK Utveckling - Varla IBK Svart 1
2020-04-03 20:40 FPC P05 grupp G 144506001 Varla IBK 2 - Tenhults IF
2020-04-03 21:20 FPC P03 grupp A 144300001 Bankeryds SMK - CL 98 IC
2020-04-04 08:00 FPC F05 grupp A 143400003 SSG IF - Värnamo IK
2020-04-04 08:40 FPC P05 grupp C 144502003 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling 2
2020-04-04 09:20 FPC P07 grupp G 144706004 Älmhults IBK - Onsala IBK Svart
2020-04-04 10:00 FPC F07 grupp C 143602004 Aneby SK - Pixbo Wallenstam IBF Röd
2020-04-04 10:40 FPC P07 grupp C 144702003 KFUM Jönköping - Nässjö IBF
2020-04-04 11:20 FPC F05 grupp C 143402003 Ingelstad IBK - Åsa IF
2020-04-04 12:00 FPC P03 grupp C 144302003 Jönköpings IK Ungdom 1 - Ingelstad IBK
2020-04-04 13:40 FPC P05 grupp F 144505005 Olofströms IBK - Månsarps IBK
2020-04-04 14:20 FPC P07 grupp D 144703006 Varla IBK Lila - Hovslätts IK
2020-04-04 15:00 FPC P07 grupp B 144701006 Varla IBK Svart 2 - Gränna AIS 1
2020-04-04 15:40 FPC P07 grupp I 144708006 Kustens IF - Månsarps IBK
2020-04-04 16:20 FPC P05 grupp B 144501005 KaRo IBF - Sandbäckshults IBK
2020-04-04 17:00 FPC F05 grupp D 143403005 Ale IBF - Ryds SK
2020-04-04 18:00 FPC P05 grupp E 144504005 Tibro IBK - Växjö IBK Utveckling 1
2020-04-04 18:40 FPC P03 grupp D 144303005 Särö/Lindome - Öjaby Sport IBK
2020-04-04 19:20 FPC F05 grupp A 143400009 SSG IF - FBC Lerum
2020-04-04 20:00 FPC F05 grupp B 143401009 Skillingaryds IK - IBK Lockerud Mariestad
2020-04-05 08:00 FPC P05 A-slutspel 144508001 Ettan Grupp F - Tvåan Grupp A
2020-04-05 08:45 FPC P05 A-slutspel 144508007 Ettan Grupp D - Tvåan Grupp G
2020-04-05 09:30 FPC P07 A-slutspel 144709001 Ettan Grupp F - Sjätte 2:a
2020-04-05 10:15 FPC P03 A-slutspel 144304001 Ettan Grupp C - Tvåan Grupp A
2020-04-05 11:00 FPC P05 A-slutspel 144508009 Vinnare i match 144508002 - Vinnare i match 144508001
2020-04-05 11:45 FPC P05 A-slutspel 144508012 Vinnare i match 144508008 - Vinnare i match 144508007
2020-04-05 12:30 FPC P07 A-slutspel 144709009 Vinnare i match 144709002 - Vinnare i match 144709001
2020-04-05 14:00 FPC Para 2 A-slutspel 144913005 Vinnare i match 144913002 - Vinnare i match 144913001
2020-04-05 14:45 FPC F07 A-slutspel 143605005 Vinnare i match 143605002 - Vinnare i match 143605001
2020-04-05 15:30 FPC F05 B-slutspel 143405005 Vinnare i match 143405002 - Vinnare i match 143405001
2020-04-05 16:15 FPC F07 B-slutspel 143606015 Vinnare i match 143606014 - Vinnare i match 143606013
2020-04-05 17:00 FPC F07 A-slutspel 143605007 Vinnare i match 143605006 - Vinnare i match 143605005
2020-04-05 17:45 FPC P05 A-slutspel 144508015 Vinnare i match 144508014 - Vinnare i match 144508013
2020-04-05 18:30 FPC P03 B-slutspel 144305007 Vinnare i match 144305006 - Vinnare i match 144305005

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis