KFUM Sporthall, Jönköping

Adress
Huskvarnavägen 38, 55454 Jönköping
Telefon
036-100535 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-07 18:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170002 Småland F16 - Hovslätts IK JAS
2019-08-30 19:00 Träningsmatcher Herrar 143100058 KFUM Jönköping (H2) - Sandareds IBS (H2)
Oktober
2019-10-19 13:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901007 KFUM Jönköping P09/2 - Bankeryds Skid o MK P09/1
2019-10-19 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901008 Bankeryds Skid o MK P09/1 - Jönköpings IK Ungdom P09/2
2019-10-19 15:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901009 Jönköpings IK Ungdom P09/2 - KFUM Jönköping P09/2
2019-10-20 12:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906007 KFUM Jönköping P10/2 - Hestra Skid O SK P09
2019-10-20 13:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906008 Hestra Skid O SK P09 - Värnamo IK P09/2
2019-10-20 14:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906009 Värnamo IK P09/2 - KFUM Jönköping P10/2
2019-10-26 14:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906013 KFUM Jönköping P10/1 - Forsheda IF P08-09
2019-10-26 15:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906015 Gnosjö IBK P09-10 - KFUM Jönköping P10/1
2019-10-26 16:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906014 Forsheda IF P08-09 - Gnosjö IBK P09-10
November
2019-11-09 13:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901025 KFUM Jönköping P09/1 - Månsarps IBK P09/2
2019-11-09 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901026 Månsarps IBK P09/2 - Hovslätts IK P09
2019-11-09 15:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901027 Hovslätts IK P09 - KFUM Jönköping P09/1
2019-11-16 13:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911013 KFUM Jönköping P11/1 - Hovslätts IK P11/1
2019-11-16 13:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911014 Fagerhult Habo IBK U P11/2 - Värnamo IK P10/1
2019-11-16 14:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911015 Värnamo IK P10/1 - KFUM Jönköping P11/1
2019-11-16 14:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911016 Hovslätts IK P11/1 - Fagerhult Habo IBK U P11/2
2019-11-16 15:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911017 Värnamo IK P10/1 - Hovslätts IK P11/1
2019-11-16 15:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911018 Fagerhult Habo IBK U P11/2 - KFUM Jönköping P11/1
2019-11-30 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912031 KFUM Jönköping P11/3 - Jönköpings IK U P11/1
2019-11-30 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912032 KFUM Jönköping P11/2 - Jönköpings IK U P11/3
2019-11-30 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912033 Jönköpings IK U P11/3 - KFUM Jönköping P11/3
2019-11-30 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912034 Jönköpings IK U P11/1 - KFUM Jönköping P11/2
2019-11-30 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912035 Jönköpings IK U P11/3 - Jönköpings IK U P11/1
2019-11-30 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912036 KFUM Jönköping P11/2 - KFUM Jönköping P11/3
Januari
2020-01-11 14:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906058 KFUM Jönköping P10/1 - Värnamo IK P09/2
2020-01-11 15:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906059 Värnamo IK P09/2 - Månsarps IBK P10/1
2020-01-11 16:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906060 Månsarps IBK P10/1 - KFUM Jönköping P10/1
2020-01-12 12:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901063 Fagerhult Habo IBK U P09/2 - KFUM Jönköping P09/2
2020-01-12 13:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901062 KFUM Jönköping P09/1 - Fagerhult Habo IBK U P09/2
2020-01-12 14:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901061 KFUM Jönköping P09/2 - KFUM Jönköping P09/1
2020-01-18 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912049 KFUM Jönköping P11/2 - Ölmstads IS P10-11/2
2020-01-18 13:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912050 Fagerhult Habo IBK U P11/3 - Forserums IF P11-12
2020-01-18 14:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912051 Forserums IF P11-12 - KFUM Jönköping P11/2
2020-01-18 15:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912052 Ölmstads IS P10-11/2 - Fagerhult Habo IBK U P11/3
2020-01-18 16:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912053 Forserums IF P11-12 - Ölmstads IS P10-11/2
2020-01-18 17:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912054 Fagerhult Habo IBK U P11/3 - KFUM Jönköping P11/2
2020-01-25 15:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906052 KFUM Jönköping P10/2 - Värnamo IK P09/3
2020-01-25 16:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906053 Värnamo IK P09/3 - Gnosjö IBK P09-10
2020-01-25 17:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906054 Gnosjö IBK P09-10 - KFUM Jönköping P10/2
Februari
2020-02-08 09:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901081 Månsarps IBK P09/1 - KFUM Jönköping P09/1
2020-02-08 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901080 IBK Husar P09/1 - Månsarps IBK P09/1
2020-02-08 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901079 KFUM Jönköping P09/1 - IBK Husar P09/1
2020-02-15 10:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911074 Fagerhult Habo IBK U P10/3 - Jönköpings IK U P10/3
2020-02-15 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911075 Jönköpings IK U P10/3 - KFUM Jönköping P11/1
2020-02-15 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911078 Fagerhult Habo IBK U P10/3 - KFUM Jönköping P11/1
2020-02-21 20:15 Herrar Division 2 142200106 KFUM Jönköping - Ingelstad IBK
2020-02-22 09:15 Pantamera P N Blå Gr 3 (-07) 142806076 KFUM Jönköping P08 - Sävsjö IBK P07-08
2020-02-28 18:30 Pantamera P N Röd Gr 3 (-05) 141452084 KFUM Jönköping P05 - Vimmerby IBK P05
Mars
2020-03-01 12:15 Pantamera P N Röd Gr 5 (-06) 142701081 KFUM Jönköping P06/2 - Aneby SK P05
2020-03-07 09:15 Pantamera P N Blå Gr 2 (-07) 142801054 KFUM Jönköping P07 - Malmbäcks IF P06-07
2020-03-07 11:00 Pantamera F NV Röd Gr 4 (-06) 141404090 KFUM Jönköping F06-07 - Nässjö IBF F06
2020-03-13 20:15 Herrar Division 2 142200125 KFUM Jönköping - Nybro IBK
2020-03-20 18:40 FPC F04/03 grupp D 143303002 Onsala IBK - Skillingaryds IK 2
2020-03-20 19:20 FPC P04 grupp C 144402001 Jönköpings IK Ungdom 1 - Täby FC
2020-03-20 20:00 FPC F06 grupp E 143504002 Huddinge IK Röd - Kinna IBK
2020-03-20 20:40 FPC F04/03 grupp D 143303001 IBF Falun Ungdom - IBF Tranås
2020-03-20 21:20 FPC P04 grupp C 144402002 Lindome IBK Grön - FBC Karlskrona
2020-03-21 08:40 FPC P08 grupp B 144801001 Vallentuna IBK 2 - FBC Kalmarsund Ungdom
2020-03-21 09:20 FPC P06 grupp A 144600003 Bankeryds SMK - IBF Tranås
2020-03-21 10:00 FPC P06 grupp A 144600004 Funbo IF - Hovmantorps GOIF
2020-03-21 10:40 FPC P04 grupp B 144401003 Hovslätts IK - Farsta IBK
2020-03-21 11:20 FPC F04/03 grupp E 143304004 Lindås Rasta IBK - Vimmerby IBK
2020-03-21 12:00 FPC F04/03 grupp G 143306004 Ljungby IB - Skillingaryds IK 1
2020-03-21 13:00 FPC P08 grupp A 144800005 Vallentuna IBK 1 - Ingelstad IBK
2020-03-21 14:20 FPC F08 grupp B 143701005 IBF Örebro Utv - Värnamo IK
2020-03-21 14:20 FPC P06 grupp C 144602006 IK Zenith - KFUM Jönköping 2
2020-03-21 15:00 FPC F06 grupp B 143501006 Fagerhult Habo IBK - Bankeryds SMK 2
2020-03-21 15:40 FPC P06 grupp D 144603005 Nybro IBK - Månsarps IBK 2
2020-03-21 16:20 FPC F04/03 grupp D 143303006 Skillingaryds IK 2 - IBF Falun Ungdom
2020-03-21 17:00 FPC P08 grupp C 144802007 Hovslätts IK 1 - Hertzöga BK Gul
2020-03-21 18:00 FPC P08 grupp C 144802008 KFUM Jönköping 2 - Fagerhult Habo IBK Svart
2020-03-21 19:20 FPC P08 grupp D 144803007 Månsarps IBK - Hovshaga AIF
2020-03-21 20:00 FPC P08 grupp D 144803008 Varla IBK Svart 2 - Vimmerby IBK
2020-03-21 20:00 FPC P06 A-slutspel 144610006 Ettan Grupp E - Trean Grupp G
2020-03-21 20:45 FPC P06 A-slutspel 144610014 Ettan Grupp J - Trean Grupp C
2020-03-22 08:00 FPC F06 A-slutspel 143506005 Ettan Grupp D - Bästa 3:a
2020-03-22 08:45 FPC F06 A-slutspel 143506006 Ettan Grupp F - Tvåan Grupp E
2020-03-22 09:30 FPC P06 A-slutspel 144610022 Vinnare i match 144610012 - Vinnare i match 144610011
2020-03-22 10:15 FPC P08 grupp D 144803010 Vimmerby IBK - Fagerhult Habo IBK Röd
2020-03-22 11:00 FPC P06 B-slutspel 144611003 Tredje 4:a - Åttonde 4:a
2020-03-22 11:45 FPC P04 B-slutspel 144407004 Fyran Grupp F - Fyran Grupp D
2020-03-22 14:00 FPC P08 grupp B 144801013 Vallentuna IBK 2 - Hovslätts IK 2
2020-03-22 14:45 FPC P08 grupp D 144803013 Fagerhult Habo IBK Röd - Månsarps IBK
2020-03-22 15:30 FPC P04 B-slutspel 144407006 Vinnare i match 144407004 - Vinnare i match 144407003
2020-03-22 16:15 FPC P06 B-slutspel 144611006 Vinnare i match 144611004 - Vinnare i match 144611003
April
2020-04-03 18:00 FPC P07 grupp C 144702002 Nässjö IBF - Fröjereds IF
2020-04-03 18:40 FPC P05 grupp H 144507002 IBK Lidköping 2 - Myggenäs IBK
2020-04-03 19:20 FPC P07 grupp H 144707001 Gränna AIS 2 - Hovmantorps GOIF
2020-04-03 20:00 FPC P05 grupp H 144507001 Aneby SK - Nykvarns IF
2020-04-03 20:40 FPC P03 grupp C 144302002 Ingelstad IBK - Skövde IBF
2020-04-03 21:20 FPC P03 grupp D 144303002 Särö/Lindome - Fröjereds IF
2020-04-04 08:40 FPC P05 grupp H 144507003 Aneby SK - IBK Lidköping 2
2020-04-04 09:20 FPC P05 grupp A 144500003 Ale IBF - Bankeryds SMK
2020-04-04 10:00 FPC P05 grupp D 144503003 Jönköpings IK Ungdom - Stenungsunds IBK
2020-04-04 10:40 FPC P03 grupp A 144300003 Bankeryds SMK - Mullsjö AIS
2020-04-04 11:20 FPC P05 grupp D 144503004 Vetlanda IBF - IBK Lidköping 1
2020-04-04 12:00 FPC F05 grupp D 143403004 Ryds SK - Täby FC
2020-04-04 13:40 FPC F07 grupp C 143602005 Åstorp/Kvidinge IBS - Aneby SK
2020-04-04 14:20 FPC F07 grupp E 143604005 Pixbo Wallenstam IBF Vit - IBF Tranås
2020-04-04 15:00 FPC P07 grupp G 144706005 FBC Kalmarsund Ungdom - Älmhults IBK
2020-04-04 15:40 FPC F05 grupp B 143401007 Hovshaga AIF F05 - Varla IBK
2020-04-04 16:20 FPC F05 grupp B 143401008 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF
2020-04-04 17:00 FPC F05 grupp C 143402006 IBF Älvstranden - Ingelstad IBK
2020-04-04 18:00 FPC F07 grupp D 143603006 Mullsjö AIS - Månsarps IBK
2020-04-04 18:40 FPC P03 grupp C 144302006 Skövde IBF - Jönköpings IK Ungdom 1
2020-04-04 19:30 FPC P07 B-slutspel 144710005 Tredje 4:a - Åttonde 4:a
2020-04-04 20:30 FPC F07 B-slutspel 143606005 Femte 3:a - Fyran Grupp C
2020-04-05 08:00 FPC P07 A-slutspel 144709005 Ettan Grupp B - Bästa 2:a
2020-04-05 08:45 FPC P07 A-slutspel 144709006 Ettan Grupp A - Ettan Grupp I
2020-04-05 09:30 FPC F07 A-slutspel 143605001 Ettan Grupp C - tredje 2:a
2020-04-05 10:15 FPC F07 A-slutspel 143605002 Ettan Grupp D - Ettan Grupp E
2020-04-05 11:00 FPC P07 A-slutspel 144709011 Vinnare i match 144709006 - Vinnare i match 144709005
2020-04-05 11:45 FPC P03 B-slutspel 144305003 Trean Grupp A - Fyran Grupp C

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis