Norrahammars Sporthall

Adress
Vallgatan 18, 56230 Norrahammar
Telefon
036-103716 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2018-09-20 20:00 Träningsmatcher Herrar 143100103 Månsarps IBK (HJ) - Hovslätts IK (HJ)
November
2018-11-10 14:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915019 Månsarps IBK P08 - Husqvarna IK P08
2018-11-10 15:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915020 Husqvarna IK P08 - Forsheda IF P08-09
2018-11-10 16:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915021 Forsheda IF P08-09 - Månsarps IBK P08
2018-11-17 15:45 Poolspel Pojkar Lätt Gr 3 142902042 Månsarps IBK P10/2 - Månsarps IBK P10/3
2018-11-18 09:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603010 Månsarps IBK F08-09 - Värnamo IK F08-09/1
2018-11-18 10:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603011 Värnamo IK F08-09/1 - Vetlanda IBF F08-09
2018-11-18 11:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603012 Vetlanda IBF F08-09 - Månsarps IBK F08-09
Januari
2019-01-12 11:15 Poolspel Pojkar Medel Gr 8 142907068 Östra SK Jönköping P09 - Jönköpings IK P09/3
2019-01-12 12:45 Poolspel Pojkar Medel Gr 8 142907072 Östra SK Jönköping P09 - Månsarps IBK P09/2
Februari
2019-02-03 09:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915058 Månsarps IBK P08 - KFUM Jönköping P08
2019-02-03 10:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915059 KFUM Jönköping P08 - Forsheda IF P08-09
2019-02-03 11:00 Poolspel Pojkar Svår Gr 16 142915060 Forsheda IF P08-09 - Månsarps IBK P08
2019-02-08 19:30 Pantamera P N Röd Gr 2 (-03) 141450070 Hovslätts IK P04/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/1
2019-02-17 17:00 Pantamera P N Blå Gr 1 (-06) 142800070 Månsarps IBK P05-06/1 - Ölmstads IS P04-07
2019-02-24 13:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603031 Månsarps IBK F08-09 - Sävsjö IBK F08-09
2019-02-24 14:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603032 Sävsjö IBK F08-09 - IBF Tranås F08-09
2019-02-24 15:00 Poolspel Flickor Svår Gr 6 141603033 IBF Tranås F08-09 - Månsarps IBK F08-09
2019-02-24 17:00 Pantamera F N Blå Gr 1 (-06) 141500051 Månsarps IBK F06-07 - Hovslätts IK F06-07
Mars
2019-03-01 20:00 Herrar Division 2 142200115 Månsarps IBK - CL98IC
2019-03-02 14:30 Pantamera F N Blå Gr 1 (-06) 141500054 Månsarps IBK F06-07 - IBF Tranås F06-07
2019-03-03 13:00 Pantamera P N Blå Gr 1 (-06) 142800079 Månsarps IBK P05-06/1 - Tenhults IF P06
2019-03-08 20:00 Herrar Division 2 142200123 Månsarps IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF
2019-03-17 11:00 Pantamera P N Blå Gr 5 (-07) 142804088 Månsarps IBK P07 - Gnosjö IBK P07
2019-03-17 13:00 Pantamera P N Blå Gr 1 (-06) 142800088 Månsarps IBK P05-06/1 - Aneby SK P05
2019-03-17 15:00 Pantamera P N Blå Gr 2 (-06) 142801089 Månsarps IBK P05-06/2 - Vetlanda IBF P06
2019-03-17 17:00 Herrar Junior Norra 142610086 Månsarps IBK HJ - Jönköping IBK Ungdom HJ
2019-03-22 18:00 FPC F13 grupp E 143505001 Månsarps IBK - Ingelstad IBK
2019-03-22 18:40 FPC P13 E 144605001 Bankeryds SMK 2 - FBC Lerum
2019-03-22 19:20 FPC F15/16 grupp D 143304002 IK Stanstad - Östra SK Jönköping
2019-03-22 20:00 FPC F13 grupp E 143505002 Träslövsläge IF - IBF Älvstranden 2
2019-03-22 20:40 FPC P13 E 144605002 KaRo IBF - Vimmerby IBK
2019-03-22 21:20 FPC F15/16 grupp F 143306002 Surahammars IBF - Hovslätts IK
2019-03-23 08:00 FPC F15/16 grupp A 143301003 Husqvarna IK - Röke IBK
2019-03-23 08:40 FPC F15/16 grupp A 143301004 Fröjereds IF - Växjö IBK Utveckling
2019-03-23 09:20 FPC P11 E 144805001 Bankeryds SMK 3 - Tenhults IF
2019-03-23 10:00 FPC P15 G 144407003 Gränna AIS - Kinna IBK
2019-03-23 10:40 FPC F13 grupp D 143504003 Husqvarna IK - Fröjereds IF
2019-03-23 11:20 FPC P15 C 144403004 Emmaljunga GOIF - Lagan IBK
2019-03-23 12:00 FPC P13 H 144608004 Ingelstad IBK - Varla IBK 2
2019-03-23 13:00 Fair Play Cup F11 grupp A 143700005 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK
2019-03-23 13:40 FPC P11 E 144805006 Mjölby IBK - Onsala IBK Svart
2019-03-23 14:20 FPC P13 A 144601006 Olofströms IBK - Bankeryds SMK 1
2019-03-23 15:00 FPC F13 grupp A 143501006 Surahammars IBF - Alvesta IBK
2019-03-23 15:40 FPC P15 F 144406005 Öjaby Sport IBK - Jönköpings IK Ungdom 3
2019-03-23 17:00 FPC F13 grupp D 143504006 Landvetter Wings 2 - Husqvarna IK
2019-03-23 18:00 FPC P11 C 144803009 Bankeryds SMK 2 - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar
2019-03-23 18:40 FPC P11 D 144804007 KaRo IBF - Jönköpings IK 2
2019-03-24 08:00 FPC P13 A-slutspel 144600006 Ettan Grupp A - Tvåan Grupp F
2019-03-24 08:45 FPC P11 B 144802012 Hovshaga AIF - KFUM Jönköping 1
2019-03-24 09:30 FPC F15-16 A-slutspel 143300003 Tvåan Grupp B - Fjärde 3:an
2019-03-24 10:15 FPC P11 E 144805012 Craftstadens IBK Oskarshamn - Tenhults IF
2019-03-24 11:00 FPC P15 A-slutspel 144408004 Ettan Grupp G - Tvåan Grupp E
2019-03-24 12:30 FPC P13 A-slutspel 144600010 Vinnare i match 144600004 - Vinnare i match 144600003
2019-03-24 13:15 Fair Play Cup F11 grupp A 143700014 FBC Lerum - IBK Lockerud Mariestad
2019-03-24 14:00 FPC P11 D 144804013 Husqvarna IK - KaRo IBF
April
2019-04-05 18:00 FPC F12 F 143606001 Husqvarna IK - IBF Tranås 1
2019-04-05 18:40 FPC F14 grupp C 143403001 Jönköpings IK - Rottne IF
2019-04-05 19:20 FPC P14 B 144502001 Bankeryds SMK Vit - Linköping IBK Ungdom
2019-04-05 20:00 FPC P12 E 144705001 Craftstadens IBK Oskarshamn Röd - FBC lerum Röd
2019-04-05 20:40 FPC P12 F 144706001 Aneby SK - CL98IC Blå
2019-04-05 21:20 FPC F14 grupp C 143403002 Lindås Rasta IBK - IBK Husar
2019-04-06 08:00 FPC P16 A 144301004 Varla IBK - Jönköpings IK Ungdom 1
2019-04-06 08:40 FPC P12 C 144703004 Forserums IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom Svart
2019-04-06 09:20 FPC P12 C 144703003 IF Ariel - Jönköpings IK 1
2019-04-06 10:00 FPC P14 C 144503003 CL98IC - Pixbo Wallenstam IBF
2019-04-06 10:40 FPC P14 F 144506004 Fristads GoIF Pojkar 14år - SSG IF
2019-04-06 11:20 FPC P12 D 144704005 Månsarps IBK - FBC Kalmarsund Ungdom
2019-04-06 12:00 FPC P12 D 144704006 Skillingaryds IK 1 - Mjölby IBK
2019-04-06 13:00 FPC F14 grupp C 143403005 IBK Husar - Jönköpings IK
2019-04-06 14:20 FPC F14 grupp D 143404005 Mullsjö AIS - Ljungby IB
2019-04-06 15:40 FPC P14 G 144507005 Lindås Waves - IF Ariel
2019-04-06 16:20 FPC P12 E 144705007 Craftstadens IBK Oskarshamn Röd - Hovslätts IK
2019-04-06 17:00 FPC P16 A 144301007 Jönköpings IK Ungdom 1 - S/W 2010 IBK
2019-04-07 08:00 FPC P12 A-slutspel 144700006 Ettan Grupp A - Tvåan Grupp F
2019-04-07 08:45 FPC F12 A-slutspel 143607006 Ettan Grupp A - Fjärde 3:an
2019-04-07 09:30 FPC P14 B-slutspel 144509007 Trean Grupp D - Fyran Grupp E
2019-04-07 10:15 FPC P14 A-slutspel 144500008 Ettan Grupp C - Tvåan Grupp H
2019-04-07 11:00 FPC P16 Bonusmatcher 144306001 Femman Grupp A - Femman Grupp B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis