Vildmannahallen

Adress
Umeå Företagspark 139, 90347 Umeå
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2020-09-20 11:00 Träningsmatch 198101018 Umeå City IBF/P05-2 HU7-PD2 - Sandåkerns SK P05
Oktober
2020-10-18 15:00 Träningsmatch 198101023 Gimonäs Umeå IF/P07 - Täfteå IK/P07
2020-10-24 14:00 Pantamera P Div. 12 193312002 Umeå City IBF - IBF Dalen
November
2020-11-01 13:30 Pojkar 11 Umeå A 195101004 Team Thorengruppen SK/1 - Umeå City IBF/Vit
2020-11-01 14:30 Pojkar 11 Umeå B 195102004 Team Thorengruppen SK/2 - Hörnefors IF
2020-11-01 15:30 Flickor 12 Umeå 195203002 Umeå City IBF - Hörnefors IF
2020-11-08 10:30 Pantamera F Div. 5 193205001 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC
2020-11-08 15:00 Pantamera P Div. 17 194117002 Sandåkerns SK /Vit - IBF Dalen
2020-11-14 11:30   Uppskj. Damer Division 1 192120043 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK
2020-11-14 14:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121033 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK Ungdom
2020-11-15 Pantamera F Div. 8 193408004 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Röbäcks IF/Röd
2020-11-15 Pantamera F Div. 6 193406005 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF
2020-11-15 Pantamera P Div. 14 193314004 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK
2020-11-15 10:30 Pantamera F Div. 7 193207004 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Röbäcks IF/Röd
2020-11-15 11:30 Pantamera P Div. 13 193113004 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK
2020-11-15 12:30 Pantamera F Div. 7 193207005 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF
2020-11-15 14:00   Uppskj. Damer Division 1 192120046 Umeå City IBF - IBS Dalen
2020-11-21 10:30 Pantamera P Div. 3 193103009 Umeå City IBF - Sandåkerns SK/P06
2020-11-21 11:30 Pantamera P Div. 7 193107007 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK
2020-11-21 12:30 Pantamera F Div. 3 193203009 Team Thorengruppen SK/Umeå City - IBF Dalen
2020-11-21 13:30 Pantamera F Div. 15 194215008 Umeå City IBF/Vit - Obbola IK
2020-11-21 14:30 Pantamera P Div. 19 194119008 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart
2020-11-22 10:30 Pantamera P Div. 9 193109007 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK
2020-11-22 11:30 Pantamera F Div. 9 193209007 Umeå City IBF - Ersboda SK
2020-11-22 12:30 Pantamera F Div. 17 194217007 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/F10Svart
2020-11-22 13:30 Pantamera F Div. 17 194217009 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Sävar IK
2020-11-22 14:30 Pantamera F Div. 19 194219007 Umeå City IBF/F11 - Spöland Vännäs IF
2020-11-22 15:30 Pantamera F Div. 7 193207007 Gimonäs Umeå IF/F08Vit - IBF Dalen/Svart
2020-11-27 19:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121046 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IBF
2020-11-28 10:30 Pantamera P Div. 4 193304008 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Svart
2020-11-28 11:30 Pantamera F Div. 8 193408006 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Täfteå IK
2020-11-28 12:30 Pantamera P Div. 28 194328007 Umeå City IBF /P11Vit - Gimonäs Umeå IF/Vit
2020-11-28 14:00 Herrar Utveckling Serie 6 191156020 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Skellefteå IBS
2020-11-29 10:30 Pantamera P Div. 18 194318008 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem
2020-11-29 11:30 Pantamera P Div. 18 194318007 IBF Dalen/Södra/Vit - Röbäcks IF
2020-11-29 12:30 Pantamera P Div. 14 193314006 IBF Dalen/Södra/Svart - Vindelns IF
2020-11-29 13:30 Pantamera P Div. 14 193314008 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC
December
2020-12-06 Pantamera P Div. 10 193310009 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Röbäcks IF/Blå
2020-12-06 Pantamera P Div. 6 193306009 Umeå City IBF/P06-07 - IBF Dalen/P06
2020-12-06 11:30 Pantamera P Div. 5 193105010 Umeå City IBF/P06-07 - IBF Dalen/P06
2020-12-06 12:30 Pantamera P Div. 9 193109010 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Röbäcks IF/Blå
2020-12-06 14:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121059 Umeå City IBF - Jäbo IK
2020-12-11 19:00 Damer Utveckling Serie C 192123027 Umeå City IBF - Röbäcks IF
2020-12-12 10:30 Pantamera P Div. 14 193314012 IBF Dalen/Södra/Svart - Täfteå IK
2020-12-12 11:30 Pantamera P Div. 14 193314013 Sandåkerns SK - Vindelns IF
2020-12-12 12:30 Pantamera P Div. 18 194318013 Sandåkerns SK/Vit - Umeå City IBF/Blå
2020-12-12 13:30 Pantamera F Div. 2 193402013 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF
2020-12-12 14:30 Pantamera F Div. 6 193406011 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF
2020-12-13 10:30 Pantamera P Div. 4 193304013 Umeå City IBF - Röbäcks IF
2020-12-13 11:30 Pantamera F Div. 4 193404013 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Spöland Vännäs IF
2020-12-13 12:30 Pantamera F Div. 8 193408012 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Ersboda SK
2020-12-13 14:00 Pojkar 11 Umeå A 195101018 Umeå City IBF/Vit - Sävar IK/Vit
2020-12-13 15:00 Pojkar 11 Umeå A 195101020 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra
2020-12-18 19:00 Herrar Utveckling Serie 4 191154027 Umeå City IBF/P05 - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-12-19 Pantamera F Div. 14 194414014 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Svart
2020-12-19 Pantamera F Div. 10 193410015 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF
2020-12-19 Pantamera P Div. 8 193308015 IBF Dalen/Södra - Obbola IK
2020-12-19 10:15 Pantamera P Div. 3 193103013 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/P06
2020-12-19 11:10 Pantamera P Div. 9 193109015 IBF Dalen/Södra - Obbola IK
2020-12-19 12:05 Pantamera F Div. 11 193211015 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF
2020-12-19 13:00 Pantamera F Div. 13 194213014 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Svart
2020-12-19 14:00 Pantamera P Div. 19 194119013 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart
2020-12-20 Pantamera P Div. 10 193310014 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Hörnefors IF
2020-12-20 Pantamera P Div. 6 193306014 Umeå City IBF/P06-07 - Sandåkerns SK
2020-12-20 Pantamera P Div. 8 193308014 Umeå City IBF - Sävar IK/P07
2020-12-20 10:30 Pantamera P Div. 5 193105014 Umeå City IBF/P06-07 - Sandåkerns SK
2020-12-20 11:30 Pantamera P Div. 7 193107014 Umeå City IBF - Sävar IK/P07
2020-12-20 12:30 Pantamera P Div. 9 193109014 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Hörnefors IF
2020-12-20 14:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121069 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF
Januari
2021-01-08 18:30 Pantamera P Div. 13 193113017 Umeå City IBF - Sandåkerns SK
2021-01-08 19:30 Pantamera P Div. 9 193109018 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - IBF Dalen/Södra
2021-01-09 10:15 Pantamera F Div. 9 193209018 Umeå City IBF - Täfteå IK
2021-01-09 11:10 Pantamera F Div. 17 194217018 Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK
2021-01-09 12:05 Pantamera F Div. 19 194219018 Umeå City IBF/F11 - Täfteå IK
2021-01-10 10:30 Herrar Utveckling Serie 4 191154031 Umeå City IBF/P05 - Obbola IK
2021-01-10 15:00 Damer Utveckling Serie B 192122030 Umeå City IBF - Clemensnäs IF/Gamla Stan IBK
2021-01-10 17:00 Pantamera P Div. 5 193105018 Umeå City IBF/P06-07 - Röbäcks IF
2021-01-16 10:30 Pantamera F Div. 14 194414018 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK
2021-01-16 11:30 Pantamera F Div. 18 194418017 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Spöland Vännäs IF
2021-01-16 12:30 Pantamera P Div. 10 193310018 Gimonäs Umeå IF/P07 - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK
2021-01-16 13:30 Pantamera P Div. 18 194318016 Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Gimonäs Umeå IF/Vit
2021-01-16 14:30 Pantamera P Div. 18 194318018 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF
2021-01-16 16:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121082 Umeå City IBF - Täfteå IK
2021-01-17 11:30 Pantamera P Div. 4 193304016 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/P06
2021-01-17 12:30 Pantamera F Div. 4 193404017 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Vindelns IF
2021-01-17 13:30 Pantamera P Div. 20 194320016 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart
2021-01-17 14:30 Pantamera F Div. 12 194412018 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF /F08Svart
2021-01-17 15:30 Pantamera F Div. 12 194412016 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Hörnefors IF
2021-01-23 Pantamera F Div. 14 194414020 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK
2021-01-23 Pantamera P Div. 4 193304019 Umeå City IBF - IBF Dalen/P06
2021-01-23 Damer Utveckling Serie F 192126035 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF
2021-01-23 Pantamera F Div. 4 193404019 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Sävar IK
2021-01-23 10:30 Damer Utveckling Serie E 192125035 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF
2021-01-23 12:15 Pantamera P Div. 3 193103019 Umeå City IBF - IBF Dalen/P06
2021-01-23 13:10 Pantamera F Div. 3 193203019 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Sävar IK
2021-01-23 14:05 Pantamera P Div. 9 193109021 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Obbola IK
2021-01-23 15:00 Pantamera F Div. 9 193209021 Umeå City IBF - IBF Dalen/Vit
2021-01-23 16:00 Pantamera F Div. 15 194215020 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK
2021-01-24 10:30 Damer Utveckling Serie G 192127036 Umeå City IBF/F06 - IBF Dalen
2021-01-24 12:30 Damer Utveckling Serie C 192123034 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS
2021-01-29 19:00   Uppskj. Herrar Division 2 191121093 Umeå City IBF - IBS Dalen
2021-01-30 Pantamera P Div. 18 194318020 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra/Vit
2021-01-30 11:00 Pantamera P Div. 5 193105021 Umeå City IBF/P06-07 - Gimonäs Umeå IF/Svart
2021-01-30 12:00 Pantamera F Div. 17 194217021 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK
2021-01-30 13:00 Pantamera P Div. 19 194119020 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra/Vit
2021-01-30 14:00 Pantamera F Div. 19 194219021 Umeå City IBF/F11 - IBF Dalen/Vit
Februari
2021-02-06 12:00 Herrar Utveckling Serie 4 191154040 Umeå City IBF/P05 - Hörnefors IF
2021-02-07 10:30 Damer Utveckling Serie B 192122037 Umeå City IBF - IBF Dalen /IBS Dalen
2021-02-07 12:30 Damer Utveckling Serie F 192126040 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF /Blå
2021-02-07 14:30 Pantamera F Div. 7 193207023 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Röbäcks IF
2021-02-12 17:30 Pantamera P Div. 6 193306022 Umeå City IBF/P06-07 - Sävar IK/Täfteå IK
2021-02-13 Herrar Utveckling Serie 4 191154043 Umeå City IBF /P04 - Skellefteå IBK /P04
2021-02-13 09:15 Pantamera P Div. 10 193310022 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Vit
2021-02-13 10:10 Pantamera P Div. 18 194318021 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Vit
2021-02-13 11:30   Uppskj. Herrar Division 2 191121106 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF
2021-02-13 13:45 Herrar Utveckling Serie 3 191153017 Umeå City IBF/P04 - Skellefteå IBK /P04
2021-02-13 15:45 Herrar Utveckling Serie 8 191158042 Umeå City IBF/P05-2 - Bureå Idrottsförening P05
2021-02-14 10:15 Pantamera P Div. 20 194320023 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK/Röd
2021-02-14 11:10 Pantamera P Div. 24 194324023 Tegs SK IBF - Sävar IK
2021-02-14 12:05 Pantamera P Div. 28 194328021 Team Thorengruppen SK/P11 - Täfteå IK
2021-02-14 13:30 Herrar Utveckling Serie 1 191151018 Umeå City IBF/Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK
2021-02-19 Pantamera F Div. 8 193408024 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Gimonäs Umeå IF/F08Vit
2021-02-19 18:30 Pantamera F Div. 7 193207025 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Gimonäs Umeå IF/F08Vit
2021-02-19 19:30 Pantamera P Div. 3 193103026 Umeå City IBF - Sandåkerns SK/IBF Dalen
2021-02-20 Pantamera P Div. 12 193312025 Umeå City IBF - Obbola IK
2021-02-20 10:30 Pantamera F Div. 3 193203026 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Spöland Vännäs IF
2021-02-20 11:30 Pantamera P Div. 13 193113027 Umeå City IBF - Obbola IK
2021-02-20 13:00 Damer Utveckling Serie C 192123048 Umeå City IBF - Obbola IK
2021-02-21 11:30   Uppskj. Herrar Division 2 191121120 Umeå City IBF - Hörnefors IF
2021-02-21 14:00 Damer Utveckling Serie E 192125047 Umeå City IBF/Vit - Vindelns IF
2021-02-21 16:00 Herrar Utveckling Serie 3 191153019 Umeå City IBF/P04 - Umeå City IBF/P05
2021-02-27 10:30 Damer Utveckling Serie F 192126046 Umeå City IBF /Blå - Umeå Västra IBK
2021-02-27 12:30 Herrar Utveckling Serie 8 191158046 Umeå City IBF/P05-2 - Spöland Vännäs IF
2021-02-27 14:30 Pantamera F Div. 7 193207028 Umeå City IBF/Team Thorengr. - IBF Dalen/Svart
2021-02-27 15:30 Pantamera P Div. 3 193103029 Umeå City IBF - Holmsund City IBC
2021-02-27 16:30 Pantamera F Div. 3 193203029 Team Thorengruppen SK/Umeå City - Täfteå IK
2021-02-28 10:30 Herrar Utveckling Serie 4 191154045 Umeå City IBF /P04 - Obbola IK
Mars
2021-03-06 Herrar Utveckling Serie 4 191154050 Umeå City IBF/P05 - Skellefteå IBK /P04
2021-03-06 11:30   Uppskj. Herrar Division 2 191121131 Umeå City IBF - IBK Umeå Norr
2021-03-06 14:00 Herrar Utveckling Serie 3 191153022 Umeå City IBF/P05 - Skellefteå IBK /P04
2021-03-07 Damer Utveckling Serie B 192122051 Umeå City IBF - Skellefteå IBS
2021-03-07 10:30 Herrar Utveckling Serie 1 191151021 Umeå City IBF/Thorengruppen IBK - IBF Dalen/IBS Dalen
2021-03-07 12:30 Damer Utveckling Serie C 192123051 Umeå City IBF - Skellefteå IBS
2021-03-13 16:00 Damer Allsvenskan Norra 580026041 Umeå Västra IF - IBK Luleå
2021-03-20 11:30 Pantamera P Div. 8 193308028 Umeå City IBF - Obbola IK
2021-03-20 12:30 Pantamera P Div. 12 193312029 Umeå City IBF - Täfteå IK
2021-03-20 14:00 Damer Utveckling Serie G 192127056 Umeå City IBF/F06 - Kågedalens AIF/SIBS
2021-03-21 11:00 Pantamera P Div. 2 193302028 Umeå City IBF/P05-2 - Sandåkerns SK/P06-07
2021-03-21 12:00 Pantamera P Div. 10 193310028 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Sävar IK/P08
2021-03-21 13:00 Pantamera P Div. 18 194318030 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK/Vit
2021-03-21 14:00 Pantamera F Div. 10 193410028 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF
2021-03-21 15:00 Pantamera F Div. 14 194414030 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Svart
2021-03-21 16:00 Pantamera F Div. 18 194418028 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Vit
2021-03-26 19:20   Uppskj. Juniorallsvenskan A DJ17 580730028 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS
2021-03-27 14:00 Damer Utveckling Serie B 192122055 Umeå City IBF - Kågedalens AIF
2021-03-28 11:30 Pojkar 12 Umeå B 195111054 Sandåkerns SK/Röd - Täfteå IK
2021-03-28 12:30 Flickor 12 Umeå 195203057 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF
2021-03-28 14:00 Herrar Utveckling Serie 4 191154053 Umeå City IBF /P04 - Hörnefors IF
April
2021-04-11 14:00   Uppskj. Juniorallsvenskan A HJ18 580700039 Umeå City IBF - IBF Dalen/IBS Dalen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis