Sporthushallen

Adress
Gräddvägen 15, 906 20 Umeå
Telefon
090-164423 
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Oktober
2020-10-11 10:00 Träningsmatch röd/blå 198100001 Umeå City IBF/P06 Div. 3-4 - Sandåkerns SK P06-07
2020-10-11 11:00 Träningsmatch röd/blå 198100002 Umeå City IBF/P07 - Sandåkerns SK P06-07
2020-10-11 14:00 Träningsmatch röd/blå 198100003 Umeå City IBF/P06 Div. 3-4 - Sandåkerns SK P06-07
2020-10-11 15:00 Träningsmatch röd/blå 198100004 Umeå City IBF/P07 - Sandåkerns SK P06-07
November
2020-11-07 11:00 Pojkar 11 Umeå A 195101008 Team Thorengruppen SK/1 - Sävar IK/Vit
2020-11-07 12:00 Pojkar 11 Umeå A 195101005 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF/Blå
2020-11-07 13:00 Pojkar 11 Umeå B 195102008 Team Thorengruppen SK/2 - Sävar IK/Röd
2020-11-07 14:00 Flickor 11 Umeå A 195201006 Umeå City IBF - Sandåkerns SK
2020-11-15 Pantamera F Div. 10 193410005 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra
2020-11-15 Pantamera P Div. 22 194322004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Spöland Vännäs IF
2020-11-15 Pantamera P Div. 24 194324004 Gimonäs Umeå IF/Sjöfru - Sävar IK
2020-11-15 Pantamera P Div. 26 194326004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF
2020-11-15 Pantamera P Div. 20 194320004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Röd
2020-11-15 Pantamera P Div. 16 194316004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Vit
2020-11-15 10:30 Pantamera P Div. 5 193105006 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/P06-07
2020-11-15 11:30 Pantamera F Div. 11 193211005 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra
2020-11-15 12:30 Pantamera P Div. 21 194121004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Spöland Vännäs IF
2020-11-15 13:30 Pantamera P Div. 23 194123004 Gimonäs Umeå IF/Sjöfru - Sävar IK
2020-11-15 14:30 Pantamera P Div. 25 194125004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF
2020-11-15 15:30 Pantamera P Div. 15 193115004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Vit
2020-11-15 16:30 Pantamera P Div. 19 194119004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Röd
December
2020-12-20 12:00 Pojkar 11 Umeå C 195103024 Sandåkerns SK /Röd - Holmsund City IBC
2020-12-20 13:00 Pojkar 12 Umeå A 195110022 Sandåkerns SK /Vit - IBF Dalen
2020-12-20 14:00 Pojkar 12 Umeå A 195110024 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Tomtebog.
Januari
2021-01-09 12:30 Pojkar 11 Umeå B 195102027 Team Thorengruppen SK/2 - IBF Dalen
2021-01-09 13:30 Flickor 11 Umeå A 195201016 Umeå City IBF - Röbäcks IF/Röd
2021-01-09 14:30 Pojkar 12 Umeå A 195110028 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå
2021-01-09 15:30 Flickor 12 Umeå 195203029 Umeå City IBF - IBF Dalen
2021-01-16 14:00 Pojkar 12 Umeå A 195110032 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen
2021-01-16 15:00 Pojkar 11 Umeå A 195101028 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK
2021-01-16 16:00 Pojkar 11 Umeå A 195101027 Team Thorengruppen SK/1 - Umeå City IBF/Blå
2021-01-31 13:00 Pojkar 11 Umeå A 195101035 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Södra
2021-01-31 14:00 Pojkar 11 Umeå A 195101036 Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK
2021-01-31 15:00 Pojkar 12 Umeå A 195110035 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Södra
Februari
2021-02-07 10:30 Pojkar 11 Umeå A 195101039 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK/Vit
2021-02-07 11:30 Pojkar 12 Umeå A 195110038 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen
2021-02-07 12:30 Flickor 11 Umeå A 195201026 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/It
2021-02-14 Damer Utveckling Serie F 192126043 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/Skeå IBK
2021-02-14 Damer Utveckling Serie D 192124044 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF
2021-02-14 10:30 Damer Utveckling Serie C 192123044 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF
2021-02-14 12:30 Damer Utveckling Serie F 192126042 Umeå City IBF /Blå - Kågedalens AIF/SIBS
2021-02-14 14:30 Damer Utveckling Serie E 192125043 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/Skeå IBK
2021-02-27 Pantamera P Div. 20 194320027 Umeå City IBF/Vit - Bygdeå GIF
2021-02-27 Pantamera P Div. 24 194324027 Tegs SK IBF - IBF Dalen/Vit
2021-02-27 12:00 Pojkar 11 Umeå A 195101045 Team Thorengruppen SK/1 - Röbäcks IF/Blå
2021-02-27 13:00 Pojkar 11 Umeå B 195102045 Team Thorengruppen SK/2 - Röbäcks IF/Röd
2021-02-27 14:00 Pojkar 12 Umeå A 195110046 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF
2021-02-27 15:30 Pantamera P Div. 21 194121030 Umeå City IBF/Vit - Bygdeå GIF
2021-02-27 16:30 Pantamera P Div. 25 194125030 Tegs SK IBF - IBF Dalen/Vit
Mars
2021-03-21 13:30 Flickor 11 Umeå A 195201033 Umeå City IBF - Sandåkerns SK
2021-03-21 14:30 Pojkar 11 Umeå A 195101051 Umeå City IBF/Blå - Team Thorengruppen SK/1
2021-03-21 15:30 Pojkar 12 Umeå A 195110052 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/Vit

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis