Skyttis Arena

Adress
Valhallavägen 20, 891 37 ÖRNSKÖLDSVIK
Underlag
Plast 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2020-09-04 19:30 Träningsmatcher Herr 245000014 Jäbo IK Herr 3 Västernorrland - IBK Härnösand U (H3)
2020-09-19 15:30 Träningsmatcher dam 246000005 Örnsköldsvik IBF D1 - Jemtland Innebandy
2020-09-25 19:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730004 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS
2020-09-26 13:30 Damer Utveckling Serie D 192124001 Örnsköldsvik IBK /IBF - Vindelns IF
2020-09-27 13:00 Herrar Division 2 191121005 Jäbo IK - FBC Moröbacke
Oktober
2020-10-01 19:30 Damer Allsvenskan Norra 580026003 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF
2020-10-04 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037007 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC
2020-10-05 19:30 Juniorallsvenskan A HJ18 580700010 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF
2020-10-09 19:30 Juniorallsvenskan A HJ18 580700015 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF
2020-10-10 13:00 Herrar Utveckling Serie 1 191151002 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/RIF
2020-10-10 15:30 Damer Division 1 192120005 Örnsköldsvik IBF - Röbäcks IF
2020-10-11 15:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037016 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC
2020-10-17 Damer Utveckling Serie D 192124007 Örnsköldsvik IBK /IBF - Röbäcks IF
2020-10-17 13:00 Damer Utveckling Serie C 192123007 Örnsköldsvik IBK/IBF - Röbäcks IF
2020-10-18 11:00 Damer Utveckling Serie C 192123006 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF
2020-10-18 13:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730013 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IF
2020-10-18 15:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730016 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IF/IBK
2020-10-19 19:30 Damer Division 1 192120024 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IBK
2020-10-20 20:00 Damer Division 1 192120020 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC
2020-10-23 19:30 Damer Allsvenskan Norra 580026014 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF
2020-10-24 13:00 Herrar Division 2 191121019 Jäbo IK - Gamla Stan IBK Ungdom
2020-10-25 12:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730018 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF
November
2020-11-01 15:00 Damer Allsvenskan Norra 580026019 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå
2020-11-01 18:00 Juniorallsvenskan A HJ18 580700025 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-11-07 13:00 Damer Utveckling Serie D 192124009 Örnsköldsvik IBK /IBF - Holmsund City IBC
2020-11-07 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037027 Örnsköldsvik IBK - Wallviks IK
2020-11-08 12:00 Herrar Division 2 191121028 Jäbo IK - Thorengruppen IBK
2020-11-09 19:30 Damer Division 1 192120042 Örnsköldsvik IBF - Sandåkerns SK
2020-11-10 20:00 Damer Division 1 192120040 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IK
2020-11-14 13:30 Juniorallsvenskan A HJ18 580700034 Örnsköldsvik IBK - Öjebyns IBF
2020-11-14 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037031 Örnsköldsvik IBK - Håsta IBK
2020-11-15 12:30 Herrar Utveckling Serie 1 191151006 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF
2020-11-17 19:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730025 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-11-20 19:30 Damer Allsvenskan Norra 580026026 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen
2020-11-21 11:30 Herrar Division 2 191121041 Jäbo IK - IBK Umeå Norr
2020-11-21 14:00 Herrar Utveckling Serie 1 191151007 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-11-22 11:30 Damer Division 1 192120054 Örnsköldsvik IBF - Umeå City IBF
2020-11-22 14:00 Damer Division 1 192120051 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK
2020-11-25 19:30 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037037 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF
2020-11-27 19:30 Herrar Division 2 191121048 Jäbo IK - Hörnefors IF
2020-11-28 13:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730031 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF/IBK
2020-11-28 16:00 Damer Allsvenskan Norra 580026036 Örnsköldsvik IBK - Kågedalens AIF
2020-11-29 15:30 Damer Division 1 192120056 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF
December
2020-12-04 19:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730036 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF
2020-12-05 14:00 Damer Utveckling Serie A 192121010 Örnsköldsvik IBF - Kågedalens AIF
2020-12-05 17:00 Damer Allsvenskan Norra 580026040 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen
2020-12-06 Damer Utveckling Serie D 192124021 Örnsköldsvik IBK /IBF - Gimonäs Umeå IF
2020-12-06 11:30 Damer Utveckling Serie C 192123021 Örnsköldsvik IBK/IBF - Gimonäs Umeå IF
2020-12-06 14:00 Damer Division 1 192120064 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen SK
2020-12-11 19:30 Juniorallsvenskan A HJ18 580700050 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF
2020-12-12 12:00 Damer Utveckling Serie C 192123025 Örnsköldsvik IBK/IBF - Gullänget-Kroksta IBS
2020-12-13 11:30 Damer Division 1 192120070 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK
2020-12-13 14:00 Herrar Division 2 191121064 Jäbo IK - Gimonäs Umeå IBF
2020-12-15 20:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730040 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF
2020-12-19 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037048 Örnsköldsvik IBK - FBC Bollnäs
2020-12-19 13:30 Damer Division 1 192120075 Örnsköldsvik IBF - IBS Dalen
2020-12-19 16:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730043 Örnsköldsvik IBF - Öjebyns IBF/Kågedalens AIF
2020-12-20 13:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730048 Gullänget-Kroksta IBS - Öjebyns IBF/Kågedalens AIF
Januari
2021-01-09 13:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730047 Örnsköldsvik IBF - Luleå SK
2021-01-10 11:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730008 Gullänget-Kroksta IBS - Luleå SK
2021-01-10 13:00 Herrar Division 2 191121077 Jäbo IK - Täfteå IK
2021-01-16 14:00 Damer Utveckling Serie A 192121016 Örnsköldsvik IBF - Clemensnäs IF
2021-01-16 17:00 Damer Allsvenskan Norra 580026049 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF
2021-01-17 11:30 Herrar Division 2 191121084 Jäbo IK - IBS Dalen
2021-01-17 14:00 Damer Utveckling Serie C 192123032 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK
2021-01-22 19:00 Juniorallsvenskan A HJ18 580700065 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK
2021-01-23 13:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730053 Örnsköldsvik IBF - Umeå City IBF
2021-01-24 11:30 Herrar Utveckling Serie 1 191151015 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/IBS Dalen
2021-01-26 19:30 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037063 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC
2021-01-27 19:30 Damer Allsvenskan Norra 580026059 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF
2021-01-29 19:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730057 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/IBS Dalen
2021-01-30 13:30 Damer Utveckling Serie C 192123037 Örnsköldsvik IBK/IBF - Umeå City IBF
2021-01-31 14:00 Juniorallsvenskan A HJ18 580700071 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare
Februari
2021-02-07 14:00 Herrar Division 2 191121102 Jäbo IK - Rönnskär Railcare IF
2021-02-12 19:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730064 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF
2021-02-13 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037072 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC
2021-02-14 Damer Utveckling Serie D 192124043 Örnsköldsvik IBK /IBF - Obbola IK
2021-02-14 11:30 Damer Utveckling Serie C 192123043 Örnsköldsvik IBK/IBF - Obbola IK
2021-02-14 14:00 Damer Utveckling Serie C 192123042 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBS
2021-02-19 19:30 Damer Allsvenskan Norra 580026070 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF
2021-02-21 12:30 Juniorallsvenskan A HJ18 580700082 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK / Ungdom
2021-02-27 14:00 Herrar Division 2 191121125 Jäbo IK - Umeå City IBF
2021-02-27 17:00 Damer Allsvenskan Norra 580026075 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå
2021-02-28 13:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730071 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF
Mars
2021-03-07 12:15 Herrar Utveckling Serie 1 191151022 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/RIF
2021-03-07 15:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037083 Örnsköldsvik IBK - Wallviks IK
2021-03-14 13:00 Damer Allsvenskan Norra 580026082 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen
2021-03-19 19:00 Damer Utveckling Serie C 192123053 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK/IBF
2021-03-21 11:30 Herrar Utveckling Serie 1 191151024 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF
2021-03-21 14:00 Damer Utveckling Serie A 192121023 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen/IBS Dalen
2021-03-27 12:00 Herrar Utveckling Serie 6 191156053 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IK/Täfteå IK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis