Skurups Sparbank Arena

Adress
Skurup





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2020-09-27 16:00 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005003 Skurups IBK B - Lomma FBC B
Oktober
2020-10-02 19:00 Herrar Div 2 Skåne 131001007 Skurups IBK - Lomma FBC
2020-10-03 12:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060002 Skurups IBK P07-08A - IBK Genarp F/P07-08
2020-10-03 14:00 Damer Div 1 Skåne 132001009 Skurups IBK - FBC Engelholm
2020-10-04 11:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042010 Skurups IBK P05-2 - IBK Genarp P05/06-2
2020-10-11 16:00 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005015 Skurups IBK B - IBS Svedala B
2020-10-16 19:00 Herrar Utveckling Skåne 131010008 Skurups IBK - Malmö FBC
2020-10-17 11:30 Pantamera Flickor A 132020013 Skurups IBK F04-06 - FBC Engelholm F04/05
2020-10-17 13:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042020 Skurups IBK P05-2 - IBK Lund P05 Sandby
2020-10-17 15:30 Herrar Div 2 Skåne 131001029 Skurups IBK - IBK Lund
2020-10-18 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062010 Skurups IBK P07/08-2 - Bjärreds IBK P07/08 Svart
2020-10-18 15:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040009 Skurups IBK P05-1 - Urdraget lag (Genarp)
2020-10-18 17:00 Damer Div 1 Skåne 132001019 Skurups IBK - IBK Lund
2020-10-23 19:00 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005027 Skurups IBK B - Västra Ingelstad IS
2020-10-25 13:00 Pantamera Flickor A 132020016 Skurups IBK F04-06 - Höllvikens IBF F03
November
2020-11-06 19:30 Herrar Utveckling Skåne 131010009 Skurups IBK - Lönsboda IBK
2020-11-08 13:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042032 Skurups IBK P05-2 - IBS Svedala P05
2020-11-08 15:30 Damer Div 1 Skåne 132001034 Skurups IBK - Röke IBK
2020-11-14 11:30 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062024 Skurups IBK P07/08-2 - Höllvikens IBF P07-2
2020-11-14 15:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040023 Skurups IBK P05-1 - FC Helsingborg P05
2020-11-15 15:00 Herrar Div 2 Skåne 131001046 Skurups IBK - FBC Engelholm
2020-11-20 19:00 Damer Div 1 Skåne 132001046 Skurups IBK - Höllvikens IBF
2020-11-21 13:00 Pantamera Flickor A 132020035 Skurups IBK F04-06 - Lomma FBC F04-06
2020-11-21 15:00 Herrar Utveckling Skåne 131010019 Skurups IBK - Emmaljunga GOIF/Röke IBK
2020-11-22 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060013 Skurups IBK P07-08A - Eslövs IBF P06
2020-11-22 15:00 Herrar Div 2 Skåne 131001053 Skurups IBK - Malmhaug IBF
2020-11-22 17:30 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005045 Skurups IBK B - IBK Lund B
2020-11-28 11:30 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062033 Skurups IBK P07/08-2 - Lomma FBC P08
2020-11-28 13:30 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042054 Skurups IBK P05-2 - FBC Ystad P04
2020-11-29 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060018 Skurups IBK P07-08A - FC Helsingborg P07-1 Vit
December
2020-12-06 13:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040032 Skurups IBK P05-1 - Malmö FBC P06
2020-12-06 15:00 Herrar Div 2 Skåne 131001065 Skurups IBK - Örkelljunga IF
2020-12-11 19:00 Damer Div 1 Skåne 132001066 Skurups IBK - IK Stanstad
2020-12-12 11:30 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062042 Skurups IBK P07/08-2 - Oxie SK P07/08
2020-12-12 13:30 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040040 Skurups IBK P05-1 - Malmhaug IBF P05
2020-12-12 15:30 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005062 Skurups IBK B - Eslövs IBF B
2020-12-13 13:00 Pantamera Flickor A 132020044 Skurups IBK F04-06 - Häljarps SK F03
2020-12-13 15:00 Herrar Utveckling Skåne 131010026 Skurups IBK - Hofterups IBF
2020-12-18 20:00 Damer Div 1 Skåne 132001071 Skurups IBK - FC Helsingborg
2020-12-19 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062047 Skurups IBK P07/08-2 - IBS Svedala P07-1
2020-12-19 15:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042072 Skurups IBK P05-2 - Urdraget lag (Stanstad)
2020-12-20 16:00 Herrar Div 2 Skåne 131001076 Skurups IBK - Palmstaden IK
Januari
2021-01-13 20:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042083 Skurups IBK P05-2 - FC Helsingborg P05-Svart
2021-01-16 11:30 Pantamera Flickor A 132020054 Skurups IBK F04-06 - Åstorp/Kvidinge IBS F04
2021-01-16 14:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040048 Skurups IBK P05-1 - Hofterups IBF P04
2021-01-16 15:30 Herrar Utveckling Skåne 131010031 Skurups IBK - Örkelljunga IF
2021-01-17 15:00 Damer Div 1 Skåne 132001084 Skurups IBK - Willands IBK
2021-01-23 11:30 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060034 Skurups IBK P07-08A - FC Helsingborg P07-Blåsvart
2021-01-23 13:30 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042091 Skurups IBK P05-2 - Bjärreds IBK P05
2021-01-23 15:30 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005087 Skurups IBK B - Palmstaden IK B
2021-01-24 09:00 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504049 Skurups IBK P13/14-2 - IBK Lund P 13 D 2
2021-01-24 09:00 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504050 FC Cimrishamn P/F12-14 2 - FBC Ystad P12-14-1
2021-01-24 09:45 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504051 FBC Ystad P12-14-2 - FC Cimrishamn P/F12-14-1
2021-01-24 09:45 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504052 IBK Lund P 13 D - Skurups IBK P13/14-1
2021-01-24 10:30 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504053 FBC Ystad P12-14-1 - Skurups IBK P13/14-2
2021-01-24 10:30 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504054 IBK Lund P 13 D 2 - FC Cimrishamn P/F12-14 2
2021-01-24 11:15 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504055 FC Cimrishamn P/F12-14-1 - IBK Lund P 13 D
2021-01-24 11:15 Grön Nivå Pojkar C Södra Knatteligan 134504056 Skurups IBK P13/14-1 - FBC Ystad P12-14-2
2021-01-24 15:00 Herrar Div 2 Skåne 131001096 Skurups IBK - IBS Svedala
2021-01-28 20:00 Herrar Div 2 Skåne 131001102 Skurups IBK - Bjärreds IBK
2021-01-29 19:30 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040057 Skurups IBK P05-1 - Höllvikens IBF P05
2021-01-30 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060040 Skurups IBK P07-08A - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08
2021-01-30 15:00 Damer Div 1 Skåne 132001092 Skurups IBK - Häljarps SK
2021-01-31 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062063 Skurups IBK P07/08-2 - IBK Lund P07 D
Februari
2021-02-06 13:00 Pantamera Flickor A 132020070 Skurups IBK F04-06 - Malmö FBC F04
2021-02-06 15:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042108 Skurups IBK P05-2 - IBF Veberöd/Blentarp P04
2021-02-07 13:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040064 Skurups IBK P05-1 - IBK Lund P05 Sandby
2021-02-07 15:00 Herrar Utveckling Skåne 131010042 Skurups IBK - Urdraget lag (Stanstad)
2021-02-07 15:00 Herrar Div 2 Skåne 131001112 Skurups IBK - Röke IBK
2021-02-10 20:00 Damer Div 1 Skåne 132001107 Skurups IBK - Malmö FBC B
2021-02-11 20:00 Herrar Div 2 Skåne 131001118 Skurups IBK - FBC Helsingborg
2021-02-12 19:00 Pantamera Pojkar B (P05) Södra 131042114 Skurups IBK P05-2 - Malmö FBC P05
2021-02-13 09:00 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301163 Skurups IBK F/P08-10 - Höllvikens IBF P08
2021-02-13 09:45 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301164 IBK Genarp F/P09-10 - FC Cimrishamn F/P09-11
2021-02-13 10:30 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301165 FC Cimrishamn F/P09-11 - Skurups IBK F/P08-10
2021-02-13 11:15 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301166 Höllvikens IBF P08 - IBK Genarp F/P09-10
2021-02-13 12:00 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301167 FC Cimrishamn F/P09-11 - Höllvikens IBF P08
2021-02-13 12:45 Blå Nivå Pojkar B Södra Poolspel 133301168 Skurups IBK F/P08-10 - IBK Genarp F/P09-10
2021-02-13 15:00 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005103 Skurups IBK B - Teknologkårens IF
2021-02-14 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062074 Skurups IBK P07/08-2 - Västra Ingelstad IS F/P07-08
2021-02-14 15:00 Pantamera Flickor A 132020072 Skurups IBK F04-06 - IK Stanstad F04/05
2021-02-17 20:00 Damer Div 1 Skåne 132001119 Skurups IBK - IBK Landskrona
2021-02-18 20:00 Pantamera Pojkar B (P05) Svår 131040075 Skurups IBK P05-1 - Munka Ljungby IBK Akademi
2021-02-28 17:00 Herrar Div 2 Skåne 131001138 Skurups IBK - Eslövs IBF
Mars
2021-03-06 09:00 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302067 Skurups IBK F/P11-12 - IBK Lund P11 S 2
2021-03-06 09:00 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302068 IBK Lund P11 SÖ - IBK Genarp IBK F/P11-12 Röd
2021-03-06 09:45 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302069 IBK Lund P11 S 2 - IBK Genarp IBK F/P11-12 Röd
2021-03-06 09:45 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302070 IBK Genarp IBK F/P11-12 - IBK Lund P11 S
2021-03-06 10:30 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302071 IBK Genarp IBK F/P11-12 - Skurups IBK F/P11-12
2021-03-06 10:30 Grön Nivå Pojkar A Södra Knatteligan 134302072 IBK Lund P11 S - IBK Lund P11 SÖ
2021-03-06 14:00 Herrar Utveckling Skåne 131010050 Skurups IBK - Willands IBK
2021-03-07 15:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060049 Skurups IBK P07-08A - Höllvikens IBF P07
2021-03-07 17:00 Damer Div 1 Skåne 132001126 Skurups IBK - Åstorp/Kvidinge IBS
2021-03-12 19:30 Herrar Div 2 Skåne 131001149 Skurups IBK - Höllvikens IBF B
2021-03-13 11:30 Pantamera Pojkar D (P07) Mellan Södra 131062085 Skurups IBK P07/08-2 - Malmö FBC P07-08
2021-03-13 13:30 Pantamera Flickor A 132020083 Skurups IBK F04-06 - Bjärreds IBK F04/05 Gul
2021-03-14 13:00 Pantamera Pojkar D (P07) Svår 131060054 Skurups IBK P07-08A - IBK Lund P07/08S Grön
2021-03-14 17:00 Herrar Div 4 Södra Skåne 131005122 Skurups IBK B - Malmhaug IBF B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis