Kristiansborgshallen

Adress
Sångargatan 1, 72220 Västerås
Telefon
021 - 39 07 00 
Underlag
Plast 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2022-09-24 13:00 Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF 211213029 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin
2022-09-24 14:50 Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF 211213030 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin
2022-09-25 13:00 Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF 211213031 Västerås IBS Ungdom HJ - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17
Oktober
2022-10-01 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050001 Barkarö SK H3 - KFUM Örebro H3
2022-10-02 15:00 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221005 Barkarö SK H5 B-lag - Per-Ols IBF H5 B-lag
2022-10-05 17:15 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020002 Skiljebo SK Svart P2012 PK6 - Skiljebo SK Gul P2012 PK6
2022-10-08 10:15 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020004 Skiljebo SK Vit P2011 PK6 - IBK Sala P11/12 PK6
2022-10-08 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122024 Skiljebo SK D2 - Lillån IBK Ung D2
2022-10-10 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032004 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - Kungsörs IBK P2015 PK10
2022-10-16 08:30 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020007 Skiljebo SK Svart P2012 PK6 - Skiljebo SK Vit P2011 PK6
2022-10-16 10:00 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020008 Skiljebo SK Gul P2012 PK6 - Surahammars IBF P2011 PK6
2022-10-16 17:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050013 Barkarö SK H3 - Kungsörs IBK H3
2022-10-17 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885002 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - Surahammars IBF 15/16 FK7
2022-10-22 09:00 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011007 Skiljebo SK P09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3
2022-10-22 10:45 Pantamera PK5 Röd (10-11) VIBF 211018007 Skiljebo SK 2010 PK5 - Kungsörs IBK PK5 Röd
2022-10-22 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050025 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3
2022-10-22 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122033 Skiljebo SK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2022-10-24 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885004 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - IBK Köping 14/16 FK7
2022-10-24 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032020 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - Skiljebo SK 2015 PK10
2022-10-29 08:30 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020020 Skiljebo SK Vit P2011 PK6 - Rönnby IBK Ung P11/12 PK6
2022-10-29 10:00 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020021 Skiljebo SK Svart P2012 PK6 - Västerås IBS Ung P11/12 PK6
2022-10-30 10:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122042 Skiljebo SK D2 - IFK Arboga IBK D2
2022-10-30 12:30 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569019 Skiljebo SK H3 - WSK Lindesberg
November
2022-11-05 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050037 Barkarö SK H3 - Lillån IBS H3
2022-11-20 09:00 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011025 Skiljebo SK P09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3
2022-11-20 11:00 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221041 Barkarö SK H5 B-lag - Knäppmora AIK H5 B-lag
2022-11-20 17:15 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020033 Skiljebo SK Vit P2011 PK6 - Knäppmora AIK P10/11 PK6
2022-11-20 18:45 Pantamera PK5 Röd (10-11) VIBF 211018023 Skiljebo SK 2010 PK5 - Per-Ols IBF P10/11 PK5
2022-11-26 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050049 Barkarö SK H3 - Knäppmora AIK H3
2022-11-27 11:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122059 Skiljebo SK D2 - Nora IBK D2
2022-11-27 13:30 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569031 Skiljebo SK H3 - Kopparbergs BK H3
December
2022-12-05 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032053 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - IBK Köping P2015 PK10
2022-12-05 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885011 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - Västerås IBS Ung 14/15 FK7
2022-12-10 09:00 Pantamera PK5 Röd (10-11) VIBF 211018040 Skiljebo SK 2010 PK5 - Surahammars IBF 2010 PK5
2022-12-10 10:30 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011031 Skiljebo SK P09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3
2022-12-10 17:30 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569037 Skiljebo SK H3 - IBK Öster Örebro H3
2022-12-12 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885014 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - Surahammars IBF 15/16 FK7
2022-12-17 10:00 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221064 Barkarö SK H5 B-lag - IBK Hallsta H5 B-lag
2022-12-17 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050061 Barkarö SK H3 - IBK Köping Ung H3
2022-12-18 09:15 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020063 Skiljebo SK Vit P2011 PK6 - Västerås IBS Ung P11/12 PK6
2022-12-18 11:30 Damer Junior 16-18 214045071 Rönnby Västerås IBK Ung F06/07 DJ16 - Lillån IBK DJ16
Januari
2023-01-02 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032065 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - Surahammars IBF P2015 PK10
2023-01-08 09:15 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011041 Skiljebo SK P09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3
2023-01-09 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885016 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - IBK Köping 14/16 FK7
2023-01-14 10:00 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020078 Skiljebo SK Gul P2012 PK6 - IBK Sala P11/12 PK6
2023-01-14 11:45 Pantamera PK6 Röd (11-12) VIB 211020077 Skiljebo SK Svart P2012 PK6 - Skälby IBK P2010 PK6
2023-01-14 13:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050073 Barkarö SK H3 - Gropens IF H3
2023-01-14 16:00 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221077 Barkarö SK H5 B-lag - Västerås IBS Ung H5 B-lag
2023-01-15 09:45 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011046 Skiljebo SK P09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3
2023-01-15 11:45 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569052 Skiljebo SK H3 - Tillberga IK Ung H4
2023-01-21 11:00 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221084 Barkarö SK H5 B-lag - Askersunds IBK H5 B-lag
2023-01-22 12:00 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569056 Skiljebo SK H3 - IFK Arboga IBK Ung H3
2023-01-23 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032087 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - Romfartuna GOIF P2015 PK10
2023-01-28 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050085 Barkarö SK H3 - IBK Sala H3
Februari
2023-02-11 10:15 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011065 Skiljebo SK P09 PK3 - IBF Örebro Utv P09/10 PK3
2023-02-13 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885023 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - Västerås IBS Ung 14/15 FK7
2023-02-18 10:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122113 Skiljebo SK D2 - IBF Örebro Ung D2
2023-02-18 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050099 Barkarö SK H3 - Askersunds IBK H3
2023-02-19 Herrar Div 5 ÖLIBF/VIBF 121221102 Barkarö SK H5 B-lag - Sala Silverstaden IBK H5 B-lag
2023-02-25 10:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122118 Skiljebo SK D2 - Örebro SK IBK D2
Mars
2023-03-04 10:45 Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011075 Skiljebo SK P09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3
2023-03-04 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050111 Barkarö SK H3 - Örebro SK Ung
2023-03-05 13:00 Herrar Div 4 VIBF/ÖLIBF 215569075 Skiljebo SK H3 - WSK Lindesberg
2023-03-06 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885026 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - Surahammars IBF 15/16 FK7
2023-03-06 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032119 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - IFK Arboga IBK P2015 PK10
2023-03-12 13:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122132 Skiljebo SK D2 - Skälby IBK D2
2023-03-13 Pantamera PK10 GRÖN 2015 VIBF 211032126 Rönnby Västerås IBK Ung P14/15 PK10 - Per-Ols IBF P2015 PK10
2023-03-13 Pantamera FK7 GRÖN 2015 VIBF 218885028 Rönnby Västerås IBK Ung F15 FK7 - IBK Köping 14/16 FK7

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis