Birgittaskolan

Adress
Eyragatan 1, 70225 Örebro
Telefon
010-473 50 00 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2019-09-27 19:30 Herrar Div 3 Örebro Län 121201011 Brickebackens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3
2019-09-30 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204001 IBF Örebro Utv PK4 - Åsbro GOIF PK4
2019-09-30 Damer Division 2 Östra 211132007 Örebro SK Ung D2 - Rönnby IBK Ung D2 (B-lag)
Oktober
2019-10-05 17:00 Herrar Junior 17 Region 211005010 Lillån IBK HJ17 - GS 86 AIF HJ17
2019-10-07 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204008 IBF Örebro Utv PK4 - Gropens IF PK4
2019-10-07 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206001 IBF Örebro Utv PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF
2019-10-13 12:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201027 Brickebackens IF H3 - Örebro SK Ung H3
2019-10-14 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202010 IBF Örebro Utv FK5 - Lillån IBK FK5
2019-10-14 Damer Division 2 Östra 211132014 Örebro SK Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2019-10-15 20:00 Herrar Junior 17 Region 211005020 Lillån IBK HJ17 - Örebro SK Ung HJ17
2019-10-21 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204015 IBF Örebro Utv PK4 - Hovsta IF PK4
2019-10-21 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206012 IBF Örebro Utv PK3 - Kopparbergs BK PK3
2019-10-27 17:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201045 Brickebackens IF H3 - KFUM Örebro H3
November
2019-11-04 Damer Division 2 Östra 211132028 Örebro SK Ung D2 - IBK Sala D2
2019-11-08 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204022 IBF Örebro Utv PK4 - Örebro SK Ung Röd PK4
2019-11-10 17:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201061 Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag)
2019-11-11 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202024 IBF Örebro Utv FK5 - Ekeby IF Vit FK5
2019-11-11 Damer Division 2 Östra 211132030 Örebro SK Ung D2 - IBK Hallsta D2
2019-11-11 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206021 IBF Örebro Utv PK3 - Kumla IBK PK3
2019-11-16 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201077 Brickebackens IF H3 - Kumla IBK H3 (B-lag)
2019-11-19 18:45 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201021 IBF Örebro Utv PK7 - Kumla IBK PK7
2019-11-24 14:30 Herrar Div 3 Örebro Län 121201084 Brickebackens IF H3 - Nora IBK H3
2019-11-25 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202034 IBF Örebro Utv FK5 - SMÅ IF FK5
December
2019-12-02 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204038 IBF Örebro Utv PK4 - Askersunds IBK PK4
2019-12-02 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206031 IBF Örebro Utv PK3 - IBK Köping PK3
2019-12-02 Damer Division 2 Östra 211132039 Örebro SK Ung D2 - Surahammars IBF D2
2019-12-07 17:00 Herrar Junior 17 Region 211005054 Lillån IBK HJ17 - Hagfors IBS HJ17
2019-12-08 17:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201096 Brickebackens IF H3 - Väster IBK Örebro H3
2019-12-09 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202044 IBF Örebro Utv FK5 - KFUM Örebro FK5
2019-12-14 16:30 Herrar Junior 17 Region 211005060 Lillån IBK HJ17 - IFK Arboga HJ17
2019-12-16 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204047 IBF Örebro Utv PK4 - Örebro SK Ung Svart PK4
2019-12-16 Damer Division 2 Östra 211132048 Örebro SK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2
2019-12-16 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206041 IBF Örebro Utv PK3 - Örebro SK Ung PK3
Januari
2020-01-06 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202049 IBF Örebro Utv FK5 - Nora IBK FK5
2020-01-13 00:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201120 Brickebackens IF H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3)
2020-01-13 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206051 IBF Örebro Utv PK3 - Silvergruvans IBF PK3
2020-01-20 00:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201128 Brickebackens IF H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag)
2020-01-20 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202060 IBF Örebro Utv FK5 - Kopparbergs BK FK5
2020-01-20 Pantamera Pojkar Klass 4 ÖLIBF 123204056 IBF Örebro Utv PK4 - Kumla IBK PK4
2020-01-26 14:30 Herrar Junior 17 Region 211005083 Lillån IBK HJ17 - Karlskoga IBF HJ17
2020-01-27 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202064 IBF Örebro Utv FK5 - Ekeby IF Svart FK5
Februari
2020-02-03 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201061 IBF Örebro Utv PK7 - Lillån IBK PK7
2020-02-03 00:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201144 Brickebackens IF H3 - Lillån IBK H3 (B-lag)
2020-02-03 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206061 IBF Örebro Utv PK3 - Lillån IBK PK3
2020-02-04 19:15 Herrar Junior 17 Region 211005091 Lillån IBK HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17
2020-02-10 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202074 IBF Örebro Utv FK5 - Hovsta IF FK5
2020-02-16 14:30 Herrar Junior 17 Region 211005108 Lillån IBK HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17
2020-02-17 00:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201160 Brickebackens IF H3 - Gropens IF H3
2020-02-23 14:30 Herrar Junior 17 Region 211005114 Lillån IBK HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17
Mars
2020-03-02 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206071 IBF Örebro Utv PK3 - Nora IBK PK3
2020-03-07 13:45 Pantamera Pojkar Klass 5 ÖLIBF 123203071 IBF Örebro Utv PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5
2020-03-08 10:45 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201071 IBF Örebro Utv PK7 - Örebro SK Ung PK7
2020-03-09 Pantamera Flickor Klass 5 ÖLIBF 121202084 IBF Örebro Utv FK5 - Silvergruvans IBF FK5
2020-03-16 Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF 123206081 IBF Örebro Utv PK3 - IFK Arboga PK3

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis