Mellringehallen - Örebro

Adress
Återbruksvägen, 70353 Örebro
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Damer Division 2 - Vidarespel 211123004 Örebro SK Ung D2 - Kumla IBK D2 B-Lag
Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021005 IBF Örebro Utv PK4 - Västerås IBS Ung PK5
Augusti
2019-08-24 19:00 Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020 129000011 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg H2
September
2019-09-07 11:00 Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020 129001002 FBC Nyköping D1 - Västerås IBS Dam
2019-09-07 15:00 Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020 129001003 FBC Nyköping D1 - Kungsörs IBK D1
2019-09-12 20:30 Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020 129000007 Örebro FBC (H2) - Brickebackens IF H3
December
2019-12-27 19:30 Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020 129000030 ÖLIBF Pojk - Lillån IBK DM (HJ)
2019-12-29 14:30 Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020 129001014 ÖLIBF Flick - Värmlands F16
2019-12-29 16:30 Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020 129000028 ÖLIBF Pojk - Värmlands P16
Februari
2020-02-21 20:00 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro Län 211000101 Örebro FBC H2 - Lillån IBK Ung H2
2020-02-22 12:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro Län 211000115 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2
2020-02-22 15:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201126 Lillån IBK H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3
2020-02-23 13:00 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro Län 211000120 Örebro FBC H2 - IBF Örebro Ung H2
2020-02-23 15:30 Damer Division 2 - Slutspel 211122017 Lillån IBK D2 - IBK Sala D2
2020-02-25 19:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201167 Örebro SK Ung H3 - Nora IBK H3
2020-02-28 20:00 Juniorallsvenskan G HJ18 580706043 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK
2020-02-29 15:30 Damer Allsvenskan Västra 580028077 IBF Örebro Ungdom - Telge SIBK
Mars
2020-03-01 11:00 Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021006 Örebro SK Ung Röd PK4 - Skogsgymnastikens IBS PK4
2020-03-01 13:15 Damer Division 2 - Slutspel 211122024 IBF Örebro Ung D2 B-lag - IBK Köping Ung D2
2020-03-01 15:30 Pantamera RÖD PK2 Vår-SVÅR 211022006 Lillån IBK PK2 - Askersunds IBK PK2
2020-03-03 18:30 Pantamera RÖD PK4 Vår-SVÅR 211020018 Örebro SK Ung Svart PK4 - Gropens IF PK4
2020-03-07 10:00 Pantamera RÖD PK2 Vår-LÄTT 211023013 Örebro SK Ung B - KFUM Örebro PK2
2020-03-07 12:00 Pantamera RÖD FK4 Vidarespel-Svår (07-08) 211027012 Örebro SK Ung FK4 - Rönnby IBK Ung FK4
2020-03-07 14:00 Juniorallsvenskan E DJ17 580734068 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling
2020-03-07 17:00 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro Län 211000131 Örebro FBC H2 - IBK Köping H2
2020-03-08 10:30 Juniorallsvenskan G HJ18 580706052 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb
2020-03-08 12:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201179 Örebro SK Ung H3 - Väster IBK Örebro H3
2020-03-08 15:45 Damer Juniorer 211124073 Lillån IBK FK1/DJ - IBK Köping Ung DJ
2020-03-13 20:00 Juniorallsvenskan G HJ18 580706055 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom
2020-03-14 Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021014 IBF Örebro Utv PK4 - Kumla IBK PK4
2020-03-14 13:00 Damer Allsvenskan Västra 580028088 IBF Örebro Ungdom - Fröjereds IF
2020-03-14 15:30 Pantamera RÖD FK1 Vidarespel-Lätt (04-05) 211031012 Lillån IBK FK1 - IFK Arboga FK1
2020-03-15 12:30 Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021019 Örebro SK Ung Röd PK4 - IBK Köping PK4
2020-03-15 15:30 Pantamera RÖD PK2 Vår-SVÅR 211022018 Lillån IBK PK2 - Skälby IBK Röd PK2
2020-03-20 19:30 Pantamera RÖD FK1 Vidarespel-Lätt (04-05) 211031018 Lillån IBK FK1 - IBK Sala FK1
2020-03-21 Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021023 IBF Örebro Utv PK4 - Örebro SK Ung Röd PK4
2020-03-22 10:00 Pantamera RÖD PK2 Vår-LÄTT 211023007 Örebro SK Ung B - Rönnby SK PK2
2020-03-22 13:00 Damer Juniorer 211124085 Lillån IBK FK1/DJ - SMÅ IF DJ
2020-03-28 Pantamera RÖD PK4 Vår-LÄTT 211021026 IBF Örebro Utv PK4 - IBK Köping PK4
2020-03-28 12:30 Damer Juniorer 211124090 Lillån IBK FK1/DJ - Västerås IBS/Romfortuna DJ
2020-03-29 11:00 Pantamera RÖD FK1 Vidarespel-Lätt (04-05) 211031015 Lillån IBK FK1 - IBK Hallsta FK1

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis