Mellringehallen - Örebro

Adress
Återbruksvägen, 70353 Örebro
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2022-08-31 18:45 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000013 IBF Örebro Utv HJ17 - Örebro SK Ung HJ17
September
2022-09-06 17:45 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000018 Örebro SK Ung - Örebro SK Ungdomsklubb JAS
2022-09-22 19:00 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000037 Lillån IBK Ung (H3) - Örebro SK IBK
Oktober
2022-10-08 12:30 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000007 Örebro SK Ung - Skattkärrs IK
2022-10-08 17:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122022 IBF Örebro Ung D2 - Kungsörs IBK D2
2022-10-09 12:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122021 Örebro SK IBK D2 - IK Råby Västerås D2
2022-10-09 15:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050010 Örebro SK Ung H3 - Kungsörs IBK H3
2022-10-14 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000014 Örebro SK IBK H2 - Per-Ols IBF H2
2022-10-16 12:00 Pantamera PK2 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 123019004 Örebro SK Ungdomsklubb P07/08 - IBK Sala PK2
2022-10-16 15:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050017 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3
2022-10-21 20:00 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000020 Örebro SK Ung - IBF Örebro Utv
2022-10-22 14:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122036 Örebro SK IBK D2 - Lillån IBK Ung D2
2022-10-23 11:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050026 Örebro SK Ung H3 - KFUM Örebro H3
2022-10-26 19:30 Juniorallsvenskan E HJ18 580705023 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Västerås IBS Ungd/IBF Västerås
2022-10-29 14:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122041 IBF Örebro Ung D2 - Skälby IBK D2
2022-10-30 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122040 Örebro SK IBK D2 - Nora IBK D2
November
2022-11-04 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000033 Örebro SK IBK H2 - IBK Köping H2
2022-11-05 12:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122047 IBF Örebro Ung D2 - Skiljebo SK D2
2022-11-05 15:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050038 Örebro SK Ung H3 - Knäppmora AIK H3
2022-11-12 10:30 USM Pojkar 16 Grupp 19 580384001 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb
2022-11-12 12:45 USM Pojkar 16 Grupp 19 580384002 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lockerud Ungdom
2022-11-12 15:00 USM Pojkar 16 Grupp 19 580384003 IBK Lockerud Ungdom - Lillån IBK
2022-11-19 12:03 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000029 Örebro SK Ung - Västerås IBS Ungdom
2022-11-19 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122052 Örebro SK IBK D2 - Skiljebo SK D2
2022-11-20 12:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050045 Örebro SK Ung H3 - Barkarö SK H3
2022-11-25 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000043 Örebro SK IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2
2022-11-26 11:00 Pantamera PK3 RÖD Svår (08-09) ÖLIBF/VIBF 124010030 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Askersunds IBK P08/09 PK3
2022-11-26 13:00 Pantamera PK5 Röd (10-11) ÖLIBF 124012027 IBF Örebro Utv 2010 PK5 - Lillån IBK /Hovsta IF PK5
2022-11-26 14:30 Juniorallsvenskan E HJ18 580705040 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Skälby IBK
2022-11-26 17:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122058 IBF Örebro Ung D2 - Örebro SK IBK D2
December
2022-12-03 12:30 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000038 Örebro SK Ung - Skoghalls IBK Utveckling
2022-12-03 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122064 Örebro SK IBK D2 - IFK Arboga IBK D2
2022-12-09 20:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122067 Örebro SK IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2022-12-10 12:30 Juniorallsvenskan E HJ18 580705048 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Karlstad IBF Ungdom
2022-12-16 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000057 Örebro SK IBK H2 - Lillån IBK Ung H2
2022-12-17 11:30 Damer Junior 16-18 214045064 IBF Örebro Utv DJ16 - Nora IBK DJ16
2022-12-17 14:00 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000046 Örebro SK Ung - Skälby IBK/Skälby IBK Ung
2022-12-17 16:30 Pantamera PK1 RÖD (06-07) VIBF/ÖLIBF 211012039 Örebro SK Ungdomsklubb P06 - Skogsgymnastikens IBS P06/07
2022-12-18 11:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050063 Örebro SK Ung H3 - IBF Örebro Ung H3
2022-12-18 14:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122079 IBF Örebro Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2022-12-18 16:15 Pantamera PK4 Lätt RÖD (09-10) VIBF/ÖLIBF 219877050 Örebro SK Ung P09 PK4 - Ekeby IF P2010 PK4
2022-12-21 20:00 Juniorallsvenskan E HJ18 580705059 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Hagfors IBS
Januari
2023-01-07 14:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050071 Örebro SK Ung H3 - IBK Sala H3
2023-01-19 19:00 Juniorallsvenskan E HJ18 580705063 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Lillån IBK
2023-01-20 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000074 Örebro SK IBK H2 - Kumla IBK H2
2023-01-21 12:00 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000057 Örebro SK Ung - Hagfors IBS/Edebäck IBF
2023-01-21 14:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122093 IBF Örebro Ung D2 - IK Råby Västerås D2
2023-01-22 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122094 Örebro SK IBK D2 - Kungsörs IBK D2
2023-01-28 12:00 Juniorallsvenskan E HJ18 580705073 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Skoghalls IBK Utveckling
2023-01-28 14:30 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050089 Örebro SK Ung H3 - Askersunds IBK H3
Februari
2023-02-04 10:00 USM Flickor 16 Grupp 11 580370001 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad
2023-02-04 11:15 USM Flickor 16 Grupp 11 580370002 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF
2023-02-04 13:15 USM Flickor 16 Grupp 11 580370003 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF
2023-02-04 14:30 USM Flickor 16 Grupp 11 580370004 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling
2023-02-04 16:30 USM Flickor 16 Grupp 11 580370005 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad
2023-02-04 17:45 USM Flickor 16 Grupp 11 580370006 GS 86 AIF - Lillån IBK
2023-02-10 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000086 Örebro SK IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2
2023-02-11 15:00 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000070 Örebro SK Ung - Karlstad IBF Ungdom
2023-02-17 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000091 Örebro SK IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2
2023-02-18 12:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122112 Örebro SK IBK D2 - Skälby IBK D2
2023-02-18 15:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050097 Örebro SK Ung H3 - IK Råby Västerås H3
2023-02-25 12:30 Juniorallsvenskan E HJ18 580705090 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Utv - Strängnäs IBK
2023-02-25 15:00 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000079 Örebro SK Ung - Karlskoga IBF
2023-02-26 12:30 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122120 IBF Örebro Ung D2 - IFK Arboga IBK D2
Mars
2023-03-01 19:00 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000103 Örebro SK IBK H2 - Surahammars IBF H2
2023-03-04 15:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122124 Örebro SK IBK D2 - IBF Örebro Ung D2
2023-03-10 19:30 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000116 Örebro SK IBK H2 - Skälby IBK Ung H2
2023-03-11 12:30 Pantamera Herrjunior 17 Region 183000088 Örebro SK Ung - Lillån IBK
2023-03-11 17:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050117 Örebro SK Ung H3 - IBK Köping Ung H3
2023-03-12 12:00 Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF 211122131 IBF Örebro Ung D2 - Nora IBK D2
2023-03-18 12:00 Herrar Div 3 ÖLIBF/VIBF 121050122 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBS H3
2023-03-18 14:30 Pantamera PK1 RÖD (06-07) VIBF/ÖLIBF 211012088 Örebro SK Ungdomsklubb P06 - Skälby IBK P07
2023-03-25 15:00 Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023 211000129 Örebro SK IBK H2 - IBK Hallsta H2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis