Stadsskogsskolan

Adress
Högstadievägen, 71135 Lindesberg





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-24 12:00 Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020 129000009 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2
September
2019-09-26 19:30 Damer Division 2 Västra 211131004 WSK Lindesberg D2 - IBF Örebro Ung D2
2019-09-27 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000004 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2
2019-09-29 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201009 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3
Oktober
2019-10-03 19:30 Herrar Junior 211004005 WSK Lindesberg HJ - IBK Köping HJ
2019-10-04 19:30 Damer Juniorer 211124002 WSK Lindesberg DJ - Askersunds IBK DJ
2019-10-10 19:30 Damer Division 2 Västra 211131011 WSK Lindesberg D2 - IBK Sala/Västerlöfsta D2 B-Lag
2019-10-11 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000016 WSK Lindesberg H2 - IBK Köping H2
2019-10-18 19:30 Damer Juniorer 211124014 WSK Lindesberg DJ - Surahammars IBF DJ
2019-10-19 11:30 Herrar Div 3 Örebro Län 121201037 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3
2019-10-24 19:30 Herrar Junior 211004016 WSK Lindesberg HJ - Lillån IBK HJ
2019-10-25 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000028 WSK Lindesberg H2 - IFK Arboga IBK H2
2019-10-26 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203007 WSK Lindesberg FK6 - Örebro SK Ung FK6
2019-10-26 12:30 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201007 WSK Lindesberg PK7 - Ekeby IF PK7
2019-10-27 18:00 Damer Division 2 Västra 211131018 WSK Lindesberg D2 - IBK Köping Ung D2
November
2019-11-10 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201059 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag)
2019-11-14 19:30 Herrar Junior 211004027 WSK Lindesberg HJ - Tillberga IK Ung HJ
2019-11-15 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000043 WSK Lindesberg H2 - Sala Silverstaden IBK H2
2019-11-16 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203013 WSK Lindesberg FK6 - Hovsta IF FK6
2019-11-16 12:30 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201020 WSK Lindesberg PK7 - Vintrosa IS PK7
2019-11-17 13:00 Damer Juniorer 211124029 WSK Lindesberg DJ - SMÅ IF DJ
2019-11-17 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201075 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Gropens IF H3
2019-11-22 19:30 Damer Division 2 Västra 211131034 WSK Lindesberg D2 - Pålsboda IBF D2
2019-11-23 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203016 WSK Lindesberg FK6 - Ekeby IF FK6
2019-11-26 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000056 WSK Lindesberg H2 - Per-Ols IBF H2
2019-11-28 19:30 Herrar Div 3 Örebro Län 121201091 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Nora IBK H3
2019-11-30 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201029 WSK Lindesberg PK7 - Åsbro GOIF PK7
December
2019-12-05 19:30 Herrar Junior 211004038 WSK Lindesberg HJ - Surahammars IBF Hj
2019-12-06 19:30 Damer Juniorer 211124037 WSK Lindesberg DJ - IBK Sala DJ
2019-12-07 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203019 WSK Lindesberg FK6 - Åsbro GOIF FK6
2019-12-07 13:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201098 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3
2019-12-13 19:30 Damer Division 2 Västra 211131043 WSK Lindesberg D2 - Lillån IBK D2
2019-12-14 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201038 WSK Lindesberg PK7 - Kumla IBK PK7
2019-12-20 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000076 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung H2
2019-12-22 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201110 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3
Januari
2020-01-10 19:30 Damer Division 2 Västra 211131052 WSK Lindesberg D2 - Kumla IBK D2 B-Lag
2020-01-16 19:30 Damer Juniorer 211124053 WSK Lindesberg DJ - Lillån IBK FK1/DJ
2020-01-17 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000088 WSK Lindesberg H2 - Örebro FBC H2
2020-01-18 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203025 WSK Lindesberg FK6 - Fellingsbro IBS FK6
2020-01-18 12:30 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201046 WSK Lindesberg PK7 - Örebro SK Ung PK7
2020-01-19 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201122 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3
2020-01-23 19:30 Herrar Junior 211004056 WSK Lindesberg HJ - Västerås IBS Ung HJ
2020-01-31 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000100 WSK Lindesberg H2 - Kungsörs IBK H2
Februari
2020-02-01 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201057 WSK Lindesberg PK7 - Lillån IBK PK7
2020-02-02 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201134 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3)
2020-02-06 19:30 Damer Juniorer 211124065 WSK Lindesberg DJ - IBK Köping Ung DJ
2020-02-07 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000105 WSK Lindesberg H2 - Pålsboda IBF H2
2020-02-09 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201142 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3
2020-02-13 19:30 Herrar Junior 211004067 WSK Lindesberg HJ - IFK Arboga HJ
2020-02-15 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201070 WSK Lindesberg PK7 - Hovsta IF PK7
2020-02-21 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000116 WSK Lindesberg H2 - Västerås IBS Ung H2
2020-02-23 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201158 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag)
Mars
2020-03-01 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län 121201174 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag)
2020-03-07 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203037 WSK Lindesberg FK6 - Örebro SK Ung FK6
2020-03-07 17:00 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro 211000129 WSK Lindesberg H2 - Lillån IBK Ung H2
2020-03-12 19:30 Herrar Junior 211004078 WSK Lindesberg HJ - Skälby IBK HJ
2020-03-13 19:30 Damer Juniorer 211124078 WSK Lindesberg DJ - Västerås IBS DJ
2020-03-14 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201079 WSK Lindesberg PK7 - KFUM Örebro PK7
2020-03-21 11:00 Pantamera Flickor Klass 6 ÖLIBF 121203043 WSK Lindesberg FK6 - Hovsta IF FK6
2020-03-26 19:30 Herrar Junior 211004089 WSK Lindesberg HJ - IBK Sala HJ
2020-03-27 19:30 Damer Juniorer 211124086 WSK Lindesberg DJ - IBK Hallsta DJ
2020-03-28 11:00 Pantamera Pojkar Klass 7 ÖLIBF 123201088 WSK Lindesberg PK7 - IBF Örebro Utv PK7

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis