Ekilla Sporthall

Adress
Stockholmsvägen 49, 19522 MÄRSTA
Telefon
08-59115511 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Pantamera Flickor röd div 4 grupp A/B enkelserie 172221034 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Vaksala SK F06 Svart
Augusti
2019-08-23 19:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555040 Arlanda IBK H4 - Erikslunds KF Herr
2019-08-24 14:30 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555015 Arlanda IBK H4 - Arlanda IBK U H6
September
2019-09-02 20:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555063 Arlanda IBK Dam A-lag - Alunda IBF/Rasbo IK U (D2)
2019-09-09 20:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555064 Arlanda IBK Dam A-lag - IK Sirius IBK D1/JAS
2019-09-30 20:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555103 Arlanda IBK U (dam) - Väsby IBK D3
Oktober
2019-10-19 08:30 Pantamera Pojkar blå 2V 170917008 Arlanda IBK blå - Storvreta IBK P09
2019-10-19 11:00 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915009 Arlanda IBK svart - Midas IBK
November
2019-11-09 10:00 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915019 Arlanda IBK svart - IBF Roslagsalliansen
2019-11-16 08:45 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710031 Arlanda IBK - Funbo IF
2019-11-16 08:45 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710032 Funbo IF svart - Storvreta IBK röd
2019-11-16 09:10 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710033 Södra Trögds IK F10 - Storvreta IBK svart
2019-11-16 09:10 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710034 Storvreta IBK röd - Arlanda IBK
2019-11-16 09:35 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710035 Funbo IF - Södra Trögds IK F10
2019-11-16 09:35 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710036 Storvreta IBK svart - Funbo IF svart
2019-11-16 10:00 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710037 Södra Trögds IK F10 - Storvreta IBK röd
2019-11-16 10:00 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710038 Storvreta IBK svart - Funbo IF
2019-11-16 10:25 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710039 Arlanda IBK - Funbo IF svart
2019-11-16 10:25 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710040 Funbo IF - Storvreta IBK röd
2019-11-16 10:50 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710041 Arlanda IBK - Storvreta IBK svart
2019-11-16 10:50 Knatteligan Flickor grön 2 (10/11) 171710042 Funbo IF svart - Södra Trögds IK F10
2019-11-16 17:30 Pantamera Pojkar blå 2V 170917027 Arlanda IBK blå - SK Vide P09 Vit
2019-11-16 18:45 Pantamera Pojkar blå 1V 170919021 Arlanda IBK - IK Sirius FBC P08 Domarringen
2019-11-22 17:45 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915026 Arlanda IBK svart - Bälinge IF svart
2019-11-30 10:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713076 Arlanda IBK - Stenhagens KK röd
2019-11-30 10:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713077 Stenhagens KK svart - Örsundsbro IF gul
2019-11-30 10:40 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713078 IK Sirius FBC blå - Wåhla IBK
2019-11-30 10:40 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713079 Örsundsbro IF gul - Arlanda IBK
2019-11-30 11:05 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713080 Stenhagens KK röd - IK Sirius FBC blå
2019-11-30 11:05 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713081 Wåhla IBK - Stenhagens KK svart
2019-11-30 11:30 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713082 IK Sirius FBC blå - Örsundsbro IF gul
2019-11-30 11:30 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713083 Wåhla IBK - Stenhagens KK röd
2019-11-30 11:55 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713084 Arlanda IBK - Wåhla IBK
2019-11-30 11:55 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713085 Stenhagens KK röd - Örsundsbro IF gul
2019-11-30 12:20 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713086 Arlanda IBK - Wåhla IBK
2019-11-30 12:20 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713087 Stenhagens KK svart - IK Sirius FBC blå
2019-11-30 18:15 Pantamera Pojkar blå 1V 170919031 Arlanda IBK - Bålsta FBC
December
2019-12-07 12:30 Pantamera Pojkar blå 2V 170917041 Arlanda IBK blå - Bälinge IF P09
2019-12-07 13:45 Pantamera Flickor blå 1 171913109 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Vaksala SK F08
2019-12-14 09:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919041 Arlanda IBK - Enköpings IBK svart
Januari
2020-01-05 14:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555118 Arlanda IBK U (dam) - FBC Uppsala Ungdom D3
2020-01-18 08:45 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711166 Arlanda IBK F11/12 - Storvreta IBK F11/12 1
2020-01-18 08:45 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711167 Arlanda IBK F11/12 lag 2 - Almunge IK F11/12
2020-01-18 09:10 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711168 Björklinge BK F11/12 - Almunge IK svart
2020-01-18 09:10 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711169 Almunge IK F11/12 - Arlanda IBK F11/12
2020-01-18 09:35 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711170 Storvreta IBK F11/12 1 - Björklinge BK F11/12
2020-01-18 09:35 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711171 Almunge IK svart - Arlanda IBK F11/12 lag 2
2020-01-18 10:00 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711172 Björklinge BK F11/12 - Almunge IK F11/12
2020-01-18 10:00 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711173 Almunge IK svart - Storvreta IBK F11/12 1
2020-01-18 10:25 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711174 Arlanda IBK F11/12 - Arlanda IBK F11/12 lag 2
2020-01-18 10:25 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711175 Storvreta IBK F11/12 1 - Almunge IK F11/12
2020-01-18 10:50 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711176 Arlanda IBK F11/12 - Almunge IK svart
2020-01-18 10:50 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711177 Arlanda IBK F11/12 lag 2 - Björklinge BK F11/12
2020-01-18 11:45 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915054 Arlanda IBK svart - IK Sirius FBC P09
2020-01-18 13:00 Pantamera Flickor blå 1 171913110 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK F08
2020-01-18 14:15 Pantamera Pojkar blå 2V 170917059 Arlanda IBK blå - Vaksala SK P09 Svart
2020-01-19 09:15 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711151 Arlanda IBK blå - IK Sirius FBC svart
2020-01-19 09:15 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711152 IK Sirius FBC blå - Storvreta IBK röd
2020-01-19 09:40 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711153 Arlanda IBK svart - Storvreta IBK Svart
2020-01-19 09:40 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711154 Storvreta IBK röd - Arlanda IBK blå
2020-01-19 10:05 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711155 IK Sirius FBC svart - Arlanda IBK svart
2020-01-19 10:05 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711156 Storvreta IBK Svart - IK Sirius FBC blå
2020-01-19 10:30 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711157 Arlanda IBK svart - Storvreta IBK röd
2020-01-19 10:30 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711158 Storvreta IBK Svart - IK Sirius FBC svart
2020-01-19 10:55 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711159 Arlanda IBK blå - IK Sirius FBC blå
2020-01-19 10:55 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711160 IK Sirius FBC svart - Storvreta IBK röd
2020-01-19 11:20 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711161 Arlanda IBK blå - Storvreta IBK Svart
2020-01-19 11:20 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711162 IK Sirius FBC blå - Arlanda IBK svart
2020-01-25 08:45 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711181 Arlanda IBK svart - Bälinge IF gul
2020-01-25 08:45 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711182 Bälinge IF svart - Vaksala SK svart
2020-01-25 09:10 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711183 Arlanda IBK blå - Vaksala SK vit
2020-01-25 09:10 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711184 Vaksala SK svart - Arlanda IBK svart
2020-01-25 09:35 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711185 Bälinge IF gul - Arlanda IBK blå
2020-01-25 09:35 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711186 Vaksala SK vit - Bälinge IF svart
2020-01-25 10:00 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711187 Arlanda IBK blå - Vaksala SK svart
2020-01-25 10:00 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711188 Vaksala SK vit - Bälinge IF gul
2020-01-25 10:25 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711189 Arlanda IBK svart - Bälinge IF svart
2020-01-25 10:25 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711190 Bälinge IF gul - Vaksala SK svart
2020-01-25 10:50 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711191 Arlanda IBK svart - Vaksala SK vit
2020-01-25 10:50 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711192 Bälinge IF svart - Arlanda IBK blå
2020-01-25 11:45 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915060 Arlanda IBK svart - Funbo IF
2020-01-25 13:00 Pantamera Pojkar blå 1V 170919056 Arlanda IBK - Stenhagens KK Röd
2020-01-25 17:00 Pantamera Flickor blå 1 171913111 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Stenhagens KK
Februari
2020-02-01 14:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919061 Arlanda IBK - SK Vide 1
2020-02-08 10:00 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915070 Arlanda IBK svart - Almunge IK
2020-02-08 12:30 Pantamera Pojkar blå 2V 170917069 Arlanda IBK blå - Enköpings IBK
2020-02-08 16:15 Pantamera Flickor blå 1 171913113 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - FBC Uppsala Ungdom
2020-02-15 09:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919071 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom vit
2020-02-28 19:15 Pantamera Herrjuniorer division 3 A 150029116 Arlanda IBK - Vallentuna IBK (B)
2020-02-29 10:00 Pantamera Pojkar röd div 3 171225071 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Storvreta IBK P05
Mars
2020-03-06 19:15 Pantamera Pojkar röd div 4 171221078 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IS Saga
2020-03-07 08:45 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915080 Arlanda IBK svart - Rasbo IK
2020-03-07 10:00 Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp B 171223081 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IFK Dannemora/Österby
2020-03-07 11:15 Pantamera Pojkar blå 2V 170917079 Arlanda IBK blå - Bålsta FBC P09
2020-03-07 12:45 H3 170003158 Arlanda IBK - Rasbo IK U
2020-03-07 16:00 Pantamera Flickor blå 1 171913115 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - IK Sirius IBK F08
2020-03-07 17:30 H5 170005155 Arlanda IBK U - Fjärdhundra SK
2020-03-08 12:30 Division 1 Damer GUD 170102121 Arlanda IBK - Gävle GIK
2020-03-13 19:15 Pantamera Herrjuniorer division 3 A 150029129 Arlanda IBK - Vaxholms IBF
2020-03-14 09:00 Pantamera Pojkar blå 1V 170919081 Arlanda IBK - Hagunda IF 2
2020-03-14 10:15 Pantamera Pojkar blå 2V 170917086 Arlanda IBK blå - Storvreta IBK P09
2020-03-14 16:30 Pantamera Pojkar röd div 2V 171222022 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom
2020-03-15 12:30 Pantamera T-matchserie pojkar röd div 3/4 171218031 Arlanda IBK/Rosersbergs IK (Div 3) - Storvreta IBK P05
2020-03-18 20:40 H5 170005169 Arlanda IBK U - SK Vide
2020-03-21 Pantamera Flickor blå 1 171913117 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Björklinge BK 2
2020-03-21 10:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår A 150363021 Arlanda IBK - Huddinge IBS
2020-03-21 12:15 Pantamera Pojkar röd div 4 171221086 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - VÅSC/IF Fram
2020-03-21 14:00 H3 170003174 Arlanda IBK - Stenhagens KK
April
2020-04-30 00:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555117 Arlanda IBK U (dam) - Vallentuna IBK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis