Valbo Sportcenter

Adress
Sportcentrum 6, 81830 Valbo
Telefon
026-179710 
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Oktober
2020-10-17 09:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473004 Valbo AIF P10 - Andersbergs IBK P10
2020-10-17 10:45 Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg 054470004 Valbo IBF F10-12 - Andersbergs IBK F09-10
2020-10-18 13:45 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472005 Valbo AIF 09 - IBK Runsten P09
2020-10-23 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452011 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Högbo AIK P05/Storviks IF
2020-10-24 09:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473008 Valbo AIF P10 - Skutskärs IBK P09-10 1 Lätt
2020-10-24 15:00 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454014 Valbo AIF P07 - Storviks IF P07
2020-10-24 17:15 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458008 Valbo IBF F08-09 - IK Sätra F08-09
2020-10-25 10:15 Pojkar Blå Division 2 Lätt (10-11) Gästrikland 054475008 Valbo AIF P11 - IK Sätra P10-11
2020-10-25 11:45 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472010 Valbo AIF 09 - Storviks IF P08-09
2020-10-25 13:30 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456013 Valbo IBF F06 - Sandvikens AIK F06/07
2020-10-30 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443028 Valbo IBF - IK Sätra
November
2020-11-01 11:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446013 Valbo IBF - IK Sätra
2020-11-06 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453028 Valbo AIF P05-07 - IK Huge P06
2020-11-07 15:00 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454028 Valbo AIF P07 - IBK Runsten P07 Röd
2020-11-07 17:15 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455039 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08
2020-11-08 10:30 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456046 Valbo IBF F06 - FBC Bollnäs F04-05
2020-11-08 12:45 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453027 Valbo AIF P06 Grön - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07
2020-11-08 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450028 Valbo IBF - IBF Ludvika
2020-11-13 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443042 Valbo IBF - IBF Falun Utveckling
2020-11-15 11:45 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458017 Valbo IBF F08-09 - Hofors IBK F08-09
2020-11-15 14:00 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456025 Valbo IBF F06 - Gävle GIK F06
2020-11-15 16:15 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452023 Valbo AIF/Sandvikens AIK - IK Ljusdal P04-05
2020-11-16 20:00 Damjuniorer GUD (01-03) 034443014 Valbo IBF - Sandvikens AIK
2020-11-20 19:30 Flickor 16 GUD (04-05) 034446025 Valbo IBF - IBF Borlänge
2020-11-21 10:45 Damjuniorer GUD (01-03) 034443048 Valbo IBF - Strömsbro IF
2020-11-22 11:30 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453041 Valbo AIF P06 Grön - Gävle GIK P06
2020-11-22 13:30 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456030 Valbo IBF F06 - Söderhamns IBF F05/06
2020-11-22 15:30 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454042 Valbo AIF P07 - Andersbergs IBK P06-08
2020-11-22 17:30 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455059 Valbo AIF P08 - Håsta IBK P08-09
2020-11-24 18:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453042 Valbo AIF P05-07 - Andersbergs IBK P06
2020-11-27 19:30 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450048 Valbo IBF - IBK Hedemora Borg
2020-11-28 09:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473022 Valbo AIF P10 - Gävle GIK P10 Blå
2020-11-28 11:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446030 Valbo IBF - Strömsbro IF
2020-11-28 13:45 Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg 054470022 Valbo IBF F10-12 - Gävle GIK F10
2020-11-29 11:00 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454048 Valbo AIF P07 - Strömsbro IF P07
2020-11-29 13:15 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452029 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Alfta IBK/FBC Bollnäs
2020-11-29 15:15 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472030 Valbo AIF 09 - IBK Runsten P10
December
2020-12-04 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443058 Valbo IBF - LI20 IBF
2020-12-12 10:30 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455079 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P09 Röd
2020-12-13 11:50 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456038 Valbo IBF F06 - Norrsundets IF F05-07
2020-12-13 13:50 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452034 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Strömsbro IF P05
2020-12-13 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450058 Valbo IBF - IBF Säter
2020-12-19 09:15 Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg 054470033 Valbo IBF F10-12 - Hofors IBK F09/10
2020-12-19 11:00 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454058 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken P07-08 Blå/SAIK P06
2020-12-20 10:00 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472043 Valbo AIF 09 - IK Sätra P08-09
2020-12-20 11:45 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455089 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08
2020-12-20 14:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453058 Valbo AIF P05-07 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07
2020-12-20 16:15 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453059 Valbo AIF P06 Grön - Skutskärs IBK P05/06
Januari
2021-01-08 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443068 Valbo IBF - KFUM Falun/Sundborns GoIF
2021-01-09 10:30 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458030 Valbo IBF F08-09 - Strömsbro IF F08/09
2021-01-10 13:15 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455099 Valbo AIF P08 - FBC Bollnäs P08
2021-01-15 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453068 Valbo AIF P05-07 - Gävle GIK P06
2021-01-16 11:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446046 Valbo IBF - IBF Falun Ungdom och Barn
2021-01-16 13:30 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454068 Valbo AIF P07 - Gävle GIK P07
2021-01-17 12:15 Pojkar Blå Division 2 Lätt (10-11) Gästrikland 054475034 Valbo AIF P11 - Gävle GIK P10 Röd
2021-01-17 14:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453069 Valbo AIF P06 Grön - Hudik/Björkberg IBK P05-06
2021-01-17 16:15 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452048 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Söderhamns IBF P04/05
2021-01-23 09:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473041 Valbo AIF P10 - Sandvikens AIK P10 Vit
2021-01-23 11:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446052 Valbo IBF - KAIS Mora UIF
2021-01-24 10:15 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472055 Valbo AIF 09 - Sandvikens AIK P10 Svart
2021-01-24 12:00 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458034 Valbo IBF F08-09 - Gävle GIK F08/09
2021-01-24 14:00 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455117 Valbo AIF P08 - Söderhamns IBF P07/08
2021-01-24 16:15 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456052 Valbo IBF F06 - Strömsbro IF F06
2021-01-29 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443087 Valbo IBF - KAIS Mora UIF
2021-01-30 09:30 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455125 Valbo AIF P08 - Skutskärs IBK P07/08
2021-01-30 11:45 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452054 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Gävle GIK P05 Röd
2021-01-30 14:00 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458038 Valbo IBF F08-09 - IK Sätra F08-09
2021-01-31 10:45 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453007 Valbo AIF P05-07 - FBC Bollnäs P05-06
2021-01-31 13:15 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453079 Valbo AIF P06 Grön - FBC Bollnäs P05-06
2021-01-31 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450087 Valbo IBF - Sundborns GOIF/KFUM Falun
Februari
2021-02-05 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453086 Valbo AIF P06 Grön - Storviks IF P05/06/Högbo AIK
2021-02-06 09:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473046 Valbo AIF P10 - Andersbergs IBK P10
2021-02-06 10:45 Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg 054470046 Valbo IBF F10-12 - Andersbergs IBK F09-10
2021-02-06 12:30 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453087 Valbo AIF P05-07 - Skutskärs IBK P05/06
2021-02-07 10:15 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472061 Valbo AIF 09 - IBK Runsten P09
2021-02-07 11:50 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455141 Valbo AIF P08 - IBK Njutånger/Hudik Björkberg
2021-02-07 13:45 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454087 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken P07-08 Vit/SAIK P06
2021-02-07 16:15 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456064 Valbo IBF F06 - IK Ljusdal F05-06
2021-02-12 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453100 Valbo AIF P06 Grön - IBK Runsten P07 Svart
2021-02-14 11:00 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454101 Valbo AIF P07 - Hudik/Björkberg IBK P07
2021-02-14 13:15 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453101 Valbo AIF P05-07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06
2021-02-19 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452067 Valbo AIF/Sandvikens AIK - Högbo AIK P05/Storviks IF
2021-02-21 10:30 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458047 Valbo IBF F08-09 - Hofors IBK F08-09
2021-02-21 12:45 Pantamera Pojkar Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054455157 Valbo AIF P08 - Hofors IBK P07-08
2021-02-28 12:15 Pojkar Blå Division 1 Svår (09-10) Gästrikland 054472076 Valbo AIF 09 - Älvkarleby IK P08-09
2021-02-28 16:15 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456079 Valbo IBF F06 - Storviks IF F05-07
Mars
2021-03-06 11:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446079 Valbo IBF - LI20 IBF
2021-03-06 13:15 Pojkar Blå Division 1 Lätt (09-10) Gästrikland 054473060 Valbo AIF P10 - Strömsbro IF P10
2021-03-06 14:45 Flickor Blå Svår (09-11) Gävleborg 054470060 Valbo IBF F10-12 - Strömsbro IF F09-10
2021-03-06 16:30 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453119 Valbo AIF P05-07 - Storviks IF P05/06/Högbo AIK
2021-03-07 11:15 Pantamera Pojkar Röd Division 3 Gävleborg (07-08) 054454119 Valbo AIF P07 - IK Ljusdal P06/07
2021-03-07 13:15 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453120 Valbo AIF P06 Grön - Strömsbro IF P06
2021-03-07 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450119 Valbo IBF - LI20 IBF
2021-03-12 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443119 Valbo IBF - IBF Borlänge
2021-03-14 12:15 Pojkar Blå Division 2 Lätt (10-11) Gästrikland 054475060 Valbo AIF P11 - Storviks IF P 10/11
2021-03-14 14:00 Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg (08-09) 054458057 Valbo IBF F08-09 - Åmots IF F06/08
2021-03-14 16:15 Pantamera Pojkar Röd Division 1 Gävleborg (05-06) 054452079 Valbo AIF/Sandvikens AIK - IK Ljusdal P04-05
2021-03-19 19:30 Damer Division 2 Dalarna/Gästrikland 034450129 Valbo IBF - IBF Falun Utveckling 2
2021-03-20 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453129 Valbo AIF P05-07 - IBK Runsten P07 Svart
2021-03-21 Pantamera Pojkar Röd Division 2 Gävleborg (06-07) 054453130 Valbo AIF P06 Grön - IK Huge P06
2021-03-21 00:00 Flickor 16 GUD (04-05) 034446087 Valbo IBF - FBC Uppsala
2021-03-21 Pantamera Flickor Röd Division 1/2 Gävleborg (05-07) 054456087 Valbo IBF F06 - Hudik/Björkberg IBK F05-06
2021-03-28 19:30 Damjuniorer GUD (01-03) 034443129 Valbo IBF - IBF Hedemora

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis