Ölands Bank Center A

Adress
Stengatan 2, 38634 Färjestaden





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Oktober
2023-10-22 09:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603001 FBC Kalmarsund Ungdom F15/2 - CL98IC F14/1
2023-10-22 09:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603002 Nybro IBK F13-14/1 - Nybro IBK F13-14/2
2023-10-22 10:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603003 FBC Kalmarsund Ungdom F15/2 - Nybro IBK F13-14/2
2023-10-22 10:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603004 CL98IC F14/1 - Nybro IBK F13-14/1
2023-10-22 11:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603005 Nybro IBK F13-14/2 - CL98IC F14/1
2023-10-22 11:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603006 Nybro IBK F13-14/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F15/2
November
2023-11-04 13:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905055 FBC Kalmarsund Ungdom P14/3 - Nybro IBK P13-14/1
2023-11-04 13:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905056 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14 - Westerviks IBK P14/2
2023-11-04 14:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905057 FBC Kalmarsund Ungdom P14/3 - Westerviks IBK P14/2
2023-11-04 14:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905058 Nybro IBK P13-14/1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14
2023-11-04 15:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905059 Westerviks IBK P14/2 - Nybro IBK P13-14/1
2023-11-04 15:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905060 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/3
2023-11-05 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905043 FBC Kalmarsund Ungdom P14/1 - IF Ariel P13-15
2023-11-05 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905044 IBK Svala P14-16 - Nybro IBK P13-14/2
2023-11-05 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905045 FBC Kalmarsund Ungdom P14/1 - Nybro IBK P13-14/2
2023-11-05 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905046 IF Ariel P13-15 - IBK Svala P14-16
2023-11-05 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905047 Nybro IBK P13-14/2 - IF Ariel P13-15
2023-11-05 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905048 IBK Svala P14-16 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/1
2023-11-05 13:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905049 FBC Kalmarsund Ungdom P14/2 - CL98IC P14/1
2023-11-05 13:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905050 Jämjö IBK P14 - LEDIG PLATS 1
2023-11-05 14:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905051 FBC Kalmarsund Ungdom P14/2 - LEDIG PLATS 1
2023-11-05 14:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905052 CL98IC P14/1 - Jämjö IBK P14
2023-11-05 15:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905053 LEDIG PLATS 1 - CL98IC P14/1
2023-11-05 15:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905054 Jämjö IBK P14 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/2
2023-11-25 12:30 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810037 FBC Kalmarsund Ungdom P13/2 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14
2023-11-25 13:45 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810038 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14 - Ingelstad IBK P13/2
2023-11-25 15:00 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810039 Ingelstad IBK P13/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/2
2023-11-26 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909085 FBC Kalmarsund Ungdom P15/3 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/2
2023-11-26 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909086 Nybro IBK P15 - Fliseryds IF P14-15
2023-11-26 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909087 FBC Kalmarsund Ungdom P15/3 - Fliseryds IF P14-15
2023-11-26 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909088 FBC Kalmarsund Ungdom P15/2 - Nybro IBK P15
2023-11-26 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909089 Fliseryds IF P14-15 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/2
2023-11-26 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909090 Nybro IBK P15 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/3
December
2023-12-17 10:00 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504037 FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F11-12
2023-12-17 11:15 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504038 Craftstadens IBK Oskarshamn F11-12 - CL98IC F13/2
2023-12-17 12:30 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504039 CL98IC F13/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/2
Januari
2024-01-14 10:00 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504052 FBC Kalmarsund Ungdom F13/2 - Sandbäckshults IBK F10-12
2024-01-14 11:15 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504053 Sandbäckshults IBK F10-12 - FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/2
2024-01-14 12:30 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504054 FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F13/2
2024-01-28 09:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909121 FBC Kalmarsund Ungdom P15/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/3
2024-01-28 09:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909122 IBK Svala P15 - FBC Karlskrona P15/2
2024-01-28 10:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909123 FBC Kalmarsund Ungdom P15/2 - FBC Karlskrona P15/2
2024-01-28 10:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909124 FBC Kalmarsund Ungdom P15/3 - IBK Svala P15
2024-01-28 11:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909125 FBC Karlskrona P15/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/3
2024-01-28 11:30 Poolspel P 3-3+mv Gr9 142909126 IBK Svala P15 - FBC Kalmarsund Ungdom P15/2
Februari
2024-02-04 10:00 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810073 FBC Kalmarsund Ungdom P13/2 - Slätafly/SK IBK P12-13
2024-02-04 11:15 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810074 Slätafly/SK IBK P12-13 - Växjö IBK Utveckling P13/2
2024-02-11 10:00 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504073 FBC Kalmarsund Ungdom F13/1 - CL98IC F13/2
2024-02-11 11:15 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504074 CL98IC F13/2 - FBC Karlskrona F12-13
2024-02-11 12:30 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504075 FBC Karlskrona F12-13 - FBC Kalmarsund Ungdom F13/1
2024-02-18 10:00 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810085 FBC Kalmarsund Ungdom P13/1 - Sandbäckshults IBK P13
2024-02-18 11:15 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810086 Sandbäckshults IBK P13 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14
2024-02-18 12:30 Pantamera P Ö Blå Gr4 (-13) 142810087 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/1
2024-02-24 12:45 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504085 FBC Kalmarsund Ungdom F13/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F11-12
2024-02-24 14:00 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504086 Craftstadens IBK Oskarshamn F11-12 - CL98IC F13/2
2024-02-24 15:15 Pantamera F Ö Blå Gr1 -12 141504087 CL98IC F13/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F13/2
2024-02-24 16:45 Pantamera P MS Röd Gr5 -09 141458077 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Alvesta IBK P09
2024-02-25 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905175 FBC Kalmarsund Ungdom P14/3 - CL98IC P14/1
2024-02-25 10:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905176 FBC Karlskrona P14 - Nybro IBK P13-14/2
2024-02-25 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905177 FBC Kalmarsund Ungdom P14/3 - Nybro IBK P13-14/2
2024-02-25 11:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905178 CL98IC P14/1 - FBC Karlskrona P14
2024-02-25 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905179 Nybro IBK P13-14/2 - CL98IC P14/1
2024-02-25 12:00 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905180 FBC Karlskrona P14 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/3
2024-02-25 13:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905169 FBC Kalmarsund Ungdom P14/2 - CL98IC P14/3
2024-02-25 13:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905170 IF Ariel P13-15 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14
2024-02-25 14:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905171 FBC Kalmarsund Ungdom P14/2 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14
2024-02-25 14:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905172 CL98IC P14/3 - IF Ariel P13-15
2024-02-25 15:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905173 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P14 - CL98IC P14/3
2024-02-25 15:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905174 IF Ariel P13-15 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/2
Mars
2024-03-01 19:30 Herrar Division 4 SydÖstra 142403077 FBC Kalmarsund Ungdom B - KaRo IBF
2024-03-02 14:00 Herrar Allsvenskan Södra 580011115 FBC Kalmarsund Ungdom - Höllvikens IBF
2024-03-02 17:00 Damer Division 2 Södra 141202076 Färjestadens IBS - Hovshaga AIF
2024-03-03 10:00 Pantamera P MS Röd Gr3 -09 141454076 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - FBC Karlskrona P08
2024-03-03 13:00 Juniorallsvenskan G HJ18 580708085 FBC Kalmarsund HJAS - CL98IC
2024-03-03 16:00 Juniorallsvenskan F DJ18 580734084 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK
2024-03-09 14:00 Herrar Allsvenskan Södra 580011123 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Lerum
2024-03-09 16:45 Pantamera F Ö Röd Gr3 -09 141404084 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - CL98IC F10-11/1
2024-03-10 10:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603169 FBC Kalmarsund Ungdom F15/1 - Nybro IBK F13-14/1
2024-03-10 10:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603170 FBC Kalmarsund Ungdom F16 - FBC Karlskrona F15
2024-03-10 11:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603171 FBC Kalmarsund Ungdom F15/1 - FBC Karlskrona F15
2024-03-10 11:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603172 Nybro IBK F13-14/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F16
2024-03-10 12:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603173 FBC Karlskrona F15 - Nybro IBK F13-14/1
2024-03-10 12:00 Poolspel F 3-3+mv Gr3 141603174 FBC Kalmarsund Ungdom F16 - FBC Kalmarsund Ungdom F15/1
2024-03-10 13:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905163 FBC Kalmarsund Ungdom P14/1 - LEDIG PLATS 1
2024-03-10 13:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905164 Westerviks IBK P14/2 - CL98IC P14/2
2024-03-10 14:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905165 FBC Kalmarsund Ungdom P14/1 - CL98IC P14/2
2024-03-10 14:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905166 LEDIG PLATS 1 - Westerviks IBK P14/2
2024-03-10 15:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905167 CL98IC P14/2 - LEDIG PLATS 1
2024-03-10 15:30 Poolspel P 3-3+mv Gr5 142905168 Westerviks IBK P14/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P14/1
2024-03-10 17:00 Pantamera P MS Röd Gr5 -09 141458086 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Växjö IBK Utveckling P09/2
2024-03-15 19:00 Pantamera P Ö Röd Gr6 -10 142705090 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - CL98IC P10/2
2024-03-16 13:00 Damer Division 2 Södra 141202129 Färjestadens IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B
2024-03-16 16:00 Pantamera F MS Röd Gr3 -09 141403090 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - FBC Ljungby F09-10
2024-03-17 10:00 Pantamera F Ö Röd Gr4 -10 141407086 FBC Kalmarsund Ungdom F11-12/1 - FBC Karlskrona F10-11
2024-03-17 13:00 DamJunior 17 141321063 FBC Kalmarsund Ungdom DJ17 - CL98IC DJ17
2024-03-17 16:00 Herrar Division 4 SydÖstra 142403086 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis