IFU Arena A

Adress
UPPSALA
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-24 16:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555002 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL)
2019-08-25 13:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555003 IK Sirius IBK SSL Herr - FBC Kalmarsund (SSL)
2019-08-31 15:45 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555027 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Telge IBS
Oktober
2019-10-27 08:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919012 Vaksala SK 3 P08 svart - SK Vide 1
2019-10-27 10:50 Pantamera Pojkar blå 1S 170913011 IK Sirius FBC P08 Södra - Storvreta IBK P08
2019-10-27 12:00 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915015 Vaksala SK P09 Gul - Funbo IF
2019-10-27 14:20 Pantamera Pojkar blå 1V 170919015 Hagunda IF 2 - Bålsta FBC
2019-10-27 16:40 Pantamera Pojkar blå 3 170918011 Vaksala SK svart 2 - Storvreta IBK P10
2019-10-27 17:50 Pantamera Pojkar blå 1S 170913012 Vaksala SK P08 svart 2 - Stenhagens KK svart
November
2019-11-10 09:00 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711046 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF svart
2019-11-10 09:25 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711048 Lokomotiv Grillby IBK - Vaksala SK svart
2019-11-10 09:50 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711050 Bälinge IF svart - Lokomotiv Grillby IBK
2019-11-10 10:15 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711052 Lokomotiv Grillby IBK - Vaksala SK vit
2019-11-10 10:40 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711054 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF gul
2019-11-10 11:05 Knatteligan Pojkar grön 2 grp 2 (P11) 170711056 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK svart
2019-11-16 09:30 Pantamera Flickor blå 3 171914027 Vaksala SK grön - Storvreta IBK F09
December
2019-12-08 08:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919039 Vaksala SK 3 P08 svart - IK Sirius FBC P08 Domarringen
2019-12-08 13:10 Pantamera Pojkar blå 1V 170919036 Hagunda IF 2 - Arlanda IBK
2019-12-08 15:30 Pantamera Pojkar blå 1Ö 170914039 Vaksala SK 4 (P08 Gul) - IFK Dannemora/Österby
2019-12-08 16:40 Pantamera Pojkar blå 1S 170913039 Vaksala SK P08 svart 2 - SK Vide 2
2019-12-08 17:50 Pantamera Pojkar blå 3 170918037 Bälinge IF gul - IFK Dannemora/Ö P09/10
2019-12-14 11:30 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555116 Alunda IBF Damallsvenskan - Rönnby Västerås IBK Ungdom (Allsvenskan)
2019-12-30 13:00 3x20 min rullande tid samt straffläggning oavsett resultat Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555119 Uppland F16 - Västmanland F16
Januari
2020-01-20 18:00 Pantamera Pojkar blå 3 170918056 Bälinge IF svart - Storvreta IBK P10
2020-01-25 08:30 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916052 IK Sirius FBC Brantan blå - Storvreta IBK P11
2020-01-25 09:30 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916053 Storvreta IBK P11 - Rasbo IK vit
2020-01-25 10:30 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916054 Rasbo IK vit - IK Sirius FBC Brantan blå
Februari
2020-02-08 09:00 Pantamera Pojkar blå 1V 170919069 Hagunda IF 2 - Vaksala SK 3 P08 svart
2020-02-08 10:10 Pantamera Pojkar blå 3 170918071 Vaksala SK svart 1 - IBK Östhammar
2020-02-09 09:00 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711226 IK Sirius IBK F11/12 - Björklinge BK F11/12
2020-02-09 09:25 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711228 IK Sirius IBK - Vaksala SK F12 Gul
2020-02-09 09:50 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711230 Björklinge BK F11/12 - IK Sirius IBK
2020-02-09 10:15 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711232 IK Sirius IBK - Vaksala SK F12 Svart
2020-02-09 10:40 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711234 IK Sirius IBK F11/12 - Örsundsbro IF F11/12
2020-02-09 11:05 Knatteligan Flickor grön 3 (11/12) 171711236 IK Sirius IBK F11/12 - Vaksala SK F12 Gul
2020-02-15 08:30 Pantamera Flickor blå 1 171913086 IK Sirius IBK F08 - Björklinge BK 2
2020-02-16 09:00 Pantamera Flickor blå 1 171913085 Bälinge IF F08/09 - Storvreta IBK F08
2020-02-21 19:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033111 IBK Uppsala Teknologer - IBF Västerås
2020-02-22 10:00 Herrjuniorer (01-02) GUD 034098103 IK Sirius FBC - Gävle GIK HJ
2020-02-22 16:00 Herrar Allsvenskan Norra 580010105 Hagunda IF - Salems IF
2020-02-23 12:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033112 IK Sirius FBC - IBK Runsten
2020-02-23 16:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001193 IK Sirius IBK - Höllvikens IBF
2020-02-26 19:00 Herrar Allsvenskan Norra 580010110 Hagunda IF - Gävle GIK
2020-02-29 16:30 SSL - Svenska Superligan Herr 580001199 Storvreta IBK - FC Helsingborg
Mars
2020-03-01 14:00 SSL - Svenska Superligan Dam 580020153 IK Sirius FBC - Karlstad IBF
2020-03-03 19:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001205 Storvreta IBK - Pixbo Wallenstam IBK
2020-03-05 19:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001204 IK Sirius IBK - FBC Kalmarsund
2020-03-06 19:00 SSL - Svenska Superligan Dam 580020160 IK Sirius FBC - IKSU
2020-03-07 10:10 Pantamera Flickor röd div 1 172216085 Vaksala SK - Hagunda IF
2020-03-07 12:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033126 IBK Uppsala Teknologer - IK Sätra
2020-03-07 16:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001215 IK Sirius IBK - Växjö IBK
2020-03-13 19:30 Juniorallsvenskan C HJ18 580702087 IK Sirius FBC/IBK - Strängnäs IBK
2020-03-14 09:20 Pantamera Pojkar röd div 7/8 grupp A 171227056 Hagunda IF - Almunge IK
2020-03-14 11:00 Division 1 Damer GUD 170102127 Björklinge BK - Arlanda IBK
2020-03-14 15:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001224 Storvreta IBK - Höllvikens IBF
2020-03-15 10:00 Herrjuniorer (01-02) GUD 034098120 Storvreta IBK - Stenhagens KK
2020-03-15 13:00 Herrar Allsvenskan Norra 580010131 Hagunda IF - RIG Umeå IBF
2020-03-15 17:00 SSL - Svenska Superligan Dam 580020174 IK Sirius FBC - Warberg IC
2020-03-20 18:30 H3 170003175 Gottsunda IBF - Loke IBK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis