IFU Arena – DHinox

Adress
UPPSALA
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912061 Bälinge IF gul - Storvreta IBK P10
Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912062 Storvreta IBK P10 - Örsundsbro IF gul
Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912063 Örsundsbro IF gul - Bälinge IF gul
Pantamera T-matchserie pojkar röd div 3/4 171218007 FBC Uppsala Ungdom (Div 3) - Wåhla IBK
Augusti
2019-08-31 14:40 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555029 Vaksala SK DJ-JAS - Storvreta IBK JAS Flick
September
2019-09-09 17:45 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555069 IS Saga - Hagunda IF (05)
2019-09-15 13:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555080 Hagunda IF P08 - Åkersberga IBF P08
2019-09-15 17:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555024 Björklinge BK H1 - Rosersberg IK H4
2019-09-20 17:00 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555092 Vaksala SK F06 Gul - Frötuna IBF F 06/07
2019-09-22 10:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555093 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05
2019-09-22 13:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555094 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05
2019-09-27 17:15 Träningsmatcher Uppland 2019/2020 175555099 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF
Oktober
2019-10-12 09:30 Pantamera Pojkar blå 1Ö 170914005 Bälinge IF - IFK Dannemora/Österby
2019-10-20 08:30 Pantamera Pojkar blå 1V 170919009 IK Sirius FBC P08 Domarringen - Hagunda IF 2
2019-10-20 10:50 Pantamera Pojkar blå 1Ö 170914006 Vaksala SK 4 (P08 Gul) - IK Sirius FBC P08 Domarringen
2019-10-20 12:00 Pantamera Pojkar blå 1V 170919006 Vaksala SK 3 P08 svart - Arlanda IBK
November
2019-11-17 09:00 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916022 IK Sirius FBC Brantan blå - SK Vide P09
2019-11-17 10:00 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916023 SK Vide P09 - Vaksala SK gul
2019-11-17 11:00 Pantamera Pojkar blå 4Ö POOL 170916024 Vaksala SK gul - IK Sirius FBC Brantan blå
2019-11-17 12:00 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912022 Hagunda IF 1 - Wåhla IBK
2019-11-17 13:00 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912023 Wåhla IBK - Storvreta IBK P09
2019-11-17 14:00 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912024 Storvreta IBK P09 - Hagunda IF 1
December
2019-12-15 Pantamera Pojkar blå 2V 170917043 IK Sirius FBC P09 Ekudden - Bålsta FBC P09
2019-12-15 12:00 Pantamera Pojkar blå 3 170918045 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK svart 2
2019-12-15 14:20 Pantamera Pojkar blå 1V 170919044 FBC Uppsala Ungdom vit - Stenhagens KK Röd
2019-12-15 16:40 Pantamera Pojkar blå 2V 170917046 Bälinge IF P09 - Örsundsbro IF P09
Januari
2020-01-18 09:40 Pantamera Pojkar blå 3 170918055 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF gul
2020-01-18 15:30 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915059 IK Sirius FBC P09 - Bälinge IF svart
2020-01-18 17:50 Pantamera Pojkar blå 2Ö 170915057 Vaksala SK P09 Gul - Alunda IBF
2020-01-19 13:50 Pantamera Pojkar blå 1S 170913051 IK Sirius FBC P08 Södra - Vaksala SK P08 svart 2
2020-01-19 15:00 Pantamera Pojkar blå 2V 170917056 Bälinge IF P09 - Fjärdhundra SK
Februari
2020-02-08 10:00 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713238 Vaksala SK gul - Hagunda IF blå
2020-02-08 10:00 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713239 Hagunda IF vit - Stenhagens KK röd
2020-02-08 10:25 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713240 Vaksala gul 2 - Stenhagens KK svart
2020-02-08 10:25 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713241 Stenhagens KK röd - Vaksala SK gul
2020-02-08 10:50 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713242 Hagunda IF blå - Vaksala gul 2
2020-02-08 10:50 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713243 Stenhagens KK svart - Hagunda IF vit
2020-02-08 11:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713244 Vaksala gul 2 - Stenhagens KK röd
2020-02-08 11:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713245 Stenhagens KK svart - Hagunda IF blå
2020-02-08 11:40 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713246 Vaksala SK gul - Hagunda IF vit
2020-02-08 11:40 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713247 Hagunda IF blå - Stenhagens KK röd
2020-02-08 12:05 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713248 Vaksala SK gul - Stenhagens KK svart
2020-02-08 12:05 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 2 (P12) 170713249 Hagunda IF vit - Vaksala gul 2
2020-02-16 12:10 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709181 Bälinge IF gul - Alunda IBF svart
2020-02-16 12:10 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709182 Alunda IBF vit - Storvreta IBK
2020-02-16 12:35 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709183 Bälinge IF svart - IBF Roslagsalliansen
2020-02-16 12:35 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709184 Storvreta IBK - Bälinge IF gul
2020-02-16 13:00 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709185 Alunda IBF svart - Bälinge IF svart
2020-02-16 13:00 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709186 IBF Roslagsalliansen - Alunda IBF vit
2020-02-16 13:25 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709187 Bälinge IF svart - Storvreta IBK
2020-02-16 13:25 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709188 IBF Roslagsalliansen - Alunda IBF svart
2020-02-16 13:50 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709189 Bälinge IF gul - Alunda IBF vit
2020-02-16 13:50 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709190 Alunda IBF svart - Storvreta IBK
2020-02-16 14:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709191 Bälinge IF gul - IBF Roslagsalliansen
2020-02-16 14:15 Knatteligan Pojkar grön 3 grp 1 (P12) 170709192 Alunda IBF vit - Bälinge IF svart
2020-02-22 10:10 H5 170005142 IS Saga U - Gottsunda IBF U
2020-02-22 11:50 H5 170005143 Nyby IBK - Fjärdhundra SK
2020-02-22 15:10 Pantamera Pojkar röd div 1 171217065 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK P04
2020-02-23 15:00 Pantamera HJ Uppland 170017094 Djurgårdens IF IBS - Rosersbergs IK /Arlanda IBK
2020-02-25 20:45 H3 170003149 Bälinge IF - Alunda IBF U
2020-02-27 20:45 H4 170004111 Loke IBK U - Bålsta FBC
2020-02-28 20:20 H3 170003154 IBK Uppsala Teknologer U - Almunge IK
2020-02-29 09:40 Pantamera Pojkar blå 1Ö 170914071 IK Sirius FBC P08 Domarringen - Bälinge IF
2020-02-29 10:50 Pantamera Pojkar blå 1V 170919072 IK Sirius FBC P08 Domarringen - Bålsta FBC
2020-02-29 13:30 H6Ö 170007073 Löjte IBK - Vaksala SK
2020-02-29 15:50 D2 170103114 IBK Uppsala Teknologer U - Wåhla IBK
Mars
2020-03-01 10:30 Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp B 171223075 Funbo IF - IK Sirius FBC P06 Ekudden
2020-03-01 11:50 D3 170105078 Hagunda IF U - VÅSC
2020-03-01 13:30 H4 170004110 IS Saga - Frötuna IBF
2020-03-01 15:10 H6V 170006071 FBC Uppsala Ungdom - Fyris Nabla IBK U
2020-03-07 08:30 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912064 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF gul
2020-03-07 09:30 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912065 Örsundsbro IF gul - Bålsta FBC
2020-03-07 10:30 Pantamera Pojkar blå 4V POOL 170912066 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom
2020-03-07 12:00 H3 170003159 Gottsunda IBF - Hagunda IBF
2020-03-07 14:10 H6V 170006078 Hagunda IBF U - Södra Trögds IK
2020-03-07 16:00 H3 170003160 Loke IBK - IBK Uppsala Teknologer U
2020-03-07 18:10 H5 170005157 IBK Uppsala Teknologer Legends - SK Vide
2020-03-08 09:30 Pantamera Pojkar röd div 5/6 grupp B 171223082 IS Saga 2 - Bälinge IF
2020-03-08 10:40 Pantamera Pojkar röd div 1 171217075 IK Sirius FBC/IBK P04 - Alunda IBF
2020-03-08 12:30 H5 170005158 IS Saga U - Uppsala Life IF U
2020-03-08 15:00 Herrjuniorer (01-02) GUD 034098110 IK Sirius FBC - IBF Borlänge
2020-03-08 17:20 H6Ö 170007077 Vaksala SK - Tobo/Örbyhus FF U
2020-03-08 19:00 H6V 170006076 IBS Fålhagen - FBC Uppsala Ungdom
2020-03-13 18:30 D3 170105083 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen
2020-03-13 20:20 H6V 170006082 IBS Fålhagen - Hagunda IBF U
2020-03-14 08:30 Pantamera Pojkar röd div 7/8 grupp B 171230084 IK Sirius FBC P07 södra - Storvreta IBK P07
2020-03-14 09:40 H4 170004124 IS Saga - Wåhla IBK
2020-03-14 13:00 H6V 170006081 FBC Uppsala Ungdom - IBF Grillby
2020-03-14 15:00 H3 170003165 Hagunda IBF - Alunda IBF U
2020-03-14 17:00 H3 170003166 IBK Uppsala Teknologer U - Arlanda IBK
2020-03-14 19:20 H5 170005173 IBK Uppsala Teknologer Legends - Storvreta AIK
2020-03-15 08:30 Pantamera Pojkar röd div 1 171217080 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK P04
2020-03-15 10:10 H5 170005175 Nyby IBK - Rasbo IK Legends
2020-03-15 11:50 Pantamera HJ Uppland 170017074 IK Sirius FBC/IS Saga - Tierp IBK
2020-03-15 13:30 H4 170004123 Fyris Nabla IBK - Väddö IF
2020-03-15 15:10 H6V 170006083 Fyris Nabla IBK U - Tierp IBK
2020-03-15 16:50 Pantamera Flickor röd div 1 172216067 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom
2020-03-16 17:40 Pantamera Pojkar röd div 1 171217061 IS Saga - Hagunda IF
2020-03-18 19:30 D2 170103069 IBK Uppsala Teknologer U - Björklinge BK U
2020-03-21 10:10 H5 170005182 Nyby IBK - IS Saga U
2020-03-21 11:50 H6Ö 170007090 Löjte IBK - VÅSC
2020-03-21 13:30 H6V 170006086 Hagunda IBF U - FBC Uppsala Ungdom
2020-03-21 15:10 D3 170105086 Hagunda IF U - Bålsta FBC
2020-03-21 16:50 H5 170005179 Storvreta AIK - Fjärdhundra SK
2020-03-29 10:00 H3 170003182 Gottsunda IBF - Arlanda IBK
2020-03-29 12:00 H3 170003181 Loke IBK - Alunda IBF U
2020-03-29 14:00 H3 170003178 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U
2020-03-29 16:00 H3 170003177 Hagunda IBF - Skutskärs IBK
2020-03-29 18:00 Pantamera HJ Uppland 170017100 Tierp IBK - Djurgårdens IF IBS

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis