Balderhallen B

Adress
Nordlandergatan 10, 931 33 Skellefteå
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
November
2019-11-02 12:00 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456002 Gamla Stan IBK F09 - Skellefteå IBS F08-09
2019-11-02 13:00 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456001 Gamla Stan IBK F0708 - Rönnskär Railcare IF F09
2019-11-02 14:00 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456003 Bureå IF 06-09 - Kågedalens AIF F09
2019-11-03 12:00 Pantamera F Div. 4 Skeå 194454001 Boliden FFI F07 - Rönnskär Railcare IF F07-08
2019-11-03 15:00 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356003 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Gamla Stan IBK /Röd P08
2019-11-03 16:00 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356001 Skellefteå IBS P07 - Skellefteå IBK P07/Röd
2019-11-10 10:30 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257003 Kågedalens AIF F09 - Skellefteå IBS F10
2019-11-10 16:00 Pantamera P Div. 5 Skeå 193155001 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBS P07
2019-11-16 Pantamera P Div. 4 Skeå 193354004 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBS P06
2019-11-16 Pantamera F Div. 4 Skeå 194454004 Boliden FFI F07 - Kågedalens AIF F07-08
2019-11-16 10:00 Pantamera P Div. 11 Skeå 194161006 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P10
2019-11-16 15:15 Pantamera P Div. 3 Skeå 193153004 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBS P06
2019-11-16 16:15 Pantamera P Div. 5 Skeå 193155006 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK /Svart P08
2019-11-17 Pantamera P Div. 8 Skeå 194358004 Gamla Stan IBK /Gul P08 - Skellefteå IBS P08
2019-11-17 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456005 Gamla Stan IBK F09 - Kågedalens AIF F09
2019-11-17 09:30 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257005 Gamla Stan IBK F09 - Kågedalens AIF F09
2019-11-17 10:30 Pantamera P Div. 9 Skeå 194159006 Bureå Idrottsförening P08-09 - Kågedalens AIF P09
2019-11-17 18:45 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157004 Gamla Stan IBK /Gul P08 - Skellefteå IBS P08
2019-11-23 10:00 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255009 Skellefteå IBS F08-09 - Rönnskär Railcare IF F07-08
2019-11-23 11:00 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255007 Bureå IF F06-09 - Skellefteå IBK F08
2019-11-23 13:00 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157008 Gamla Stan IBK / Röd P08 - Gamla Stan IBK /Gul P08
2019-11-23 14:00 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157009 Skellefteå IBS P08 - Skellefteå IBK P07/Röd
2019-11-24 12:00 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257008 Kågedalens AIF F09 - Kågedalens AIF F10
2019-11-24 16:15 Pantamera P Div. 5 Skeå 193155007 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Bureå Idrottsförening P06
December
2019-12-01 09:30 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456008 Skellefteå IBS F08-09 - Rönnskär Railcare IF F09
2019-12-01 11:30 Pantamera F Div. 4 Skeå 194454006 Boliden FFI F07 - Byske FF F07-08
2019-12-01 12:30 Pantamera F Div. 4 Skeå 194454008 Kågedalens AIF F07-08 - Rönnskär Railcare IF F07-08
2019-12-01 13:30 Pantamera P Div. 10 Skeå 194360007 Skellefteå IBK P09 - Kågedalens AIF P09
2019-12-14 10:30 Pantamera P Div. 8 Skeå 194358012 Gamla Stan IBK /Gul P08 - Rönnskär Railcare IF /CIF P08
2019-12-14 12:30 Pantamera P Div. 8 Skeå 194358011 Bureå Idrottsförening P08-09 - Gamla Stan IBK P09
2019-12-15 10:30 Pantamera P Div. 10 Skeå 194360011 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P09
2019-12-15 11:30 Pantamera P Div. 10 Skeå 194360012 Kågedalens AIF P08 - Skellefteå IBK P09
2019-12-15 12:30 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356013 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK /Röd P08
2019-12-15 13:30 Pantamera P Div. 4 Skeå 193354012 Gamla Stan IBK 06 - Bureå Idrottsförening P06
2019-12-15 20:15 Herrar Division 3 191131026 Citykamraterna BK - Alhem FF
2019-12-21 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257010 Skellefteå IBS F10 - Kågedalens AIF F10
2019-12-21 09:30 Flickor 10 Skeå 195251006 Skellefteå IBS F10 - Kågedalens AIF F10
2019-12-21 10:30 Flickor 10 Skeå 195251007 Boliden FFI 09-10 - Rönnskär Railcare IF /CIF F10
2019-12-21 11:30 Flickor 10 Skeå 195251008 Kågedalens AIF F10 - Innervik SK F10
2019-12-21 12:30 Flickor 10 Skeå 195251009 Rönnskär Railcare IF /CIF F10 - Skellefteå IBS F10
2019-12-21 13:30 Flickor 10 Skeå 195251010 Innervik SK F10 - Boliden FFI 09-10
2019-12-22 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456014 Bureå IF 06-09 - Skellefteå IBS F08-09
2019-12-22 Pantamera F Div. 6 Skeå 194456015 Kågedalens AIF F09 - Rönnskär Railcare IF F09
2019-12-22 10:30 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257013 Gamla Stan IBK F09 - Kågedalens AIF F10
2019-12-22 11:30 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257015 Kågedalens AIF F09 - Rönnskär Railcare IF F09
2019-12-22 12:30 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255014 Bureå IF F06-09 - Skellefteå IBS F08-09
2019-12-22 14:00 Damer Utveckling Serie D 192124027 Kågedalens AIF/Bureå IF - Umeå City IBF
2019-12-22 16:00 Pantamera F Div. 2 Skeå 193452018 Gamla Stan IBK F06 - Kågedalens AIF F06
2019-12-24 Pantamera P Div. 2 Skeå 193352015 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05-07
Januari
2020-01-11 09:00 Pojkar 11 Skeå 195152017 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBS P11
2020-01-11 10:00 Pojkar 11 Skeå 195152018 Kågedalens AIF P11 - Skellefteå IBK P11
2020-01-11 11:00 Pojkar 11 Skeå 195152019 Skellefteå IBS P11 - FBC Moröbacke P11
2020-01-11 12:00 Pojkar 11 Skeå 195152020 Skellefteå IBK P11 - Gamla Stan IBK P11
2020-01-11 13:00 Pojkar 11 Skeå 195152021 FBC Moröbacke P11 - Kågedalens AIF P11
2020-01-11 14:30 Herrar Utveckling Serie 8 191158031 Skellefteå IBS - Täfteå IK/Sävar IK
2020-01-12 Pantamera F Div. 2 Skeå 193452020 Kågedalens AIF F06 - Gamla Stan IBK F05
2020-01-12 10:00 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257016 Kågedalens AIF F10 - Rönnskär Railcare IF F09
2020-01-12 11:00 Pantamera F Div. 3 Skeå 193253016 Boliden FFI F07 - Skellefteå IBK F06-07
2020-01-12 12:00 Pantamera F Div. 1 Skeå 193251011 Kågedalens AIF F06 - Gamla Stan IBK F05
2020-01-12 13:00 Pantamera F Div. 2 Skeå 193452033 Gamla Stan IBK F06 - Öjebyns IBF F06/07
2020-01-12 14:30 Damer Utveckling Serie D 192124031 Kågedalens AIF/Bureå IF - Gimonäs Umeå IF
2020-01-12 16:30 Herrar Utveckling Serie 6 191156029 Skellefteå IBK/P04 - Umeå City IBF/P05
2020-01-12 19:00 Herrar Division 3 191131028 BK Solbacken - Citykamraterna BK
2020-01-18 09:30 Pojkar 10 Skeå 195151017 Innervik Sportklubb P10-11 - FBC Moröbacke P10
2020-01-18 10:30 Pojkar 10 Skeå 195151018 Skellefteå IBS P10 - Kågedalens AIF P10
2020-01-18 11:30 Pojkar 10 Skeå 195151019 FBC Moröbacke P10 - Rönnskär Railcare IF/CIF P10
2020-01-18 12:30 Pojkar 10 Skeå 195151020 Kågedalens AIF P10 - Innervik Sportklubb P10-11
2020-01-18 13:30 Pojkar 10 Skeå 195151021 Rönnskär Railcare IF/CIF P10 - Skellefteå IBS P10
2020-01-19 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356018 Gamla Stan IBK /Röd P08 - Gamla Stan IBK /Svart 08
2020-01-25 Herrar Utveckling Serie 6 191156035 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF/P05
2020-01-25 11:45 Herrar Utveckling Serie 5 191155035 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF/P05
2020-01-26 Herrar Utveckling Serie 4 191154034 Skellefteå IBK/RIF - Sandåkerns SK/IBF Dalen
2020-01-26 Damer Utveckling Serie D 192124033 Skellefteå IBS/GSIBK - Gimonäs Umeå IF
2020-01-26 Damer Utveckling Serie D 192124035 Kågedalens AIF/Bureå IF - Clemensnäs IF
2020-01-26 12:30 Damer Utveckling Serie C 192123035 Kågedalens AIF/Bureå IF - Clemensnäs IF
2020-01-26 14:30 Damer Utveckling Serie E 192125033 Skellefteå IBS/GSIBK - Gimonäs Umeå IF
2020-01-26 16:30 Herrar Utveckling Serie 5 191155034 Skellefteå IBK/RIF - Sandåkerns SK/IBF Dalen
2020-01-26 18:20 Herrar Division 3 191131034 Alhem FF - Skellefteå IBS
2020-01-26 20:20 Herrar Division 3 191131035 FBC Moröbacke (Utv-lag) - BK Solbacken
2020-01-28 19:30 Juniorallsvenskan A DJ17 580730037 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF
Februari
2020-02-01 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157021 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBK P07/Röd
2020-02-04 21:15 Herrar Division 3 191131037 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK
2020-02-06 21:15 Herrar Division 3 191131042 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke (Utv-lag)
2020-02-08 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157023 Gamla Stan IBK /Gul P08 - Gamla Stan IBK / Röd P08
2020-02-08 00:00 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255023 Gamla Stan IBK F07-08 - Byske FF F08
2020-02-08 Pantamera P Div. 3 Skeå 193153023 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBK P05-07
2020-02-08 12:30 Damer Utveckling Serie D 192124040 Kågedalens AIF/Bureå IF - Holmsund City IBC
2020-02-08 15:00 Juniorallsvenskan A DJ17 580730069 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBF/IBK
2020-02-09 12:00 Herrar Utveckling Serie 8 191158040 Skellefteå IBS - Obbola IK
2020-02-12 21:15 Herrar Division 3 191131045 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Guldstaden IBK
2020-02-13 21:15 Herrar Division 3 191131043 BK Solbacken - Skellefteå IBS
2020-02-15 Damer Utveckling Serie F 192126042 Kågedalens AIF/Skeå IBS - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-02-15 16:30 Damer Utveckling Serie G 192127042 Kågedalens AIF/Skeå IBS - IBF Dalen/IBS Dalen
2020-02-16 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356021 Gamla Stan IBK /Röd P08 - Skellefteå IBS P07
2020-02-22 00:00 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255025 Gamla Stan IBK F07-08 - Bureå IF F06-09
2020-02-22 Pantamera P Div. 7 Skeå 194157025 Gamla Stan IBK /Gul P08 - Gamla Stan IBK P09
2020-02-22 09:30 Flickor 11 Skeå 195252026 Skellefteå IBK F11/Svart - Boliden FFI F11-12
2020-02-22 10:30 Flickor 11 Skeå 195252027 Byske FF F11 - Skellefteå IBK F11/Röd
2020-02-22 11:30 Flickor 11 Skeå 195252028 Boliden FFI F11-12 - Gamla Stan IBK F11
2020-02-22 12:30 Flickor 11 Skeå 195252029 Skellefteå IBK F11/Röd - Skellefteå IBK F11/Svart
2020-02-22 13:30 Flickor 11 Skeå 195252030 Gamla Stan IBK F11 - Byske FF F11
2020-02-23 Pantamera F Div. 7 Skeå 194257025 Kågedalens AIF F10 - Skellefteå IBS F10
2020-02-23 10:00 Flickor 10 Skeå 195251016 Boliden FFI 09-10 - Innervik SK F10
2020-02-23 11:00 Flickor 10 Skeå 195251017 Skellefteå IBS F10 - Rönnskär Railcare IF /CIF F10
2020-02-23 12:00 Flickor 10 Skeå 195251018 Innervik SK F10 - Kågedalens AIF F10
2020-02-23 13:00 Flickor 10 Skeå 195251019 Rönnskär Railcare IF /CIF F10 - Boliden FFI 09-10
2020-02-23 14:00 Flickor 10 Skeå 195251020 Kågedalens AIF F10 - Skellefteå IBS F10
2020-02-29 15:30 Damer Utveckling Serie F 192126046 Kågedalens AIF/Skeå IBS - Örnsköldsvik IBK /IBF
Mars
2020-03-14 Damer Utveckling Serie D 192124050 Kågedalens AIF/Bureå IF - Röbäcks IF
2020-03-14 Pantamera P Div. 3 Skeå 193153028 Gamla Stan IBK 06 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF
2020-03-14 00:00 Pantamera F Div. 5 Skeå 194255028 Gamla Stan IBK F07-08 - Skellefteå IBK F08
2020-03-14 14:00 Damer Utveckling Serie C 192123050 Kågedalens AIF/Bureå IF - Röbäcks IF
2020-03-15 Flickor 11 Skeå 195252031 Skellefteå IBK F11/Röd - Byske FF F11
2020-03-15 Flickor 11 Skeå 195252032 Skellefteå IBS F11 - Skellefteå IBK F11/Svart
2020-03-15 Flickor 11 Skeå 195252033 Byske FF F11 - Boliden FFI F11-12
2020-03-15 Flickor 11 Skeå 195252034 Skellefteå IBK F11/Svart - Gamla Stan IBK F11
2020-03-15 Flickor 11 Skeå 195252035 Boliden FFI F11-12 - Skellefteå IBK F11/Röd
2020-03-15 14:30 Flickor 11 Skeå 195252036 Gamla Stan IBK F11 - Skellefteå IBS F11
2020-03-21 15:00 Damer Utveckling Serie G 192127053 Kågedalens AIF/Skeå IBS - Gullänget-Kroksta IBS
2020-03-22 Pantamera P Div. 6 Skeå 194356030 Gamla Stan IBK /Röd P08 - FBC Moröbacke P08
2020-03-22 Pojkar 10 Skeå 195151038 Skellefteå IBS P10 - Kågedalens AIF P10
2020-03-22 Pojkar 10 Skeå 195151039 FBC Moröbacke P10 - Rönnskär Railcare IF/CIF P10
2020-03-22 Pojkar 10 Skeå 195151040 Kågedalens AIF P10 - Innervik Sportklubb P10-11
2020-03-22 Pojkar 10 Skeå 195151041 Rönnskär Railcare IF/CIF P10 - Skellefteå IBS P10
2020-03-22 Pojkar 10 Skeå 195151042 Innervik Sportklubb P10-11 - FBC Moröbacke P10
2020-03-28 14:00 Damer Utveckling Serie D 192124056 Skellefteå IBS/GSIBK - Röbäcks IF

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis