Alfahallen - Gavlehov

Adress
Gavlehovsvägen 19 , 806 33 Gävle
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2018-08-29 20:40 Träningsmatcher - Herr/Pojkar 059999028 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF
September
2018-09-16 17:00 Träningsmatcher - Dam/Flickor 056666002 Strömsbro IF - IBF Borlänge D1 GUD
Oktober
2018-10-28 09:30 Blå Pojkar Div 1 (07-08) 052067021 IBK Runsten P07 - Valbo AIF 07
2018-10-28 11:15 Blå Pojkar Div 3 (09-10) 054089020 IBK Runsten P09 - Sandvikens AIK P09
November
2018-11-22 09:15 B-Semifinal 1 Herrar 050113001 Team Malmö - Team Västerås
December
2018-12-04 17:30 Träningsmatcher - Herr/Pojkar 059999059 Gästrikland P 16 - Gävle GIK P03 Röd
2018-12-08 09:15 Blå Flickor Div 1 (07-08) G 050505019 Strömsbro IF F08 - Gävle GIK F07
2018-12-16 11:00 Blå Pojkar Div 3 (09-10) 054089001 Gävle GIK P09 Blå - Älvkarleby IK -09
2018-12-27 17:15 Träningsmatcher - Herr/Pojkar 059999062 Gästrikland P 16 - Strömsbro IF
Januari
2019-01-19 09:15 Blå Flickor Div 2 (08-09) 059966032 Strömsbro IF F09 Blå - Sandvikens AIK F09/10
2019-01-20 09:15 Blå Flickor Div 1 (07-08) G 050505060 Gävle GIK F07 - Strömsbro IF F07
2019-01-27 10:00 Grön Pojkar Div 2 (11-12) 057538071 Gävle GIK P11 Blå - IK Huge P11 Rosa
Mars
2019-03-16 11:45 Clarion Winn Vår Cup 2019 Pojkar 051038003 Dalarna -03 Gul Lag 1 - Gästrikland -03 Blå
2019-03-16 13:00 Clarion Winn Vår Cup 2019 Pojkar 051038004 Gästrikland -03 Röd - Dalarna -03 Gul Lag 2
2019-03-16 14:15 Clarion Winn Vår Cup 2019 Pojkar 051038005 Dalarna -03 Gul Lag 1 - Gästrikland -03 Röd
2019-03-27 19:15 Träningsmatcher - Herr/Pojkar 059999066 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF
2019-03-31 09:00 Grupp 2 Pojkar Grön Div.2 (11-12) 051010001 Valbo AIF P11 Vit - Sandvikens AIK P11 Svart
2019-03-31 09:45 Grupp 1 Pojkar Grön Div.2 (11-12) 051009002 Strömsbro IF P11 Orange - Sandvikens AIK P11 Vit
2019-03-31 10:30 Grupp 1 Pojkar Grön Div.2 (11-12) 051009003 Gävle GIK P11 Blå - IK Huge P11 Rosa
2019-03-31 11:15 Grupp 2 Pojkar Grön Div.2 (11-12) 051010004 Sandvikens AIK P11 Svart - Storviks IF F/P 10/11
April
2019-04-13 09:00 Vårcupen Elit 2019 Grupp 1 053847001 Grimsta AIK - Nykvarns IF
2019-04-13 09:45 Vårcupen Elit 2019 Grupp 1 053847002 Gävle GIK Röd - Erikslunds KF
2019-04-13 11:00 Vårcupen Elit 2019 Grupp 1 053847003 Nykvarns IF - Gävle GIK Röd
2019-04-13 11:45 Vårcupen Elit 2019 Grupp 2 053848004 Sundsvall FBC Nord - Ledberg IBF
2019-04-13 13:00 Vårcupen Elit 2019 Grupp 2 053848005 IK Sirius - Ledberg IBF
2019-04-13 13:45 Vårcupen Elit 2019 Grupp 2 053848006 AIK - Sundsvall FBC Nord
2019-04-13 15:00 Vårcupen Elit 2019 B-slutspel 053850001 3:a Grupp 1 - 4:a Grupp 2
2019-04-13 15:45 Vårcupen Elit 2019 A-slutspel 053849001 1:a Grupp 1 - 2:a Grupp 2
2019-04-13 16:30 Vårcupen Elit 2019 B-slutspel 053850004 Vinnare B-Semifinal 1 - Vinnare B-Semifinal 2
2019-04-13 17:30 Vårcupen Elit 2019 A-slutspel 053849003 Vinnare i match 053849001 - Vinnare i match 053849002
Maj
2019-05-12 15:20 Fair Play Games Placeringsmatch 054987001 Skövde HIF - Tellus IF
September
2019-09-06 18:30 DM Herr Kvartsfinal 1 051102001 Gävle GIK - Lottas Våren 2019
2019-09-06 20:30 DM Herr Kvartsfinal 4 051105001 IBK Runsten - Lottas Våren 2019
2019-09-07 11:00 DM DAM Semifinal 2 052062001 Gävle GIK - Storviks IF
2019-09-07 13:00 DM DAM Semifinal 1 052061001 Strömsbro IF - Hofors IBK
2019-09-07 15:00 DM Herr Semifinal 1 051106001 Vinnare K1 - Vinnare K3
2019-09-07 17:00 DM Herr Semifinal 2 051107001 Vinnare K2 - Vinnare K4
2019-09-08 14:00 DM DAM Final 052063001 Segrare Semi 1 - Segrare Semi 2
2019-09-08 16:30 DM Herr Final 051108001 Vinnare S1 - Vinnare S2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis