Kavelbro Arena, Skövde

Adress
541 40 Skövde
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Herrjunior 201400005 Skövde IBF HJ - Svenljunga IBK Junior
Herrjunior 201400010 Skövde IBF HJ - IBK Vänersborg Herr J
Herrjunior 201400027 Skövde IBF HJ - Tibro IBK junior
Herrjunior 201400043 Skövde IBF HJ - Fröjereds IBF Herrjunior
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316004 Skövde IBF F10/11 - IBK Vänersborg F09/10
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316011 Skövde IBF F10/11 - Sandareds IBS F09/10
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316018 Skövde IBF F10/11 - Wårgårda IBK F09-11 (1)
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316025 Skövde IBF F10/11 - IBK Elfhög F09-10
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316038 Skövde IBF F10/11 - Fröjereds IBF F10/11
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316058 Skövde IBF F10/11 - IBK Lockerud Mariestad F11/12 Röd
Pantamera Flickor Röd serie 2 204316068 Skövde IBF F10/11 - Stöpen IBK F2010-2012 (F12)
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318003 Skövde IBF F12/13 - Falköpings IBK F10/11/12
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318010 Skövde IBF F12/13 - Tibro IBK F12/13
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318017 Skövde IBF F12/13 - Fröjereds IBF F12
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318032 Skövde IBF F12/13 - Mullsjö AIS F11/12
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318039 Skövde IBF F12/13 - IBF Horsby F11/12/13
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318049 Skövde IBF F12/13 - Wårgårda IBK F12/13
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318059 Skövde IBF F12/13 - Fritsla IF F 10-12 (F13)
Pantamera Flickor Röd serie 4 204318069 Skövde IBF F12/13 - Grästorps IBK F10-13
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303007 Skövde IBF P09/10 - Tibro IBK 09/10 Lag Blå
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303015 Skövde IBF P09/10 - Mullsjö AIS P10/11
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303028 Skövde IBF P09/10 - Vara IBK P 2010-2009
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303035 Skövde IBF P09/10 - IBK Vänersborg P09/10
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303042 Skövde IBF P09/10 - IBK Lockerud Mariestad P10
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303047 Skövde IBF P09/10 - Stöpen IBK P10
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303056 Skövde IBF P09/10 - Fröjereds IBF P10-12
Pantamera Pojkar Röd serie 3 Norra 204303065 Skövde IBF P09/10 - IBK Alingsås/Wårgårda IBK P10/11 (3)
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305009 Skövde IBF P10/11 Röd - Falköpings IBK P09/10
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305016 Skövde IBF P10/11 Röd - IBK Lockerud Mariestad P11
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305024 Skövde IBF P10/11 Röd - Skara IBK P11 (09/11)
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305034 Skövde IBF P10/11 Röd - Fagerhult Habo IBK Ungdom P11
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305044 Skövde IBF P10/11 Röd - Stöpen IBK P11
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305053 Skövde IBF P10/11 Röd - BK Halna P14 (2010)
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305056 Skövde IBF P10/11 Röd - Fröjereds IBF P12
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305072 Skövde IBF P10/11 Röd - IBK Elfhög P10 - Lag 1
Pantamera Pojkar Röd serie 4 Norra 204305082 Skövde IBF P10/11 Röd - Tibro IBK P11
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307005 Skövde IBF P11/12 Svart - IBK Elfhög P10 - Lag 2
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307014 Skövde IBF P11/12 Svart - Falköpings IBK P12
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307023 Skövde IBF P11/12 Svart - Fagerhult Habo IBK Ungdom P12/2
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307033 Skövde IBF P11/12 Svart - BK Halna P13 (11/12)
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307040 Skövde IBF P11/12 Svart - IBK Vänersborg P11
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307047 Skövde IBF P11/12 Svart - IBK Lockerud Mariestad P12
Pantamera Pojkar Röd 5 Norra 204307054 Skövde IBF P11/12 Svart - IBK Lidköping P11 2
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302005 Skövde IBF P08/10 - Fröjereds IBF P08-12
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302010 Skövde IBF P08/10 - Tranemo IBK P-09
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302014 Skövde IBF P08/10 - IBK Alingsås/Wårgårda IBK P10/11 (1)
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302018 Skövde IBF P08/10 - IBK Lidköping P09
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302022 Skövde IBF P08/10 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P10
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302035 Skövde IBF P08/10 - Fröjereds IBF P08-12
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302040 Skövde IBF P08/10 - Tranemo IBK P-09
Pantamera Pojkar Röd serie 2 204302044 Skövde IBF P08/10 - IBK Alingsås/Wårgårda IBK P10/11 (1)
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301008 Skövde IBF P07/09 - Borås IBF P08/09
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301012 Skövde IBF P07/09 - Tranemo IBK P-08
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301020 Skövde IBF P07/09 - IBK Lidköping P08
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301028 Skövde IBF P07/09 - Fröjereds IBF P08/09
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301034 Skövde IBF P07/09 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P09
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301041 Skövde IBF P07/09 - IBK Vänersborg P08/09
Pantamera Pojkar Röd serie 1 204301049 Skövde IBF P07/09 - IBK Elfhög P07-10
Pojkar Blå 1 Norra 204319008 Skövde IBF P13 - Falköpings IBK P13
Pojkar Blå 1 Norra 204319012 Skövde IBF P13 - Tibro IBK P12/13
Pojkar Blå 1 Norra 204319020 Skövde IBF P13 - IBK Lockerud Mariestad P13
Pojkar Blå 1 Norra 204319028 Skövde IBF P13 - IBK Elfhög P13 - Lag 1
Pojkar Blå 1 Norra 204319034 Skövde IBF P13 - IBK Elfhög P12
Pojkar Blå 1 Norra 204319041 Skövde IBF P13 - Skara IBK P13
Pojkar Blå 1 Norra 204319049 Skövde IBF P13 - IBK Lidköping P13 1
Flickor Blå 1 204352006 Skövde IBF F12/13 - IBK Elfhög F12/13
Flickor Blå 1 204352012 Skövde IBF F12/13 - IBK Lockerud Mariestad F13/14
Flickor Blå 1 204352021 Skövde IBF F12/13 - IBK Alingsås F12/13
Flickor Blå 1 204352025 Skövde IBF F12/13 - Fröjereds IBF F13
Flickor Blå 1 204352029 Skövde IBF F12/13 - IBK Lidköping F13
Flickor Blå 1 204352036 Skövde IBF F12/13 - IBK Vänersborg F11/13
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321005 Skövde IBF P14 - Fröjereds IBF P14 Vit
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321013 Skövde IBF P14 - Mullsjö AIS P13
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321021 Skövde IBF P14 - HG 2020 IBF P13
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321029 Skövde IBF P14 - IBK Lidköping P14 1
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321045 Skövde IBF P14 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P15/1
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321054 Skövde IBF P14 - IBK Lockerud Mariestad P14
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321063 Skövde IBF P14 - BK Halna P11 (13/14)
Pojkar Blå 2 Grupp 1 204321072 Skövde IBF P14 - Skara IBK P14 Lag 2
Flickor Blå 3 209506009 Skövde IBF F14-16 - IBF Horsby F14/15
Flickor Blå 3 209506018 Skövde IBF F14-16 - IBK Vänersborg F14/15
Flickor Blå 3 209506035 Skövde IBF F14-16 - Stöpen IBK F14-16 (F08)
Flickor Blå 3 209506044 Skövde IBF F14-16 - Fröjereds IBF F15
Flickor Grön Nybörjare Grupp 2 204351007 Skövde IBF F16/17 - IBK Alingsås F2017
Flickor Grön Nybörjare Grupp 2 204351008 IBK Alingsås F2017 - IBK Lockerud Mariestad F17
Flickor Grön Nybörjare Grupp 2 204351009 IBK Lockerud Mariestad F17 - Skövde IBF F16/17
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 1 204329007 Skövde IBF P15 Röd - Fröjereds IBF P15 Vit
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 1 204329008 Fröjereds IBF P15 Vit - IBK Lockerud Mariestad P15
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 1 204329009 IBK Lockerud Mariestad P15 - Skövde IBF P15 Röd
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 2 204330007 Skövde IBF P16 Svart - Grästorps IBK PF15-16 lag 1
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 2 204330008 Grästorps IBK PF15-16 lag 1 - IBK Vänersborg P15/16
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 2 204330009 IBK Vänersborg P15/16 - Skövde IBF P16 Svart
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 3 204331007 Skövde IBF P16 Röd - IBK Alingsås P16 S
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 3 204331008 IBK Alingsås P16 S - IBK Vänersborg P16
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 3 204331009 IBK Vänersborg P16 - Skövde IBF P16 Röd
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 5 204333004 Skövde IBF P15 Svart - HG 2020 IBF P15
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 5 204333005 HG 2020 IBF P15 - Tibro IBK FP15
Pojkar Grön Fortsättning Grupp 5 204333006 Tibro IBK FP15 - Skövde IBF P15 Svart
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 3 204338007 Skövde IBF P17 Röd - IBK Lidköping P 16
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 3 204338008 IBK Lidköping P 16 - IBK Lockerud Mariestad P17
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 3 204338009 IBK Lockerud Mariestad P17 - Skövde IBF P17 Röd
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 7 204342004 Skövde IBF P17 Svart - Fröjereds IBF P16
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 7 204342005 Fröjereds IBF P16 - Tibro IBK FP17 lag 2
Pojkar Grön Nybörjare Grupp 7 204342006 Tibro IBK FP17 lag 2 - Skövde IBF P17 Svart
Damer Division 2/Damjunior 204355006 Skövde IBF DJ - Fröjereds IBF Dam U
Damer Division 2/Damjunior 204355009 Skövde IBF DJ - Wårgårda IBK Damjunior
Damer Division 2/Damjunior 204355015 Skövde IBF DJ - IBK Vänersborg Dam U
Damer Division 2/Damjunior 204355017 Skövde IBF DJ - IBK Elfhög Dam
Damer Division 2/Damjunior 204355025 Skövde IBF DJ - Sandareds IBS Dam 2
Damer Division 2/Damjunior 204355036 Skövde IBF DJ - Fröjereds IBF Dam U
Damer Division 2/Damjunior 204355039 Skövde IBF DJ - Wårgårda IBK Damjunior
Damer Division 2/Damjunior 204355045 Skövde IBF DJ - IBK Vänersborg Dam U
Herrar Division 2 204326016 Skövde IBF HA - Rydboholms SK H2
Herrar Division 2 204326024 Skövde IBF HA - Skara IBK Herr
Herrar Division 2 204326034 Skövde IBF HA - Fröjereds IBF Herr
Herrar Division 2 204326044 Skövde IBF HA - Tranemo IBK HII
Herrar Division 2 204326053 Skövde IBF HA - Fagerhult Habo IBK Ungdom H2
Herrar Division 2 204326056 Skövde IBF HA - IBK Vänersborg Herr A
Herrar Division 2 204326072 Skövde IBF HA - Vara IBK H2
Herrar Division 2 204326082 Skövde IBF HA - IBK Tygriket 99 H2 24/25
Herrar Division 5 Norra 200501003 Skövde IBF Div4 - Stöpen IBK U
Herrar Division 5 Norra 200501006 Skövde IBF Div4 - IBK Lockerud Mariestad H5 U
Herrar Division 5 Norra 200501010 Skövde IBF Div4 - BK Halna U-Lag
Herrar Division 5 Norra 200501014 Skövde IBF Div4 - Vara IBK U-lag
Herrar Division 5 Norra 200501023 Skövde IBF Div4 - Tibro IBK Herr U
Damer Division 1 204325027 Skövde IBF DAM - Mullsjö AIS
Damer Division 1 204325041 Skövde IBF DAM - IBK Tygriket 99 D1 24/25
Damer Division 1 204325054 Skövde IBF DAM - Wårgårda IBK Dam
Damer Division 1 204325060 Skövde IBF DAM - BK Halna D1
Damer Division 1 204325070 Skövde IBF DAM - Sandareds IBS Dam 1
Damer Division 1 204325080 Skövde IBF DAM - Fristads GoIF D1
Damer Division 1 204325091 Skövde IBF DAM - IBK Alingsås Dam Div1
Damer Division 1 204325098 Skövde IBF DAM - IBK Lockerud Mariestad D1
Damer Division 1 204325112 Skövde IBF DAM - IBK Lidköping Dam
Damer Division 1 204325126 Skövde IBF DAM - Fagerhult Habo IBK Ungdom Dam
Damer Division 1 204325143 Skövde IBF DAM - IBK Vänersborg Dam A
Oktober
2024-10-05 17:00 Herrar Division 2 204326009 Skövde IBF HA - Mullsjö AIS Utveckling
Mars
2025-03-08 17:30 Damer Division 1 204325153 Skövde IBF DAM - Fröjereds IBF Dam

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis