Jönköpings Idrottshus D-hall

Adress
Jönköping





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Juniorallsvenskan F DJ17 580735053 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK/Hovslätts IBK
September
2019-09-01 00:00 Träningsmatcher Herrar 143100101 Vinnare i match 143100099 - Vinnare i match 143100100
November
2019-11-02 08:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170004 Småland F16 - Västergötlands F16
2019-11-02 12:00 Träningsmatcher Smålandslag 143170005 Småland F16 - Västergötlands F16
2019-11-17 08:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916025 Jönköpings IK Ungdom P11/2 - Skillingaryds IK P12
2019-11-17 08:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916026 Månsarps IBK P11/2 - Husqvarna IK P11/2
2019-11-17 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916027 Husqvarna IK P11/2 - Jönköpings IK Ungdom P11/2
2019-11-17 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916028 Skillingaryds IK P12 - Månsarps IBK P11/2
2019-11-17 10:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916029 Husqvarna IK P11/2 - Skillingaryds IK P12
2019-11-17 10:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916030 Månsarps IBK P11/2 - Jönköpings IK Ungdom P11/2
December
2019-12-07 09:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901046 Jönköpings IK Ungdom P09/3 - Nässjö IBF P09
2019-12-07 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901047 Nässjö IBF P09 - KFUM Jönköping P09/1
2019-12-07 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901048 KFUM Jönköping P09/1 - Jönköpings IK Ungdom P09/3
2019-12-15 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911043 Jönköpings IK U P10/3 - Hovslätts IK P11/1
2019-12-15 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911044 Fagerhult Habo IBK U P11/2 - Värnamo IK P10/1
2019-12-15 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911045 Värnamo IK P10/1 - Jönköpings IK U P10/3
2019-12-15 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911046 Hovslätts IK P11/1 - Fagerhult Habo IBK U P11/2
2019-12-15 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911047 Värnamo IK P10/1 - Hovslätts IK P11/1
2019-12-15 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 4 142911048 Fagerhult Habo IBK U P11/2 - Jönköpings IK U P10/3
2019-12-28 10:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170008 Småland F16 - Östergötland F16
2019-12-28 14:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170011 Småland P16 - Östergötland P16
Februari
2020-02-01 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900097 Jönköpings IK U P10/2 - Ölmstads IS P10-11/1
2020-02-01 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900098 IBK Husar P10-11/2 - Husqvarna IK P10/1
2020-02-01 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900099 Husqvarna IK P10/1 - Jönköpings IK U P10/2
2020-02-01 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900100 Ölmstads IS P10-11/1 - IBK Husar P10-11/2
2020-02-01 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900101 Husqvarna IK P10/1 - Ölmstads IS P10-11/1
2020-02-01 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 1 142900102 IBK Husar P10-11/2 - Jönköpings IK U P10/2
2020-02-08 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906064 Jönköpings IK Ungdom P10/1 - KFUM Jönköping P10/2
2020-02-08 13:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906065 KFUM Jönköping P10/2 - Lagan IBK P09
2020-02-08 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142906066 Lagan IBK P09 - Jönköpings IK Ungdom P10/1
2020-02-29 12:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916121 Jönköpings IK Ungdom P11/2 - Månsarps IBK P11/1
2020-02-29 12:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916122 Skillingaryds IK P10-11 - Månsarps IBK P11/2
2020-02-29 13:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916123 Månsarps IBK P11/2 - Jönköpings IK Ungdom P11/2
2020-02-29 13:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916124 Månsarps IBK P11/1 - Skillingaryds IK P10-11
2020-02-29 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916125 Månsarps IBK P11/2 - Månsarps IBK P11/1
2020-02-29 14:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 4 142916126 Skillingaryds IK P10-11 - Jönköpings IK Ungdom P11/2
Mars
2020-03-20 18:40 FPC P06 grupp D 144603001 Tenhults IF - Månsarps IBK 2
2020-03-20 19:20 FPC F04/03 grupp C 143302002 Jönköpings IK Ungdom Vit - Värnamo IK
2020-03-20 20:00 FPC P06 grupp E 144604001 Vimmerby IBK - Hovslätts IK
2020-03-20 20:40 FPC P06 grupp D 144603002 Nybro IBK - FBC Vinga Blå
2020-03-20 21:20 FPC P06 grupp E 144604002 Partille IBS - Växjö IBK Utveckling Blå
2020-03-21 08:00 FPC P08 grupp C 144802002 Varla IBK Svart 1 - Hertzöga BK Gul
2020-03-21 08:40 FPC P08 grupp C 144802003 Hovslätts IK 1 - Fagerhult Habo IBK Svart
2020-03-21 09:20 FPC F08 grupp A 143700003 Växjö IBK Utveckling Blå - Fröjereds IF
2020-03-21 10:00 FPC F08 grupp C 143702003 Växjö IBK Utveckling Vit - IFK Heden
2020-03-21 10:40 FPC P06 grupp J 144609003 Husqvarna IK - FBC Karlskrona
2020-03-21 11:20 FPC P06 grupp J 144609004 Växjö IBK U Vit - Tofta GIF
2020-03-21 12:00 FPC P04 grupp D 144403004 Gränna AIS - IBK Lockerud Ungdom
2020-03-21 13:00 FPC P08 grupp D 144803006 Vimmerby IBK - KFUM Jönköping 1
2020-03-21 13:40 FPC P08 grupp D 144803005 Varla IBK Svart 2 - Månsarps IBK
2020-03-21 14:20 FPC P06 grupp F 144605006 Fagerhult Habo IBK Röd - Jönköpings IK Ungdom 1
2020-03-21 15:00 FPC F06 grupp F 143505006 Pixbo Wallenstam IBF - CL98IC
2020-03-21 15:40 FPC P06 grupp D 144603006 FBC Vinga Blå - Tenhults IF
2020-03-21 16:20 FPC F04/03 grupp H 143307005 Täby FC - Landvetter IBK
2020-03-21 17:00 FPC F08 grupp A 143700009 Hovslätts IK - Mjölby IBK
2020-03-21 18:00 FPC F04/03 grupp E 143304006 Vimmerby IBK - FBC Karlskrona
2020-03-21 18:40 FPC P04 grupp B 144401006 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK
2020-03-21 19:20 FPC P04 grupp F 144405006 Palmstaden IK - Jönköpings IK Ungdom 2
2020-03-21 20:00 FPC P06 A-slutspel 144610004 Tvåan Grupp D - Tvåan Grupp F
2020-03-21 20:45 FPC P06 A-slutspel 144610012 Tvåan Grupp J - Tvåan Grupp H
2020-03-22 08:00 FPC F04/03 A-slutspel 143308005 Ettan Grupp B - Tvåan Grupp E
2020-03-22 08:45 FPC P04 A-slutspel 144406003 Ettan Grupp E - Tvåan Grupp B
2020-03-22 09:30 FPC P04 A-slutspel 144406008 Tvåan Grupp A - Tvåan Grupp C
2020-03-22 10:15 FPC P08 grupp A 144800011 Fröjereds IF - Ingelstad IBK
2020-03-22 11:00 FPC P08 grupp A 144800012 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vallentuna IBK 1
2020-03-22 11:45 FPC F06 A-slutspel 143506011 Vinnare i match 143506006 - Vinnare i match 143506005
2020-03-22 14:00 FPC P08 grupp C 144802013 Vallentuna IBK 3 - Hovslätts IK 1
2020-03-22 14:45 FPC F04/03 A-slutspel 143308014 Vinnare i match 143308012 - Vinnare i match 143308011
2020-03-22 15:30 FPC F06 A-slutspel 143506014 Vinnare i match 143506012 - Vinnare i match 143506011
2020-03-22 16:15 FPC P06 A-slutspel 144610029 Vinnare i match 144610026 - Vinnare i match 144610025
2020-03-22 17:45 FPC P04 B-slutspel 144407007 Vinnare i match 144407006 - Vinnare i match 144407005
2020-03-22 18:30 FPC P06 A-slutspel 144610031 Vinnare i match 144610030 - Vinnare i match 144610029
April
2020-04-03 18:00 FPC F07 grupp B 143601001 Jönköpings IK Ungdom - Gransholms IF
2020-04-03 18:40 FPC P07 grupp E 144704001 Husqvarna IK - Ingelstad IBK
2020-04-03 19:20 FPC P07 grupp I 144708002 Vimmerby IBK - Kustens IF
2020-04-03 20:00 FPC F07 grupp B 143601002 Carlshamns IBK - Lanvetter IBK Vit
2020-04-03 20:40 FPC F05 grupp B 143401002 Varla IBK - IBK Lockerud Mariestad
2020-04-03 21:20 FPC P03 grupp B 144301001 Bankeryds SMK/Fagerhult Habo - Lagan IBK
2020-04-04 08:00 FPC P07 grupp H 144707002 Onsala IBK Rosa - Visby IBK
2020-04-04 08:40 FPC P05 grupp F 144505004 Månsarps IBK - IBK Alingsås
2020-04-04 09:20 FPC P07 grupp D 144703003 Hovslätts IK - KaRo IBF
2020-04-04 10:00 FPC F07 grupp E 143604004 IBF Tranås - IBK Lockerud Mariestad
2020-04-04 10:40 FPC P07 grupp H 144707004 Hovmantorps GOIF - Visby IBK
2020-04-04 11:20 FPC F05 grupp D 143403003 Växjö IBK Utveckling - Ale IBF
2020-04-04 12:00 FPC P03 grupp D 144303004 Öjaby Sport IBK - Fröjereds IF
2020-04-04 13:40 FPC P05 grupp H 144507006 Myggenäs IBK - Aneby SK
2020-04-04 14:20 FPC F07 grupp A 143600006 IBK Alingsås - Husqvarna IK
2020-04-04 15:00 FPC P07 grupp A 144700005 Växjö IBK Utveckling - IBF Tranås
2020-04-04 15:40 FPC P07 grupp F 144705006 Rottne IF - Jönköpings IK Ungdom 1
2020-04-04 16:20 FPC P05 grupp D 144503006 IBK Lidköping 1 - Jönköpings IK Ungdom
2020-04-04 17:00 FPC Para 2 gr A 144910006 DIF Lions - Craftstadens IBK Fighters
2020-04-04 18:00 FPC para 2 gr B 144911006 FBC Nyköping - Jönköping Jifa
2020-04-04 18:45 FPC Para 2 gr C 144912006 Värnamo IK - Skövde HIF Gul
2020-04-04 19:30 FPC P07 B-slutspel 144710003 Fjärde 4:a - Sjunde 4.a
2020-04-04 20:30 FPC F07 B-slutspel 143606003 Fjärde 3:a - Fyran Grupp B
2020-04-05 08:00 FPC P05 B-slutspel 144509002 Trean Grupp E - Fyran Grupp B
2020-04-05 08:45 FPC P05 B-slutspel 144509007 Trean Grupp D - Fyran Grupp G
2020-04-05 09:30 FPC P07 A-slutspel 144709004 Ettan Grupp G - Sjunde 2:a
2020-04-05 10:15 FPC F05 A-slutspel 143404002 Ettan Grupp D - Tvåan Grupp B
2020-04-05 11:00 FPC P03 A-slutspel 144304004 Ettan Grupp B - Tvåan Grupp D
2020-04-05 11:45 FPC P03 B-slutspel 144305002 Trean Grupp D - Fyran Grupp B
2020-04-05 12:30 FPC F07 B-slutspel 143606013 Vinnare i match 143606010 - Vinnare i match 143606009
2020-04-05 14:00 FPC F05 A-slutspel 143404006 Vinnare i match 143404004 - Vinnare i match 143404003
2020-04-05 14:45 FPC P03 A-slutspel 144304006 Vinnare i match 144304004 - Vinnare i match 144304003
2020-04-05 15:30 FPC P05 A-slutspel 144508014 Vinnare i match 144508012 - Vinnare i match 144508011
2020-04-05 16:15 FPC P07 A-slutspel 144709014 Vinnare i match 144709012 - Vinnare i match 144709011
2020-04-05 17:00 FPC Para 2 B-slutspel 144914003 Vinnare i match 144914002 - Vinnare i match 144914001
2020-04-05 17:45 FPC F05 B-slutspel 143405007 Vinnare i match 143405006 - Vinnare i match 143405005
2020-04-05 18:30 FPC P07 B-slutspel 144710031 Vinnare i match 144710030 - Vinnare i match 144710029

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis