Arenan - Jönköpings Idrottshus

Adress
Jönköping





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-06 19:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170003 Småland F16 - Fagerhult Habo IBK (D1)
Oktober
2019-10-13 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901015 Jönköpings IK Ungdom P09/3 - Jönköpings IK Ungdom P09/1
November
2019-11-02 08:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170006 Småland P16 - Västergötlands P16
2019-11-02 12:00 Träningsmatcher Smålandslag 143170007 Småland P16 - Västergötlands P16
December
2019-12-07 09:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 1 141600050 Husqvarna IK F10/2 - Ölmstads IS F09-10
2019-12-07 09:45 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 1 141600051 Ölmstads IS F09-10 - Jönköpings IK U F11/2
2019-12-07 09:45 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 1 141600052 Sävsjö IBK F10-11 - Husqvarna IK F10/2
2019-12-07 10:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 1 141600053 Ölmstads IS F09-10 - Sävsjö IBK F10-11
2019-12-07 10:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 1 141600054 Husqvarna IK F10/2 - Jönköpings IK U F11/2
2019-12-28 10:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170009 Småland P16 - Östergötland P16
2019-12-28 14:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170010 Småland F16 - Östergötland F16
2019-12-29 14:30 Träningsmatcher Smålandslag 143170012 Småland F16 - Hovslätts IK JAS
Januari
2020-01-18 10:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605055 Jönköpings IK Ungdom F11/3 - Hestra Skid O SK F09-10
2020-01-18 10:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605056 Malmbäcks IF F08-11/2 - Östra SK Jönköping F10-11
2020-01-18 10:45 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605057 Östra SK Jönköping F10-11 - Jönköpings IK Ungdom F11/3
2020-01-18 10:45 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605058 Hestra Skid O SK F09-10 - Malmbäcks IF F08-11/2
2020-01-18 11:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605059 Östra SK Jönköping F10-11 - Hestra Skid O SK F09-10
2020-01-18 11:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 4 141605060 Malmbäcks IF F08-11/2 - Jönköpings IK Ungdom F11/3
Februari
2020-02-02 08:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912061 Jönköpings IK U P11/1 - Ölmstads IS P10-11/2
2020-02-02 08:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912062 KFUM Jönköping P11/2 - KFUM Jönköping P11/3
2020-02-02 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912063 KFUM Jönköping P11/3 - Jönköpings IK U P11/1
2020-02-02 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912064 Ölmstads IS P10-11/2 - KFUM Jönköping P11/2
2020-02-02 10:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912065 KFUM Jönköping P11/3 - Ölmstads IS P10-11/2
2020-02-02 10:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 5 142912066 KFUM Jönköping P11/2 - Jönköpings IK U P11/1
2020-02-08 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901088 Jönköpings IK Ungdom P09/2 - Fagerhult Habo IBK U P09/2
2020-02-08 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901089 Fagerhult Habo IBK U P09/2 - Jönköpings IK Ungdom P09/3
2020-02-08 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901090 Jönköpings IK Ungdom P09/3 - Jönköpings IK Ungdom P09/2
Mars
2020-03-01 09:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901100 Jönköpings IK Ungdom P09/3 - KFUM Jönköping P09/2
2020-03-01 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901101 KFUM Jönköping P09/2 - IBK Husar P09/1
2020-03-01 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1 142901102 IBK Husar P09/1 - Jönköpings IK Ungdom P09/3
2020-03-14 00:00 SSL - Svenska Superligan Herr 580001223 Jönköpings IK - Warberg IC
2020-03-20 18:40 FPC F06 grupp A 143500001 Bankeryds SMK 1 - FBC Lerum
2020-03-20 19:20 FPC P06 grupp B 144601001 Nässjö IBF - Värnamo IK
2020-03-20 20:00 FPC P04 grupp A 144400001 Bankeryds SMK - Lindome IBK Lila
2020-03-20 20:40 FPC F06 grupp B 143501002 Hjulsbro IK - Fagerhult Habo IBK
2020-03-20 21:20 FPC P04 grupp A 144400002 Växjö IBK Utveckling - CL98IC
2020-03-21 00:00 SSL - Svenska Superligan Dam 580020177 Jönköpings IK - Nacka Wallenstam IBK
2020-03-21 08:00 FPC F08 grupp C 143702001 Jönköpings IK Ungdom - Gnosjö IBK
2020-03-21 08:40 FPC F08 grupp C 143702002 Onsala IBK - CL 98 IC Vit
2020-03-21 09:20 FPC P08 grupp A 144800001 Bankeryds SMK 1 - Vallentuna IBK 1
2020-03-21 10:00 FPC P06 grupp I 144608003 KFUM Jönköping 1 - Alvesta IBK
2020-03-21 10:40 FPC P06 grupp I 144608004 Vetlanda IBF P06 - FBC Lerum
2020-03-21 11:20 FPC F04/03 grupp D 143303003 IBF Falun Ungdom - Onsala IBK
2020-03-21 12:00 FPC P04 grupp C 144402004 Täby FC - FBC Karlskrona
2020-03-21 13:00 FPC P08 grupp B 144801005 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 2
2020-03-21 18:00 FPC F08 grupp B 143701009 CL 98 IC Blå - Ingelstad IBK
2020-03-21 18:40 FPC F04/03 grupp F 143305006 Solfjäderstaden IBK - Ale IBF
2020-03-21 19:20 FPC P04 grupp E 144404006 Träslövsläge IF - Pixbo Wallenstam IBF 2
2020-03-21 20:00 FPC P06 A-slutspel 144610002 Ettan Grupp B - Trean Grupp J
2020-03-21 20:45 FPC P06 A-slutspel 144610010 Ettan Grupp G - Trean Grupp A
2020-03-22 08:00 FPC F04/03 A-slutspel 143308002 Ettan Grupp F - Tvåan Grupp B
2020-03-22 08:45 FPC F06 A-slutspel 143506002 Tvåan Grupp D - Tvåan Grupp F
2020-03-22 09:30 FPC F06 A-slutspel 143506004 Ettan Grupp C - Andra 3:a
2020-03-22 10:15 FPC F08 grupp A 143700011 Mjölby IBK - Växjö IBK Utveckling Blå
2020-03-22 11:00 FPC F08 grupp A 143700012 IBF Tranås - Rottne IF
2020-03-22 11:45 FPC P06 B-slutspel 144611001 Sjätte 4:a - Tionde 4:a
2020-03-22 13:15 FPC P04 A-slutspel 144406010 Vinnare i match 144406004 - Vinnare i match 144406003
2020-03-22 14:00 FPC F08 grupp B 143701015 IBF Örebro Utv - Ingelstad IBK
2020-03-22 14:45 FPC F04/03 A-slutspel 143308013 Vinnare i match 143308010 - Vinnare i match 143308009
2020-03-22 15:30 FPC F06 A-slutspel 143506013 Vinnare i match 143506010 - Vinnare i match 143506009
2020-03-22 16:15 FPC P04 A-slutspel 144406014 Vinnare i match 144406012 - Vinnare i match 144406011
2020-03-22 17:00 FPC F04/03 A-slutspel 143308015 Vinnare i match 143308014 - Vinnare i match 143308013
2020-03-22 17:45 FPC F06 A-slutspel 143506015 Vinnare i match 143506014 - Vinnare i match 143506013
2020-03-22 18:30 FPC P04 A-slutspel 144406015 Vinnare i match 144406014 - Vinnare i match 144406013
April
2020-04-03 18:00 FPC F07 grupp A 143600001 Husqvarna IK - KFUM Jönköping
2020-04-03 18:40 FPC P07 grupp E 144704002 Kärra IBK - Linköping IBK Ungdom Vit
2020-04-03 19:20 FPC P03 grupp A 144300002 Mullsjö AIS - Jönköpings IK Ungdom 3
2020-04-03 20:00 FPC F07 grupp A 143600002 FBC Lerum - IBK Alingsås
2020-04-03 20:40 FPC P05 grupp A 144500001 Ale IBF - Röke IBK
2020-04-03 21:20 FPC P03 grupp B 144301002 Tibro IBK - Ale IBF
2020-04-04 08:00 FPC F05 grupp A 143400004 Huddinge IK - Alvesta IBK
2020-04-04 08:40 FPC P05 grupp C 144502004 IBF Tranås - Fagerhult Habo IBK
2020-04-04 09:20 FPC F07 grupp C 143602003 Gnosjö IBK - Åstorp/Kvidinge IBS
2020-04-04 10:00 FPC P07 grupp G 144706003 Jönköpings IK Ungdom 2 - FBC Kalmarsund Ungdom
2020-04-04 10:40 FPC P07 grupp C 144702004 Lagan IBK 2 - Fröjereds IF
2020-04-04 11:20 FPC F05 grupp C 143402004 CL98IC - IBF Älvstranden
2020-04-04 12:00 FPC P03 grupp C 144302004 FBC Karlskrona - Skövde IBF
2020-04-04 13:40 FPC P05 grupp F 144505006 IBK Alingsås - Varla IBK 1
2020-04-04 14:20 FPC P07 grupp D 144703005 KaRo IBF - Gnosjö IBK
2020-04-04 15:00 FPC P07 grupp B 144701005 Tenhults IF - Lagan IBK 1
2020-04-04 15:40 FPC P07 grupp F 144705005 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom Svart
2020-04-04 16:20 FPC P05 grupp B 144501006 Fröjereds IF - Hovslätts IK
2020-04-04 17:00 FPC F05 grupp D 143403006 Täby FC - Växjö IBK Utveckling
2020-04-04 18:00 FPC P05 grupp E 144504006 Träslövsläge IF - KFUM Jönköping
2020-04-04 18:40 FPC P03 grupp D 144303006 Fröjereds IF - Jönköpings IK Ungdom 2
2020-04-04 19:20 FPC F05 grupp A 143400010 Värnamo IK - Huddinge IK
2020-04-04 20:00 FPC F05 grupp B 143401010 Varla IBK - Fröjereds IF
2020-04-05 08:00 FPC P05 B-slutspel 144509001 Trean Grupp F - Fyran Grupp A
2020-04-05 08:45 FPC P05 B-slutspel 144509008 Trean Grupp C - Fyran Grupp H
2020-04-05 09:30 FPC P07 A-slutspel 144709002 Ettan Grupp E - Femte 2:a
2020-04-05 10:15 FPC P03 A-slutspel 144304002 Ettan Grupp D - Tvåan Grupp B
2020-04-05 11:00 FPC P05 B-slutspel 144509009 Vinnare i match 144509002 - Vinnare i match 144509001
2020-04-05 11:45 FPC P03 B-slutspel 144305001 Trean Grupp C - Fyran Grupp A
2020-04-05 12:30 FPC P07 A-slutspel 144709010 Vinnare i match 144709004 - Vinnare i match 144709003
2020-04-05 14:00 FPC Para 2 A-slutspel 144913006 Vinnare i match 144913004 - Vinnare i match 144913003
2020-04-05 14:45 FPC F07 A-slutspel 143605006 Vinnare i match 143605004 - Vinnare i match 143605003
2020-04-05 15:30 FPC F05 B-slutspel 143405006 Vinnare i match 143405004 - Vinnare i match 143405003
2020-04-05 16:15 FPC F05 A-slutspel 143404007 Vinnare i match 143404006 - Vinnare i match 143404005
2020-04-05 17:00 FPC Para 2 A-slutspel 144913007 Vinnare i match 144913006 - Vinnare i match 144913005
2020-04-05 17:45 FPC P03 A-slutspel 144304007 Vinnare i match 144304006 - Vinnare i match 144304005
2020-04-05 18:30 FPC P07 A-slutspel 144709015 Vinnare i match 144709014 - Vinnare i match 144709013

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis