Spelprogram - Pojkar 01

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBK Hallsta Vit, Svart, Svart
IBK Köping Ungdomsförening Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK Blå, Blå, Blå
MIK Västerås Röd, Vit, Röd
Orresta IF Grön, Vit, Grön
Romfartuna Gymnastik O IF Svart, Grön, Vit
Skälby IBK Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF Svart/Gul, Svart, Svart/gul
Västerås IBS Ungdom Röd Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom Svart Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2013-10-03 18:15 1 MIK Västerås - IFK Arboga IBK 3 - 2 Wenströmska Skolan
2013-10-04 18:00 1 Romfartuna Gymnastik O IF - Surahammars IBF 7 - 1 Wenströmska Skolan
2013-10-08 18:30 1 Västerås IBS Ungdom Svart - Skälby IBK 8 - 6
2013-11-26 18:10 1 Västerås IBS Ungdom Röd - Orresta IF 7 - 1
Omgång 2
2013-10-12 09:15 2 Skälby IBK - MIK Västerås 7 - 7 S:T Ilian Skolan
2013-10-12 11:30 2 Surahammars IBF - IBK Hallsta 15 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-10-13 15:15 2 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom Röd 6 - 8 Vasahallen
2013-10-13 15:30 2 Orresta IF - Västerås IBS Ungdom Svart 1 - 10 Fryxelska Skolan
Omgång 3
2013-10-16 18:30 3 IBK Hallsta - Skälby IBK 3 - 6 Nibblehallen
2013-10-19 11:15 3 IBK Köping Ungdomsförening - IFK Arboga IBK 6 - 11
2013-10-19 14:00 3 Romfartuna Gymnastik O IF - Orresta IF 5 - 1 S:T Ilian Skolan
2014-03-08 14:00 3 Västerås IBS Ungdom Röd - Surahammars IBF 13 - 2
Omgång 4
2013-10-26 09:00 4 Surahammars IBF - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-10-26 10:15 4 Skälby IBK - Västerås IBS Ungdom Röd 1 - 3 S:T Ilian Skolan
2013-10-26 10:30 4 Orresta IF - MIK Västerås 2 - 7 Fryxelska Skolan
2013-11-06 16:30 4 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom Svart 9 - 2 Sturehallen 50
Omgång 5
2013-11-14 18:15 5 MIK Västerås - Surahammars IBF 12 - 2 Wenströmska Skolan
2013-11-16 12:30 5 IBK Hallsta - IFK Arboga IBK 5 - 9 Nibblehallen
2013-11-17 09:30 5 IBK Köping Ungdomsförening - Orresta IF 3 - 9
2013-11-17 12:30 5 Romfartuna Gymnastik O IF - Skälby IBK 7 - 5 S:T Ilian Skolan
Omgång 6
2013-11-23 10:15 6 Skälby IBK - IBK Köping Ungdomsförening 11 - 0 S:T Ilian Skolan
2013-11-23 13:30 6 IBK Hallsta - Orresta IF 8 - 3 Nibblehallen
2013-11-23 17:00 6 IFK Arboga IBK - Romfartuna Gymnastik O IF 8 - 2 Sturehallen
2013-11-24 09:30 6 Surahammars IBF - Västerås IBS Ungdom Svart 2 - 14 Mälarenergi Arena Surahammar
Omgång 7
2013-12-01 12:00 7 Västerås IBS Ungdom Röd - IBK Hallsta 19 - 2
2013-12-01 13:30 7 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 5 - 5 Vasahallen
2013-12-01 15:00 7 Romfartuna Gymnastik O IF - IBK Köping Ungdomsförening 6 - 0 S:T Ilian Skolan
2013-12-10 18:30 7 Västerås IBS Ungdom Svart - MIK Västerås 8 - 3
Omgång 8
2013-12-03 18:45 8 MIK Västerås - Västerås IBS Ungdom Röd 2 - 5 Wenströmska Skolan
2013-12-07 11:30 8 Orresta IF - IFK Arboga IBK 3 - 10 Fryxelska Skolan
2013-12-07 13:00 8 IBK Hallsta - Romfartuna Gymnastik O IF 3 - 3 Nibblehallen
2013-12-21 11:00 8 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS Ungdom Svart 1 - 10 Ullvihallen
Omgång 9
2013-12-14 10:15 9 Skälby IBK - Orresta IF 10 - 1 S:T Ilian Skolan
2013-12-14 12:00 9 Surahammars IBF - IFK Arboga IBK 0 - 9 Mälarenergi Arena Surahammar
2013-12-14 17:15 9 Västerås IBS Ungdom Röd - Västerås IBS Ungdom Svart 10 - 6
2013-12-15 11:15 9 IBK Köping Ungdomsförening - IBK Hallsta 7 - 8
2013-12-15 12:30 9 Romfartuna Gymnastik O IF - MIK Västerås 1 - 4 S:T Ilian Skolan
Omgång 10
2014-01-11 11:30 10 Orresta IF - Surahammars IBF 7 - 10 Fryxelska Skolan
2014-01-11 16:30 10 Västerås IBS Ungdom Svart - IBK Hallsta 11 - 7
2014-01-12 13:30 10 Västerås IBS Ungdom Röd - Romfartuna Gymnastik O IF 3 - 3
2014-01-14 18:30 10 MIK Västerås - IBK Köping Ungdomsförening 12 - 3 Wenströmska Skolan
Omgång 11
2014-01-18 10:00 11 Surahammars IBF - Skälby IBK 7 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-01-18 11:30 11 IBK Hallsta - MIK Västerås 4 - 15 Nibblehallen
2014-01-19 11:15 11 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS Ungdom Röd 1 - 8
2014-01-19 16:30 11 Romfartuna Gymnastik O IF - Västerås IBS Ungdom Svart 6 - 10 Wenströmska Skolan
Omgång 12
2014-01-25 09:00 12 Skälby IBK - Västerås IBS Ungdom Svart 4 - 6 S:T Ilian Skolan
2014-01-25 11:30 12 Orresta IF - Västerås IBS Ungdom Röd 2 - 13 Fryxelska Skolan
2014-01-25 17:00 12 Surahammars IBF - Romfartuna Gymnastik O IF 1 - 14 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-01-26 12:15 12 IFK Arboga IBK - MIK Västerås 4 - 2 Vasahallen
Omgång 13
2014-02-01 11:45 13 MIK Västerås - Skälby IBK 7 - 3 Wenströmska Skolan
2014-02-01 14:30 13 IBK Hallsta - Surahammars IBF 6 - 14 Nibblehallen
2014-02-01 15:00 13 Västerås IBS Ungdom Svart - Orresta IF 19 - 0
2014-02-01 16:30 13 Västerås IBS Ungdom Röd - IFK Arboga IBK 9 - 1
Omgång 14
2014-02-08 11:30 14 Orresta IF - Romfartuna Gymnastik O IF 5 - 9 Fryxelska Skolan
2014-02-08 14:00 14 Skälby IBK - IBK Hallsta 8 - 2 S:T Ilian Skolan
2014-02-09 10:00 14 Surahammars IBF - Västerås IBS Ungdom Röd 3 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-02-09 13:30 14 IFK Arboga IBK - IBK Köping Ungdomsförening 14 - 2 Vasahallen
Omgång 15
2014-02-15 10:15 15 MIK Västerås - Orresta IF 20 - 1 Wenströmska Skolan
2014-02-16 09:30 15 IBK Köping Ungdomsförening - Surahammars IBF 3 - 21
2014-02-16 12:00 15 Västerås IBS Ungdom Röd - Skälby IBK 9 - 2
2014-02-18 18:15 15 Västerås IBS Ungdom Svart - IFK Arboga IBK 4 - 7
Omgång 16
2014-02-22 11:30 16 Orresta IF - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 2 Fryxelska Skolan
2014-02-22 13:30 16 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta 11 - 6 Vasahallen
2014-02-23 11:30 16 Surahammars IBF - MIK Västerås 7 - 9 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-03-02 16:00 16 Skälby IBK - Romfartuna Gymnastik O IF 6 - 3 S:T Ilian Skolan
Omgång 17
2014-03-08 11:15 17 IBK Köping Ungdomsförening - Skälby IBK 3 - 9 Ullvihallen
2014-03-08 11:30 17 Orresta IF - IBK Hallsta 5 - 4 Fryxelska Skolan
2014-03-09 09:30 17 Romfartuna Gymnastik O IF - IFK Arboga IBK 3 - 6 S:T Ilian Skolan
2014-03-09 10:30 17 Västerås IBS Ungdom Svart - Surahammars IBF 8 - 6
Omgång 18
2014-03-16 09:30 18 IBK Köping Ungdomsförening - Romfartuna Gymnastik O IF 3 - 4
2014-03-16 10:00 18 IBK Hallsta - Västerås IBS Ungdom Röd 4 - 8 Nibblehallen
2014-03-16 11:45 18 Skälby IBK - IFK Arboga IBK 4 - 4 S:T Ilian Skolan
2014-03-18 18:20 18 MIK Västerås - Västerås IBS Ungdom Svart 11 - 3 Wenströmska Skolan
Omgång 19
2014-03-20 18:10 19 Västerås IBS Ungdom Röd - MIK Västerås 4 - 5
2014-03-22 13:30 19 Västerås IBS Ungdom Svart - IBK Köping Ungdomsförening 11 - 3
2014-03-22 15:00 19 IFK Arboga IBK - Orresta IF 15 - 3 Vasahallen
2014-03-23 16:15 19 Romfartuna Gymnastik O IF - IBK Hallsta 8 - 6 Önsta Skolan
Omgång 20
2014-03-29 10:15 20 MIK Västerås - Romfartuna Gymnastik O IF 5 - 0 Wenströmska Skolan
2014-03-29 11:30 20 Orresta IF - Skälby IBK 3 - 9 Fryxelska Skolan
2014-03-29 13:00 20 IBK Hallsta - IBK Köping Ungdomsförening 11 - 8 Nibblehallen
2014-03-29 13:30 20 IFK Arboga IBK - Surahammars IBF 11 - 1 Vasahallen
2014-04-01 18:10 20 Västerås IBS Ungdom Svart - Västerås IBS Ungdom Röd 3 - 7
Omgång 21
2014-03-30 17:30 21 Romfartuna Gymnastik O IF - Västerås IBS Ungdom Röd 1 - 9 Önsta Skolan
2014-04-05 10:00 21 Surahammars IBF - Orresta IF 13 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-04-05 11:15 21 IBK Köping Ungdomsförening - MIK Västerås 2 - 14
2014-04-07 18:30 21 IBK Hallsta - Västerås IBS Ungdom Svart 4 - 12 Nibblehallen
Omgång 22
2014-03-27 18:10 22 MIK Västerås - IBK Hallsta 11 - 2 Wenströmska Skolan
2014-03-30 14:00 22 Västerås IBS Ungdom Röd - IBK Köping Ungdomsförening 21 - 1
2014-04-08 18:15 22 Västerås IBS Ungdom Svart - Romfartuna Gymnastik O IF 17 - 5
2014-04-08 20:00 22 Skälby IBK - Surahammars IBF 9 - 6 S:T Ilian Skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis