Spelprogram - Pojkar 03

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Barkarö SK
Dingtuna GIF svart, svart, svart/gula
IBK Hallsta Vit, Svart, Svart
IBK Köping Ungdomsförening Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK Blå, Blå, Blå
Kungsörs IBK Svart(Div4 Röd), Svart, Svart
MIK Västerås Röd, Vit, Röd
Romfartuna Gymnastik O IF Svart, Grön, Vit
Sala Silverstaden IBK Svart, Svart, Svart
Skogsgymnastikens IBS Blå, Blå, Blå
Surahammars IBF Svart/Gul, Svart, Svart/gul
Tillberga IK Grön, Svart, Svart
Västerås IBS Ungdom Röd Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom Svart Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom Vit Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2013-10-05 09:00 1 Västerås IBS Ungdom Vit - IBK Köping Ungdomsförening
2013-10-05 09:30 1 Dingtuna GIF - Sala Silverstaden IBK Råbyhallen
2013-10-05 15:30 1 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta Vasahallen
2013-10-06 10:30 1 Västerås IBS Ungdom Röd - Romfartuna Gymnastik O IF
2013-10-06 12:00 1 Västerås IBS Ungdom Svart - MIK Västerås
2013-10-09 18:30 1 Surahammars IBF - Kungsörs IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2013-11-03 10:00 1 Tillberga IK - Barkarö SK Fryxelska Skolan
Omgång 2
2013-10-12 09:30 2 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS Ungdom Svart Ullvihallen
2013-10-12 10:15 2 MIK Västerås - Tillberga IK Bäckbyskolan
2013-10-12 10:30 2 IBK Hallsta - Västerås IBS Ungdom Röd Nibblehallen
2013-10-13 08:45 2 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBS Ungdom Vit Sala Idrottshall
2013-10-13 10:00 2 Barkarö SK - IFK Arboga IBK Fryxelska Skolan
2013-10-13 12:00 2 Skogsgymnastikens IBS - Surahammars IBF Klackbergsgården
2013-10-17 19:00 2 Kungsörs IBK - Dingtuna GIF Sporthallen Kungsör
Omgång 3
2013-10-19 10:30 3 Västerås IBS Ungdom Vit - Kungsörs IBK
2013-10-19 15:30 3 Tillberga IK - IBK Köping Ungdomsförening Tillberga Sporthall
2013-10-20 09:00 3 Västerås IBS Ungdom Röd - Barkarö SK
2013-10-20 10:30 3 Västerås IBS Ungdom Svart - Sala Silverstaden IBK
2013-10-20 12:00 3 Dingtuna GIF - Skogsgymnastikens IBS Råbyhallen
2013-10-20 14:30 3 Romfartuna Gymnastik O IF - IBK Hallsta Wenströmska Skolan
2013-10-20 15:00 3 IFK Arboga IBK - MIK Västerås Sturehallen
Omgång 4
2013-10-26 09:00 4 Kungsörs IBK - Västerås IBS Ungdom Svart Sporthallen Kungsör
2013-10-26 09:30 4 IBK Köping Ungdomsförening - IFK Arboga IBK Ullvihallen
2013-10-26 10:15 4 MIK Västerås - Västerås IBS Ungdom Röd Wenströmska Skolan
2013-10-26 11:00 4 Surahammars IBF - Dingtuna GIF Mälarenergi Arena Surahammar
2013-10-27 09:00 4 Sala Silverstaden IBK - Tillberga IK Sala Idrottshall
2013-10-27 12:00 4 Skogsgymnastikens IBS - Västerås IBS Ungdom Vit Klackbergsgården
2013-11-10 10:00 4 Barkarö SK - Romfartuna Gymnastik O IF Fryxelska Skolan
Omgång 5
2013-11-15 17:15 5 Romfartuna Gymnastik O IF - MIK Västerås Önsta Skolan
2013-11-16 10:30 5 Västerås IBS Ungdom Röd - IBK Köping Ungdomsförening
2013-11-16 11:00 5 IBK Hallsta - Barkarö SK Nibblehallen
2013-11-16 11:15 5 Tillberga IK - Kungsörs IBK Tillberga Sporthall 79
2013-11-16 12:30 5 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK Sturehallen
2013-11-17 10:30 5 Västerås IBS Ungdom Vit - Surahammars IBF
2013-11-17 13:30 5 Västerås IBS Ungdom Svart - Skogsgymnastikens IBS 32
Omgång 6
2013-11-23 09:00 6 Kungsörs IBK - IFK Arboga IBK Sporthallen Kungsör
2013-11-23 14:00 6 Dingtuna GIF - Västerås IBS Ungdom Vit Råbyhallen
2013-11-23 18:30 6 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBS Ungdom Röd Sala Idrottshall
2013-11-24 09:30 6 IBK Köping Ungdomsförening - Romfartuna Gymnastik O IF Ullvihallen
2013-11-24 10:00 6 MIK Västerås - IBK Hallsta Wenströmska Skolan
2013-11-24 11:30 6 Surahammars IBF - Västerås IBS Ungdom Svart Mälarenergi Arena Surahammar
2013-11-24 12:00 6 Skogsgymnastikens IBS - Tillberga IK Klackbergsgården
Omgång 7
2013-11-30 09:00 7 Västerås IBS Ungdom Svart - Dingtuna GIF
2013-11-30 10:30 7 Västerås IBS Ungdom Röd - Kungsörs IBK
2013-11-30 12:00 7 Romfartuna Gymnastik O IF - Sala Silverstaden IBK Wenströmska Skolan
2013-11-30 12:30 7 Tillberga IK - Surahammars IBF Tillberga Sporthall
2013-11-30 13:30 7 IFK Arboga IBK - Skogsgymnastikens IBS Vasahallen
2013-12-01 10:00 7 Barkarö SK - MIK Västerås Fryxelska Skolan
2013-12-18 18:30 7 IBK Hallsta - IBK Köping Ungdomsförening Nibblehallen
Omgång 8
2013-12-04 18:30 8 Kungsörs IBK - Romfartuna Gymnastik O IF Sporthallen Kungsör
2013-12-07 09:30 8 IBK Köping Ungdomsförening - Barkarö SK
2013-12-07 10:00 8 Sala Silverstaden IBK - IBK Hallsta Sala Idrottshall
2013-12-07 10:30 8 Surahammars IBF - IFK Arboga IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2013-12-07 10:30 8 Västerås IBS Ungdom Vit - Västerås IBS Ungdom Svart
2013-12-07 15:30 8 Dingtuna GIF - Tillberga IK Råbyhallen
2013-12-08 12:00 8 Skogsgymnastikens IBS - Västerås IBS Ungdom Röd Klackbergsgården
Omgång 9
2013-12-14 10:15 9 MIK Västerås - IBK Köping Ungdomsförening Wenströmska Skolan
2013-12-14 10:30 9 IBK Hallsta - Kungsörs IBK Nibblehallen
2013-12-14 12:00 9 Tillberga IK - Västerås IBS Ungdom Vit Tillberga Sporthall 62
2013-12-14 12:00 9 Västerås IBS Ungdom Röd - Surahammars IBF
2013-12-14 15:00 9 Romfartuna Gymnastik O IF - Skogsgymnastikens IBS Wenströmska Skolan
2013-12-15 10:00 9 Barkarö SK - Sala Silverstaden IBK Fryxelska Skolan
2013-12-15 12:15 9 IFK Arboga IBK - Dingtuna GIF Vasahallen
Omgång 10
2014-01-11 09:00 10 Kungsörs IBK - Barkarö SK Sporthallen Kungsör
2014-01-11 15:00 10 Dingtuna GIF - Västerås IBS Ungdom Röd Råbyhallen
2014-01-11 15:00 10 Västerås IBS Ungdom Svart - Tillberga IK
2014-01-12 09:00 10 Sala Silverstaden IBK - MIK Västerås Sala Idrottshall
2014-01-12 10:30 10 Västerås IBS Ungdom Vit - IFK Arboga IBK
2014-01-12 12:00 10 Skogsgymnastikens IBS - IBK Hallsta Klackbergsgården
2014-01-12 12:00 10 Surahammars IBF - Romfartuna Gymnastik O IF Mälarenergi Arena Surahammar
Omgång 11
2014-01-17 17:15 11 Romfartuna Gymnastik O IF - Dingtuna GIF Önsta Skolan
2014-01-18 10:00 11 IBK Hallsta - Surahammars IBF Nibblehallen
2014-01-18 11:15 11 IBK Köping Ungdomsförening - Sala Silverstaden IBK Ullvihallen
2014-01-19 10:00 11 Barkarö SK - Skogsgymnastikens IBS Fryxelska Skolan
2014-01-19 10:15 11 MIK Västerås - Kungsörs IBK Wenströmska Skolan
2014-01-19 13:30 11 Västerås IBS Ungdom Röd - Västerås IBS Ungdom Vit
2014-01-19 14:45 11 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom Svart Vasahallen
Omgång 12
2014-01-20 12:00 12 Västerås IBS Ungdom Vit - Romfartuna Gymnastik O IF
2014-01-25 11:00 12 Tillberga IK - IFK Arboga IBK Tillberga Sporthall 76
2014-01-25 13:00 12 Kungsörs IBK - IBK Köping Ungdomsförening Sporthallen Kungsör
2014-01-25 13:30 12 Västerås IBS Ungdom Svart - Västerås IBS Ungdom Röd
2014-01-25 13:45 12 Dingtuna GIF - IBK Hallsta Råbyhallen
2014-01-26 11:30 12 Surahammars IBF - Barkarö SK Mälarenergi Arena Surahammar
2014-01-26 12:00 12 Skogsgymnastikens IBS - MIK Västerås Klackbergsgården
Omgång 13
2014-01-29 19:15 13 Barkarö SK - Dingtuna GIF Råbyhallen
2014-01-31 17:15 13 Romfartuna Gymnastik O IF - Västerås IBS Ungdom Svart Önsta Skolan
2014-02-01 09:30 13 Sala Silverstaden IBK - Kungsörs IBK Lärkans Sportcenter
2014-02-01 10:15 13 MIK Västerås - Surahammars IBF Wenströmska Skolan
2014-02-01 10:30 13 Västerås IBS Ungdom Röd - Tillberga IK
2014-02-01 11:15 13 IBK Köping Ungdomsförening - Skogsgymnastikens IBS Ullvihallen
2014-02-01 13:00 13 IBK Hallsta - Västerås IBS Ungdom Vit Nibblehallen
Omgång 14
2014-02-03 18:30 14 Dingtuna GIF - MIK Västerås Råbyhallen
2014-02-03 19:00 14 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom Röd Vasahallen
2014-02-04 18:00 14 Surahammars IBF - IBK Köping Ungdomsförening Mälarenergi Arena Surahammar
2014-02-04 18:00 14 Tillberga IK - Romfartuna Gymnastik O IF Tillberga Sporthall 70
2014-02-05 17:45 14 Västerås IBS Ungdom Svart - IBK Hallsta Bäckbyskolan
2014-02-05 18:15 14 Skogsgymnastikens IBS - Sala Silverstaden IBK Klackbergsgården
2014-02-09 10:30 14 Västerås IBS Ungdom Vit - Barkarö SK
Omgång 15
2014-02-07 18:00 15 IBK Hallsta - Tillberga IK Nibblehallen
2014-02-08 09:30 15 IBK Köping Ungdomsförening - Dingtuna GIF Ullvihallen
2014-02-08 10:00 15 Kungsörs IBK - Skogsgymnastikens IBS Sporthallen Kungsör
2014-02-08 10:15 15 MIK Västerås - Västerås IBS Ungdom Vit Wenströmska Skolan
2014-02-08 13:30 15 Romfartuna Gymnastik O IF - IFK Arboga IBK Wenströmska Skolan
2014-02-09 10:00 15 Barkarö SK - Västerås IBS Ungdom Svart Fryxelska Skolan
2014-02-15 09:00 15 Sala Silverstaden IBK - Surahammars IBF Lärkans Sportcenter

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis