Spelprogram - Pojkar 02 Serie B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF Blå Marinblå, Marinblå, Vit
Bergums IF Blå Blå, Blå, Vit
FBC Lerum Röd, Röd, Vit
Frölunda IBK Grön, Röd, Röda
IBF Backadalen Röd Röd, Röd, Röd
IBF Göteborg Vit, Svart, Svart
IF Marin Väst Orange, Mörkblå, vit
IK Zenith Grön Grön, Vit, Grön
IK Zenith Vit Grön, Vit, Grön
Landvetter IBK
Lindome IBK Grön, Vit, Vit
Lindås IBK 2 Svart, Svart, Svart
Lindås IBK 3 Svart, Svart, Svart
Onsala IBK Rosa/Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBK Svart Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Sandö IBK Gbg Gula, Gröna, Gula
Sportlife Kungälvs IBK Orange, Svart, Svart
Varla IBK Gbg Svart Svart/Lila, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 0
IBF Göteborg - Lindås IBK 2 Lisebergshallen
Landvetter IBK - IF Marin Väst Önnerödshallen
Lindås IBK 3 - Pixbo Wallenstam IBK Svart Salming (X3M) Arena
IK Zenith Vit - FBC Lerum Björlanda Idrottshall
Bergums IF Blå - Varla IBK Gbg Svart Bergumsskolan
Onsala IBK - IK Zenith Grön Rydets Idrottshall
Lindome IBK - Ale IBF Blå Skånhällaskolan
Sandö IBK Gbg - Sportlife Kungälvs IBK Vallda Idrottshall
Ale IBF Blå - Sandö IBK Gbg Ale Gymnasium
IK Zenith Grön - Lindome IBK Björlanda Idrottshall
Varla IBK Gbg Svart - Onsala IBK Lindälvshallen
FBC Lerum - Bergums IF Blå Hjällsnäshallen
Pixbo Wallenstam IBK Svart - IK Zenith Vit Mölnlycke Idrottshall
Frölunda IBK - Lindås IBK 3 Frölunda Kulturhus
Lindås IBK 2 - Landvetter IBK Salming (X3M) Arena
IBF Backadalen Röd - IBF Göteborg Skälltorpsskolan
Bergums IF Blå - Pixbo Wallenstam IBK Svart Bergumsskolan
Onsala IBK - FBC Lerum Rydets Idrottshall
Lindome IBK - Varla IBK Gbg Svart Skånhällaskolan
Sandö IBK Gbg - IK Zenith Grön Vallda Idrottshall
Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF Blå Kastellegårdshallen
Landvetter IBK - IBF Backadalen Röd Önnerödshallen
Lindås IBK 3 - IF Marin Väst Salming (X3M) Arena
IK Zenith Vit - Frölunda IBK Björlanda Idrottshall
Omgång 1
2013-10-05 12:00 1 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Onsala IBK Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2013-10-06 08:00 1 IBF Göteborg - Landvetter IBK Hannah Lindgren, Ellen Thorisdottir Torpahallen
2013-10-06 09:00 1 IK Zenith Grön - Sportlife Kungälvs IBK Emma Aspelin, Amanda Borg Sjumilahallen
2013-10-06 09:00 1 IF Marin Väst - IK Zenith Vit Henrik Bertilson, Oscar Thornander Hall Of Flame
2013-10-06 11:00 1 Frölunda IBK - Bergums IF Blå Apilou Dragin, Apilou Dragin Flatåsskolan
2013-10-06 11:10 1 FBC Lerum - Lindome IBK Johanna Bistedt, Moa Svan Rydsbergshallen
2013-10-06 11:30 1 Lindås IBK 2 - Lindås IBK 3 Isak Larsson, Martin Solaja Askims Sporthall
2013-10-06 17:00 1 Varla IBK Gbg Svart - Sandö IBK Gbg Lindälvshallen
Omgång 2
2013-10-11 19:00 2 Onsala IBK - Frölunda IBK Kapareskolan
2013-10-13 10:00 2 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart Oskar Andersson, Jonathan Johansson Almåshallen
2013-10-13 11:00 2 Lindås IBK 3 - IBF Backadalen Röd Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2013-10-13 11:00 2 Bergums IF Blå - IF Marin Väst Albin Gustafsson, John Lans Bergumsskolan
2013-10-13 13:00 2 IK Zenith Vit - Lindås IBK 2 Freddie Andreasson, Jesper Gunnarsson Björlanda Idrottshall
2013-10-13 14:45 2 Sportlife Kungälvs IBK - Varla IBK Gbg Svart Johanna Andersson, Hanna Ottosson Kastellegårdshallen
2013-10-13 15:15 2 Sandö IBK Gbg - FBC Lerum Vallda Idrottshall
2013-10-13 15:20 2 Ale IBF Blå - IK Zenith Grön Patrik Jonasson, Tobias Fri Bohushallen
Omgång 3
2013-10-19 13:00 3 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Sandö IBK Gbg Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2013-10-20 09:00 3 IF Marin Väst - Onsala IBK Gabriel Aas, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2013-10-20 10:00 3 Frölunda IBK - Lindome IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Flatåsskolan
2013-10-20 10:00 3 Lindås IBK 2 - Bergums IF Blå Emil Wålinder, Jakob Ericson Salming (X3M) Arena
2013-10-20 10:30 3 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK Daniel Algurén, Joakim Svenrot Rydsbergshallen
2013-10-20 13:45 3 Varla IBK Gbg Svart - Ale IBF Blå Fjärås Idrottshall
2013-10-20 16:00 3 IBF Backadalen Röd - IK Zenith Vit Elvira Begic, Hajrudin Begic Skälltorpsskolan
2014-01-14 18:00 3 IBF Göteborg - Lindås IBK 3 Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Torpahallen
Omgång 4
2013-11-08 19:00 4 Onsala IBK - Lindås IBK 2 Kapareskolan
2013-11-09 13:10 4 Lindome IBK - IF Marin Väst Streteredsskolan
2013-11-10 10:00 4 IK Zenith Grön - Varla IBK Gbg Svart Andreas Augustsson, Albin Jangeborg Sjumilahallen
2013-11-10 11:00 4 IK Zenith Vit - IBF Göteborg Adam Lindell, Arvid Löfving Sjumilahallen
2013-11-10 11:00 4 Bergums IF Blå - IBF Backadalen Röd David Nordström, Emil Hammarstrand Bergumsskolan
2013-11-10 12:30 4 Lindås IBK 3 - Landvetter IBK Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
2013-11-10 13:45 4 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart Amanda Hansson, Sandra Pedersen Kastellegårdshallen
2013-11-10 14:20 4 Ale IBF Blå - FBC Lerum Fredrik Lahtela, Robin Bodefjord Bohushallen
2013-11-10 16:45 4 Sandö IBK Gbg - Frölunda IBK Vallda Idrottshall
Omgång 5
2013-11-23 11:30 5 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Ale IBF Blå Sofia Greftén, Amanda Wetterström Mölnlycke Idrottshall
2013-11-23 15:30 5 IBF Göteborg - Bergums IF Blå Filippa Risselborn, Clara Lindroth Torpahallen
2013-11-24 10:00 5 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Flatåsskolan
2013-11-24 11:00 5 IF Marin Väst - Sandö IBK Gbg Gabriel Aas, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2013-11-24 11:00 5 Landvetter IBK - IK Zenith Vit Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2013-11-24 13:00 5 Lindås IBK 2 - Lindome IBK Emil Wålinder, Jakob Ericson Salming (X3M) Arena
2013-11-24 13:00 5 IBF Backadalen Röd - Onsala IBK Elvira Begic, Anela Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2013-11-24 15:15 5 FBC Lerum - IK Zenith Grön Joakim Svenrot, Joakim Svenrot Hjällsnäshallen
Omgång 6
2013-11-29 19:00 6 Onsala IBK - IBF Göteborg Kapareskolan
2013-11-30 09:45 6 Ale IBF Blå - Frölunda IBK Patrik Jonasson, Tobias Fri Ale Gymnasium
2013-11-30 14:50 6 Lindome IBK - IBF Backadalen Röd Almåshallen
2013-12-01 08:00 6 IK Zenith Grön - Pixbo Wallenstam IBK Svart Andreas Jillgart, Emil Blomgren Björlanda Idrottshall
2013-12-01 12:00 6 Bergums IF Blå - Landvetter IBK Jonas Fors, Robin Göransson Bergumsskolan
2013-12-01 12:45 6 Sportlife Kungälvs IBK - IF Marin Väst Adrian Mellbin, Simon Hogner Kastellegårdshallen
2013-12-01 16:00 6 Varla IBK Gbg Svart - FBC Lerum Lindälvshallen
2013-12-01 16:45 6 Sandö IBK Gbg - Lindås IBK 2 Vallda Idrottshall
Omgång 7
2013-12-07 13:00 7 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Varla IBK Gbg Svart Elin Djerf, Gustav Djerf Mölnlycke Idrottshall
2013-12-08 09:00 7 Frölunda IBK - IK Zenith Grön Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Flatåsskolan
2013-12-08 09:00 7 IF Marin Väst - Ale IBF Blå Oscar Thornander, Henrik Bertilson Hall Of Flame
2013-12-08 09:00 7 Landvetter IBK - Onsala IBK Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Landvetter Idrottshall
2013-12-08 11:00 7 IBF Göteborg - Lindome IBK Filippa Risselborn, Clara Lindroth Torpahallen
2013-12-08 11:30 7 IBF Backadalen Röd - Sandö IBK Gbg Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2013-12-08 11:30 7 Lindås IBK 3 - IK Zenith Vit Emil Wålinder, Jakob Ericson Askims Sporthall
2013-12-08 12:30 7 Lindås IBK 2 - Sportlife Kungälvs IBK Emil Wålinder, Jakob Ericson Askims Sporthall
Omgång 8
2013-12-14 13:00 8 Lindome IBK - Landvetter IBK Jennifer Malm, Frida Lysö Almåshallen
2013-12-14 14:00 8 Ale IBF Blå - Lindås IBK 2 Tobias Fri, Patrik Jonasson Ale Gymnasium
2013-12-14 16:45 8 Sandö IBK Gbg - IBF Göteborg Vallda Idrottshall
2013-12-15 09:00 8 IK Zenith Grön - IF Marin Väst Adam Lindell, Emil Blomgren Björlanda Idrottshall
2013-12-15 09:00 8 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBK Svart Gustav Svenningsson, Anton Hansen Rydsbergshallen
2013-12-15 12:00 8 Bergums IF Blå - Lindås IBK 3 Otto Broberg, Oliver Eliasson Bergumsskolan
2013-12-15 12:45 8 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen Röd Victor Olsson Kastellegårdshallen
2013-12-15 14:40 8 Varla IBK Gbg Svart - Frölunda IBK Lindälvshallen
Omgång 9
2014-01-12 09:00 9 Frölunda IBK - FBC Lerum Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Flatåsskolan
2014-01-12 09:00 9 IF Marin Väst - Varla IBK Gbg Svart Anton Nyberg, Gabriel Aas Hall Of Flame
2014-01-12 10:00 9 IBF Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Paul Dybjer, Joakim Ljungberg Torpahallen
2014-01-12 10:00 9 Landvetter IBK - Sandö IBK Gbg Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Landvetter Idrottshall
2014-01-12 10:00 9 IK Zenith Vit - Bergums IF Blå Carl Kajsjö, Andre Schoultz Björlanda Idrottshall
2014-01-12 12:40 9 Lindås IBK 2 - IK Zenith Grön Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
2014-01-12 13:40 9 IBF Backadalen Röd - Ale IBF Blå Morgan Ekberg, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2014-01-12 13:40 9 Lindås IBK 3 - Onsala IBK Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
Omgång 10
2014-01-18 11:00 10 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Frölunda IBK Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2014-01-18 12:00 10 Lindome IBK - Lindås IBK 3 Streteredsskolan
2014-01-18 12:00 10 Ale IBF Blå - IBF Göteborg Robin Bodefjord, Patrik Jonasson Ale Gymnasium
2014-01-18 14:40 10 Varla IBK Gbg Svart - Lindås IBK 2 Lindälvshallen
2014-01-19 09:00 10 IK Zenith Grön - IBF Backadalen Röd Emil Blomgren, Andreas Jillgart Björlanda Idrottshall
2014-01-19 13:10 10 FBC Lerum - IF Marin Väst Anton Hansen, Gustav Svenningsson Hjällsnäshallen
2014-01-19 14:30 10 Onsala IBK - IK Zenith Vit Presseskolan
2014-01-19 14:45 10 Sportlife Kungälvs IBK - Landvetter IBK Victor Olsson Kastellegårdshallen
Omgång 11
2014-02-01 13:30 11 IBF Göteborg - IK Zenith Grön Clara Lindroth, Filippa Risselborn Torpahallen
2014-02-02 09:00 11 Landvetter IBK - Ale IBF Blå Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2014-02-02 09:00 11 IK Zenith Vit - Lindome IBK Emma Aspelin, Amanda Borg Björlanda Idrottshall
2014-02-02 10:00 11 IF Marin Väst - Pixbo Wallenstam IBK Svart Oscar Thornander, Henrik Bertilson Hall Of Flame
2014-02-02 11:00 11 Lindås IBK 3 - Sandö IBK Gbg Martin Solaja, Martin Solaja Salming (X3M) Arena
2014-02-02 12:00 11 Bergums IF Blå - Onsala IBK Emil Hammarstrand, David Nordström Bergumsskolan
2014-02-02 13:00 11 Lindås IBK 2 - FBC Lerum Martin Solaja, Martin Solaja Salming (X3M) Arena
2014-02-02 13:00 11 IBF Backadalen Röd - Varla IBK Gbg Svart Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skälltorpsskolan
Omgång 12
2014-02-22 11:00 12 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Lindås IBK 2 Kajsa Högemark, Gisela Jägebratt Mölnlycke Idrottshall
2014-02-22 12:30 12 Varla IBK Gbg Svart - IBF Göteborg Älvsåkershallen
2014-02-23 08:30 12 FBC Lerum - IBF Backadalen Röd Erik Kovacs, Rasmus Vikberg Rydsbergshallen
2014-02-23 09:00 12 IK Zenith Grön - Landvetter IBK Andreas Augustsson, Albin Jangeborg Björlanda Idrottshall
2014-02-23 10:00 12 Frölunda IBK - IF Marin Väst Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Flatåsskolan
2014-02-23 13:30 12 Lindome IBK - Bergums IF Blå Matilda Olsson, Emma Clarin Skånhällaskolan
2014-02-23 14:45 12 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK 3 Amanda Hansson Kastellegårdshallen
2014-02-23 15:30 12 Sandö IBK Gbg - IK Zenith Vit Vallda Idrottshall
Omgång 13
2014-02-28 19:00 13 Onsala IBK - Lindome IBK Kapareskolan
2014-03-01 10:00 13 Lindås IBK 2 - Frölunda IBK Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2014-03-02 09:00 13 Landvetter IBK - Varla IBK Gbg Svart Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2014-03-02 09:00 13 Lindås IBK 3 - Ale IBF Blå Jakob Ericson, Emil Wålinder Salming (X3M) Arena
2014-03-02 10:00 13 IK Zenith Vit - Sportlife Kungälvs IBK Emil Blomgren, Andreas Jillgart Björlanda Idrottshall
2014-03-02 12:00 13 IBF Göteborg - FBC Lerum Clara Lindroth, Filippa Risselborn Torpahallen
2014-03-02 12:40 13 IBF Backadalen Röd - Pixbo Wallenstam IBK Svart Elvira Begic, William Hilmersson Skälltorpsskolan
2014-03-04 18:45 13 Bergums IF Blå - Sandö IBK Gbg Amanda Löfvenius, Vendela Nilsson Bergumsskolan
Omgång 14
2014-03-05 19:00 14 Frölunda IBK - IBF Backadalen Röd Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Flatåsskolan
2014-03-08 09:45 14 Ale IBF Blå - IK Zenith Vit Tobias Fri, Fredrik Lahtela Ale Gymnasium
2014-03-08 12:00 14 Pixbo Wallenstam IBK Svart - IBF Göteborg Kajsa Högemark, Gisela Jägebratt Mölnlycke Idrottshall
2014-03-09 09:00 14 IF Marin Väst - Lindås IBK 2 Oscar Thornander, Henrik Bertilson Hall Of Flame
2014-03-09 10:00 14 IK Zenith Grön - Lindås IBK 3 Freddie Andreasson, Jesper Gunnarsson Björlanda Idrottshall
2014-03-09 10:30 14 Sportlife Kungälvs IBK - Bergums IF Blå Johanna Andersson, Hanna Ottosson Mimershus A-hallen
2014-03-09 11:50 14 FBC Lerum - Landvetter IBK Joakim Svenrot, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2014-03-09 15:15 14 Sandö IBK Gbg - Onsala IBK Vallda Idrottshall
Omgång 15
2014-03-15 09:00 15 Lindome IBK - Sandö IBK Gbg Kornelia Ärlig, Sara Karlholm Almåshallen
2014-03-15 13:30 15 IBF Göteborg - Frölunda IBK Paul Dybjer, Joakim Ljungberg Torpahallen
2014-03-16 11:00 15 IK Zenith Vit - IK Zenith Grön Emma Aspelin, Amanda Borg Björlanda Idrottshall
2014-03-16 12:00 15 Bergums IF Blå - Ale IBF Blå Otto Broberg, David Nordström Bergumsskolan
2014-03-16 13:00 15 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2014-03-16 13:00 15 Lindås IBK 3 - Varla IBK Gbg Svart Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2014-03-16 13:30 15 Onsala IBK - Sportlife Kungälvs IBK Presseskolan
2014-03-16 14:50 15 IBF Backadalen Röd - IF Marin Väst Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
Omgång 16
2014-01-26 13:20 16 Varla IBK Gbg Svart - IK Zenith Vit Lindälvshallen
2014-03-22 12:00 16 Ale IBF Blå - Onsala IBK Fredrik Lahtela, Robin Bodefjord Ale Gymnasium
2014-03-23 09:00 16 FBC Lerum - Lindås IBK 3 Erik Kovacs, Rasmus Vikberg Rydsbergshallen
2014-03-23 09:00 16 IF Marin Väst - IBF Göteborg Oscar Kjellgren Elgestål, Anton Nyberg Hall Of Flame
2014-03-23 10:00 16 IK Zenith Grön - Bergums IF Blå Daniel Sternebratt, Victor Mannerstråle Sjumilahallen
2014-03-23 10:00 16 Frölunda IBK - Landvetter IBK Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Flatåsskolan
2014-03-23 10:00 16 Lindås IBK 2 - IBF Backadalen Röd Martin Solaja, Martin Solaja Salming (X3M) Arena
2014-03-23 14:45 16 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK Sandra Pedersen, Amanda Hansson Kastellegårdshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis