Spelprogram - Pojkar 03 Serie A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF Grön Marinblå, Marinblå, Vit
Eken IBK Blå limegrön, Svart, Svart
Eken IBK Lila limegrön, Svart, Svart
FBC Lerum Röd Röd, Röd, Vit
IBF Göteborg Vit, Svart, Svart
IBF Älvstranden vit Vit, Svart, Svart
IF Marin Väst Orange, Mörkblå, vit
IK Zenith Röd Grön, Vit, Grön
Kärra IBK Svart Svart, Svart, Svart
Lindome IBK Grön Grön, Vit, Vit
Lindås IBK Svart Svart, Svart, Svart
Mölndals IBF P03 1 Röd, Röd, Röd
Pixbo Wallenstam IBK Svart Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Skår IBK
Sportlife Kungälvs IBK Svart Orange, Svart, Svart
Stenungsunds IBK Blå, Svart, Svart
Särö IBK ljusblå, svart, ljusblå
Utbynäs SK Gul, Blå, Gul
Öckerö IBK Blå, Blå, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 0
Lindome IBK Grön - Pixbo Wallenstam IBK Svart Skånhällaskolan
IBF Göteborg - Eken IBK Blå Lisebergshallen
IBF Älvstranden vit - Eken IBK Lila Lundbystrand
Ale IBF Grön - Utbynäs SK Nödinge Sporthall
Sportlife Kungälvs IBK Svart - Skår IBK Kastellegårdshallen
Särö IBK - IF Marin Väst Bukärrskolan B-hallen
Mölndals IBF P03 1 - IK Zenith Röd Katrinebergshallen
FBC Lerum Röd - Kärra IBK Svart Hjällsnäshallen
Öckerö IBK - Stenungsunds IBK Hedenskolans Idrottshall
Pixbo Wallenstam IBK Svart - Stenungsunds IBK Wallenstamhallen
Kärra IBK Svart - Lindås IBK Svart Lillekärrshallen
IK Zenith Röd - FBC Lerum Röd Björlanda Idrottshall
IF Marin Väst - Mölndals IBF P03 1 Hall Of Flame
Skår IBK - Särö IBK Skepplanda Idrottshall
Utbynäs SK - Sportlife Kungälvs IBK Svart Gamlestadshallen
Eken IBK Lila - Ale IBF Grön Ekenskolan
Eken IBK Blå - IBF Älvstranden vit Ekenskolan
Lindome IBK Grön - IBF Göteborg Skånhällaskolan
Mölndals IBF P03 1 - Skår IBK Katrinebergshallen
FBC Lerum Röd - IF Marin Väst Hjällsnäshallen
Lindås IBK Svart - IK Zenith Röd Salming (X3M) Arena
Öckerö IBK - Kärra IBK Svart Hedenskolans Idrottshall
IBF Göteborg - Pixbo Wallenstam IBK Svart Lisebergshallen
IBF Älvstranden vit - Lindome IBK Grön Lundbystrand
Ale IBF Grön - Eken IBK Blå Nödinge Sporthall
Sportlife Kungälvs IBK Svart - Eken IBK Lila Kastellegårdshallen
Särö IBK - Utbynäs SK Bukärrskolan B-hallen
Omgång 1
2013-09-28 10:50 1 Utbynäs SK - Mölndals IBF P03 1 Albin Klasson, Anton Sköld Pjäshallen
2013-10-05 09:00 1 Lindome IBK Grön - Ale IBF Grön Kornelia Ärlig, Sara Karlholm Almåshallen
2013-10-05 11:00 1 Eken IBK Blå - Sportlife Kungälvs IBK Svart Christina Karlsson, Louise Elgquist Ekenskolan
2013-10-05 12:00 1 Eken IBK Lila - Särö IBK Christina Karlsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2013-10-06 09:00 1 Kärra IBK Svart - Stenungsunds IBK Alexander Karlsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2013-10-06 09:00 1 IK Zenith Röd - Öckerö IBK Andreas Augustsson, Albin Jangeborg Björlanda Idrottshall
2013-10-06 09:00 1 IBF Göteborg - IBF Älvstranden vit Hannah Lindgren, Ellen Thorisdottir Torpahallen
2013-10-06 10:00 1 IF Marin Väst - Lindås IBK Svart Henrik Bertilson, Oscar Thornander Hall Of Flame
2013-10-06 16:00 1 Skår IBK - FBC Lerum Röd Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Skepplanda Idrottshall
Omgång 2
2013-10-12 10:00 2 Öckerö IBK - IF Marin Väst Olivia Berg, Linnea Bryngelsson Hedenskolans Idrottshall
2013-10-12 10:15 2 Stenungsunds IBK - IK Zenith Röd Sundahallen
2013-10-12 11:00 2 Mölndals IBF P03 1 - Eken IBK Lila Simon Lundh, Jakob Hambert Katrinebergshallen
2013-10-12 15:30 2 Särö IBK - Eken IBK Blå Bukärrskolan B-hallen
2013-10-13 08:00 2 FBC Lerum Röd - Utbynäs SK Felix Bark Peterson, Joakim Svenrot Rydsbergshallen
2013-10-13 09:00 2 Lindås IBK Svart - Skår IBK Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2013-10-13 10:30 2 Pixbo Wallenstam IBK Svart - IBF Älvstranden vit Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2013-10-13 12:45 2 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Lindome IBK Grön Johanna Andersson, Hanna Ottosson Kastellegårdshallen
2013-10-13 13:20 2 Ale IBF Grön - IBF Göteborg Patrik Jonasson, Tobias Fri Bohushallen
Omgång 3
2013-10-19 11:00 3 Utbynäs SK - Lindås IBK Svart Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Berghalla
2013-10-19 12:00 3 Eken IBK Blå - Mölndals IBF P03 1 Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2013-10-19 13:00 3 Eken IBK Lila - FBC Lerum Röd Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2013-10-19 14:00 3 Lindome IBK Grön - Särö IBK Josefine Olsson, Matilda Torstensson Almåshallen
2013-10-20 09:00 3 Kärra IBK Svart - Pixbo Wallenstam IBK Svart Anton Johansson, Lukas Lindberg Kärra Sporthall
2013-10-20 10:00 3 IF Marin Väst - Stenungsunds IBK Gabriel Aas, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2013-10-20 11:00 3 IBF Älvstranden vit - Ale IBF Grön Morgan Ekberg, David Ganefalk
2013-10-20 13:00 3 IBF Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK Svart Clara Lindroth, Filippa Risselborn Torpahallen
2013-10-20 15:45 3 Skår IBK - Öckerö IBK Ida Lagholm Skepplanda Idrottshall
Omgång 4
2013-11-09 09:00 4 Mölndals IBF P03 1 - Lindome IBK Grön Josefin Torell Höjesjö, Amanda Idborg Katrinebergshallen
2013-11-09 10:30 4 Öckerö IBK - Utbynäs SK Carl Wiklander, Gustav Palm Hedenskolans Idrottshall
2013-11-10 09:00 4 FBC Lerum Röd - Eken IBK Blå Rasmus Vikberg, Erik Kovacs Rydsbergshallen
2013-11-10 10:00 4 Kärra IBK Svart - IK Zenith Röd Anton Johansson, Lukas Lindberg Kärra Sporthall
2013-11-10 10:10 4 Särö IBK - IBF Göteborg Kullavikshallen
2013-11-10 10:30 4 Lindås IBK Svart - Eken IBK Lila Martin Solaja, Martin Solaja Askims Sporthall
2013-11-10 12:30 4 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Ale IBF Grön Sofia Greftén, Maryana Stifanos Mölnlycke Idrottshall
2013-11-10 14:45 4 Sportlife Kungälvs IBK Svart - IBF Älvstranden vit Amanda Hansson, Sandra Pedersen Kastellegårdshallen
2013-11-30 13:45 4 Stenungsunds IBK - Skår IBK Sundahallen
Omgång 5
2013-11-23 11:00 5 Utbynäs SK - Stenungsunds IBK Albin Klasson, Anton Sköld Berghalla
2013-11-23 12:00 5 Eken IBK Blå - Lindås IBK Svart Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2013-11-23 13:00 5 Eken IBK Lila - Öckerö IBK Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2013-11-23 13:30 5 IBF Göteborg - Mölndals IBF P03 1 Filippa Risselborn, Clara Lindroth Torpahallen
2013-11-24 10:00 5 IK Zenith Röd - Pixbo Wallenstam IBK Svart Emma Aspelin, Amanda Borg Björlanda Idrottshall
2013-11-24 10:00 5 IF Marin Väst - Kärra IBK Svart Gabriel Aas, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2013-11-24 10:00 5 Lindome IBK Grön - FBC Lerum Röd Matilda Olsson, Louise Elgquist Almåshallen
2013-11-24 14:20 5 Ale IBF Grön - Sportlife Kungälvs IBK Svart Patrik Jonasson, Tobias Fri Bohushallen
2013-11-24 18:00 5 IBF Älvstranden vit - Särö IBK Simon Hitzeroth, John Ekberg
Omgång 6
2013-11-30 10:15 6 Stenungsunds IBK - Eken IBK Lila Sundahallen
2013-11-30 10:30 6 Öckerö IBK - Eken IBK Blå Carl Wiklander, Kajsa Sjöström Hedenskolans Idrottshall
2013-11-30 14:30 6 Mölndals IBF P03 1 - IBF Älvstranden vit Edvin Cedersjö, Ola Nilowik Aktiviteten
2013-12-01 09:00 6 IK Zenith Röd - IF Marin Väst William Hilmersson, William Hilmersson Sjumilahallen
2013-12-01 10:10 6 Särö IBK - Ale IBF Grön Kullavikshallen
2013-12-01 10:30 6 Lindås IBK Svart - Lindome IBK Grön Isak Larsson, Isak Larsson Askims Sporthall
2013-12-01 11:00 6 Kärra IBK Svart - Skår IBK Alexander Karlsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2013-12-01 11:10 6 FBC Lerum Röd - IBF Göteborg Rasmus Vikberg, Erik Kovacs Rydsbergshallen
2013-12-01 15:00 6 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Sportlife Kungälvs IBK Svart Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Mölnlycke Idrottshall
Omgång 7
2013-12-07 09:45 7 Ale IBF Grön - Mölndals IBF P03 1 Tobias Fri Ale Gymnasium
2013-12-07 13:00 7 Lindome IBK Grön - Öckerö IBK Almåshallen
2013-12-08 09:00 7 IBF Göteborg - Lindås IBK Svart Hannah Lindgren, Ellen Thorisdottir Torpahallen
2013-12-08 10:00 7 IF Marin Väst - Pixbo Wallenstam IBK Svart Oscar Thornander, Henrik Bertilson Hall Of Flame
2013-12-08 11:00 7 Utbynäs SK - Kärra IBK Svart Albin Klasson, Anton Sköld Pjäshallen
2013-12-08 11:00 7 IBF Älvstranden vit - FBC Lerum Röd Simon Hitzeroth, John Ekberg Lundbystrand
2013-12-08 16:45 7 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Särö IBK Johanna Andersson, Hanna Ottosson Kastellegårdshallen
2013-12-08 17:00 7 Skår IBK - IK Zenith Röd Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skepplanda Idrottshall
2013-12-14 11:00 7 Eken IBK Blå - Stenungsunds IBK Christina Karlsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
Omgång 8
2013-12-14 10:00 8 Mölndals IBF P03 1 - Sportlife Kungälvs IBK Svart Josefin Torell Höjesjö, Fanny Hellmers Aktiviteten
2013-12-14 15:00 8 Stenungsunds IBK - Lindome IBK Grön Sundahallen
2013-12-14 16:00 8 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Särö IBK Kajsa Högemark, Elin Djerf Redfoxhallen
2013-12-15 09:00 8 Kärra IBK Svart - Eken IBK Lila Sebastian Dahlbom, Anton Johansson Kärra Sporthall
2013-12-15 09:30 8 Lindås IBK Svart - IBF Älvstranden vit Martin Solaja, Martin Solaja Salming (X3M) Arena
2013-12-15 10:00 8 FBC Lerum Röd - Ale IBF Grön Gustav Svenningsson, Anton Hansen Rydsbergshallen
2013-12-15 10:00 8 IK Zenith Röd - Utbynäs SK Carl Kajsjö, Andre Schoultz Björlanda Idrottshall
2013-12-15 11:00 8 IF Marin Väst - Skår IBK Gabriel Aas, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2013-12-15 11:15 8 Öckerö IBK - IBF Göteborg Ellen Lundén, Sofia Odlöw Hedenskolans Idrottshall
Omgång 9
2014-01-11 11:00 9 Utbynäs SK - IF Marin Väst Albin Klasson, Anton Sköld Berghalla
2014-01-11 12:00 9 Eken IBK Blå - Kärra IBK Svart Louise Elgquist, Emilia Axelsson Ekenskolan
2014-01-11 13:00 9 Eken IBK Lila - IK Zenith Röd Louise Elgquist, Emilia Axelsson Ekenskolan
2014-01-12 09:00 9 IBF Göteborg - Stenungsunds IBK Paul Dybjer, Joakim Ljungberg Torpahallen
2014-01-12 10:45 9 Särö IBK - Mölndals IBF P03 1 Kullavikshallen
2014-01-12 11:00 9 IBF Älvstranden vit - Öckerö IBK John Ekberg, Simon Hitzeroth
2014-01-12 13:45 9 Skår IBK - Pixbo Wallenstam IBK Svart Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skepplanda Idrottshall
2014-01-12 14:20 9 Ale IBF Grön - Lindås IBK Svart Fredrik Lahtela, Robin Bodefjord Bohushallen
2014-01-12 14:45 9 Sportlife Kungälvs IBK Svart - FBC Lerum Röd Hanna Ottosson, Johanna Andersson Kastellegårdshallen
Omgång 10
2014-01-18 10:15 10 Stenungsunds IBK - IBF Älvstranden vit Sundahallen
2014-01-18 11:00 10 Öckerö IBK - Ale IBF Grön Carl Wiklander Hedenskolans Idrottshall
2014-01-18 13:40 10 FBC Lerum Röd - Särö IBK Felix Bark Peterson, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2014-01-19 09:00 10 IF Marin Väst - Eken IBK Lila Oscar Kjellgren Elgestål, Anton Nyberg Hall Of Flame
2014-01-19 10:00 10 IK Zenith Röd - Eken IBK Blå Freddie Andreasson, Jesper Gunnarsson Björlanda Idrottshall
2014-01-19 12:00 10 Lindås IBK Svart - Sportlife Kungälvs IBK Svart Elin Lövdahl, Elin Björk Linder Salming (X3M) Arena
2014-01-19 14:30 10 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Mölndals IBF P03 1 Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2014-01-19 16:00 10 Skår IBK - Utbynäs SK Ida Lagholm Skepplanda Idrottshall
2014-01-26 12:30 10 Kärra IBK Svart - Lindome IBK Grön Lukas Börjesson, Patric Ekdahl Kärra Sporthall
Omgång 11
2014-02-01 09:00 11 Mölndals IBF P03 1 - FBC Lerum Röd Edvin Cedersjö, Ola Nilowik Katrinebergshallen
2014-02-01 10:00 11 Ale IBF Grön - Stenungsunds IBK Patrik Jonasson, Tobias Fri Ale Gymnasium
2014-02-01 11:00 11 Utbynäs SK - Pixbo Wallenstam IBK Svart Albin Klasson, Anton Sköld Berghalla
2014-02-01 12:00 11 Eken IBK Blå - IF Marin Väst Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2014-02-01 13:00 11 Eken IBK Lila - Skår IBK Louise Elgquist, Christina Karlsson Ekenskolan
2014-02-01 14:30 11 IBF Göteborg - Kärra IBK Svart Clara Lindroth, Filippa Risselborn Torpahallen
2014-02-01 16:20 11 Särö IBK - Lindås IBK Svart Kullavikshallen
2014-02-02 12:20 11 Lindome IBK Grön - IK Zenith Röd Josefine Olsson, Moa Dahl Streteredsskolan
2014-02-02 14:45 11 Sportlife Kungälvs IBK Svart - Öckerö IBK Sandra Pedersen, Amanda Hansson Kastellegårdshallen
Omgång 12
2014-02-22 10:30 12 Öckerö IBK - Särö IBK Kajsa Sjöström, Gustav Palm Hedenskolans Idrottshall
2014-02-22 11:00 12 Utbynäs SK - Eken IBK Lila Albin Klasson, Anton Sköld Berghalla
2014-02-22 14:30 12 Stenungsunds IBK - Sportlife Kungälvs IBK Svart Sundahallen
2014-02-23 09:00 12 Kärra IBK Svart - IBF Älvstranden vit Alexander Karlsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2014-02-23 09:00 12 IF Marin Väst - Lindome IBK Grön Gabriel Aas, Anton Nyberg Hall Of Flame
2014-02-23 10:00 12 Lindås IBK Svart - Mölndals IBF P03 1 Jakob Ericson, Emil Wålinder Salming (X3M) Arena
2014-02-23 10:00 12 IK Zenith Röd - IBF Göteborg Carl Kajsjö, Andre Schoultz Sjumilahallen
2014-02-23 12:30 12 Pixbo Wallenstam IBK Svart - FBC Lerum Röd Kajsa Högemark, Elin Djerf Mölnlycke Idrottshall
2014-02-23 16:00 12 Skår IBK - Eken IBK Blå Tomas Levin, Tomas Levin Skepplanda Idrottshall
Omgång 13
2014-03-01 09:00 13 Eken IBK Lila - Pixbo Wallenstam IBK Svart Moa Rylander, Louise Elgquist Ekenskolan
2014-03-01 10:00 13 Eken IBK Blå - Utbynäs SK Moa Rylander, Louise Elgquist Ekenskolan
2014-03-01 10:00 13 Ale IBF Grön - Kärra IBK Svart Robin Bodefjord, Patrik Jonasson Ale Gymnasium
2014-03-02 08:30 13 FBC Lerum Röd - Lindås IBK Svart Felix Bark Peterson, Daniel Algurén Rydsbergshallen
2014-03-02 10:00 13 IBF Göteborg - IF Marin Väst Clara Lindroth, Filippa Risselborn Torpahallen
2014-03-02 12:30 13 Lindome IBK Grön - Skår IBK Emma Clarin, Matilda Olsson Almåshallen
2014-03-02 16:10 13 IBF Älvstranden vit - IK Zenith Röd John Ekberg, Simon Hitzeroth
2014-03-09 10:45 13 Särö IBK - Stenungsunds IBK Kullavikshallen
2014-03-30 11:30 13 Mölndals IBF P03 1 - Öckerö IBK Gustav Palm, Carl Wiklander Hedenskolans Idrottshall
Omgång 14
2014-03-08 10:15 14 Stenungsunds IBK - Mölndals IBF P03 1 Sundahallen
2014-03-08 10:30 14 Öckerö IBK - FBC Lerum Röd Sofia Odlöw, Olivia Berg Hedenskolans Idrottshall
2014-03-08 11:00 14 Eken IBK Lila - Eken IBK Blå Christina Karlsson Ekenskolan
2014-03-09 09:00 14 Kärra IBK Svart - Sportlife Kungälvs IBK Svart Sebastian Dahlbom, Anton Johansson Kärra Sporthall
2014-03-09 10:00 14 IK Zenith Röd - Ale IBF Grön William Hilmersson, William Hilmersson Sjumilahallen
2014-03-09 10:00 14 IF Marin Väst - IBF Älvstranden vit Oscar Thornander, Henrik Bertilson Hall Of Flame
2014-03-09 11:30 14 Utbynäs SK - Lindome IBK Grön Albin Klasson, Anton Sköld Pjäshallen
2014-03-09 12:30 14 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Lindås IBK Svart Elin Djerf, Gustav Djerf Wallenstamhallen
2014-03-09 12:45 14 Skår IBK - IBF Göteborg Ida Lagholm Skepplanda Idrottshall
Omgång 15
2014-03-15 12:00 15 Eken IBK Blå - Pixbo Wallenstam IBK Svart Christina Karlsson, Lukas Axelsson Ekenskolan
2014-03-15 15:30 15 IBF Göteborg - Utbynäs SK Paul Dybjer, Joakim Ljungberg Torpahallen
2014-03-16 09:00 15 Lindome IBK Grön - Eken IBK Lila Louise Elgquist Almåshallen
2014-03-16 10:00 15 IBF Älvstranden vit - Skår IBK David Ganefalk, Simon Hitzeroth
2014-03-16 10:00 15 Lindås IBK Svart - Öckerö IBK Elin Björk Linder, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2014-03-16 11:30 15 FBC Lerum Röd - Stenungsunds IBK Felix Bark Peterson, Rasmus Vikberg Rydsbergshallen
2014-03-16 14:00 15 Sportlife Kungälvs IBK Svart - IK Zenith Röd Rickard Anneräng, Rickard Anneräng Mimershus A-hallen
2014-03-16 14:20 15 Ale IBF Grön - IF Marin Väst Robin Bodefjord, Thomas Johansson Bohushallen
2014-03-16 15:40 15 Särö IBK - Kärra IBK Svart Kullavikshallen
Omgång 16
2014-03-22 09:00 16 Eken IBK Lila - IBF Göteborg Christina Karlsson Ekenskolan
2014-03-22 10:00 16 Eken IBK Blå - Lindome IBK Grön Christina Karlsson Ekenskolan
2014-03-22 10:20 16 Stenungsunds IBK - Lindås IBK Svart Sundahallen
2014-03-22 15:00 16 Utbynäs SK - IBF Älvstranden vit Albin Klasson, Anton Sköld Pjäshallen
2014-03-23 09:00 16 IK Zenith Röd - Särö IBK Daniel Sternebratt, Victor Mannerstråle Sjumilahallen
2014-03-23 10:00 16 IF Marin Väst - Sportlife Kungälvs IBK Svart Oscar Kjellgren Elgestål, Anton Nyberg Hall Of Flame
2014-03-23 11:00 16 Kärra IBK Svart - Mölndals IBF P03 1 Alexander Karlsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2014-03-23 13:30 16 Pixbo Wallenstam IBK Svart - Öckerö IBK Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2014-03-23 13:30 16 Skår IBK - Ale IBF Grön Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skepplanda Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis