Spelprogram - Pojkar 04 Serie B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Eken IBK Gul limegrön, Svart, Svart
FBC Lerum Lions Vit Röd, Röd, Vit
FBC Lerum Tigers Röd Röd, Röd, Vit
IBF Backadalen Röd Röd, Röd, Röd
IBF Älvstranden Vit, Svart, Svart
IK Zenith Grön Grön, Vit, Grön
Kärra IBK Svart, Svart, Svart
Landvetter IBK Svart
Lindome IBK Grön Grön, Vit, Vit
Lindås IBK Svart Svart, Svart, Svart
Partille IBS Svart, Svart, Svarta
Pixbo Wallenstam IBK Blå Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Pixbo Wallenstam IBK Röd Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Varla IBK Gbg 2 Svart/Lila, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 0
FBC Lerum Tigers Röd - FBC Lerum Lions Vit Hjällsnäshallen
Omgång 16
2013-10-05 10:00 16 Eken IBK Gul - IBF Backadalen Röd Christina Karlsson, Louise Elgquist Ekenskolan
2013-10-05 13:00 16 Lindome IBK Grön - FBC Lerum Lions Vit Anna Sköldberg, Felicia Krouthén Almåshallen
2013-10-05 13:30 16 Varla IBK Gbg 2 - Partille IBS Lindälvshallen
2013-10-06 12:30 16 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Landvetter IBK Svart Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2013-10-06 15:25 16 FBC Lerum Tigers Röd - IK Zenith Grön Erik Wallén, Oliver Eliasson Hjällsnäshallen
2013-10-06 15:30 16 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IBF Älvstranden Elin Djerf, Kajsa Högemark Mölnlycke Idrottshall
Omgång 17
2013-10-12 13:40 17 FBC Lerum Lions Vit - Eken IBK Gul Sandra Hawerman, Moa Svan Rydsbergshallen
2013-10-13 08:40 17 IBF Backadalen Röd - IBF Älvstranden Elvira Begic, David Ganefalk
2013-10-13 09:00 17 Landvetter IBK Svart - Varla IBK Gbg 2 Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Landvetter Idrottshall
2013-10-13 09:00 17 Kärra IBK - Lindome IBK Grön Patric Ekdahl, Lukas Börjesson Kärra Sporthall
2013-10-13 11:30 17 Lindås IBK Svart - FBC Lerum Tigers Röd Lovisa Järås, Sofia Ericsson Askims Sporthall
2013-10-13 15:30 17 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Pixbo Wallenstam IBK Röd Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
Omgång 18
2013-10-19 09:00 18 Eken IBK Gul - Kärra IBK Moa Rylander, Christina Karlsson Ekenskolan
2013-10-19 09:00 18 Lindome IBK Grön - IK Zenith Grön Jennifer Malm, Frida Lysö Almåshallen
2013-10-20 09:00 18 IBF Älvstranden - FBC Lerum Lions Vit Morgan Ekberg, David Ganefalk
2013-10-20 10:30 18 Varla IBK Gbg 2 - Pixbo Wallenstam IBK Blå Forsgläntans Idrottshall
2013-10-20 11:00 18 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IBF Backadalen Röd Gisela Jägebratt, Kajsa Högemark Mölnlycke Idrottshall
2013-10-20 16:30 18 FBC Lerum Tigers Röd - Partille IBS Gustav Svenningsson, Anton Hansen Hjällsnäshallen
Omgång 19
2013-11-09 14:40 19 Varla IBK Gbg 2 - Pixbo Wallenstam IBK Röd Lindälvshallen
2013-11-10 09:00 19 IK Zenith Grön - Eken IBK Gul Victor Mannerstråle, Daniel Sternebratt Björlanda Idrottshall
2013-11-10 09:00 19 Kärra IBK - IBF Älvstranden Alexander Karlsson, Isabel Ljungberg Kärra Sporthall
2013-11-10 10:00 19 Landvetter IBK Svart - FBC Lerum Tigers Röd Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Landvetter Idrottshall
2013-11-10 10:00 19 Lindås IBK Svart - Lindome IBK Grön Lovisa Järås, Elin Lövdahl Salming (X3M) Arena
2013-11-10 14:30 19 FBC Lerum Lions Vit - IBF Backadalen Röd Sandra Hawerman, Moa Svan Hjällsnäshallen
Omgång 20
2013-11-17 14:30 20 Lindome IBK Grön - Partille IBS Almåshallen
2013-11-23 10:00 20 Eken IBK Gul - Lindås IBK Svart Linus Casselgård, Christina Karlsson Ekenskolan
2013-11-23 14:40 20 FBC Lerum Tigers Röd - Pixbo Wallenstam IBK Blå Erik Ström, Axel Andersson Rydsbergshallen
2013-11-24 13:30 20 Pixbo Wallenstam IBK Röd - FBC Lerum Lions Vit Elin Djerf, Gustav Djerf Mölnlycke Idrottshall
2013-11-24 15:00 20 IBF Backadalen Röd - Kärra IBK Elvira Begic, Anela Hadziselimovic Skälltorpsskolan
2013-11-24 19:00 20 IBF Älvstranden - IK Zenith Grön Simon Hitzeroth, John Ekberg
Omgång 21
2013-11-30 08:10 21 Partille IBS - Eken IBK Gul Axel Alfredson, Axel Alfredson Lexby Idrottshall
2013-12-01 09:00 21 Kärra IBK - FBC Lerum Lions Vit Lukas Lindberg, Lukas Börjesson Kärra Sporthall
2013-12-01 10:00 21 Landvetter IBK Svart - Lindome IBK Grön Janne Ranelöv, Janne Ranelöv Landvetter Idrottshall
2013-12-01 10:00 21 Lindås IBK Svart - IBF Älvstranden Jennifer Johansson, Jennifer Johansson Salming (X3M) Arena
2013-12-01 12:00 21 IK Zenith Grön - IBF Backadalen Röd Carl Kajsjö, Carl Kajsjö Sjumilahallen
2013-12-01 17:30 21 Varla IBK Gbg 2 - FBC Lerum Tigers Röd Lindälvshallen
Omgång 22
2013-12-06 19:00 22 Eken IBK Gul - Landvetter IBK Svart Christina Karlsson, Louise Elgquist Ekenskolan
2013-12-07 10:00 22 Lindome IBK Grön - Pixbo Wallenstam IBK Blå Almåshallen
2013-12-08 09:00 22 IBF Älvstranden - Partille IBS Morgan Ekberg, Morgan Ekberg Lundbystrand
2013-12-08 09:30 22 IBF Backadalen Röd - Lindås IBK Svart Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2013-12-08 10:00 22 FBC Lerum Lions Vit - IK Zenith Grön Rasmus Vikberg, Erik Kovacs Rydsbergshallen
2013-12-08 11:00 22 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Kärra IBK Elin Djerf, Gustav Djerf Wallenstamhallen
Omgång 23
2013-12-14 12:00 23 Partille IBS - IBF Backadalen Röd Philip Blom, Philip Blom Lexby Idrottshall
2013-12-14 13:20 23 Varla IBK Gbg 2 - Lindome IBK Grön Lindälvshallen
2013-12-15 09:00 23 Landvetter IBK Svart - IBF Älvstranden Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Landvetter Idrottshall
2013-12-15 10:00 23 IK Zenith Grön - Kärra IBK Victor Mannerstråle, Daniel Sternebratt Sjumilahallen
2013-12-15 10:30 23 Lindås IBK Svart - FBC Lerum Lions Vit Isak Larsson, Isak Larsson Salming (X3M) Arena
2013-12-15 13:00 23 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Eken IBK Gul Sofia Greftén, Maryana Stifanos Wallenstamhallen
2013-12-15 14:15 23 FBC Lerum Tigers Röd - Pixbo Wallenstam IBK Röd Rasmus Vikberg, Erik Kovacs Hjällsnäshallen
Omgång 24
2014-01-11 09:00 24 Eken IBK Gul - Varla IBK Gbg 2 Mikael Ärlig, Louise Elgquist Ekenskolan
2014-01-12 09:00 24 Pixbo Wallenstam IBK Röd - IK Zenith Grön Kajsa Högemark, Maryana Stifanos Mölnlycke Idrottshall
2014-01-12 09:00 24 Kärra IBK - Lindås IBK Svart Patric Ekdahl, Sebastian Dahlbom Kärra Sporthall
2014-01-12 09:00 24 IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBK Blå John Ekberg, Simon Hitzeroth
2014-01-12 09:30 24 FBC Lerum Lions Vit - Partille IBS Erik Ström, Axel Andersson Rydsbergshallen
2014-01-12 10:40 24 IBF Backadalen Röd - Landvetter IBK Svart Morgan Ekberg, David Ganefalk Skälltorpsskolan
Omgång 25
2014-01-18 08:10 25 Partille IBS - Kärra IBK Axel Alfredson, Axel Alfredson Lexby Idrottshall
2014-01-19 10:30 25 Varla IBK Gbg 2 - IBF Älvstranden Forsgläntans Idrottshall
2014-01-19 11:00 25 Lindås IBK Svart - IK Zenith Grön Elin Lövdahl, Elin Björk Linder Salming (X3M) Arena
2014-01-19 11:10 25 Landvetter IBK Svart - FBC Lerum Lions Vit Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2014-01-19 11:30 25 Pixbo Wallenstam IBK Blå - IBF Backadalen Röd Rebecca Anderson, Rebecca Anderson Mölnlycke Idrottshall
2014-01-19 15:20 25 FBC Lerum Tigers Röd - Lindome IBK Grön Moa Svan, Sandra Hawerman Hjällsnäshallen
Omgång 26
2014-02-01 11:00 26 Eken IBK Gul - FBC Lerum Tigers Röd Lukas Axelsson, Emilia Axelsson Ekenskolan
2014-02-01 13:40 26 FBC Lerum Lions Vit - Pixbo Wallenstam IBK Blå Joakim Svenrot, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2014-02-02 09:00 26 Kärra IBK - Landvetter IBK Svart Lukas Lindberg, Anton Johansson Kärra Sporthall
2014-02-02 11:00 26 IK Zenith Grön - Partille IBS William Hilmersson, William Hilmersson Sjumilahallen
2014-02-02 15:00 26 IBF Backadalen Röd - Varla IBK Gbg 2 Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Skälltorpsskolan
2014-02-09 10:00 26 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Lindås IBK Svart Elin Djerf, Gustav Djerf Mölnlycke Idrottshall
Omgång 27
2014-02-22 09:00 27 Partille IBS - Lindås IBK Svart Axel Alfredson, Axel Alfredson Lexby Idrottshall
2014-02-22 12:00 27 Lindome IBK Grön - Pixbo Wallenstam IBK Röd Matilda Torstensson, Sophie Apell Ekenskolan
2014-02-22 14:00 27 Varla IBK Gbg 2 - FBC Lerum Lions Vit Älvsåkershallen
2014-02-23 08:00 27 Landvetter IBK Svart - IK Zenith Grön Milan Siljegovic, Milan Siljegovic Landvetter Idrottshall
2014-02-23 15:25 27 FBC Lerum Tigers Röd - IBF Älvstranden Joakim Svenrot, Joakim Svenrot Hjällsnäshallen
2014-02-23 15:30 27 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Kärra IBK Sofia Greftén, Sofia Greftén Mölnlycke Idrottshall
Omgång 28
2014-03-08 10:00 28 Eken IBK Gul - Lindome IBK Grön Christina Karlsson Ekenskolan
2014-03-09 11:00 28 Lindås IBK Svart - Landvetter IBK Svart Martin Solaja, Martin Solaja Salming (X3M) Arena
2014-03-09 11:00 28 Kärra IBK - Varla IBK Gbg 2 Anton Johansson, Lukas Lindberg Kärra Sporthall
2014-03-09 11:30 28 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Partille IBS Elin Djerf, Gustav Djerf Wallenstamhallen
2014-03-09 11:30 28 IBF Backadalen Röd - FBC Lerum Tigers Röd Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2014-03-09 12:00 28 IK Zenith Grön - Pixbo Wallenstam IBK Blå William Hilmersson, William Hilmersson Sjumilahallen
Omgång 29
2014-03-15 09:00 29 Eken IBK Gul - Pixbo Wallenstam IBK Röd Christina Karlsson Ekenskolan
2014-03-15 13:20 29 Varla IBK Gbg 2 - IK Zenith Grön Lindälvshallen
2014-03-15 14:00 29 Lindome IBK Grön - IBF Älvstranden Felicia Krouthén Almåshallen
2014-03-16 10:00 29 Landvetter IBK Svart - Partille IBS Elias Filhage, Emil Nilsson Landvetter Idrottshall
2014-03-16 13:30 29 Pixbo Wallenstam IBK Blå - Lindås IBK Svart Kajsa Högemark, Elin Djerf Mölnlycke Idrottshall
Omgång 30
2014-03-22 12:00 30 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBK Blå Linus Nilsson, Ludvig Snöwall Lexby Idrottshall
2014-03-23 09:00 30 Kärra IBK - FBC Lerum Tigers Röd Patric Ekdahl, Lukas Börjesson Kärra Sporthall
2014-03-23 10:00 30 Lindås IBK Svart - Varla IBK Gbg 2 Elin Lövdahl, Lovisa Järås Askims Sporthall
2014-03-23 10:00 30 IBF Backadalen Röd - Lindome IBK Grön Elvira Begic, David Ganefalk Skälltorpsskolan
2014-03-23 11:30 30 Pixbo Wallenstam IBK Röd - Landvetter IBK Svart Filippa Kinderdal, Filippa Kinderdal Mölnlycke Idrottshall
2014-03-23 17:00 30 IBF Älvstranden - Eken IBK Gul John Ekberg, Morgan Ekberg

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis