Spelprogram - Damer Division 1 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Uppsala svart, svart, svart
Hudik/Björkberg IBK Blå, Blå, Blå
IBF Dalen Svart, Svart, Svart
IKSU Ungdom Orange/svart, Svart, Orange
KAIS Mora UIF Vit, Svart, Svart
Notvikens IK GUL, Svart, Svart
RIG Umeå IBF Blå, Blå, Blå
Skellefteå Innebandy IF
Söderhamns IBF Blå, Blå, Blå
Umeå City IBK
Örnsköldsvik IBK Röd, Svart, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2012-09-21 19:30 1 Skellefteå Innebandy IF - IKSU Ungdom 7 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Eddahallen 192
2012-09-22 12:00 1 IBF Dalen - Notvikens IK 5 - 1 Therese Edin, Frida Nilsson Sporthallen Musköten 122
2012-09-23 15:00 1 KAIS Mora UIF - FBC Uppsala 3 - 9 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Unihoc Arena A 123
2012-10-04 19:00 1 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 8 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning Skyttis Arena 87
Omgång 2
2012-09-26 20:00 2 Umeå City IBK - IBF Dalen 2 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin EXEL Arena Väst 213
2012-09-29 14:00 2 IKSU Ungdom - Hudik/Björkberg IBK 9 - 6 Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sportcenter Arenan 175
2012-09-29 14:00 2 Skellefteå Innebandy IF - Söderhamns IBF 6 - 2 Sandra Andersson, Therese Jensen Eddahallen 108
2012-09-29 15:30 2 FBC Uppsala - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Michaela Pålsson, Parya Rad Allianshallen A 103
2012-09-30 14:00 2 Notvikens IK - Söderhamns IBF 7 - 1 Thomas Jonsson, Peter Poopuu 118
2012-09-30 15:00 2 KAIS Mora UIF - Örnsköldsvik IBK 6 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Unihoc Arena A 151
Omgång 3
2012-10-06 14:00 3 Hudik/Björkberg IBK - KAIS Mora UIF 8 - 7 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen 221
2012-10-08 19:30 3 IKSU Ungdom - Umeå City IBK 10 - 5 Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sportcenter Arenan 195
2012-10-10 20:00 3 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 3 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen EXEL Arena Väst 82
Omgång 4
2012-10-13 14:00 4 FBC Uppsala - Skellefteå Innebandy IF 4 - 3 Michaela Pålsson, Parya Rad Allianshallen A 119
2012-10-13 14:00 4 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBK 5 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Skyttis Arena 96
2012-10-13 14:00 4 Hudik/Björkberg IBK - RIG Umeå IBF 3 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen 288
2012-10-13 15:00 4 KAIS Mora UIF - Notvikens IK 6 - 5 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Unihoc Arena A 137
2012-10-13 15:00 4 Söderhamns IBF - IBF Dalen 3 - 5 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Idrottshallen, Söderhamn 133
2012-10-14 11:00 4 FBC Uppsala - Notvikens IK 6 - 3 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Allianshallen A 63
2012-10-14 14:00 4 KAIS Mora UIF - Skellefteå Innebandy IF 6 - 7 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Unihoc Arena A 147
Omgång 5
2012-10-20 12:00 5 Örnsköldsvik IBK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena 69
2012-10-20 13:00 5 IKSU Ungdom - Söderhamns IBF 9 - 6 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sportcenter Arenan 142
2012-10-24 20:00 5 IBF Dalen - IKSU Ungdom 4 - 2 Therese Edin, Frida Nilsson EXEL Arena Öst 123
Omgång 6
2012-10-19 19:30 6 RIG Umeå IBF - Skellefteå Innebandy IF 3 - 7 Thomas Jonsson, Peter Poopuu EXEL Arena Väst 46
2012-10-23 20:15 6 RIG Umeå IBF - Umeå City IBK 9 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen EXEL Arena Väst 53
2012-10-27 13:00 6 Umeå City IBK - Notvikens IK 9 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen EXEL Arena Väst 104
2012-10-27 14:00 6 Hudik/Björkberg IBK - FBC Uppsala 4 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen 137
2012-10-27 15:00 6 Söderhamns IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Idrottshallen, Söderhamn 172
2012-10-28 13:00 6 IKSU Ungdom - KAIS Mora UIF 9 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sportcenter Arenan 114
Omgång 7
2012-11-10 14:00 7 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 6 - 11 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Skyttis Arena 156
2012-11-10 15:00 7 Söderhamns IBF - Umeå City IBK 4 - 9 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Idrottshallen, Söderhamn 182
2012-11-10 16:00 7 Skellefteå Innebandy IF - Hudik/Björkberg IBK 3 - 1 Therese Edin, Frida Nilsson Eddahallen 161
2012-11-10 17:00 7 FBC Uppsala - RIG Umeå IBF 6 - 2 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A 252
2012-11-11 14:00 7 KAIS Mora UIF - IBF Dalen 5 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Unihoc Arena A 87
2012-11-11 16:00 7 Notvikens IK - Hudik/Björkberg IBK 7 - 6 e.förl. Joel Andersson, Joel Andersson, Johan Krispinsson 138
Omgång 8
2012-11-16 19:00 8 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 2 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson EXEL Arena Väst 103
2012-11-16 20:15 8 Hudik/Björkberg IBK - Söderhamns IBF 3 - 3 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen 232
2012-11-17 14:00 8 Notvikens IK - Skellefteå Innebandy IF 4 - 7 Therese Edin, Frida Nilsson 114
2012-11-18 14:00 8 Umeå City IBK - FBC Uppsala 3 - 2 Therese Edin, Frida Nilsson EXEL Arena 105
2012-11-20 19:45 8 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 12 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin EXEL Arena Väst 92
Omgång 9
2012-11-23 19:30 9 Skellefteå Innebandy IF - IBF Dalen 3 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen 158
2012-11-24 14:00 9 Hudik/Björkberg IBK - Umeå City IBK 5 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen 132
2012-11-24 15:00 9 Söderhamns IBF - KAIS Mora UIF 1 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Idrottshallen, Söderhamn 222
2012-11-24 16:00 9 RIG Umeå IBF - Notvikens IK 7 - 11 Therese Edin, Frida Nilsson EXEL Arena Öst 46
2012-11-25 16:00 9 IKSU Ungdom - FBC Uppsala 4 - 5 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sjöfruhallen 123
Omgång 10
2012-12-01 13:00 10 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Andreas Lybacken, Stefan Olsson 109
2012-12-01 14:00 10 FBC Uppsala - Söderhamns IBF 7 - 2 Michaela Pålsson, Parya Rad Allianshallen A 102
2012-12-02 14:00 10 KAIS Mora UIF - RIG Umeå IBF 6 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Unihoc Arena A 137
2012-12-02 16:00 10 Skellefteå Innebandy IF - Umeå City IBK 8 - 4 Joel Andersson, Joel Andersson, Johan Krispinsson Eddahallen 101
2013-01-20 17:00 10 IBF Dalen - Hudik/Björkberg IBK 9 - 2 Therese Edin, Frida Nilsson Sporthallen Musköten 52
Omgång 11
2012-12-15 12:00 11 Umeå City IBK - KAIS Mora UIF 4 - 2 Therese Edin, Frida Nilsson Vildmannahallen 60
2012-12-15 15:00 11 Söderhamns IBF - RIG Umeå IBF 1 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Idrottshallen, Söderhamn 162
2012-12-15 15:30 11 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå Innebandy IF 3 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skyttis Arena 134
2012-12-15 17:00 11 FBC Uppsala - IBF Dalen 3 - 3 Michaela Pålsson, Parya Rad Allianshallen A 109
2012-12-16 13:00 11 IKSU Ungdom - Notvikens IK 6 - 5 e.förl. Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sportcenter Arenan 157
Omgång 12
2012-12-18 20:15 12 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 7 - 5 Sandra Andersson, Therese Jensen EXEL Arena Väst 37
2012-12-19 19:30 12 IKSU Ungdom - Skellefteå Innebandy IF 5 - 4 e.förl. Thomas Jonsson, Peter Poopuu IKSU Sportcenter Arenan 137
2012-12-22 12:30 12 FBC Uppsala - KAIS Mora UIF 12 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A 125
2012-12-22 13:00 12 Notvikens IK - IBF Dalen 3 - 2 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist 112
Omgång 13
2013-01-05 14:00 13 Hudik/Björkberg IBK - IKSU Ungdom 6 - 11 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen 97
2013-01-05 15:00 13 Söderhamns IBF - Notvikens IK 3 - 5 Michaela Pålsson, Parya Rad Idrottshallen, Söderhamn 363
2013-01-05 16:00 13 Örnsköldsvik IBK - KAIS Mora UIF 5 - 4 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skyttis Arena 48
2013-01-06 17:00 13 Örnsköldsvik IBK - FBC Uppsala 2 - 13 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena 104
2013-01-07 20:00 13 IBF Dalen - Umeå City IBK 6 - 5 Thomas Jonsson, Peter Poopuu EXEL Arena Väst 139
Omgång 14
2013-01-12 11:30 14 Umeå City IBK - IKSU Ungdom 6 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin EXEL Arena Öst 98
2013-01-12 15:00 14 Söderhamns IBF - Skellefteå Innebandy IF 1 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall Idrottshallen, Söderhamn 107
2013-01-13 15:00 14 KAIS Mora UIF - Hudik/Björkberg IBK 5 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Unihoc Arena A 127
2013-01-15 19:45 14 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 5 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson EXEL Arena Väst 85
Omgång 15
2013-01-18 19:00 15 Umeå City IBK - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu EXEL Arena Väst 94
2013-01-19 13:30 15 IBF Dalen - Söderhamns IBF 6 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall EXEL Arena Öst 82
2013-01-19 16:00 15 Skellefteå Innebandy IF - FBC Uppsala 1 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Eddahallen 142
2013-01-19 16:00 15 Notvikens IK - KAIS Mora UIF 6 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu 73
2013-01-19 16:30 15 RIG Umeå IBF - Hudik/Björkberg IBK 11 - 1 Anders Nilsson, Dennis Wall EXEL Arena Öst 92
2013-01-20 12:00 15 Skellefteå Innebandy IF - KAIS Mora UIF 10 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen 107
2013-01-20 13:00 15 Notvikens IK - FBC Uppsala 2 - 4 Joel Andersson, Joel Andersson, Johan Krispinsson 97
Omgång 16
2013-01-24 19:30 16 IKSU Ungdom - IBF Dalen 11 - 3 Sandra Andersson, Therese Jensen IKSU Sportcenter Arenan 211
2013-01-26 14:00 16 Hudik/Björkberg IBK - Örnsköldsvik IBK 0 - 2 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Håstaholmen 107
2013-01-26 15:00 16 Söderhamns IBF - IKSU Ungdom 3 - 13 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Idrottshallen, Söderhamn 151
Omgång 17
2013-01-29 20:15 17 Umeå City IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Sandra Andersson, Therese Jensen EXEL Arena Väst 153
2013-02-06 18:00 17 Skellefteå Innebandy IF - RIG Umeå IBF 5 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Eddahallen 180
2013-02-09 14:00 17 Örnsköldsvik IBK - Söderhamns IBF 8 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Skyttis Arena 101
2013-02-09 16:00 17 Notvikens IK - Umeå City IBK 4 - 7 Per-Anders Blind, Peter Poopuu 132
2013-02-09 18:30 17 FBC Uppsala - Hudik/Björkberg IBK 10 - 2 Anders Nilsson, Dennis Wall Allianshallen A 83
2013-02-10 17:00 17 KAIS Mora UIF - IKSU Ungdom 3 - 5 Patrik Sjögren Heidenberg, Kim Karlsson Unihoc Arena A 123
Omgång 18
2013-02-15 19:00 18 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 6 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sportcenter Arenan 135
2013-02-16 12:00 18 RIG Umeå IBF - FBC Uppsala 9 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall EXEL Arena Öst 57
2013-02-16 14:00 18 Hudik/Björkberg IBK - Skellefteå Innebandy IF 3 - 10 Peter Eriksson, Kari Karke Håstaholmen 143
2013-02-16 15:00 18 IBF Dalen - KAIS Mora UIF 8 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin EXEL Arena Öst 102
2013-02-17 14:00 18 Hudik/Björkberg IBK - Notvikens IK 4 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Håstaholmen 147
2013-02-17 15:00 18 Umeå City IBK - Söderhamns IBF 5 - 1 Therese Edin, Frida Nilsson Vildmannahallen 100
Omgång 19
2013-02-20 19:30 19 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 7 - 12 Sandra Andersson, Therese Jensen IKSU Sportcenter Arenan 131
2013-02-22 19:00 19 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 0 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Skyttis Arena 104
2013-02-22 19:30 19 Söderhamns IBF - Hudik/Björkberg IBK 3 - 4 e.förl. Michaela Pålsson, Parya Rad Idrottshallen, Söderhamn 314
2013-02-22 19:30 19 Skellefteå Innebandy IF - Notvikens IK 4 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Eddahallen 135
2013-02-23 12:30 19 FBC Uppsala - Umeå City IBK 11 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Allianshallen A 126
Omgång 20
2013-03-01 19:30 20 IBF Dalen - Skellefteå Innebandy IF 5 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin EXEL Arena Väst 109
2013-03-02 13:00 20 KAIS Mora UIF - Söderhamns IBF 11 - 1 Lars Fridell, Marco Mustonen Unihoc Arena A 127
2013-03-03 12:30 20 FBC Uppsala - IKSU Ungdom 12 - 3 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A 122
2013-03-03 13:00 20 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 10 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg 115
2013-03-03 15:00 20 Umeå City IBK - Hudik/Björkberg IBK 10 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Vildmannahallen 110
Omgång 21
2013-03-09 12:00 21 RIG Umeå IBF - KAIS Mora UIF 6 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall EXEL Arena Väst 50
2013-03-09 12:30 21 Hudik/Björkberg IBK - IBF Dalen 6 - 4 Andreas Lindberg, Roger Lundbäck Håstaholmen 127
2013-03-09 15:00 21 Umeå City IBK - Skellefteå Innebandy IF 1 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall EXEL Arena Öst 96
2013-03-09 17:30 21 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK 2 - 4 Daniel Södergren, Håkan Thunman Skyttis Arena 78
2013-03-10 15:00 21 Söderhamns IBF - FBC Uppsala 3 - 12 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Idrottshallen, Söderhamn 101
Omgång 22
2013-03-16 13:00 22 KAIS Mora UIF - Umeå City IBK 6 - 5 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Unihoc Arena A 77
2013-03-16 13:00 22 IBF Dalen - FBC Uppsala 4 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu EXEL Arena Öst 73
2013-03-16 13:00 22 Notvikens IK - IKSU Ungdom 6 - 6 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström 122
2013-03-16 13:00 22 Skellefteå Innebandy IF - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Eddahallen 132
2013-03-16 13:00 22 RIG Umeå IBF - Söderhamns IBF 10 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sporthallen Musköten 27

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis