Växjö IBK Utveckling

Föreningsnummer
32633
Adress:
Fortnox Arena ,Hejaregatan 5, 352 46 VÄXJÖ
Telefon:
0470-51 50 53, 0470-515052
E-post/Hemsida:
utveckling@vaxjovipers.seHemsida: www.laget.se/VaxjoIBKU
Sociala medier:
Organisation:
Ordförande: Fredric Fagerberg  Sekreterare: Monica Sandberg  Kassör: Claes Johansson  Kanslist: Weronica Karlsson  Domaransvarig: Weronica Karlsson  Domaransvarig: Hanna Ottosson  Evenemangsansvarig: Anders Käll 
Förbund
Smålands IBF
Färger
Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vit, Vit, Vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta din iBIS-administratör i föreningen eller ändra i iBIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2022/23
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Damer Division 1 Karin Trinh
Damjunior 20 (Växjö IBK Utveckling DJ20) Mikael Fyhrman 0735264055
Damjunior 17 (Växjö IBK Utveckling DJ17) Ellen Westergren
Pantamera F Mellersta Röd Gr 2 (-08) (Växjö IBK Utveckling F08-09/1) Hanna Ottosson 0706695919
Pantamera F Mellersta Röd Gr 3 (-09) (Växjö IBK Utveckling F10/1) Emma-Lis Briggsjö 0702-452828
Pantamera F Mellersta Röd Gr 4 (-10) (Växjö IBK Utveckling F10-11) Emma-Lis Briggsjö 0702-452828
Pantamera P Västra Röd Gr 2 (-07) (Växjö IBK Utveckling P08/1) Fredrik Strandberg
Pantamera P Östra Röd Gr 1 (-06) (Växjö IBK Utveckling P07/1) Marie Hedberg
Pantamera P Östra Röd Gr 2 (-07) (Växjö IBK Utveckling P08/2) Fredrik Strandberg
Pantamera F Mellersta Blå Gr 1 (-11) (Växjö IBK Utveckling F11/1) Andreas Sjöberg 070 283 44 78
Pantamera F SydÖstra Blå Gr 2 (-12) (Växjö IBK Utveckling F13) Per Dickner 070-2213556
Poolspel F 3-3+mv Gr3 (Växjö IBK Utveckling F13-14) Per Dickner 070-2213556
Poolspel F 3-3 Gr2 (Växjö IBK Utveckling F15) Susanne Fransson
Herrar Division 2 Markus Löppönen 0702241787
Herrar Division 3 Södra (Växjö IBK Utveckling B) Adam Linderson 0730618396
HerrJunior 17 SydÖstra (Växjö IBK Utveckling HJ17) Sara Berggren Levin 0702449599
Pantamera P Mellersta/Syd Röd Gr 3 (-08) (Växjö IBK Utveckling P09/1) Klas Skoglund-Wikeling 0736-73 09 29
Pantamera P Västra Röd Gr 5 (-09) (Växjö IBK Utveckling P10/1) Björn Åberg 0703-950461
Pantamera P Östra Röd Gr 5 (-09) (Växjö IBK Utveckling P09/2) Klas Skoglund-Wikeling 0736-73 09 29
Pantamera P Västra Röd Gr 7 (-10) (Växjö IBK Utveckling P11/1 Blå 1) Mikael Oscarsson 0703227530
Pantamera P Östra Röd Gr 7 (-10) (Växjö IBK Utveckling P10/3 Blå) Johnny Klotz 0767223003
Pantamera P Västra Blå Gr 1 (-11) (Växjö IBK Utveckling P11/2 Blå 2) Mikael Oscarsson 0703227530
Pantamera P Västra Blå Gr 2 (-11) (Växjö IBK Utveckling P12/1 Vit) Marika Sengoltz 0705305807
Pantamera P Västra Blå Gr 3 (-12) (Växjö IBK Utveckling P12/2 Blå) Marika Sengoltz 0705305807
Poolspel P 3-3+mv Gr2 (Växjö IBK Utveckling P13/3 Blå 1) Sara Nilsson 0760072999
Poolspel P 3-3+mv Gr5 (Växjö IBK Utveckling P14/3 Vit) Sven Olsson 0722-394011
Poolspel P 3-3 Gr2 (Växjö IBK Utveckling P15/3)
Träningsmatcher SmIBF Dam (Växjö IBK Utveckling (DJ20)) Mikael Fyhrman 0735264055
Träningsmatcher SmIBF Herr (Växjö IBK Utveckling (JAS)) Micael Nyh 047010409 070-2354176
Träningsmatcher Ungdom (Växjö IBK Utveckling P09) Klas Skoglund-Wikeling 0736-73 09 29
SmålandsCupen H Omg1,Gr8 Markus Löppönen 0702241787
SmålandsCupen D Omg1,Gr5 Karin Trinh
SmålandsCupen H Omg2,Gr6 Markus Löppönen 0702241787
SmålandsCupen D Omg2,Gr2 Karin Trinh
SmålandsCupen Slutspel Karin Trinh
USM Flickor 16 Grupp 14 Henric Olofsson 070-9197043
Juniorallsvenskan I HJ18 Micael Nyh 047010409 070-2354176
Juniorallsvenskan F1 DJ18 (Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK) Lina Möller 0706620882
Juniorallsvenskan F2 DJ18 (Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK) Lina Möller 0706620882

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis